Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.06 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uranüs ve Normalden Sapma
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Uranüs ve Normalden Sapma
Aykırılığın gezegeni Uranüs hakkındaki değerlendirmemi yakında ekleyeceğim.

11-01-2010 06:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Uranüs ve Normalden Sapma
Uranüs ; alışılagelmiş olanı red eder. Geleneksel olana başkaldırma eğilimi vardır.

Uranüsün önünde bir sıra halinde seçenek olduğunda , sıranın dışında olanı tercih etme eğiliminde olacaktır.

Başkaları gibi olmama dürtüsü , Uranüs kişisini bazen gereksiz bir ukalalığa götürebilir.

Yinede Uranüsün normalden sapma eğilimi pek çok kere bireysel ve toplumsal değişimlerin sebebi olarak karşımıza çıkar. Örneğin Uranüs olmasaydı , bir toplum içinde kemikleşen kurallar ve o kuralları uygulayan otorite sorgulanmaz idi.
Her şeyin normal kabul edildiği ve alışılagelen davranışlara devam edilen bir toplumda değişim ve gelişim olurmuydu ?
Muhtemelen tekerleğin icadı üzerinde pek düşünen olmazdı , muhtemelen elektrik denen o enerji üzerinde pek düşünen olmazdı , muhtemelen insanlar gökyüzünde uçmayı mizah konusu olarak değerlendirmeye devam ederdi.

Uranüs , olağan giden şeylerden huzursuzluk duyar. Herkes bu olağan şeyleri yapıyor diye bunları kabul etmek zorunda olmadığını hisseder ( bu huzursuzluğun kaynağı Uranüs titreşimleridir )

Uranüsün normalden sapma eğilimi her zaman doğru yönde bir değişimi ifade etmez.
Uranüsü değerlendirirken DOĞRU - YANLIŞ bakış açısını bırakıp , FARKLI bakış açısı moduna geçmemiz gerekebilir yoksa Uranüsü anlamakta zorlanırız.

Doğum haritasında Uranüsün dinamik açı yaptığı gezegenlere ait konularda normalden sapma deneyimleyebiliriz.

Uranüs – Güneş açılarında ; kişinin babasıyla ilgili normalden sapma durumları görülebilir.
Kişinin babasıyla olan iletişimi alışılagelmiş olandan farklı olabilir.
Ya da kişinin otoriteyle olan ilişkisinde normalden sapma görülebilir. Örneğin Güneş-Uranüs sert açılarında otoriteye başkaldırma eğilimleri görülebilir. Âsi bir kişilikten söz edebiliriz.

Uranüs – Ay açılarında ; kişinin annesiyle ilgili normalden sapma durumları görülebilir.
Kişinin annesiyle olan iletişimi alışılagelmiş olandan farklı olabilir.
Ya da kişinin duygusal ihtiyaçları normalden sapma gösterebilir. Pek çok kişi zamanı geldiğinde aile kurmak ve bir şeylere bağlanmak ihtiyacı hissederken Ay-Uranüs kişisi bu gibi şeylerden uzak durarak kendini güvende hissedebilir.

Uranüs – Merkür açılarında ; kişinin kardeşleriyle , komşu ve akrabalarıyla ilgili normalden sapma durumları görülebilir.
Ya da kişinin herkesin düşündüğü gibi düşünmeme eğilimleri güçlü olacaktır.
Merkür sinir sistemiyle bağlantılı olan bir gezegendir ve Uranüs elektriktir.
Merkür – Uranüs açılarında , sinir sistemi için gerekli olan vücut elektriğinde normal sapmalar görülebilir ve bunun kişinin sağlığına yansımaları olabilir.

Uranüsün Venüs ve Marsla yaptığı açılarda ; kişinin ilişkiler konusunda ve de seksüel tercihlerinde normalden sapmalar görülebilir.
Örneğin bir bayan feminist eğilimler gösterebilir ya da örneğin bir erkek farklı seksüel tercihlerde bulunabilir.

Uranüsün Jüpiterle yaptığı açılarda ; kişinin inançlar ya da eğitim gibi Jüpiteryen konularda normalden sapma durumları olabilir. Yaşadığı toplumun inançlarından daha farklı olan tercihler yapabilir ya da eğitim hayatında alışılagelmiş kural ve deneyimlerden daha farklı durumlar görülebilir.

