Uranüs – IC Transiti ve Djokovic

2022 yılına girerken bazı olumlu dilekleriniz oldu mu? Her ne kadar gerçek yılbaşı 1 Ocak değil de Koç burcunun ilk derecesi (21 Mart gibi) olsa da konumuz bu değil. Dünya erkekler tenis sıralamasında 1.olan Novak Djokovic yeni yıla iyi bir giriş yapamadı. Ocak ayı Avustralya turnuvasına katılamadı neden çünkü şu virüs tantanası nedeniyle vücuda enjekte edilen sıvıyı olmadığı için. Doğru mu yaptı tartışmasına da girmeyeceğim konumuz bu da değil. Onun bu “asi tavrını” hangi astrolojik etkiyle açıklayabiliriz konumuz bu. Yukarıya Djokovic’in doğum haritasını ve önümüzdeki döneme ait transitlerinin görselini ekledim. Yeşil renkli Uranüs transitinin, Djokovic’in doğum haritasındaki IC noktası üzerinde gezinmekte olduğunu görmekteyiz. Biliyoruz ki transitler, bir doğum haritasının köşe noktalarından geçerken etkileri öne çıkabiliyor. Uranüs ön plana çıkarsa neler olabilir ? Her an her şey olabilir…
Uranüs öngörülmesi en zor gezegendir. Bir anda başlayan yıldırım aşklarını da gösterebilir, pat diye biten ilişkileri de.. Bir anda yükselmeyi ve kazançları da gösterebilir, pat diye yere çakılmayı da.. Uranüs aynı zamanda isyanı ifade eder. İçimizdeki özgürlük dürtülerini harekete geçirir. Başkaları gibi olma der.. Ve evet Djokovic, kariyerini riske atmak pahasına ona dayatılan bir kuralı reddetmeyi tercih etti. Peki bundan sonra neler olabilir ?
İşin içinde Uranüs olunca elbette öngörmemiz zor ancak bir deneme yapalım. Eğer Djokovic’in doğum saati doğru ise Uranüs IC transiti yetmiyor gibi, aynı Uranüs adamın Güneş’ine de 45 derecelik yarım kare açı yapacak + bu ayın sonunda Boğa burcunda gerçekleşecek tutulma Djokovic’in IC noktasına yakın gerçekleşecek. Bitti mi hayır, 22 Mayıs’ta başlayacak Fransa Açık Tenis Turnuvası günlerinde bu kez transit Mars Djokovic’in Güneş’ine sert açı yapmaya başlayacak (görselde ilgili gezegenleri daire içinde + çubuklarla işaretledim) Sanki Djokovic 2.raunda çıkacak gibi düşünüyorum ama bu illa ki kısıtlama / yasaklama şeklinde olmayabilir. En azından şu günlerde yasakların azaldığını düşünürsek bu yazdığım transitler Djokovic’i “başka türlü” de zorlayabilir. Niye böyle düşündüm çünkü IC noktası bazen yer değiştirmeyi, taşınmayı, evimizi, ailemizi bazen de dip noktayı (sonları) gösterebiliyor. Uranüs ve Mars transitlerine maruz kalacak olan Güneş ise yaşam kaynağıdır. Umarım en kötü senaryo olmaz Allah korusun diyeyim. Güneş aynı zamanda hedefler demektir ve umarım Djokovic hedefleriyle ilgili meydan okuyucu bu zor transitlere karşı en iyi performansını çıkarır.

Eğitimlerimiz ve atölye çalışmalarımızla ilgili bilgi için; polarisastroloji@gmail.com

Ekrem Ok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top