Değerlendir:
  • 34 Oy - 2.74 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
Neptün çözücü etkisi olan bir enerjinin planetidir. bilinçaltındakileri açığa çıkarmaya çağırır. yapısızlığın , kavranamazlığın ve ruhsallığın planetidir. maddi dünyanın bağlarını çözer. sezgiseldir..
Neptün enerjisini kullanan insanlar bu dünyada sezgilerinden , hayalgüçlerinden , ideallerinden , artistik yeteneklerinden faydalanırlar.
Egonun gücü azaldığı için başkalarına özveriyle yardım edebilirler..
Neptünü gerilimli açılar yapanlar , alkol-sex-hayalperestlik vb. beyni uyuşturan şeylere bağlanabilirler.

Neptün ; hırslarımıza , korkularımıza , kendimizi önemsememize gülen geçen bir planettir.. O , bütün bunların fâniliğinin farkındadır..

Neptün ; doğum haritasındaki bir noktayı transitiyle uyarırsa , o noktayla ilgili özelliklerimizi çözer. örneğin marsı kuvvetli agresif bir kişinin , neptün-mars transidinde merhametiyle dikkat çekeceğini söyleyebiliriz. çünkü marsın öfkesi çözülmeye uğramıştır , tıpkı suyun içinde eriyen aspirin gibi..

Neptünün 36-42 yaşlarındaki ilk karesine Neptünün En Önemli Devinimi diyebiliriz..

bu dönemde idealler , hayaller ve hayalkırıklıkları sorgulanır. nerelerde kendimizi yanılttığımızı düşünürüz oluruz.

sihirli bir Not ; Neptünle yaşamak , Sisler arasında yürümek gibidir.. bunu derinlemesine düşünün derim..
Sisler arasında yürümek ; doğum haritasında neptünü kuvvetli olanların + güçlü Neptün transidi yaşayanların + Neptün Devinimi yaşayanların pusulası olacak sihirli bir metafordur..

sisler içinde yürümek ; belirsizliktir , madde olarak tek şey ayaklarımızı bastığımız topraktır ki bunun farkında değilizdir sanki bulutlarda uçuyoruzdur !

Astrolojide yetişkinlerin bluğ çağı (Barış İlhan) kitabından derlenmiştir

09-20-2008 11:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: NEPTÜN VE DEVİNİMİ
Yıldırım Yazılan:Neptün çözücü etkisi olan bir enerjinin planetidir. bilinçaltındakileri açığa çıkarmaya çağırır. yapısızlığın , kavranamazlığın ve ruhsallığın planetidir. maddi dünyanın bağlarını çözer. sezgiseldir..
Neptün enerjisini kullanan insanlar bu dünyada sezgilerinden , hayalgüçlerinden , ideallerinden , artistik yeteneklerinden faydalanırlar.
Egonun gücü azaldığı için başkalarına özveriyle yardım edebilirler..
Neptünü gerilimli açılar yapanlar , alkol-sex-hayalperestlik vb. beyni uyuşturan şeylere bağlanabilirler.

Neptün ; hırslarımıza , korkularımıza , kendimizi önemsememize gülen geçen bir planettir.. O , bütün bunların fâniliğinin farkındadır..

Neptün ; doğum haritasındaki bir noktayı transitiyle uyarırsa , o noktayla ilgili özelliklerimizi çözer. örneğin marsı kuvvetli agresif bir kişinin , neptün-mars transidinde merhametiyle dikkat çekeceğini söyleyebiliriz. çünkü marsın öfkesi çözülmeye uğramıştır , tıpkı suyun içinde eriyen aspirin gibi..

Neptünün 36-42 yaşlarındaki ilk karesine Neptünün En Önemli Devinimi diyebiliriz..

bu dönemde idealler , hayaller ve hayalkırıklıkları sorgulanır. nerelerde kendimizi yanılttığımızı düşünürüz oluruz.

sihirli bir Not ; Neptünle yaşamak , Sisler arasında yürümek gibidir.. bunu derinlemesine düşünün derim..
Sisler arasında yürümek ; doğum haritasında neptünü kuvvetli olanların + güçlü Neptün transidi yaşayanların + Neptün Devinimi yaşayanların pusulası olacak sihirli bir metafordur..

sisler içinde yürümek ; belirsizliktir , madde olarak tek şey ayaklarımızı bastığımız topraktır ki bunun farkında değilizdir sanki bulutlarda uçuyoruzdur !

