Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.06 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uranüs ve Normalden Sapma
Yazar Mesaj
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

RE: Uranüs ve Normalden Sapma
(10-14-2011 10:29 PM)eylülmavi Yazılan:  Uranüs – Ay açılarında ; kişinin annesiyle ilgili normalden sapma durumları görülebilir.
Kişinin annesiyle olan iletişimi alışılagelmiş olandan farklı olabilir.
Ya da kişinin duygusal ihtiyaçları normalden sapma gösterebilir. Pek çok kişi zamanı geldiğinde aile kurmak ve bir şeylere bağlanmak ihtiyacı hissederken Ay-Uranüs kişisi bu gibi şeylerden uzak durarak kendini güvende hissedebilir.

ay-uranüs 120 liğime, şöyle bi göz attım annemle iletişimime.. yıllar önce annem, beni görmeye gelmişti üniversitede okurken.. bi öğrenci evi, başka yerlerde kalan arkadaşlar falan da geldi bir kaç gün, annem için.. ben anneme arad sırada dokunup bi makas alıyorum, aşkım, tatlım, güzelim gibi kelimelerle hitap ediyorum, arkadaşlarım çok şaşırdı gülücük) annenle nasıl konuşuyorsun diye.. bana göre çok normaldi..

Aynı açıya sahip biri olarak katılıyorum.
Birbirimize aynı hitapları kullanırız.
Hatta ilkokulda öğretmenime ödevimi gösterirken ''Bu sayfada da var şekerim.'' deyivermişim.Sınıf yerlerde..
Sokakta annemin koluna girerim,evden çıkarken öperim..
Bunlar bile garip karşılandı.:D
10-14-2011 10:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

equilibrium, sen de birza daha büyü, hitap şeklin sürekli değişecektir gülücük

biraz kzııyım sinirleneyim, ya da kendimde beğenmediğim bi şey göreyeim, anneme ''çirkin karı'' ''çirkin ördek yavrusu'' derimgülücük) (o çok güzeldir, intikam alıyorum kendimce gülücük))) )

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
10-14-2011 10:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(10-14-2011 10:49 PM)eylülmavi Yazılan:  equilibrium, sen de birza daha büyü, hitap şeklin sürekli değişecektir gülücük

biraz kzııyım sinirleneyim, ya da kendimde beğenmediğim bi şey göreyeim, anneme ''çirkin karı'' ''çirkin ördek yavrusu'' derimgülücük) (o çok güzeldir, intikam alıyorum kendimce gülücük))) )

Yok yok o hitapları bırakalı uzun zaman oldu. gülücük
Kavga bile edemeyiz ama bu aramızdan su sızmamasından değil.
Genelde bir bakışıyla,arkamda toz bulutu bırakıp kaybolmayı yeğliyorum.

Ayrıca Uranüs-Güneş (5. ve 8.evler)karem,Jüpiter-Uranüs(5.ve 10.evler) karşıtlığı var.
Din hususunda bende çözülmemiş şeyler var diyebilirim.
10-14-2011 11:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Urnüs yay burcunda oldugunda 9. ev ile ilgili normalden sapma görürüz denilmis...

Simdi peki normal olan nedir, genel olarak normal olan var midir, yoksa diyelim kisinin ailesi icinde normal olan bir sey, ya da cogu insan tarafindan kabul edilen normal ise, ve uranüsün 9. evle baglantisinda normalden sapma mi gözlemlenir..

Yani diyelim atiyorum bir aile olsun ataist, ama bir birey var aile de ve Allah'a inanci var... bu aile de o kisi icin, onlar icin ataistlik normal olurken o insanin Allah'a inanmasi, o aile de normalden sapma olarak mi gözlemlenecek...

Dogru mu algilamisim... acaba... Yoksa bu normalden sapma olayi genel olarak kabul edilen dinin disi bir din arayisi mi olur, 9. evle baglantisinda ?

Uranüs merkür karemden dolayi.. anlatimlarim umarim anlasiliyordur gülücük

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-14-2011 11:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

ay koç (4 ev ) - uranüs terazi (10.ev) zıtlığına sahibim annemle hiç bir zaman fikirlerimiz uyuşmadı. hiç çok samimi haller içinde olmadık ama...bir şekilde onun varlığı benim kendimi güvende hissetmemi sağlamıştır....
10-15-2011 12:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Güneş-Uranüs karesi var bende ama babamla ilişkilerde öyle anormal bir durum yok ama şunu diyeyim genel olarak hem annem hem babamla konuşmalarım duruşum çok mesafeli. Arada çok ciddiyet ve resmiyet var. Sanrım ay burcum oğlak ondan kaynaklanıyor.
10-15-2011 12:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mili Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(10-14-2011 11:50 PM)Mavisahram Yazılan:  Urnüs yay burcunda oldugunda 9. ev ile ilgili normalden sapma görürüz denilmis...

