Natalie Wood

Ölümcül Yolculuk: Natalie Wood'un Gizemli Ölümü &Kriminal Astroloji
“Kanunlar, örümcek ağlarına benzerler; küçük sinekler yakalanır, büyük sinekler ağı delip geçerler.” ( Marcus Aurelius )

ÖZET
Hollywood sinemasının en güzel kadınlarından biri olan Natalie Wood, henüz altı yaşındayken kameralarla tanıştı. Sinema kariyerine çocukken başlayan oyuncu genç yaşta sektörün en başarılı ve sevilen yıldızlarından biri haline geldi. Dünya klasikleri arasına giren filmlerde rol aldı, çok yetenekli biriydi, 25 yaşına gelmeden üç kez Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. Natalie Wood 1957 yılında dönemin ünlü isimlerinden Robert Wagner’le büyük bir aşk yaşamaya başladı ve çift aynı yıl rüya gibi bir düğünle evlendi. Hollywood’un en popüler çiftlerindendiler. Natalie Wood, 29 Kasım 1981 yılında henüz 43 yaşındayken eşi Robert Wagner ve ünlü aktör Christopher Walken ile birlikte çıktığı tekne yolculuğu sırasında gizemli bir şekilde hayatını kaybetti.

Anahtar Kelimeler: Astroloji, Sabit yıldızlar, Mitoloji, Asteroidler, İsim Asteroidleri, Orta
Noktalar, Skepticus, İxion, Toro, Lilith

YAZAR: Av.Alvina Gojayeva

Natalie Wood Kaza Günü Haritası

29 Kasım günü sabah saat 8’de Sahil güvenlik yetkilileri Natalie Wood’un cansız bedenini tekneden bir mil uzakta buldular. Bu veri doğrultusunda açılan haritada gökyüzünde 23 derece Yay Burcu yükseliyor. Bahse konu olay haritasının Asc’nin yay olması aslında olay örüntüsünü destekleyen bir durumdur. Yay Burcu astrolojide; seyahat, yolculuklar, uzak yerler ile ilişkilendirilmektedir. Haritada Natalie Wood’u Jüpiter temsil etmekte, eğer cinayetse katili de Merkür temsil etmektedir. Natalie Wood’u temsil eden Jüpiter’i Pluto (ölüm) ile kavuşumda görüyoruz.
Olay haritalarında birinci evde konumlanan gezegenler olay hakkında önemli bilgiler sunmaktadır. Neptün’ün sis bulutları adeta haritayı kaplamış durumda. Natalie Wood’un kaza günü haritasında Neptün’ü Asc ile kavuşumda görüyoruz. Neptün’ün birinci evdeki konumu Natalie Wood’un şüpheli ölüm iddialarını destekliyor. Ancak Neptün’ün baskın olduğu haritalarda gerçekler ve yalanlar öyle bir iç içe geçer ki gerçeği yalandan ayıramayız. Bu nedenle
de Neptün’ün baskın olduğu haritalarda yargıda bulunmadan önce detaylı bir biçimde analiz yapmak gerekmektedir. Haritaya baktığımızda, Skepticus (şübhecilik) asteroidini hemen Asc üzerinde konumlanmış olduğunu görüyoruz. Skepticus asteroidinin bu konumu da sanki Natalie Wood’un ölümünün trajik bir kaza değil cinayet ihtimalinin altını çiziyor.