Astrolojide yetişkinlerin bluğ çağı (Barış İlhan) kitabından derlenmiştir
Açıkçası neptün devinimi yaşamasamda,bence ağır bir neptün transiti altındayım.TR neptün hem güneşime kavuşuyor,hemde ay'ıma zıt bakıyor.Tr plutonda natal neptünle kavuşuyor.Bende az önce bir arkadaşıma aynen senin yazdığın gibi dedimki,eskiden bilinçaltıma attığım ne varsa,hepsi çıkmaya çalışıyor.
Bu neptünle bir hesaplaşmamız var belliki,ama sonucunu anlayamadım.Darmadağın olduğum,tehlikeli olmayan bazı bağımlılıklarımın nüksettiğide doğru.Sis perdesi kalkınca ne olur bilmem,Allah hayırlara çıkarsın:(
09-21-2008 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
Nihan Yazılan:Açıkçası neptün devinimi yaşamasamda,bence ağır bir neptün transiti altındayım.TR neptün hem güneşime kavuşuyor,hemde ay'ıma zıt bakıyor.Tr plutonda natal neptünle kavuşuyor.Bende az önce bir arkadaşıma aynen senin yazdığın gibi dedimki,eskiden bilinçaltıma attığım ne varsa,hepsi çıkmaya çalışıyor.
Bu neptünle bir hesaplaşmamız var belliki,ama sonucunu anlayamadım.Darmadağın olduğum,tehlikeli olmayan bazı bağımlılıklarımın nüksettiğide doğru.Sis perdesi kalkınca ne olur bilmem,Allah hayırlara çıkarsın:(

evet Nihan , aynı zamanda transit plüto 7.evindeki Neptününe dokunuyor , Neptünyen bir dönemden geçmektesin.

iyi haber şu ki ; uzun süredir bu enerjiyle temas halindesin ve aşinâlık olmuştur. zaten bu seneden itibaren etkisini yitirecektir.
hemen peşinden jüpiterin temaslarını yaşayacaksın. önce venüsüne , sonra merkürüne ve güneşine dokunacak olan jüpiterin (9.evinden de geçecek) sana maneviyat kazandıracağını düşünüyorum + venüsten dolayı başka bir güzellikte yapabilir gülücük

Neptün ve Jüpiter enerjilerinin en olumlu harmanlaması Dini , manevi , felsefi açılımlara sebep olmasıdır. 12.evi irdeleyelim konusunu ve Neptün + Balık burcuna dair ne varsa okumanı , incelemeni öneririm bir Neptünyen hemşerin olarak ;)

09-21-2008 04:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Yıldırım Yazılan:evet Nihan , aynı zamanda transit plüto 7.evindeki Neptününe dokunuyor , Neptünyen bir dönemden geçmektesin.

iyi haber şu ki ; uzun süredir bu enerjiyle temas halindesin ve aşinâlık olmuştur. zaten bu seneden itibaren etkisini yitirecektir.
hemen peşinden jüpiterin temaslarını yaşayacaksın. önce venüsüne , sonra merkürüne ve güneşine dokunacak olan jüpiterin (9.evinden de geçecek) sana maneviyat kazandıracağını düşünüyorum + venüsten dolayı başka bir güzellikte yapabilir gülücük

Neptün ve Jüpiter enerjilerinin en olumlu harmanlaması Dini , manevi , felsefi açılımlara sebep olmasıdır. 12.evi irdeleyelim konusunu ve Neptün + Balık burcuna dair ne varsa okumanı , incelemeni öneririm bir Neptünyen hemşerin olarak ;)

Öneri ve temennilerin için teşekkür ederim.gülücük
09-21-2008 02:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Transitlere ait bilgileri daha önce vivi ablam eklemişti, Yıldırım yeniden konu başlığı açtığın için canım vivi ablamında tek mesajı bulunduğu için senin konu başlığına ekliyorum.

