Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Diger Burclara Göre Aslan
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Diger Burclara Göre Aslan
Koca göre Aslan; hayranlik uyandiran, örnek bir sahsiyettir. Kocun kendisi gibi olmak istedigi biri varsa, bu Aslan gibi korunmaya muhtac olmayan saglam bir gurur abidesidir. Ancak sahsiyet problemleri olan despot bir aslanla Koc benlik mücadelesi yasayabilir.

Bogaya göre Aslan; gösterisci müsrif bir tiptir. Özellikle bu ikili evlilik, is ortakligi gibi konularda cok sIkIntI cekerler. Günesleri kare yapmissa zaten bir araya gelemezler. Degilse anlasmalari bir birlerinden örnek alip kendilerini dengelemeyi ögrenmelerine baglidir.

Ikizlere göre Aslan, bilgi ve becerisini takdir eden cömert bir dosttur. Iki karakter iyi anlasirlar. Cok sosyal bir ikili olusturabilirler. Ancak müsriflikleri birlesirse maddi sIkIntIlar cekebilirler. Farkli yönleriyle birbirlerini dengelemelidirler. Akilli ve bilincli yapilari bunu kolaylastirir.

Yengece göre Aslan; güven telkin eden ama despot ve anlayissiz bir kisidir. Bu komsu burclar evlilik gibi iliskilerde sIkca bir araya gelirler. Aslan kadin Yengec erkek olursa, kilibik koca, baskin kadin evliligi ortaya cikar. Aslan'in bencilligi yengecin fedakarligi ile sürdürülen iliski; zamanla yengecin sikayetlerine karsi Aslan'in duyarsizligina dönüsebilir.

Basaga göre Aslan; kibirli ve alkis delisi biridir. Mütevazi davranmayi seven Basak, Aslan'i gösterisci bulur. Ancak bazi gökcisimleri birlesmisse iyi anlasabilirler. Aslan'in cekip cevirdigi iliskide Basak uyumlu ve gayretlidir. Dengeli ve verimli bir beraberlik ortaya cikar.

Terazi burcu Aslan'in asil ve sIk tavirlarindan etkilenir. Terazinin kararlarini Aslan yönlendirir. Sosyal yönleri kuvvetli ve zevklerine düskün iki karakteirn hayatin gercekleri ile aralari pek iyi degildir. Onlari dengelemek bazen ücüncü sahislara düser.

Akrep icin Aslan despot ve kibirlidir. Bir cok özelliginden dolayi birbirlerinden hoslanmayacak bu ikili, kare günesleri varsa hic beraber olamazlar. Aslinda Akrep icin Aslan kiskanilacak biridir. Cogunlukla bir toplulukta bu ikilinin rakip ve muhalif olduklari gözlenir. Belki baska yönleri birbirine cok uygunsa bir araya gelebilirler.

Yay icin Aslan arkadaslik etmeye deger biridir. Kendilerine güvenen, iyi yasamayi seven bu karakterler, parlak ve karizmatik bir cift olustururlar. Ancak büyük bir serveti bile tüketmekte zorlanmazlar. Bu yüzden evlilik, is ortakligi gibi beraberliklerde birbirlerini pohpohlamaktan kacinmalidirlar.

Oglak icin Aslan, anlasilmasi zor biridir. Cünki Oglak toplumda sayginlik kazanmak icin arzularindan feragat eder, cok calisir ve kurallara uyar. Oysa Aslan bunlari yapmadan dogal bir karizmaya sahiptir. Insanlarin Aslan'in istekleirne ve baskinca tavirlarina neden tahammül ettikleri, oglagin cözemedigi bir seydir. Bu ikili birbirlerinden cok sey ögrenebilir.

Kova icin Aslan, kendini cok önemsedigi ve üstünlük tasladigi icin sevimsiz biridir. Özellikle karsit aci yapan günesleri varsa bu ikili birbirini cok soguk karsilarlar. Iliskinin sürebilmesi ancak Aslan'in despot ve ben merkezci davranislarini, Kovanin da soguk ukalaliklarini birakmasina baglidir.

Balik icin Aslan; egoist ve umursamazdir. Balik benliksizligi ve fedakarligi degerli buldugu icin aslanin tavirlarini yadirgar. Ancak cömert ve anlayisli bir Aslan'in baligin güven ve baglilik duymasini da saglayabilir. Ikilinin birbirlerinden ilimli bir davranis modeli ögrenmeleri mümkündür.

Aslan ve Aslan zor bir beraberliktir. Ikisinin de onur ve benlik dokunulmazligi cok keskinse bir arada olmalari zordur. Günesleri birlesiyorsa ikisi de birbirine dis geciremez.

Kaynak: Islam'da Astroloji ve Burclar. H. Kübra Ergin

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-06-2010 02:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

RE: Diger Burclara Göre Aslan
Madonna’nın “la isla bonita” şarkısına takmış durumdayım kaç gündür...
Onun klibinde sergilediği kişilikten etkilenerek onun aslan burcu kadını olduğunu anımsadım. Aklıma sürekli aslan kadınları geliyordu: Jennifer Lopez, Gönül Yazar, Ahu Tuğba, annem, arkadaşlarım…

Hepsi böyle mi dedim içimden. Gerçekten hepsinin ortak noktası vardı:
*Hepsi de ilişkilerinde erkeklerini ordan oraya sürükleyen, kendi gölgelerinde yaşatan insanlardı.
*Liderdi… Baskındı… Bir ortamda en çok konuşandı… Sahne insanıydı…
*Hepsi açık renkteydi… ve güzeldi
*Etoburdu gülücük Gösterişe, pahalı hediyelere ve paraya çok düşkünlerdi…
*Kendilerini herkesten üstün görürlerdi (çoğu zaman haklı olarak ) ama birinde hoşlarına gidecek bir özellik, kıyafet vs… gördüklerinde onu taklit etmekten çekinmezlerdi… yani onların pek de özgün insan olduklarını söyleyemeyeceğim.

*Hepsinin kendilerine göre dini inancı vardı… Kıskanç tabiatlarından hem cinslerini de sevgililerini de nasibini alırdı…
*Biz oğlakları çok mıymıy bulurlardı. Çünkü onlar çok hızlı düşünürler ve yaşarlardı.
*Ve yine biz oğlakların, yengeçlerin melankolileri/yalnızlıkları/sürekli efkarlı (düşünceli) halleri hiç onlara göre değildi. Yalnız kalmak, onlar için can sıkıntısıydı. Böyle durumlarda muhakkak bir arkadaşı arayıp kahve içmeye çağırırlardı. Bizim gibi boş boş düşünmezler, hayatın felsefesini anlamaya çalışmazlardı. Ama yine de bizleri hayatlarından çıkaramazlardı. Ağır kişiliğimize saygı duyarlardı…
*Tabi buradan onların duygusal olmadığı anlamları çıkmasın. Bence en duygusal burçlardan biri ama onlar bizler gibi sebepsiz üzülmezlerdi. Üzülmek için somut bir olaya gereksinim duyarlardı Üzülseler de güçlü kişilikleri yüzünden kimse endişelenmezdi onlara depresyona girecekler diye…
*Bence kin tutmazlardı, kırıldığı birini kolaylıkla affedebilirlerdi…
*Kendi aptallıklarını asla başkalarıyla paylaşmazlardı. Kendisiyle barışık her insanın yaptığı gibi, kendileriyle dalga geçmezlerdi. Gaza gelince anlatırlardı… Ama öyle bir anlatırlardı ki hep başkaları suçlu olurdu
* Özel hayatlarını herkese anlattıkları için bence gizemli olamadılar hiç…
(erkekleri de aşağı yukarı böyleydi)

Velasıl kelam bir oğlağa göre aslan, bana bu şekilde geliyor. sanırım bana en uzak burç. Haritamda aslan bölümü bomboş olduğu için belki de böyle düşünüyorum… Bilmiyorum ki… :D

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
10-30-2010 10:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

hımm verygood sağol.
küçük bir ekleme yapayım. aslanların, yakın arkadaşlarını bile onlar yokken eleştirdiklerini (çekiştirdiklerini) çoğu zaman alaya alma potansiyellerini ve pratik zekalı olduklarını söylemeyi unutmuşum.

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

11-03-2010 09:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

aslanı, oğlağın gözünden anlatmıştım. ama yine de "sevimsiz" i ima edecek bir ifade kullanmadım... olumlu ve olumsuz yönlerini harmanlamaya çalıştım. kusursuz insan ya da burç yok sonuçta gülücük neşeli olduklarını biliyorum. hatta "bir ortamda en çok konuşandı..." gibi ifadeler kullandım.

11-03-2010 11:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(11-03-2010 09:32 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  hımm verygood sağol.
küçük bir ekleme yapayım. aslanların, yakın arkadaşlarını bile onlar yokken eleştirdiklerini (çekiştirdiklerini) çoğu zaman alaya alma potansiyellerini ve pratik zekalı olduklarını söylemeyi unutmuşum.

aslan burcu olan bir kişinin merkürü ; yengeç , aslan veya başak burcuna düşebilir.
zira merkür , güneşten 28 derece uzaklaşabiliyor.

yani bu durumu sadece güneş aslana bağlamak çok doğru olmaz.
11-03-2010 11:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(10-30-2010 10:03 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  *Hepsi de ilişkilerinde erkeklerini ordan oraya sürükleyen, kendi gölgelerinde yaşatan insanlardı.
*Kendilerini herkesten üstün görürlerdi (çoğu zaman haklı olarak ) ama birinde hoşlarına gidecek bir özellik, kıyafet vs… gördüklerinde onu taklit etmekten çekinmezlerdi… yani onların pek de özgün insan olduklarını söyleyemeyeceğim.

*Hepsinin kendilerine göre dini inancı vardı… Kıskanç tabiatlarından hem cinslerini de sevgililerini de nasibini alırdı…
*Kendi aptallıklarını asla başkalarıyla paylaşmazlardı. Kendisiyle barışık her insanın yaptığı gibi, kendileriyle dalga geçmezlerdi. Gaza gelince anlatırlardı… Ama öyle bir anlatırlardı ki hep başkaları suçlu olurdu

tanıdığım bir aslan kadınını tarif etmişsin sanki her kelimesinde.. aslanın gölgeleri kadınlarda daha fazla mı ne? yoksa daha fazla mı sırıtıyor gülücük
aslan erkekleri ilgi çekmeye çalışan oğlan çocukları gibi gelir bana hep, rahatsız etmez gülümsetir..

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
11-04-2010 01:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(10-30-2010 10:03 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  Madonna’nın “la isla bonita” şarkısına takmış durumdayım kaç gündür...
Onun klibinde sergilediği kişilikten etkilenerek onun aslan burcu kadını olduğunu anımsadım. Aklıma sürekli aslan kadınları geliyordu: Jennifer Lopez, Gönül Yazar, Ahu Tuğba, annem, arkadaşlarım…

Hepsi böyle mi dedim içimden. Gerçekten hepsinin ortak noktası vardı:
*Hepsi de ilişkilerinde erkeklerini ordan oraya sürükleyen, kendi gölgelerinde yaşatan insanlardı.

*Biz oğlakları çok mıymıy bulurlardı. Çünkü onlar çok hızlı düşünürler ve yaşarlardı.
*Ve yine biz oğlakların, yengeçlerin melankolileri/yalnızlıkları/sürekli efkarlı (düşünceli) halleri hiç onlara göre değildi. Yalnız kalmak, onlar için can sıkıntısıydı. Böyle durumlarda muhakkak bir arkadaşı arayıp kahve içmeye çağırırlardı. Bizim gibi boş boş düşünmezler, hayatın felsefesini anlamaya çalışmazlardı. Ama yine de bizleri hayatlarından çıkaramazlardı. Ağır kişiliğimize saygı duyarlardı…
*Tabi buradan onların duygusal olmadığı anlamları çıkmasın. Bence en duygusal burçlardan biri ama onlar bizler gibi sebepsiz üzülmezlerdi. Üzülmek için somut bir olaya gereksinim duyarlardı Üzülseler de güçlü kişilikleri yüzünden kimse endişelenmezdi onlara depresyona girecekler diye…
*Bence kin tutmazlardı, kırıldığı birini kolaylıkla affedebilirlerdi…
(erkekleri de aşağı yukarı böyleydi)

Velasıl kelam bir oğlağa göre aslan, bana bu şekilde geliyor. sanırım bana en uzak burç. Haritamda aslan bölümü bomboş olduğu için belki de böyle düşünüyorum… Bilmiyorum ki… :D

.........................................

neden hiç değişmez ki şu aslanlar :D
hala kelimesi kelimesine aynı şeyleri düşünüyorum. biraz değişim biraz değişim yahu

anne sen de dahil. koptum.w hala ısrar hala ısrar ya...

02-13-2011 08:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(11-04-2010 01:48 AM)Daily Yazılan:  
(10-30-2010 10:03 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  *Hepsi de ilişkilerinde erkeklerini ordan oraya sürükleyen, kendi gölgelerinde yaşatan insanlardı.

tanıdığım bir aslan kadınını tarif etmişsin sanki her kelimesinde.. aslanın gölgeleri kadınlarda daha fazla mı ne? yoksa daha fazla mı sırıtıyor gülücük
aslan erkekleri ilgi çekmeye çalışan oğlan çocukları gibi gelir bana hep, rahatsız etmez gülümsetir..

yazını şimdi gördüm. bence kadınlarda daha fazla sırıtıyor. aslanları kafeslerine tıkamak lazım :D

02-13-2011 08:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aisha Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Akrep icin Aslan despot ve kibirlidir. Bir cok özelliginden dolayi birbirlerinden hoslanmayacak bu ikili, kare günesleri varsa hic beraber olamazlar. Aslinda Akrep icin Aslan kiskanilacak biridir. Cogunlukla bir toplulukta bu ikilinin rakip ve muhalif olduklari gözlenir. Belki baska yönleri birbirine cok uygunsa bir araya gelebilirler.

aynen katılmak isterim ama içten,sempatik bulduğum yönleri de var. eğer bi akrep bi aslanla arkadaşlık kurmuşsa çevresi ister istemez genişliyor. kendi gözlemlerim gülücük

Burası çok yakında güncellenecek...
03-09-2011 07:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:aynen katılmak isterim ama içten,sempatik bulduğum yönleri de var. eğer bi akrep bi aslanla arkadaşlık kurmuşsa çevresi ister istemez genişliyor. kendi gözlemlerim

bu durumu sadece burçlara bağlamak isabetli olmayabilir.
eğer sinastride 11.ev ve 5.evini etkilerse arkadaş sayında artış olabilr.
03-09-2011 09:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Aslan Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 41 80,778 04-03-2017 09:12 PM
Son Mesaj: Libra
  Aslan burcu kaşları Nin.Me.Sar.Ra 3 6,871 02-23-2017 02:19 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Aslan Kadını yaren 30 38,805 03-25-2015 05:33 PM
Son Mesaj: say24
  Aslan Burcu ve Aslanların Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 0 5,004 02-06-2015 02:12 AM