Değerlendir:
  • 19 Oy - 2.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uranüs => Farkındalık => Değişim
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Uranüs => Farkındalık => Değişim
Uranüsün ifadelerinden biri farkındalık kazandırmaktır..

Uranüs aktifleştiğinde , bilinçaltında yatmakta olanlar uyarılır ve bilince yükseltilir. Çevremizde olup bitenler ama monotonluktan dolayı pek farkedemediğimiz şeyler birden gözümüzün ve aklımızın önüne serilir.

Yaptığımız iş eğer bilinçaltında içten içe bizi tatmin etmiyorsa ve Uranüs 10.evle temas etmeye başladıysa , işimizle ilgili - iş arkadaşlarımızla ilgili - patronumuzla ilgili - iş sahibiysek dükkanımızla ilgili özellikle yolunda gitmeyen şeyleri farketmeye başlarız. Mesela patronumuz uzun zamandır maaşımızda artış yapmıyordur ve son bir kaç aydır fazla mesailerden dolayı sosyal hayatınız iyice kısıtlanmış durumdadır. Aynı zamanda uzun yıllardır terfiyi hakettiğinizi ama bu konunun gündemden uzaktır.
Uranüs titreşimleri size bunu farkettirir ve birden bire kendinizi patronunuzun karşısında ondan zam ve terfi isterken bulabilirsiniz. Bu beklenmedik yaklaşımınız patronunuzu olduğu kadar sizide şaşırtabilir. Ama bundan hoşlanmanızda muhtemeldir. Tabii değişime dirençli bir astrolojik programınız varsa işiniz daha zordur.

Uranüs 7.evimizle bağlantı kurar ve ilişkilerimizle ilgili farkındalıklar geliştiririz.
Eşimiz yada sevgilimizin davranışlarını daha objektif ve daha akılcı değerlendirmeye başlarız. Belkide eşimizi yada sevgilimizi artık sevmediğimizi ve onun varlığından sıkıldığımızı farkederiz. Bir bakmışız ki kendimizi bir zamanlar sevdiğimiz insanın karşısında ona '' ayrılalım '' derken buluvermişiz.
Tabii bu Uranüs - 7.ev bağlantıları her zaman böyle işlemeyebilir.
Eşimizle belkide hiç bir sorunumuz yoktur , sadece kendimizle sorunumuz vardır ve o güne kadar değişmden korkmuşuzdur. Oysa Uranüsün 7.evimizle temas etmesiyle hayatımıza beklenmedik şekilde birileri girer. Bizlere farkındalık kazandıran , bizlere özgürlük vaat eden , değişmemizi söyleyen ve aklımızda değişim adına şimşekler çaktıran kişilerdir bunlar. Bazen arkadaşlarımız , bazen rakiplerimiz vs..

Uranüs 4.evimizle bağlantı kurar ve ailemizle ilgili , yaşadığımız yerle ilgili farkındalıklar geliştiririz. Belki aile içinde kendi bireyliğimizi unutmuş olduğumuzu farkederiz. Belki anne babamızla o kadar meşgulüz olmuşuzdur ki kendi anne babalığımız hakkında hiç düşünmediğimizi yada harekete geçmediğimizi farkederiz.
Belkide yaşadığımız o ev ve o çevre artık bize dar gelmektedir.
Bu farkındalıklar içimizde bir tür huzursuzluk oluşturur. Kabına sığmaz biri olmaya başlarız ve belkide bir değişim adına kendimizi rüzgara bırakırız.
Tıpkı hayvanlar aleminde yavruları belirli bir olgunluğa gelince yavrularından uzaklaşan ve kendi yoluna devam eden bazı türlerde olduğu gibi bizde ailemizden ve evimizden uzaklaşma ihtiyacını hissederiz.

Uranüs , doğum haritamızdaki Merkür ile bağlantı kurar ve biz düşüncelerimiz hakkında farkındalık geliştiririz.
Sonra zihnimize sıradışı fikirler akmaya başlar ve eski fikirlerden daha farklı , eskilerden bağımsız yeni düşüncelerle yolumuza devam ederiz.

Uranüs , doğum haritamızdaki Güneşimizle bağlantı kurar ve kimliğimiz hakkında farkındalık geliştiririz.
Kimiz , ne istiyoruz ?
Sonra kendimizi daha özgür , daha sıradışı biri olarak tanımlarız , isteklerimizin farkına varırız ve belkide eskiden kendimize pek güvenmeyen biz , etrafımızdak insanları şaşırtacak değişimler yaşarız.