Uranüsün Satürnle yaptığı açılarda ; kişinin başarı algısı normalden sapma gösterebilir.
Kişi , başkalarına normal gelmeyen korku ve endişeler taşıyor olabilir.
Toplum kurallarına ( ya da her türlü kalıp ve kurala ) normalden farklı bir pencereden bakıyor olabilir.

Uranüsün Asc ile olan bağlantılarında , doğum esnasında olağandışı durumlar görülebilir.
Ya da mesela kişinin fizikel yapısıyla ilgili normalden sapma gözlemlenebilir ve kişinin fiziksel olarak normalden daha uzun ya da kısa ya da farklı bir durumu olabilir.

Doğum haritasında Uranüsü pek aktif olmayan kişiler , Uranüs transitlerinde eskiye ait olan düşünce ve davranış kalıplarını değiştirmek ihtiyacı duyabilirler.

Örneğin Venüsü Yengeç burcunda olan ve ilişkilere duygusal yaklaşımı olup , bağlanmaktan hoşlanan bir kişinin bu Venüsüne Uranüs transiti gerçekleştiği dönemde , ilişkilerini sorgulayıp yolunda gitmeyen şeyleri fark edebileceğini ve belki de artık eskisi gibi bağlanmak ihtiyacında olmayacağını , sevgisini daha akılcı , daha mesafeli , daha ilginç şekilde gösterme eğilimlerinde olacağını söyleyebiliriz.
Yani normal bir Venüs Yengeçin ( Uranüs Transiti yaşarken ) beğenilerinde , sevgisini ifade etme tarzında normalden sapma görülebilir.

Uranüsün burcunun pek kişisel olmadığını biliyoruz ve doğum haritalarını yorumlarken Uranüs burcunu pek dikkate almayabiliyoruz.
Lâkin son dönemde düşüncelerimin normalden saptığını söyleyebilirim =)
Uranüs hangi burçtaysa o burçla alakalı ( ve o burca bağladığımız evle alakalı ) Uranyen deneyimler gözlemleyebileceğimizi düşünüyorum ( sık sık değil tabii ki , transitler tarafından uyarılıdığı dönemlerde )
Örneğin Uranüsün doğum haritasında Başak burcunda olması halinde , 6.evle bağlantılı deneyimlerden söz edebiliriz. Kişinin çalışma hayatında normalden sapma eğilimleri görülebilir yada kişinin sağlığıyla ilgili normalden sapma durumları gözlemlenebilir.
Örneğin Uranüsün doğum haritasında Terazi burcunda olması halinde , 7.evle bağlantılı deneyimlerden söz edebiliriz. Kişinin ilişkileri , evliliği , ortaklıkları vb. 7.ev konularında normalden sapma eğilimleri görülebilir.
Örneğin Uranüsün doğum haritasında Akrep burcunda olması halinde , 8.evle bağlantılı deneyimlerden söz edebiliriz. Kişinin psikolojisi , korkuları , ölüm – seks gibi deneyimlerinde normalden sapma görülebilir.
Örneğin Uranüsün doğum haritasında Yay bucunda olması halinde , 9.evle bağlantılı deneyimlerden söz edebiliriz. Kişinin inançları , eğitimi , gelişimi vb. deneyimlerinde normalden sapma görülebilir.
Örneğin Uranüsün doğum haritasında Oğlak burcunda olması halinde , 10.evle bağlantılı deneyimlerden söz edebiliriz. Kişinin mesleki hayatı , toplumsal imajı , toplumsal kurallara bakış açısı normalden sapma gösterebilir.

2011 yılından itibaren önümüzdeki 6-7 yıllık süreçte Transit Uranüsün Koç burcunda olacağını biliyoruz. Koç burcunun 1.evle olan bağını düşünürsek önümüzdeki 6-7 yıllık süreçte gerek bireysel , gerek toplumsal BEN anlayışında ( kişilerin ve ülkelerin kendini nasıl tanımladığı konusunda ) normalden sapmalar gözlemleyebiliriz.

Uranüs Koç transitinde hareketini sürdürürken , doğum haritalarınızda ki gezegenlerinize açılar yaptığında , eskiden size normal gelen düşünce ve davranışlarınızdan uzaklaşıp YENİ ( Uranüs ) BAŞLANGIÇLAR ( Koç ) yapabilirsiniz.