Haritaya baktığımızda yedinci evi İkizler Burcunun kestiğini görüyoruz. Bu durumda eğer cinayetse birden fazla şüphelinin söz konusu olabileceğinden ve cinayetin yakın çevre, komşular, kuzenler akrabalar hatta kardeşler tarafından gerçekleştirilme ihtimalinden bahsedebiliriz. Suç haritalarında Dsc şüphelinin evi olduğu için bize şüphelinin fiziksel görünümü ile de bilgi sunmaktadır, dolayısıyla bahse konu olayda eğer bu bir cinayetse katilin, fiziksel görünümünden bahsedecek olursak, parlak gözleri olan, uzun boylu, güçlü, etkileyici yüzü olan, yüksek bir alın, uzun ve düz bir burnu olan ve hareketli yapısı olan bir kişidir diyebiliriz. Şüpheliyi temsil
etmekte olan Dsc yöneticisi Merkür’ün 1 derece Yay Burcunda olduğunu görüyoruz (Nikola Stajanovic’in Derece Teorisine göre, 1 derece Koç derecesi olup; suç haritalarında öfke olarak okuyabiliriz). Ayrıca haritaya baktığımızda, Merkür, Uranüs (arkadaşlar) ve Juno üçlüsünün bir kümeleşme oluşturduğunu görüyoruz. Dsc yöneticisinin de içine dahil olduğu bu kümeleşme olay örüntüsünü onaylayan diğer ilginç bir detaydır. Haritaya baktığımızda Jüpiter ve Merkür arasında herhangi bir açısal bağlantı yok gibi görünüyor. Ancak orta noktalar açısından değerlendirdiğimizde Jüpiter ve Merkür gezegenlerinin orta noktasının 15° Akrep Burcunda olduğunu ve bu orta noktada İxion (katil) asteroidinin konumlandığı görüyoruz. Orta Noktalar kavramı, Zodyak üzerinde iki gezegenin matematiksel olarak tam ortasındaki derecedir. Bu noktalar, açı yapmadığı halde iki gezegenin birleşik enerjilerini içinde barındırmaktadır. Kriminal Astrolojide Orta Nokta ile kavuşumda olan gösterge önemlidir. Bu bağlamda, Natalie Wood’un göstergesi Jüpiter ve Dsc yönetici Merkür ile İxion (katil) asteroidinin etkileşimi,
Natalie Wood’un trajik bir kaza değil bir cinayete kurban gittiği ihtimalini kuvvetlendiriyor. O halde Neptün’ün sis bulutları aralanıyor diyebiliriz.
Haritaya baktığımızda Mars ile Neptün arasında zorlayıcı bir kare açı vardır. Mars’ı aynı zamanda Denebola sabit yıldızı ile kavuşumda görüyoruz. Bu sabit yıldız Satürn-Venüs doğasında olup denizdeki felaketlerle ilişkilidir. Yani gökyüzünde şiddet, öfke, kurban olma enerjisi mevcuttur.
Olay haritalarında mağdurun yardımcı göstergesi olarak dikkate aldığımız Ay’ı Facies sabit yıldızı ile kavuşumda görüyoruz. Bu sabit yıldız, Güneş-Mars doğasındadır. Şiddet sonucu ölüm, kazalar gibi durumlarla ilgilidir. Diğer bir şiddet göstergesi Al Hecka sabit yıldızının Dsc ile kavuşum yaptığını görüyoruz. Bu sabit yıldız da Mars doğasında kötücül bir yıldızdır. Şiddetli ölüm ve özellikle erkek şiddet göstergesidir. Al Hecka sabit yıldızının Dsc kavuşumu olayın içinde şiddet ihtimaline ikinci bir vurgu olarak değerlendirebilir. Haritayı biraz daha incelediğimizde 19 derece Terazi Burcundaki (Nikola Stajanovic’in Derece Teorisine göre, 19 derece aynı zamanda Terazi derecesi olup; suç haritalarında adalet, ortaklıklar, karı-koca gibi konularla ilgilidir) Satürn’ü MC ile kavuşumda, Merkür ile 45 derecelik, Venüs (kadınlar) ile kare açı yaptığını görüyoruz. Venüs aynı zamanda Pluto’dan kare açı almaktadır.
Gerek natal harita okumalarında gerekse suç haritaları incelemelerinde deklinasyon çizelgesinin göz ardı edilmemesi gerekir. Neptün gezegenin atmosferi iki ana katmandan oluşmaktadır. Natalie Wood’un kaza haritasını Neptün’ün ilk katmanı; deklinasyon çizelgesini ise Neptün’ün diğer katmanı olarak düşünebiliriz. Deklinasyon çizelgesine baktığımızda, çizelgede ilk dikkat çeken şey Venüs’ün sınır dışı olması ve Toro asteroidi ile paralel hizalanmasıdır. Nitekim gökyüzünde hem Mars (şiddet) ve Neptün (kurban) arasında gerilimli açılar olduğunda, hem de Venüs sınır dışı olduğunda kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerinin gerçekleşme ihtimalinden bahsedebiliriz.

Ancak deklinasyon çizelgesi de en az harita kadar Neptün’ün sis bulutları ile kaplanmış durumda; Güneş- Ay- Neptün paralel hizalanmış. Suç haritalarında mağdurun yardımcı göstergesi olarak değerlendirdiğimiz Ay ile Neptün’ün paralel hizalandığını görüyoruz. Bu da aslında kurban olduğunu gösteriyor. Ay’ın aynı zamanda Dsc yöneticisi Merkür ile de paralel hizalandığını görüyoruz, meali katil ile mağdur yan yanadır. O halde Neptün’ün sis katmanlarının bir diğerini de aştık diyebiliriz. Deklinasyondaki bir diğer ilginç dizilim ise Jüpiter-Juno-Atropos paraleli ve Merkür-Uranüs paralelidir. Çizelgeye baktığımızda Mars-Pluto paralel, Satürn ise kontra paralel olarak bu dizilime eşlik ediyor. Mars, Pluto aynı zamanda IC ile paralel hizalanmış durumda. Suç haritalarında en önemli noktalardan biri olan IC noktası, bize olayın kökünü ve konunun sonunu gösterebilir. Bu durumda Mars-Pluto IC paralel hizalanmasını şiddet sonucu ölüm olarak okuyabiliriz. Böylelikle, harita üzerindeki kombinasyonların deklinasyon çizelgesindeki dizilimler ile bir senkronizasyon içinde olduğunu söyleyebiliriz.

