Maria Callas, Onassis, Kennedy ve Karma

Öncelikle iyi bayramlar diyerek bu yazıda “karma” üzerine ilginç bir örneği sizlerle paylaşmak istiyorum. Youtube kanalıma (astrosohbet) yüklediğim ve Johnny Depp vs Amber Heard ilişkisini kısaca analiz ettiğim videonun sonunda, Johnny’nin Karma asteroidinin, Amber’in istismarcı Nessus üzerine düştüğünü söylemiştim. Eğitimlerde de sık sık kullanmayı tercih ettiğim ünlü soprano Maria Callas’ın doğum haritası üzerinde çalışırken fark ettiğim karmik bir deneyimi gelin inceleyelim.

Maria Callas güçlü sesiyle tanınmaya başladığında, ünlü armatör Ari Onassis onu ve eşini meşhur yatına davet eder. Maria o gün bu güçlü adamdan etkilenir ve kocasını bırakıp Onassis ile ilişki yaşamaya başlar. Aradan geçen yıllar içinde Maria’nın adama olan sevgisi azalmaz ancak Onassis, ABD Başkanı J.F.Kennedy’nin öldürülmesinden bir süre sonra Jacqueline Kennedy ile ilgilenmeye başlar. Yıllar önce Maria’nın kocasını bırakıp Onassis’i seçtiği lüx yat, artık Bayan Kennedy’i misafir etmektedir. Astrolojiye girmeden bile karmik bir durum olduğunu söylesek yanlış olmaz sanırım.

Biz yine de astrolojik göstergelere kısaca bakalım. Maria ve Onassis’in lüx yatta yakınlaştığı 1957 senesinde Ari Onassis’in ilerletilmiş haritasında “MariaCallas” asteroidi tam da adamın natal Venüs’ünün üzerinde görünüyor (üstteki haritada işaretli) Erkek haritasında Venüs’ün kadınları gösterdiğini ve de genel olarak ilişkilerle, sevgiyle ilgili bir gezegen olduğunu biliyoruz.
Alttaki harita ise Maria Callas’ın 1968 yılına ait ilerletilmiş haritası. Bu kez Onassis ile Bayan Kennedy’nin evlendikleri (Maria Callas’ın kalbinin kırıldığı) tarihte “Kennedy” isimli asteroidin natal “Karma” üzerinde konumlandığını görmekteyiz…

Ekrem Ok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top