Örneğin Transit Uranüs Koç burcunda olup sizin Güneşinize açı yapıyorsa , eski BEN’inizi terk edip YENİ BİR BEN yansıtabilirsiniz.
Eskiden egonuzu okşayan şeyler değişime uğrayabilir.
Eskiden istediğiniz şeyler değişime uğrayabilir.

Yıldırım

11-28-2010 06:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Michael Jackson ve Uranüs etkisini değerlendirelim.

Doğ. haritası = http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...LRfAEddjix

-------

Aslan burcunda Venüs - Uranüs kavuşumuna sahip görünüyor.
Aslan burcunun sahneyle olan bağlantısını düşünürsek , M. Jackson müthiş dans performanslarıyla sahnelerde ki alışılagelen sanatçı profilinden farklı bir çizgi sergiliyor.
Bugün bile onun dans performansı pek çok kişi tarafından taklit edilmeye çalışılıyor.

11-29-2010 12:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

ayrıca çocuklara ilgi duymasını ve güzellik ve esteik konulardan sapmasını da bence uranüse borçlu olabilir.ayrıca marsına da dokunmuş .

marsıda boğada düşük.
11-29-2010 12:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

plutonik diyebilir miyiz, jakson a?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-29-2010 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(11-29-2010 12:17 AM)eylülmavi Yazılan:  plutonik diyebilir miyiz, jakson a?

ben demezdim açıkçası.
11-29-2010 12:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

(11-29-2010 12:19 AM)aeon Yazılan:  

ben demezdim açıkçası.

neden ve sence ne?

11-29-2010 12:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(11-29-2010 12:20 AM)eylülmavi Yazılan:  
(11-29-2010 12:19 AM)aeon Yazılan:  

ben demezdim açıkçası.

neden ve sence ne?

aslan etkisini daha önde görüyorum.
11-29-2010 12:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Çarpık kromozom ve Anormal oluşumlar : Albenizm (Doğuştan beyaz saçlı), Lupus (Deri veremi),Anormal ve acayip hücre çoğalmaları. Vücut organlarının ters yerde bulunması; Örneğin; Dekstrokardi; Kalbin göğsün sağında bulunmasıdır. Bu durum çoğunlukla ölümle sonuçlanır. Bu anormallikle birlikte karın organlarının da yer değiştirmesi görülebilir. Bu duruma "Situs invertus" denir.

Uranüs’e özgü son derece nadir rastlanılan patolojik bozukluklardır.

Alıntı = Nazan Öngiden

12-05-2010 04:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Uranüs – Ay açılarında ; kişinin annesiyle ilgili normalden sapma durumları görülebilir.
Kişinin annesiyle olan iletişimi alışılagelmiş olandan farklı olabilir.
Ya da kişinin duygusal ihtiyaçları normalden sapma gösterebilir. Pek çok kişi zamanı geldiğinde aile kurmak ve bir şeylere bağlanmak ihtiyacı hissederken Ay-Uranüs kişisi bu gibi şeylerden uzak durarak kendini güvende hissedebilir.

ay-uranüs 120 liğime, şöyle bi göz attım annemle iletişimime.. yıllar önce annem, beni görmeye gelmişti üniversitede okurken.. bi öğrenci evi, başka yerlerde kalan arkadaşlar falan da geldi bir kaç gün, annem için.. ben anneme arad sırada dokunup bi makas alıyorum, aşkım, tatlım, güzelim gibi kelimelerle hitap ediyorum, arkadaşlarım çok şaşırdı gülücük) annenle nasıl konuşuyorsun diye.. bana göre çok normaldi..

son zmanalrda ise yine makas alıyorum, arada bi yumruk atıyorum hafiften gülücük ''sinirlerimi bozyuyorsun seni dövecem'' diyorum..gülücük) ''gel döv'' diyor gülücük)..

kardeişerime göre düşününce, annemle iletişimim değişik gibi.. bunlar urnaüsün eğlenceli açıları.. ay karelerimi hep bahsediyorum zaten gülücük)

10-14-2011 10:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Uranüs Evlerde salmakis 76 151,914 11-13-2019 11:01 AM
Son Mesaj: justicee
  Uranüs Burçlarda salmakis 11 20,756 05-02-2016 09:54 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Uranüs => Farkındalık => Değişim astrosohbet 17 29,208 04-10-2015 12:36 AM
Son Mesaj: say24