Değerlendir:
  • 46 Oy - 2.74 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Neptün Açıları
Yazar Mesaj
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

RE: Transit Neptün Açıları
Tr.Neptün'ün Ay karşıtlığına,Venüs kavuşumuna Mars kavuşumu da eklendii.
Sevmiyorum Neptün'ü.Korkuyorum.
11-20-2011 12:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-19-2011 10:10 PM)yeppe Yazılan:  transit neptün 5. evimde, kovanın son dereceleriyle başlayıp balıkla devam ediyor.11. evim başakta da venüs -mars kavuşumum var, yani neptün balığa geçince bi karşıtlık durumu söz konusu olucak, bu olumsuz bi durummudur?? yoksa olumlu anlamlar da çıkarılabilir mi?? şimdiden teşekkürler...

Yükselen burcun doğruysa ve Terazi ise ( 7.evin koç ise )

venüs-mars ikilisinin transitlerle uyarıldığı dönemler ilişkiler konusu vurgulanabilir.

tabii illa ki aşk - evlilik deneyimleri gelmesin aklına , ortaklık olabilir , rekabet ve düşmanlıkta olabilir

Neptün transiti seni 3-4 yıl kadar etkileyeceği için bence 1.ev - 7.ev aksının TÜM seçeneklerini dönem dönem yaşayabilirsin.

Mevcut bir ilişkin varsa çözülme görülebilir ( bağların erimesi olarak ifade edebiliriz )

Elinde olmayan nedenlerden dolayı fedakarlıkta bulunma ihtimalini de ekleyeyim.

11-20-2011 03:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(11-29-2011 10:55 PM)kahlo Yazılan:  Transit Neptün genel olarak hep olumsuz yönleriyle ele alınmış ! Korksam mı ,sevinsem mi bilemedim?Tr Neptün balığa geçtiğinde ayımla kavuşacak,natal jüpime 120 derece,marsıma 60,uranüse 60,merküre60,neptüne 60,plutoya 120 derece açı yapacak.Yapacağı açıların genelinin soft olması beni gerçek dünyadan uzaklaştıracak mı anlayamadım? Çünkü natal haritadaki neptünün açıları önemliymiş.Natalımda neptün,merkürle,uranüsle,satürnle kavuşum yapmış,birtek plutoya 60lık açısı var.natal haritamda kavuşum açısı olması ve trasitlerindeki tüm açıların soft olması gerçekle hayaller arasında sıkışma mı oluyoracaba? birde 5.evimde oluyor bu güzel açılargülücük eğer güzel olaylara sebebiyet verecek ise etkisini kaç yıl hissederim merak ediyorum?bildiğiniz kadarıyla beni de bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar...

güneşin kova- natalında satürn-kavuşum neptün , transitler de neptün- ay kavuşumu seni bekliyor. kova zaten özgürlüğüne düşkün bir burç bu dönemde sorumluluklara karşı kaçış olabilir, dikkat eksikliği, çevrende olup bitenlere karşı dikkatsizlik, daha çok kendine yönelme olabilir. kova akıl burcu , bu dönemde ay- neptün kavuşum olacağından biraz duygusallığa yönelebilirsin , sevme ve sevilme ihtiyacın artabilir. çok da korkma ihtiyacımız olmayan transitleri yaşamıyoruz zaten , her şey mutlaka zamanında oluyor biz bitince anlıyoruz. onun da bir gerekliliği var demek ki. unutmuşum bu arada 5.evinde gerçekleşeceği için ilişkilerinde fedakarlıklar ön plana çıkabilir.
11-30-2011 12:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-30-2011 02:49 AM)jupiteria Yazılan:  transit neptünün marsımın üstünden geçmesi,

beni hastalıklara karşı daha az dirençli yapar mı?
son dönemlerde vicut dayanıklılığım çok düştü, en ufak durum bile vicut dengemi sarsıyor..?

Sağlık astrolojisi hakkında pek donanımlı değiliz , yinede Marsın kan ve kaslarla bağlantılı olduğu bilgisine sahibiz ve tabii Neptünün dokunduğu şeyi çözdüğü bilgisi de var.

Aynı zamanda Chiron transiti de senin Marsın üzerinde geziniyor belki Neptün değilde Chironla alakalıdır çünkü Chironun sağlık konularıyla daha çok alakası var.

11-30-2011 02:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Transit şiron şuan balıktamı ? değilse hangi burçta gülücük
11-30-2011 03:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-30-2011 03:03 AM)By!Ceykp Yazılan:  Transit şiron şuan balıktamı ? değilse hangi burçta gülücük

Evet Balık burcunun ilk derecesinde

11-30-2011 03:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

(11-30-2011 03:08 AM)Yldrm Yazılan:  
(11-30-2011 03:03 AM)By!Ceykp Yazılan:  Transit şiron şuan balıktamı ? değilse hangi burçta gülücük

Evet Balık burcunun ilk derecesinde

Saolun.. Hemen benim buna bakmam lazım gülücük
11-30-2011 03:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-30-2011 03:18 AM)jupiteria Yazılan:  
(11-30-2011 02:53 AM)Yldrm Yazılan:  
(11-30-2011 02:49 AM)jupiteria Yazılan:  transit neptünün marsımın üstünden geçmesi,

beni hastalıklara karşı daha az dirençli yapar mı?
son dönemlerde vicut dayanıklılığım çok düştü, en ufak durum bile vicut dengemi sarsıyor..?

Sağlık astrolojisi hakkında pek donanımlı değiliz , yinede Marsın kan ve kaslarla bağlantılı olduğu bilgisine sahibiz ve tabii Neptünün dokunduğu şeyi çözdüğü bilgisi de var.

