Lindy Sue Biechler Cinayeti ve Kriminal Astroloji

Ezber bozan müfredatı ile pratik bir şekilde harita analizi yapmamı sağladığı için değerli hocam Ekrem Ok’a ve eşsiz Kriminal Astroloji tekniğiyle farklı bakış açısı kazandırdığı için sevgili hocam Aylin Carosielli’ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Yazar: Av. Alvina Gojayeva

——————————————-

“Adalet topaldır, ağır ağır yürür, fakat gideceği yere er geç ulaşır.” (Gabriel Mirabeau)

ÖZET
Lindy Sue Biechler, 1975 yılında evinde korkunç bir şekilde katledildi. Polis katili yıllarca aradı, yüzlerce ipucunu değerlendirdi, 250 kadar kişinin ifadesi alındı, sorgulandı, bir görev gücü oluşturuldu, dava suç uzmanlarınca defalarca incelendi, fakat korkunç cinayet 48 yıl sonra adli DNA fenotiplendirme yöntemiyle aydınlatıldı.

Anahtar Kelimeler: Astroloji, Natal Harita, Tutulmalar, Deklinasyon, Sınır Dışı Kavramı, Mitoloji, Asteroidler, İxion, Dejanira, Medusa, Prey, Apophis, Adli DNA Analizleri

Lindy Sue Biechler Cinayeti
Lindy Sue henüz 19 yaşında hayat dolu, sevecen, neşeli genç bir kadındı. Lindy eşi Philip Biechler ile tanıştıktan hemen sonra evlenmişlerdi. Mutlu bir evlilikleri vardı.
Günlerden bir gün 5 Aralık 1975 yılı, Lindy Sue her şeyden habersizce akşam için planlar yapıyordu. Teyzesini aradı, akşam yemeği için evine davet etti. Akşama doğru çalışmakta olduğu çiçekçiden çıkıp ilk önce eşi Phil’in iş yerine uğradı. Phil’den maaş çekini alıp bankaya yatırdı, sonra da mutfak alışverişi için markette gitti ve eve döndü.
Bay ve Bayan Little, yeğenleri Lindy Sue Biechler’ın oturduğu apartman dairesinin kapısına vardıklarında saat 20.46 sularıydı. Orta yaşlı bu çift evin kapısının açık olduğunu fark etti. İçeri girdiklerinde ise karşılaştıkları manzara bir vahşetten farksızdı. Her yer kan içindeydi ve Lindy oturma odası ile yemek odasının ortasında sırt üstü yerde yatıyordu. Vücudunun her yeri kesiklerle doluydu. Bir mutfak bıçağı ise Lindy’nin boynuna saplanmış halde duruyordu.
Bay Little üzerindeki şoku atlattıktan sonra polisi aradı. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler soruşturma başlattı. Olaydan sonra başlatılan soruşturma doğrultusunda, yapılan otopsi sonucunda Lindy Sue Biechler’ın tecavüze uğradığı, boynuna, göğsüne, sırtına ve karnına 19 bıçak darbesi aldığı ve ölüm şeklinin cinayet, ölüm nedeninin ise boynunun sağ tarafında bulunan karotis arteri (şah damar) aldığı bıçak yarası nedeniyle aşırı kan kaybının olduğunu belirlendi.