Uranüs , doğum haritamızdaki Satürnle bağlantı kurar ve korkularımızın farkına varırız. Belkide o güne kadar görmezden gelinen engeller hakkında bilinç seviyeniz 1 level yukarı çıkar.
Sonra bu korkuları aşmak için harekete geçip bir şeyler yapmayı , bir şeyler başarmamız gerektiğini farkederiz.

Evet Uranüs => Değişimin Planetidir

Değişim için önce farkındalık kazandırır. Bilinç seviyemizi bir kaç derece yükseltebilir tâbii buna direnmeyip izin verirsek. Zaten bilinçte değişim olduğunda düşüncelerde değişim olacaktır. Düşünceler değiştiğindeyse hayatlarımız değişecektir çünkü herşey düşünceyle başlar..

Eğer farkındalığınız arttığında değişime direnirseniz ne olur ?

Uranüs kollektif bir güçtür ve sizi sürükleme potansiyeline sahiptir.. Yani Uranüsün farkındalık kazandırmasına yanıtınız DİRENÇLE KARŞILIK VERMEK olacaksa , Uranüsün meşhur beklenmedik kayıplarına , beklenmedik şoklarına mâruz kalabilirsiniz.

08-12-2010 01:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

RE: Uranüs => Farkındalık => Değişim
(08-12-2010 01:08 PM)Yıldırım Yazılan:  Eğer farkındalığınız arttığında değişime direnirseniz ne olur ?

Uranüs kollektif bir güçtür ve sizi sürükleme potansiyeline sahiptir.. Yani Uranüsün farkındalık kazandırmasına yanıtınız DİRENÇLE KARŞILIK VERMEK olacaksa , Uranüsün meşhur beklenmedik kayıplarına , beklenmedik şoklarına mâruz kalabilirsiniz.

Bu konuda Astrolojide açılar kitabında dadikkatimi çeken şeyler olmuştu..Uranüs değişimi sembolize ederken, neden değişime direnç gösteriyor?
Kitapta özellikle güneş-uranüs bağlantılarında (natal), temelde bu kombinasyonun değişimle ilgili problemleri olacağından, değişimden korkan, günlük seviyede hareket etmekten zorlandığından bahsetmiş..
Kendi hayatlarını kendi kendileri değiştirmeye inatçı biçimde gönülsüz olurlar..En çokta diğer kişilerin onları değiştirme niyetinde olmasından korkarlar.. Değişim için esnekliğe gerek olduğundan, dikkafalı ve inatçı olmak mı bu kombinasyonda değişime dirence sebebiyet verebiliyor?
08-12-2010 02:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(08-12-2010 02:05 PM)Félicé Yazılan:  
(08-12-2010 01:08 PM)Yıldırım Yazılan:  Eğer farkındalığınız arttığında değişime direnirseniz ne olur ?

Bu konuda Astrolojide açılar kitabında dadikkatimi çeken şeyler olmuştu..Uranüs değişimi sembolize ederken, neden değişime direnç gösteriyor?
Kitapta özellikle güneş-uranüs bağlantılarında (natal), temelde bu kombinasyonun değişimle ilgili problemleri olacağından, değişimden korkan, günlük seviyede hareket etmekten zorlandığından bahsetmiş..
Kendi hayatlarını kendi kendileri değiştirmeye inatçı biçimde gönülsüz olurlar..En çokta diğer kişilerin onları değiştirme niyetinde olmasından korkarlar.. Değişim için esnekliğe gerek olduğundan, dikkafalı ve inatçı olmak mı bu kombinasyonda değişime dirence sebebiyet verebiliyor?

Jüpiterin olumlu ifadesi Bilgelik olabiliyorken , olumsuz ifadesi ( gölgesi ) herşeyi bildiğini zannetmek ( çok bilmişlik ) olabilmektedir.

Satürnün olumlu ifadesi Başarı olabiliyorken , olumsuz ifadesi ( gölgesi ) başaramama korkusu ve özgüvensizliği olabilmektedir.

Benzer mantıkla düşününce Uranüsün olumlu ifadesi Değişim olabiliyorken , gölgesi Ukalalık ve Değişime inatla direnme olabilir.

Sert açılarda Uranüsün bu gölgesini daha çok yansıtacağını düşünüyorum.

