Pluto ve Ayıklama

Astrolojide Plüto’yu ölümle özdeşleştiririz.. Çünkü Plüto ölüm gibi soğuk bir konuyu bir cerrah soğukkanlılığıyla ele alır.. Bir cerrah kangren olmuş bir bacağın kesilmesine karar verdiğinde bu duruma duygusallıkla bakmayacaktır çünkü ona göre bacak çürümüştür ve vücuttan ayıklanması gerekir. Eğer bu ayıklama işlemi gerçekleşmezse hastanın hayatı tehlikeye girecektir.

İşte bir yıldız haritasındaki Plüto’nun çalışma yöntemi o cerraha benzemektedir. Yıldız haritanızda gizlenmiş bir röntgen cihazıyla , biyolojik yapınızdaki + ruhunuzdaki + psikolojik dünyanızdaki + sosyal dünyanızdaki + duygusal dünyanızdaki çürüyen ne varsa onların içine nüfuz ederek ayıklanması gerekenleri ortaya çıkaran ve gerekli ameliyatı yapan bir cerrahtır Plüto..

Siz ona yer altı tanrısı dendiğine bakmayın.. O , vücudumuzun + duygusal-psikolojik-manevi dünyalarımızın ve hatta sosyal dünyamızın alt katmanlarında çalışan ve dolayısıyla yer üstündekilerin pek göremediği bir enerjiye işaret eder.. O enerjinin rengi koyu bir karanlığı temsil eden Siyahtır.. Bu yüzden cenazelerde siyahlara bürünür insanlar..

Bu siyah giyimli cerrah , yıldız haritanızın hangi noktalarıyla temas ediyorsa tıpkı yer altında petrol arayan makinalarda olduğu gibi , o bölgeyi delik deşik ediyor , bölgenin derinlerine nüfuz ediyor ve o bölgeye ait çürüme raporları sunuyor gibidir.. Zaten petrolde milyonlarca yıl önce yaşamış canlıların çürümüş halinden başka bir şey değilmidir..
Bakınız vikipedia sitesinde petrol hakkında ne yazıyor ‘Yüz milyonlarca yıl önce, denizlerde yaşayan ya da suların denizlere sürüklediği hayvan ve bitki kalıntıları anaeroabik bir ortamda, gerekli şartlar altında (ısı basınç ve mikroorganizmaların etkisiyle), ham petrole benzer kerojeni meydana getirmiştir’

Ne ilginçtir Plüto milyonlarca yıl önce o canlıların bedensel hayatlarının yavaşça çürümesini , sonra bu dünyadan ayıklanmasına , sonra çook uzun bir süre yer altında dönüşüme uğramalarına ve günümüz insanının en önemli enerji kaynaklarından biri olmasına ve hatta petrol yüzünden çıkan mücadelelerde bugüne ait başka binlerce canlının bedensel hayatının sonuna işaret eden , yaşam-ölüm ve ikisi arasındaki dönüşümleri sembolize eden bir siyah enerjidir..

Bu arayışlar ve ayıklama süreci sessiz ve derinden yapılacağı için bazen ruhumuz bile duymayacaktır ve kendi Siyah enerjimizin varlığından bihaber yaşar gideriz hatta bilim dünyası o siyah noktacığı dikkate almayıp gezegen yerine bile koymayacaktır ki aslında onunda istediği budur..

Natal yada Transit Plüto Güneşinizle temas ediyorsa ; gurur duyduğunuz bazı şeylerin çürüyüp hayatınızdan ayıklandığını görebilirsiniz. Örneğin çocukluğunuzda güçlü bir kahraman olarak algıladığınız babanızın pekte hoş olmayan başka gerçeklerini zamanla görüp , babayla olan bağınız Plüto tarafından sondajlanacaktır. Güneşin ifadelerinden biri kişiliktir ve buraya dokunan Plüto , çürümeye yüz tutmuş bazı özellikleri hayatınızdan ayıklamaya işaret eder. Bu cerrahi kişilik ameliyatı nihayetinde size Güçlü ve Karizmatik bir kişilik katma gayesi taşır. Tabii Güç ve Karizma için çürümekte olanı hayatınızdan ayıklama iradesini göstermeniz lazımdır.

Natal yada Transit Plüto Ay burcunuzla temas ediyorsa ; geçmişinizle alakalı sondajlama deneyimlersiniz. Geçmişe ait çürümüş fosil hatıraları bugün iyiliğiniz için ayıklamanız ve geçmişle alakalı konularda dönüşüm yaşamanız mesajı gizlidir.
Ay burcunuzun ifadelerinden biri alışkanlıklardır. Size kolay gelen aşina olduğunuz kaçış mağaranızdır Ay. Eğer alışkanlıklarınız hayatınızı olumlu yönde destekliyorsa ve size istediğiniz hayat kalitesini sunuyorsa problem yoktur lakin eğer alışkanlıklarınızdan bazıları sizi baltalıyorsa , isteklerinizin önünü kesiyorsa bu çürümüş alışkanlık dallarını budamanızı işaret eder Plüto’nun Ay teması.