Lindy Sue Biechler Cinayeti Olay Haritası

Kriminal vakalarda olay anı haritalarında Asc göstergesi kurbanı, Dsc göstergesi ise suç faillini temsil etmektedir. Bahse konu olayda polisin arandığı saat itibarıyla gökyüzünde 8 derece Aslan Burcu yükseliyor (8 derece ise Akrep derecesidir, tecavüz, ölüm demektir). Lindy Sue Biechler’i Güneş temsil etmekte, faili ise Uranüs temsil etmektedir. Kurbanı temsil eden Güneş’in 13 derece Yay Burcunda olduğunu görüyoruz (13 derece Koç Burcu derecesi olup; suç haritalarında taciz, öfke, kan olarak okuyabiliriz.) Olay haritasını değerlendirecek olursak; cinayet vakasının Neptünyen Yeni Aydan birkaç gün sonra gerçekleştiğin ve kurbanı temsil eden Güneş’i Neptün ile kavuşumda görmekteyiz. Neptün’ün baskın olduğu haritalarda katilin tespit edilmesi açısından çok ciddi analiz yapmak gerekebilir, çünkü Neptün sis perdesi demektir, sis ve bulanıklığı temsil ettiği için gerçekleri görmemizi engelleyebilir, olayı bulandırarak yanlış yorum yapmamıza neden olabilir.

Suç haritalarında en önemli noktalardan biri de IC noktasıdır. Genel olarak dördüncü ev kişinin evini temsil etse de dördüncü ve IC noktası aynı zamanda olayın sonunu veya ölümle yüzleştiğimiz alanı da gösterebilir. Failin göstergesi Uranüs’ü Venüs (kadınlar) IC noktasında kavuşumda görüyoruz. Nitekim Lindy evinde saldırıya uğradı, aynı zamanda bu kombinasyonu evinde beklenmedik şekilde şok gelişmeye maruz kaldı diye de yorumlayabiliriz. Venüs’ün şiddet göstergesi Mars’la üçgen açı yaptığını görüyoruz, üçgen açı burada olumsuz çalışmış, aynı zamanda katilin saldırıyı kolaylıkla gerçekleştirdiği anlamına gelir. Zira kapıda hiçbir zorlama yoktu. Bu da aslında şüphelinin kurbanı tanıyan biri olduğunu gösteriyor. Nitekim Mars’ın İkizlerde olmasını saldırının yakın çevre, komşular, yakın akrabalar hatta kardeşler tarafından gerçekleştirildiğini düşünebiliriz. Ancak bir yargıda bulunmak için henüz erken, katili belirlemek için biraz daha haritayı irdelemek gerekmektedir. IC noktasında bulunan Venüs’ün aynı zamanda Satürn’le kare açı, Neptün’le ise 45 derecelik açı yaptığını görmekteyiz.
Kurbanı temsil eden Güneş’in Merkür’le kavuşumda olması kardeş, akraba, komşu gibi yakın çevre vurgusunun altını çiziyor. Aynı zamanda Güneş Neptün kavuşumuna eşlik eden Merkür’ün Satürn’le suç haritalarında öne çıkan 135 derecelik açı yaptığını görmekteyiz.

Tabii ki bir de buz dağının görünmeyen yüzü vardır; deklinasyon çizelgesi. Natal haritaları ve suç haritalarını, buz dağının gün yüzündeki kısmı; deklinasyon çizelgesini ise buz dağının görünmeyen ve karanlıkta kalan kısmı olarak düşünebiliriz. Gerek natal harita okumalarında gerekse suç haritaları incelemelerinde deklinasyon çizelgesinin göz ardı edilmemesi gerekir. Bahse konu olay haritasının deklinasyon çizelgesine baktığımızda, Mars’ı ve Merkür’ü sınır dışında. Bir gezegenin sınır dışına çıkması kontrolsüz çalışması anlamına gelir. Gezegen, kendi alanından çıkmış, uzaklaşmış yani sınırları zorluyordur. Mars sınır dışı olduğunda aşırı agresif, aşırı şiddet olaylarının gündeme gelebileceğini düşünebiliriz. Nitekim Mars’ın haritada retro olması ve deklinasyon çizelgesinde sınır dışı olması durumu daha da kritikleştirmektedir.

Polaris Astroloji Okulu Ekolü olarak, gerek natal harita okumalarında gerekse suç haritaları incelemelerinde öne çıkan gezegen kombinasyonlarının altını çizmek için konu ile ilişkili asteroidleri sıklıkla kullanmaktayız. Bahse konu Lindy Sue Biechler cinayeti vakasında da asteroidlerin haritadaki dizilimleri bize hikâyenin özetini vermekte ve eksik parçaları tamamlamaktadır.