08-12-2010 02:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

yıldırım, uranüsüm 10. evde, MC ile kavuşumda, AC 60', ay ıma üçgen, satürnüme kare.. benim doğuştan 10. evime dokunuyor zaten ve işimi değiştirmek istiyorum ama şu sıralaar gücüm yetmiyor.. nerde hata yapıyor olabilirim ben gülücük ?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-12-2010 02:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Kovaların sabit nitelikli oluşu ile uranüs nasıl bağdaşıyor peki?
08-12-2010 03:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(08-12-2010 03:00 PM)melis_bk Yazılan:  Kovaların sabit nitelikli oluşu ile uranüs nasıl bağdaşıyor peki?

Yıldırım öncelikle yazdıkların yine gayet oturmuş Uranüs etkileri ile, Farkındalığın Uranüs etkisi ile arttığına ben de katılıyorum, kalemine ve beynine sağlık..-alkýþ

Sevgili Melis_bk aslında Uranüs ve kova, artı kova burcunun sabit burç olması bana göre Kova burcu insanının zamanın ilerisinde ve farklı olma dürtüsünde diretmesi ile açıklanabilir, yani şimdiyi ve geleneği asla veya dirençle kabul etmeyen, bir şekilde tepkisini ortaya koyan Uranüs karekteri, zaten zamanın ilersinde görüşleri sunduğundan değişim o noktada Uranüs ve kova ile bütünleşiyor, Sabitlik burda geleneklere ve kabul edilmiş olana zıtlaşmakla örtüşebilen bir durum..gülücük
08-12-2010 03:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

kova sabit bir burç iken, modern yöneticisi uranüsün kalıpları kıran, reformist etkisini bir türlü bağdaştıramıyorum. uranüs değişim demek, kova ise sabit nitelikli olarak geçiyor.
kova eğer sabitse, klasik yönetici satürnle daha çok ötüşüyor.

zaten kova-uranüs-satürn şeytan üçgenini bir türlü oturmamış durumdayım kafamda.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
08-12-2010 06:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(08-12-2010 06:55 PM)Serena Yazılan:  kova sabit bir burç iken, modern yöneticisi uranüsün kalıpları kıran, reformist etkisini bir türlü bağdaştıramıyorum. uranüs değişim demek, kova ise sabit nitelikli olarak geçiyor.

zaten kova-uranüs-satürn şeytan üçgenini bir türlü oturmamış durumdayım kafamda.

Sabit burçlara baktığın zaman hepsinin ortak özelliği dikkafalı, inatçı, dediğim dedik olmalarıdır, benim sabitlikten anladığım bu....Esneme problemleri vardır..hepsi ayrı konularda bu inatçılık ve dikkafalılığını gösterir..
08-12-2010 07:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(08-12-2010 07:22 PM)Félicé Yazılan:  
(08-12-2010 06:55 PM)Serena Yazılan:  kova sabit bir burç iken, modern yöneticisi uranüsün kalıpları kıran, reformist etkisini bir türlü bağdaştıramıyorum. uranüs değişim demek, kova ise sabit nitelikli olarak geçiyor.

Sabit burçlara baktığın zaman hepsinin ortak özelliği dikkafalı, inatçı, dediğim dedik olmalarıdır, benim sabitlikten anladığım bu....Esneme problemleri vardır..hepsi ayrı konularda bu inatçılık ve dikkafalılığını gösterir..

yukarda Felice ile olan mesajlaşmalarımızda belirttiğimiz gibi , Uranüsün '' değişime inatla direnme '' özelliği aslında Kova burcununda sabitliğiyle benzer.

08-12-2010 07:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

ben bu sitede okumuştum galiba uranusun ışıkları saturnun halkaları arasından geçip dünyamıza gelmektedir dolayısı ile kovalar saturnun displinini yansıtıyor tarzı birşeydi sanki.tam hatırlamıyorum.Aslında oğlaklar kovalardan daha inatçı gülücük) bir de şu sabit gruba bakınca bnm gorduğum daha cok kararlılık golgesi inatcılık gibi.

O kadar cok kova ve aslna tanıdım ki hiçbiri inatçı değil bir koç ya da oğlak kadar.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
08-12-2010 08:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Uranüs Evlerde salmakis 76 151,933 11-13-2019 11:01 AM
Son Mesaj: justicee
  Uranüs ve Normalden Sapma astrosohbet 23 32,019 03-11-2017 12:09 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Uranüs Burçlarda salmakis 11 20,756 05-02-2016 09:54 PM
Son Mesaj: BayanKararsız