Simdi peki normal olan nedir, genel olarak normal olan var midir, yoksa diyelim kisinin ailesi icinde normal olan bir sey, ya da cogu insan tarafindan kabul edilen normal ise, ve uranüsün 9. evle baglantisinda normalden sapma mi gözlemlenir..

Yani diyelim atiyorum bir aile olsun ataist, ama bir birey var aile de ve Allah'a inanci var... bu aile de o kisi icin, onlar icin ataistlik normal olurken o insanin Allah'a inanmasi, o aile de normalden sapma olarak mi gözlemlenecek...

Dogru mu algilamisim... acaba... Yoksa bu normalden sapma olayi genel olarak kabul edilen dinin disi bir din arayisi mi olur, 9. evle baglantisinda ?

benim kızım 12 yasında , uranusu 9. evde , acaba neler yaşayacak
02-21-2012 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mars_419 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

venüs-uranüs karşıt.beğenilerim hep farklı oldu.sevgimi gösterme şeklim,sevdiğim şeyler,ilişkilere bakışım..
sanırım güneş-uranüs karşıtlığıyla da ilgili.gerçi 2sinin de bana göre orb aralığı fazla.ama yine de bi normalden sapma olayı gözlemliyorum.
uranüs güzelim venüs yengecin içine etmiş.nerde bağlanmayı seven,müşfik,herkesin derdine koşan,duyarlı,anaç yengeç..yok.yerine bağlanmayı sevmeyen,arada uzaklaşmak isteyen deyim yerindeyse bi kazma:D
sanırsam venüs normalden sapmış .gerçi neye göre normal,neye göre anormal.ama çevreme,arkadaşlarıma falan bakarsak..biraz sapmış olabilir.:D
ani çıkışlar yapma,güneş-uranüs karşıttan kaynaklanıyor olabilir mi?senelerdir beni tanıyan kişileri şok edebiliyorum.
02-21-2012 10:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

En temel Uranüs kavramı özgürlüktür. Toplum bizi eğitir, çeki düzen verir. Bize tavırları ve hünerleri, dili ve ahlakı öğretir. Bunun için şükran duymamız gerekir.

Ama bu elmanın içinde bir kurt var !

Genellikle toplum , gerçek insan yakınlaşmalarını ezberlenmiş ritüellerle değiştirerek bizi kuklalara döndürür.

İşte Uranüs içimizde isyanın borusunu çalan , bizi otoriteden kuşkulandıran bir panzehirdir..

Alıntı = Steven Forrest

03-05-2012 05:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 13

(10-14-2011 11:50 PM)Mavisahram Yazılan:  Urnüs yay burcunda oldugunda 9. ev ile ilgili normalden sapma görürüz denilmis...

=) okulda 9. senem mavisahram. defalarca bıraktım döndüm bıraktım döndüm ama nihayetinde tıpış tıpış döndüm bitirmeye kasıyorum. bence basit düşünelim. mesela benim için okulu bırakmak gayet normal bir şey değildi fakat okulla ilgili problemlerim gayet görünürdü. bence buradaki normal toplumun ortak doğrusu olarak algılansa daha yerinde olur. kişinin kendi doğrusu ile çatışınca "sapma" deniyor. aile meselesindeki durum da aynı. ama yine de birbirinin zıttı iki şey olarak algılamak yerine zaten varolan bir şeyi farklı yorumlamak olarak düşünebilirsin. inançlı ailede büyüyen biri yine inançlıdır ama başka türlü gibi. ya da çok okumuş bir ailede büyüyen biri yine okumuştur ama başka türlü gibi.
03-05-2012 07:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Uranüs Evlerde salmakis 76 151,979 11-13-2019 11:01 AM
Son Mesaj: justicee
  Uranüs Burçlarda salmakis 11 20,762 05-02-2016 09:54 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Uranüs => Farkındalık => Değişim astrosohbet 17 29,212 04-10-2015 12:36 AM
Son Mesaj: say24
  Uranüs yükselenbaşak 20 29,609 10-14-2012 08:36 PM