vivienleigh Yazılan:NEPTÜN TRANSİTLERİNİN ANAHTAR KELİMELERİ
Çözücü, karmaşık, sınırları yıpratıcı, bütünlük duygusu uyandıran, aşırı hassaslık getiren, egoizmden uzaklaştırarak evrensel olana yönelen, olumlu yönde kullanılırsa artistik yaratıcılık, mistik ve ruhsal konularda duyarlılık sağlayan, negatif yönde ortaya konuyorsa şaşırtan, aldatan, gerçeklerden uzaklaştıran, egonun çözülerek büyük kararsızlık ve motivasyon kaybı yaşamasına, oryantasyon kaybına, aşırı örneklerde güçsüzlük hissi ile benliğin dağılmasına ve psikolojik problemlere işaret edebilir.
Neptün transitleri tıpkı deniz dalgalarının bir kıyıyı ya da kayayı çok uzun sürede, farkedilmeden aşındırması gibi işleyen bir sürece işaret eder. Neptün haritamızda hangi ögelere dokunuyorsa bu alanlarda dağılma, çözülme, oryantasyon bozukluğu ve daha evrensel olana ulaşma ve kendini feda etmekle karşılaşırız. Bu gezegen büyük bir idealizmin, kendini, tüm benliğini bir alana adayan ve bunu yaparken de adeta kurban haline dönüşen bir süreç yaşatır. Çoğu zaman bu kurban olma hissi daha büyük bir dünyanın ve maddi olmayan ama ruhsal özellikler gösteren ideallerimiz bir parçası haline gelmek içindir. Neptün, Grek mitolojisindeki adı ile Poseidon denizlerin tanrısıdır. Okyanus ve büyük denizler içinde kaybolmak ve erimek için bize çok yerinde analojiler oluştururlar. Neptün transitindeki kişi de tıpkı okyanusta kaybolan birisidir ve bunu kendi benliğini adeta yok ederek yapmaktadır.
Bu yok ediş sanatsal yaratıcılık açısından büyük eserler getirebilir ama bir de madalyonun öbür yüzü vardır çünkü böylesine evrensel arketipler dünyasına giren ego kendisini büyük bir fırtınanın da içinde bulacaktır. Çoğu zamanda denizdeki kaptan bu okyanus içinde yönünü kaybetmek ve altüst olmak tehlikesi ile karşı karşıyadır. Büyük yaratıcıların içinde bulundukları tehlike ve benliğin zayıflaması da bunun diğer bir örneğidir.
http://www.hakankırkoğlu.com.tr

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-22-2008 04:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
Neptun transiti gecirdigimizi nasil anlayacagiz? Yildirim daha once de sormustum ama benim 8 ve 9. evler kova burcu , neptun transiti mi sayiliyor? Tesekkurler.
09-28-2008 05:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
Melike Yazılan:Neptun transiti gecirdigimizi nasil anlayacagiz? Yildirim daha once de sormustum ama benim 8 ve 9. evler kova burcu , neptun transiti mi sayiliyor? Tesekkurler.

Melike haritanı eklersen,yardımcı olmaya çalışırım.Mesele senin kova burcunda gezegenlerin var mı?Varsa, şu an ortalama neptün 20 küsür derecede ilerliyor.Buradaki gezegenlerinle kavuşursa yada diyelimki aslan burcunda 20 derecelerde bir gezegenin varsa buradaki gezegenine 180*lik açı yapabilir.Ve örnekler böyle çoğalabilir.
09-28-2008 10:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
Nihan Yazılan:
Melike Yazılan:Neptun transiti gecirdigimizi nasil anlayacagiz? Yildirim daha once de sormustum ama benim 8 ve 9. evler kova burcu , neptun transiti mi sayiliyor? Tesekkurler.

Melike haritanı eklersen,yardımcı olmaya çalışırım.Mesele senin kova burcunda gezegenlerin var mı?Varsa, şu an ortalama neptün 20 küsür derecede ilerliyor.Buradaki gezegenlerinle kavuşursa yada diyelimki aslan burcunda 20 derecelerde bir gezegenin varsa buradaki gezegenine 180*lik açı yapabilir.Ve örnekler böyle çoğalabilir.

Transit Neptün , Nihan'ın da belirttiği gibi kova burcunun yaklaşık 20. derecelerinde seyrediyor bu dönemde ve sizin 8.evinize düşüyor sevgili Melike.

gezegenlerinizden Ay-Satürn kavuşumunuza 60 derecelik tatlı açı yapıyor , bu dönemde duygularınızı ifade etmeniz daha kolaylaşabilir , sert yanınız yumuşayabilir diyebiliriz.

önümüzdeki 2009-2010 döneminde ise Neptün Devinimlerinden biri olan KARE açıyı yaşayacaksınız..

nasıl bulacağınızı gerek TRANSİTLER konu başlığından gerekse TRANSİT ANALİZİ HAKKINDA PRATİK ÖNERİLER konu başlığından anlatmıştım , okuyabilirsiniz ok

09-28-2008 10:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Tesekkurler cevaplara. Yildirim haklisin da birazara verince bazen sorabiliyorum boyle aslinda sormamaya calisiyorum.Hazir ogrenmisler varken ;)

Haritayi da ekleme konusunda yardim isticem ,simdi vaktim az.
Nihan size de teskkurler,gorusmek uzere.
09-28-2008 10:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Sevgili Amine, bulundugu evler cok önemlidir ama pluton kişisel bir gezegen olmadigi icin yine de fazla önemli gormuyorum ben.... haritanin butunune bakmak lazim... plutıon tetiklenince neler oluyor haritanda ...neler aktivite oluyor.... zaten bu transit nerden baksan 2 sene filan surer....

biraz genel olarak örnekler vermeye calisayım, neptun transitiyle ilgili....