Aynı zamanda Chiron transiti de senin Marsın üzerinde geziniyor belki Neptün değilde Chironla alakalıdır çünkü Chironun sağlık konularıyla daha çok alakası var.

evet,chron sağlıkla ilgili. o zaman benim daha sağlıklı olmam gerekmez mi ki? benim vicudum bu dönmlerde çok sağlıksız. pazartesi akşamı dışarıda 3 saat oturdum. ve dün tüm gün uyudum , işe bile gidemedim. vicut direcim inanılmaz ölçüde düştü. normalde eskiden her akşam dışarda gezerdim bi şey olmazdı..

bi de bel -omurga problemi yaşamadım hiç.
belim ağıyo bu aralar.
ne tür bi transit yapıyo bilmiyorum ama hiç hoşlanmadım simdi-kızdım

Ve bu arada o transitler Marsına dokunurken , 6.evindeki Güneşle sert açı yapıyor olacaklar.

Neptünün Marsına dokunacağı dönemde yani önümüzdeki 1-2 yıllık periyotta uzaktaki biriyle ilişki / aşk deneyimi ihtimali var , o kişiyi gözünde büyütmemeni öneririm eğer olursa ayakların yere basarak olsun derim.

11-30-2011 04:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(11-30-2011 01:54 AM)kahlo Yazılan:  
(11-30-2011 12:12 AM)Tuğçe Yazılan:  
(11-29-2011 10:55 PM)kahlo Yazılan:  Transit Neptün genel olarak hep olumsuz yönleriyle ele alınmış ! Korksam mı ,sevinsem mi bilemedim?Tr Neptün balığa geçtiğinde ayımla kavuşacak,natal jüpime 120 derece,marsıma 60,uranüse 60,merküre60,neptüne 60,plutoya 120 derece açı yapacak.Yapacağı açıların genelinin soft olması beni gerçek dünyadan uzaklaştıracak mı anlayamadım? Çünkü natal haritadaki neptünün açıları önemliymiş.Natalımda neptün,merkürle,uranüsle,satürnle kavuşum yapmış,birtek plutoya 60lık açısı var.natal haritamda kavuşum açısı olması ve trasitlerindeki tüm açıların soft olması gerçekle hayaller arasında sıkışma mı oluyoracaba? birde 5.evimde oluyor bu güzel açılargülücük eğer güzel olaylara sebebiyet verecek ise etkisini kaç yıl hissederim merak ediyorum?bildiğiniz kadarıyla beni de bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar...

güneşin kova- natalında satürn-kavuşum neptün , transitler de neptün- ay kavuşumu seni bekliyor. kova zaten özgürlüğüne düşkün bir burç bu dönemde sorumluluklara karşı kaçış olabilir, dikkat eksikliği, çevrende olup bitenlere karşı dikkatsizlik, daha çok kendine yönelme olabilir. kova akıl burcu , bu dönemde ay- neptün kavuşum olacağından biraz duygusallığa yönelebilirsin , sevme ve sevilme ihtiyacın artabilir. çok da korkma ihtiyacımız olmayan transitleri yaşamıyoruz zaten , her şey mutlaka zamanında oluyor biz bitince anlıyoruz. onun da bir gerekliliği var demek ki. unutmuşum bu arada 5.evinde gerçekleşeceği için ilişkilerinde fedakarlıklar ön plana çıkabilir.

Sevgili Tuğçe,peki neptün ay kavuşumunu 5.evimde deneyimleyecek olmam ilişkiler konusunda bir güzellik yapmaz mı?yani zorlu açılar mı bunlar?Bir de güneşimin kova olmasıyla,ay-neptün kavuşumunu nasıl bağdaştırabiliriz onu anlayamadım?yani daha çok mu özgürlüğüme düşkün olucam?

özgürlüğüne daha çok düşkün olabilirsin demedim, kova zaten özgürlüğüne düşkün bir burç, neptün etkisiyle sorumluluk almama, kaçış eklenebilir bunun üzerine dedim. özgürlüğüne düşkün olabilir aynı zamanda sorumluluklarına düşkün olabilirsin mesela ama bu dönemde tersi etkiler olabilir, balık burcu zaten sorumluluk yerine kaçışları tercih eden bir burçtur, yöneticisi de neptün. açılarına da baktım dediğim öyle korkulacak bir şeyler yok, mars ile sextile var romantik zamanlar geçirebilirsin , 9.evindeki jüpiter ile üçgeni var bu dönemde karşına yolculuklar, yabancı kişiler, akademik eğitim vb fırsatlar çıkabilir.
11-30-2011 03:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Haritasındaa neptünü olumlu olarak kullananlar sanaçı olabilir yazar dansçı vs. Mesela masal yazabilirler hayal güçleri sınırsızdır. Biraz satürnalık varsa hayallerini gerçeğe dönüştürebilirler. Aslında belki satürnalığa ihtiyaçları yok ama hırs ve disiplin eksiklikleri var kolay organize olamıyorlar dikkatleri dağınık, yani bunları atlatabilirlerse başarıya daha kolay ulaşabilirler.
11-30-2011 06:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ astrosohbet 89 177,052 04-09-2018 12:38 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Transit Neptün' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 6 31,412 10-16-2017 08:26 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Neptün Doğ.Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 5 10,232 09-06-2017 12:23 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Evlere Göre Transit Neptünün Balık Etkileri nisan15 37 54,875 02-26-2017 01:28 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Transit Neptün Doğ.Haritasında Merküre Açı Yaparsa astrosohbet 3 6,957 02-10-2013 08:26 AM
Son Mesaj: albunea
  Neptün Gerilemesi El Auria 21 31,549 08-16-2012 10:37 AM
Son Mesaj: eylülmavi

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir