Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.68 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aslan Olmak Yürek İster
Yazar Mesaj
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Aslan Olmak Yürek İster
ASLAN OLMAK YÜREK İSTER

Aslan burcu deyince benim aklıma hemen Güneş Sistemi gelir. Bu sistemde kendi çekim güçlerine ve özelliklerine sahip gezegenler Güneş’in çevresinde mükemmel bir düzen içinde dönüp dururlar. Eğer Güneş’in çekim gücü biraz fazla olsa gezegenlerin hepsini kendisine doğru çekip yakar. Yok eğer gücü biraz az olsa gezegenlerin hepsi başka Güneş’lere doğru giderler. Gökyüzünde ne varsa bizim içimizde de o olduğuna göre, kendi Güneş’imizin çekim gücünü ayarlamak bizim için çok önemli. Ancak böylelikle kendi içimizde merkezileşebiliriz. Çevremizdeki insanların da kendi özellikleri ve isteklerine sahip insanlar olduklarını fark edebiliriz. Onları kendimize çekip yutmak veya başka insanlara doğru göndermek durumunda kalmayız.

Eğer Güneş’mize gereken özeni göstermezsek, bunun onaylanmasını dışarıdaki insanlardan bekleriz. Bir bakıma alkışa, hayranlığa bağımlı hale geliriz. Aslan’ın en büyük gölgesi kendisini evrendeki yegane yıldız zannetmektir. Aslan burcu "Bana hayran olun, beni önemseyin, benim etrafımda dönün" derken dikkat çekmek için ne gerekirse yapar. Bazen hastalanır, bazen maskaralık bile yapar. Ben bunu içindeki ateşi dışarıdan taşıma benzinle yakmaya çalışmaya benzetiyorum. Siz hiç sürekli ısı ve ışık kaynağı olan Güneş'in söndüğünü gördüğünüz mü? Sönmez, çünkü kaynağı içindedir. Bu durumda Aslan burcunun da içindeki kaynağı canlandırması, ateşini yakması gerekir. Aslan’ın bir gölgesi de hayatı bir çocuğun oyunu gibi yaşamaktır. Hayatı oyun gibi yaşamak çok olumlu bir özellik, ama bir noktaya kadar. Eğer o noktayı aşarsanız sorumlulukların efendisi Satürn devreye girerek oyuna bir son verir. Herkesle flört etmek, insanlarla oyun oynamak, bir kişiye, amaca veya projeye karşı sorumluluk üstlenmemek Satürn’ün sevmediği şeylerdir ve bunları ödetir.

Peki biz Güneş’in Aslan burcunda hareket ettiği bu günlerde ne yapabiliriz? Herşeyden önce içimizde uyanan özel ve önemli olma ihtiyacından kurtulmamız gerekiyor. Bununla pasif kalalım, kendimizi göstermeyelim veya önemsemeyelim demek istemiyorum. Tam aksine Aslan sahnede yer alması, parlaması, içinden geldiği gibi kendisini ifade etmesi gereken bir özelliği temsil eder. Ama bunlar Aslan’ın sorumluluğundadır. Ve bunları başkaları hayran olmasa veya alkışlamasa bile yapmak zorundadır.

Aslan bedenimizde kalbi temsil eder. Dolayısıyla insanın kendisini olduğu gibi göstermesi, bir şeyler yaratması “yürek ister”. Bu çok riskli bir iştir. Gösterdiğimiz şeyi kimse beğenmeyebilir. En büyük özelliği gurur olan bir burç için bunun ne kadar zor olduğunu bir düşünün. Ama biliyoruz ki gurur yedi günahtan birisidir. Ve bundan kurtulmamız, “Bunu BANA nasıl yapar?” gibi cümlelerden vazgeçmemiz gerekir. Bazen kendimizi olduğumuz gibi ifade etmemiz engellerle karşılaşabilir. O zaman kendimizi göstermemiz, “aslanlar gibi döğüşmemiz” gerekebilir. Tüm bunlar zaten yeterince zor işler, iyisi mi biz başkalarının hayranlığını bir kenara bırakıp, istediğimiz şeyleri yapmaya, akıp giden hayata hemen bugün katılmaya, çok ben-merkezci olduğumuzda çevremize aynı Güneş gibi ısı ve ışık yaymaya, başka insanları yüreklendirmeye başlayalım....

Barış İlhan

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
07-23-2008 02:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Aslan Olmak yürek ister.
güzel bir yazıydı yezda , sağolasın.

bende şöyle bir ilave yorum yapayım ; şu dönemde venüs aslan burcunda ve güneşte aslan burcuna giriş yaptı.

yükseleni koç olanların ve yükseleni balık burcunun son derecelerinde olanların 5.evlerinde hem transit güneşi hemde transit venüsü görebiliriz ve bu dönemde hayata pozitif bir bakışaçısı , canlılık , neşe , çekicilik ve ÖZELLİKLE AŞK İSTEĞİ artabilir diyebiliriz.

07-23-2008 03:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
roky1978 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

süper bir yazıydı burcum aslan ve yükselenim de aslan olan ben için içimdekilere rehber oldu.başkalarının onayından bağımsız kendimizi olduğumuz gibi yansıtmak çok güzel birşey ama çok riskli ve gurur kırıcı da olabilir.içimizdeki güç gerçekten çok güçlü birşey ama onu herşeyi rest çekip olduğu gibi yansıtabilmek de biraz uranüs etkisi gerektiriyor.

aslan aslan
07-13-2010 04:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
roky1978 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

kovayla aslanın karşıt burçlar olduğunu düşünürsek herzaman dengenin önemi yadsınamaz.bende tam bir aslan olarak bu konuda merkezci tarafım var.uranüs gibi merkezkaç yapmak lazım...

aslan aslan
07-13-2010 05:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Aslan Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 41 80,778 04-03-2017 09:12 PM
Son Mesaj: Libra
  Aslan burcu kaşları Nin.Me.Sar.Ra 3 6,871 02-23-2017 02:19 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Aslan Kadını yaren 30 38,805 03-25-2015 05:33 PM
Son Mesaj: say24