Olay haritasına baktığımızda katil göstergesi Uranüs’ü hem İxion hem de Apophis (Mısır Mitolojisinde kötülüğün, kaosun, karanlığın ve yıkımın tanrısı olarak bilinmektedir) ile kavuşumda görüyoruz. Vicia (gaddarca hareket etmek) ve Toro (saldırganlık ve kaba güç, şiddet) asteroidlerinin katilin evi yedinci evde konumlandığını görmekteyiz. Asteroidlerin bu dizilimi, katilin, Lindy Sui’i hunharca katlettiğini ve ailesi için nasıl bir yıkıma neden olduğunu bir kes daha gözler önüne sergiliyor.
26 derece İkizler Burcundaki Mars (26 derece Boğa Derecesi olup, suç haritalarında birikmiş öfke, boğazlanarak öldürülme gibi anlamlara gelebilir) Nessus’la kavuşumda, suç haritalarında mağdurun yardımcı göstergesi olarak değerlendirdiğimiz Ay’ın Prey ile kavuşumda, Medusa ile karşıt açı yaptığını görmekteyiz. İkizler burcunda bulunan Bicak asterodi de sanki cinayetin birden fazla kesici aletle işlendiğini vurgulamaktadır. Otopsi raporunda cinayetin iki bıçakla işlendiği bilgisine yer verilmektedir.
Deklinasyondaki dizilimler ise bir kes daha Lindy Sue Biechler’in maruz kaldığı vahşeti gözler önüne sergiliyor: Güneş Linda ile paralel, Maniac ile kontra paralel; Linda Merkür paralel; Ay Vicia ile paralel, Dejanira ile kontra paralel; Uranüs Apophis ile paralel.

“Her temas bir iz bırakır.” ( Edmond Locard )

Lindy Sue Biechler Cinayetinin Aydınlatılması

4 Aralık 2021 tarihinde Yay Burcunun 12 ° 16′ derecesinde Güneş tutulması gerçekleşiyor. Söz konusu tutulma Lindy Sue Biechler Cinayeti olay haritasının Güneş’i üzerinde gerçekleşmekte. Olay haritalarının Güneş’i veya Ay’ı üzerinde gerçekleşen tutulmalar o olayla ilgili gelişmeleri gündeme getirebilmektedir.
Lancaster County Bölge Savcısı Heather Adams, Lindy Sue Biechler dosyasını tekrar incelemeye karar veriyor. Adams, kolluk kuvvetleri için DNA fenotipleme hizmetleri sağlayan Reston, Virginia merkezli Parabon NanoLabs şirketi ile anlaşıyor.
DNA Fenotiplemesi, olay yerinde elde edilen biyolojik numunelerden veya kimliği tespit edilemeyen ölmüş veya öldürülmüş tanınmayacak haldeki cesetlerin fiziksel özelliklerini tahmin etmektir. DNA fenotiplemesinin temel prensibi kimlik tespiti için DNA’dan yüz şeklinin tahmin edilmesi işlemidir. Referans olarak alınan donörün fiziksel özelliklerini, vericinin biyocografik soyunu tahmin ederek ortak genetik atalarının tanımlaması yapılabilmektir. Buradan yola çıkarak yüz şeklinin ve fiziksel özelliklerinin tahmin edilmesi amaçlanmaktadır. Nitekim ortaya çıkartılan yüz şeklinden (resminden) şüpheli kişiyi tespit etmek ve daha sonra DNA profilinin karşılaştırması yapılarak olay yeri ile bağlantısı ortaya çıkarılması işlemi yapılabilmektedir.
Parabon NanoLabs uzmanları, Biechler’ın iç çamaşırından alınan DNA örneklerini güncel tekniklerle yeniden inceleyerek, söz konusu DNA örneğinin Güney İtalya’daki Gasperina adlı bir kasabadaki bir aile ile eşleştiği sonucuna varıyor. Bu doğrultuda, yetkililer tarafından yapılan araştırma sonucunda 1970’li yıllarda Lindy ile aynı apartmanda ikamet eden, 68 yaşındaki David Sinopoli’nin bu aile ile bağı olduğunu fark etti. Sinopoli’yi yakın takibe alan polisler, onu takip ederek Philadelphia Uluslararası Havalimanı’na kadar izledi. Sinopoli bir kahve içti ve bardağını çöpe attı. Hemen harekete geçen polisler, kahve bardağını aldılar ve laboratuvara gönderdiler. Polislerin havalimanındaki operasyonunun ardından kahve bardağından alınan DNA ile Lindy’nin çamaşırından alınan örnekler kıyaslandığında, katilin Sinopoli olduğu konusunda şüpheye mahal vermeyecek şekilde DNA örnekleri arasında %99.99 oranında bir eşleşme elde edildi. Sinopoli tutuklandı ve 22 Temmuz 2022 tarihinde çıkarıldığı mahkemede suçunu itiraf etti. “Canavarca hisle veya eziyet çektirerek adam öldürme” ve “Nitelikli cinsel saldırı” suçları nedeniyle Sinopoli  50 yıla kadar hapis cezasına  çarptırıldı. Yaklaşık 48 yılın ardından Lindy Sue Biecher için nihayet adalet yerini buldu.