Natal yada Transit Plüto Merkür ile temas ediyorsa ; çürümüş bir takım düşüncelere sabit fikirlilikle saplanıp kalma olasılığına dikkat etmeniz gerekebilir ki Plüto bu yönde sondajlama yapacaktır. Siz o çürümüş bazı düşünceleri hayatınızdan ayıklamadıkça , Plütonun gölgelerini deneyimleme ihtimali orada size yakın şekilde duracaktır.
Merkür’ün ifadelerinden biri iletişim konusudur ve Plütonun burayı sondajlaması , iletişim arenasında bazı ayıklamalar yapmanıza işaret edebilir.
Merkür’ün bir diğer ifadesi olan merak dürtüsü , Plüto bağlantısıyla birlikte derin-soyut-gizemli-ölüm ve ötesi gibi metafizik konulara doğru yönelir ve bu konularda sondajlama yapar. Plüto konsantrasyonu bilinmeyeni çözmek doğrultusunda çalışabilir ki bazen sakıncalı konuları fazlaca merak etmek riski , bu tür meraklarınızı hayatınızdan ayıklamanız gizli mesajını içermektedir.

Natal yada Transit Plüto Venüsle temas ediyorsa ; ilişkiler arenasında ayıklama yapmanıza işaret eder. Bu bazen mevcut yolunda gitmeyen bir ilişkinin ayıklanması yani o kişiden ayrılma ( hatta belki o kişinin ölümü ) şeklinde denyimlenirken , bazen de sadece içsel olarak sizin ilişkiden beklentilerinize ve sevginizi ifade etmek konusunda ki tutumlarınızı içeren bir tür ayıklama olur. İlişkiler arenasında bazı davranışlarınız sizi baltalayıp insanları sizden uzaklaştırıyorsa , bu konuda Plütonun sondajlama çalışmalarına kulak vermeniz ve bir takım baltalayıcı davranışlarınızı hayatınızdan ayıklamanız doğru olabilir.
Venüsün ifadelerinden biri güzellik kavramıdır. Venüs-Plüto bağlantısı olan bir kadın , güzellik konusuyla alakalı bir tür dönüşüm yaşayabilir örneğin bir zamanlar çirkin ördek yavrusuyken ilerleyen yıllarda seksi bir afet olabilir.
Venüs-Plüto bağlantısı olan bir erkek , kadında aradığı güzellik kriterleri konusunda o dönüşümü yaşayabilir.

Natal yada Transit Plüto Marsla temas ediyorsa ; dinamik enerjinizi hangi yönde kullandığınıza dair bir tür ayıklama deneyimleyebilirsiniz. Plüto konsantrasyonu vücutta Marsa özgü kan değerlerine ve kaslara yönelebilmektedir. Dolayısıyla kişiye irade katan bir potansiyeldir. Plüto bu irade ve salt enerjiyi sondajlamaktadır. Örneğin size zarar veren ( ya da zarar vermese de yararı dokunmayan ) bir takım hevesleriniz vars ki Mars heveslerle alakalıdır , bunları ayıklamanıza dair gizli mesaja kulak vermeniz gerekebilir.
Marsın ifadelerinden bir diğeri hareket ve eylemdir ve Plüto’nun bu alanda girişimci yönünüzü sondajlayıp , eyleme geçme hünerinize dair bir takım ayıklamalar yapmanıza da işaret edebilir.

Natal yada Transit Plüto Jüpiter ile temas ediyorsa ; inançlarınız konusunda ayıklama deneyimleyebilirsiniz. İnançlar konusunda bir zamanlar fanatiklik yaşayabilir ve sonraları çürümüş bazı inanç kalıplarını hayatınızdan ayıklama yapabilirsiniz.
Jüpiterin ifadelerinden biri para ve zenginlik konusudur. Bu konuda sizi baltalayan bir takım davranışlarınızı ayıklamanız halinde zenginlik adına sondajlama yapacak olan Plütoyu verimli kullanabilirsiniz.

Natal yada Transit Plüto Satürn ile temas ediyorsa ; korkularınızla alakalı ayıklama deneyimleyebilirsiniz. Her şeyi kontrol edemeyeceğinizi fark etmek ve tabii hazmetmek bu satürn-plüto ayıklamasını yapmanız için size katkı sağlayabilir. Sizi baltalayan bazı paranoya düşüncelerini hayatınızdan ayıklamanız gerekebilir.
Satürn’ün ifadelerinden bir diğeri toplumsal statü / başarı arenasıdır. Bu arenada sizi baltalayan bir takım davranışları ayıklayarak , toplum içinde güçlü bir statü oluşturmak konusunda Plüto sondajlamasını verimli olarak kullanabilirsiniz.

Plüto ve Ayıklama konusunda doğru sorular:

Doğum haritanızda dinamik Plüto bağlantıları olan biriyseniz ya da Transit Plüto böyle bir bağlantı yapıyorsa , bağlantı yaptığı o gezegen konularıyla alakalı şöyle bir sorgulamak yapmak verimli olabilir

* Hayatımın bu alanında (güneş,ay,merkür,venüs,mars,jüpiter,satürn) beni baltalayan düşünce ve davranış kalıplarım var mı , varsa bunlar neler ?

* Beni baltalayan bu davranış kalıplarını hayatımdan ayıklamayı göze alabiliyor muyum , göze almalı mıyım ?

* Bu ayıklamayı nasıl yapabilirim ?

Ekrem Ok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top