“Ceza kaldırılabilir; ama suç insanın içinde sonsuza kadar yaşar.” Publius Ovidius Naso

Natalie Wood’un ölümüne ilişkin dosya 30 yıl sonra Kasım 2011 tarihinde yeniden açıldı. Soruşturmayı yürüten Los Angeles Bölge Şerifliği sözcüsü Steve Whitmore, yaptığı açıklamada, Natalie Wood’un “düşerek” öldüğü yatın kaptanı Dennis Davern’in ifadesini değiştirmesi ve dedektiflerin elde ettiği yeni bilgilerin soruşturmanın yeniden açılmasına neden olduğunu söyledi.
Dennis Davern ifadesini; “Olayın yaşandığı gece Robert Wagner, eşi Natalie Wood ve aktör Christopher Walken yatta içki içip sohbet ediyordu. Gecenin ilerleyen saatlerinde Wagner ve Walken şiddetli bir şekilde kavga ettiler. Aslında tartışma bir gün önce başladı ve tüm hafta sonu gergin bir şekilde devam etti. Wagner, Natali Wood’u Christopher Walken’dan kıskanıyordu. Zaten Wagner, Natalie Wood’un Walken’ı da tekneye davet etmesinden ötürü çok öfkeliydi. Wagner öfkeliydi tepesi attı, bir cam şişeyi masada parçaladı, bunun üzerine Walken kabinine
döndü ve bir daha çıkmadı. Wood da kabinlerine gitti, Wagner onun peşinden gitti, daha sonra bağırışlar ve gürültüler duydum. Ancak daha sonra tartışma güverteye taşındı. Sesleri o kadar yüksekti ki diğer teknelerden duyulmasın diye sesi bastırmak için radyonun sesini açmak zorunda kaldım. Bir süre bağrışmalarını duydum daha sonra sesleri kesildi. Ben dümene geri döndüm orada Wagner ile karşılaştım. Wagner gergin, sinirli ve dağılmış bir haldeydi, Natalie kayboldu dedi. Ancak sahil güvenliği aramak istediğimde beni engelledi. Robert Wagner, ancak
saatler sonra avukatını arayınca sahil güvenliği haberdar etmem için bana izin verdi”, şeklinde değiştirdi.

Los Angeles Bölge Şerifliği tarafından yürütülen soruşturma neticesinde, 2018 yılında önemli bir aşama kaydedildi. Los Angeles Adli Tıp Kurumu, yeni deliler ışığında Natalie Wood’un ölüm nedenini “kaza” yerine “boğulma ve belirsiz faktörler” olarak değiştirdi. Los Angeles Şerifi sözcüsü Steve Whitmore, Natalie Wood’un ölümünün artık inkar edilemez bir şekilde “şüpheli” bir ölüm olduğunu doğruladı ve eşi Robert Wagner resmi olarak şüpheli kişi olarak belirlendi.

Natalie Wood’un öldüğü günün haritasını 2 Şubat 2018 tarihine kadar ilerletince Progres Merkür (konuşma) Asc kavuşumunu görüyoruz. Aynı zamanda Progres haritada Merkür-Pluto arasında kare açı oluşmuş. Bu kombinasyonu olaya ilişkin gizli saklı kalan bilgilerin gün yüzüne çıkacağı şekilde yorumlayabiliriz.

Polaris Astroloji Okulu Ekolü olarak, gerek natal harita okumalarında gerekse suç haritaları incelemelerinde isim asteroidlerini aktif bir şekilde kullanmaktayız. Bahse konu Natalie Wood’un kaza haritasında isim asteroidlerinin haritadaki dizilimleri eksik parçaları tamamlayarak bize hikâyenin özetini vermekte ve olayın öznesinin de altını çizmektedir. Olay haritasında Natalie (Natalie Wood), Roberts (Robert Wagner) ve Christophe (Christophes
Walken) asteroidlerinin dizilimlerine bakınca Natalie asteroidini Asc üzerinde görüyoruz. Ahlak bekçisi Roberts asteroidi Mars (şiddet) ile kavuşumda, Roberts asteroidi Natalie asteroidi ile kare açı, Christophe asteroidi ile 150 derecelik bir açı yapmaktadır.

Olay haritasına baktığımızda, Natalie-Neptün (kurban olma), Roberts-Mars (şiddet), Angers (öfke), Zavist (kıskançlık) göstergeleri arasında değişken burçlarda büyük kare oluştuğunu görüyoruz. Bu açı kalıbını şöyle açıklayabiliriz; Natalie Wood, Robert Wagner’in kıskançlığı yüzünden bir anlık öfkesi sonucu cinayette kurban gitti, ancak ne yazık ki gerçekler Truth (gerçek) Neptün’ün sis bulutları arasında kayboldu. Çünkü Robert Wagner tüm suçlamalardan beraat etti, soruşturma Dedektif Ralph Hernandez’in tüm çabalarına rağmen sonuç vermedi ve
dosya 2022 yılında çözülememiş dava olarak rafa kaldırıldı.
Deklinasyon çizelgesine baktığımızda, Christophe-Lilith paralel, Roberts-Mars kontra paralel, Roberts -Angers- Zavist kontra paralel, Zavist asteroidinin IC ile paralel olduğunu görüyoruz.

Ekrem Ok

One thought on “Natalie Wood

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top