Olay haritasına baktığımızda, Merkür DNA David Linda kümeleşmesi göze çarpmaktadır. DNA asteroidi Uranüs’le 45’lik, Mars’la karşıt açı yapmaktadır. Cinayet vakalarında DNA asterodi şüphelinin göstergesi ve Satürn’le bağlantı içerisinde olduğu durumlarda olay yerinde veya ceset üzerinde bir DNA örneği bulunacağını söyleyebiliriz. Nitekim Lindy’nin iç çamaşırından alınan DNA örneğinin DNA fenotipleme yöntemiyle katil David Sinopoli’ye ait olduğu tespit edildi. Merkür’ün Roma asteroidi ile karşıt açı yapmaktadır. David asteroidi Mars’la karşıt açı yapmaktadır.

“En kusursuz cinayetin bile gökyüzünde tanıkları vardır.” ( Aylin Carosielli )

KAYNAKÇA
Aylin Carosielli, Kriminal Astroloji Teknikleri

Ercan Altınsoy, Hasan Hüseyin Uçar, “Adli Olaylardan Elde Edilen DNA’ların Failin Tespiti Amaçlı Kullanılmasında Yeni Bir Yöntem: DNA Fenotiplendirme

Polaris Astroloji Okulu Ders Notları

Robert Graves, Yunan Mitleri

Ekrem Ok

3 thoughts on “Lindy Sue Biechler Cinayeti ve Kriminal Astroloji

  1. Helal Yazana okurken bile gozumde film gibi canlandi. Sizin diger vakalarida arastirmanizi oneririm.. cok guzel zihninize saglik

  2. Okurken bir kez daha hayran kaldım astrolojiye.Vakalara yeni ve bu kadar gerçekçi bir bakış açısı kazandırması da ayrıca hayran bıraktı beni.Yazan ve araştıran kişinin emeğine sağlık.Lütfen alanınızı her yerde duyurun özellikle de hukuk fakültelerinin bu konuda bilgilenmesi belki de birçok vakanın seyrini değiştirir.

  3. okuması oldukca zevkliydi ve asla sıkılmadım ki polisiye dizilerini de çok seven birisi olarak sanki bir diziden veya filmden bir kesit izliyormuşum hissine kapıldım. Diğer vakaların da böyle incelenmesi oldukca güzel olacaktır. Sevgilerimle 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top