Şifre Kelime : Hayal eder.Nasıl gerçekleştireceğini hayal eder.

Bulunduğu ev önemlidir.Burcun özelliklerini nasıl hayal edeceğini ev özellikleri belirler.Hayallerini idealize ederse mutlu olur.
13.5 - 14 sene aynı burçta kalır.

Neptun Yayda ve 7. Evde ve neptun transitinden açı alıyor... : Felsefeyi hayal eder.Din, mistisizmi hayal eder.İmkansız aşklar hayal eder. psikolojiyle de baglantili...bu transitte bir psikolog, bir eczaci, bir sanatkarla tanisabilir....ya da mistik birisiyle...natal neptunun kişisel gezegenlerle sert açıları varsa, kişi bu transitte ayakta durabilir, hayalini idealize edebilir, yaratıcılığını kullanabilirse, bu transitte yepyeni bir sey yaratabilir, sanat yapabilir mesela...
ama daha soft açılarda, natalda neptunun ay ile, venus ya da özellikle jupiterle soft açıları varsa, o zaman kişi bu transitte hayal dunyasina cok girer... cok fazla melankoli takılabilir, cok fazla ruyalar gorebilir, alkol, uyusturucu bağımlısı olma potansiyeli de veriri boyle açılarda bu transit... psikolojik rahatsızlıklar da verebilir, bir psikologa gider, ona aşık olur ...filan feşmekan....ama neticede simdiye kadar hayal ettigi bir partner anlayısı vardı ya onu da değiştirecektir....yakın arkadasları bilirler onun nasıl bir partner aradıgını, ve bu transit sonrasınd abulur bir sevgili ama o neeee.... herkes sok olur ve hatta derler ki.... "olm sen bunla hayatta yapamazsin, bu kız sana gore degil, sen bu olamazsin..." halbuki o coktaaaan hayalini değiştirmiştir ve son derece memnundur yeni aşkından...ama o öyle zannediyor da olabilir... hahaha...gülücük)) neptun cokyanılgılar verir cunku...buna dikkat etmek lazım cok..kişi aşık oldum zanneder sonra da yere yapışıverir.... ögrendiyse ne mutlu, kayıp yaşamaz fazla....

Neptun Akrepde 8. Evde ve transit neptunden açı alıyor: Partnerinin sahip olduklarını hayal eder.Akrep üreme organları,dönüştürmeyi,ölüm ötesini hayal eder.Gizli olan herşeyi hayal eder.Cinsel potansiyel,fanteziler,gerçekleştiremezse bunalım yaşar. Bu potansiyeller zaten var, bu transitte bunlar gundeme gelecektir ve değişime ugrayacaktır....deneyim yaşayacaktır bu konularda....
neptun transitinde sahip oldugu akrebik korkuları da gundeme gelebilir...neden ? cunku hayal etmeye baslayacak, hayal gucu aktif hale gelecektir... ama cok fazla hayal kurarsa tabii ki hayallerinin ötesinde yer alan her turlu korkulari, takıntıları, saplantılşarı da şuuruna yukselecek ve olayları kendine çağıracaktır... korkularını tanımak , yenmek açısından güzel bir fırsattır ama bunun bilincinde mi acaba o kişi...cok buyuk problemler de yasayabilir, bunalimlara girebilir...akrebin korkusu, ögrenememek ve bu yuzden kendini guvende hissedememektir....o herseyi bilmek, bilgilenmek ister... ama bilmezse cok arastirir ve o yuzden gizli olan seyleri ortaya cikartabiliyor....bu transitte öyle gizli bir sey ortaya cikartir ki, sonunda ilişkisi biter mesela....8. ev partnerinin sahip olduklariyla da baglantılı, biliyorsunuz... onunla ilgili hep supheleri vardir mesela ve bu transit zamaninda her sey acikliga kavusur...
mafya, yer altı olaylarına karışma potansiyeli de veriri neptun akrepde ve 8. evde, neptun transitine ugrarsa.......
zehirlenmeler, ecza, yanlis ilac kullanimi....neptun 6. evden transitlerde olusabiliyor, ya da natalda 6. evdeki neptun e , tr. neptun etki ederse.... neptun transitlerinde, ya da natal neptun herhangi bir transit yasiyorsa, kesinlikle bilmediginiz ilacları almayiniz, bilmediginiz rerstaurantlara gidip de bilmediginiz yemekleri yemeyiniz....

Neptun 10. evde : Zirveyi hayal eder ve idealize eder.MC. deyse neptünyen ebeveynlerin zorlamalarıyla zirveye çıkar. Ama bir neptun tr. tarafindan bu natal tetiklenirse, o zaman zirve hayallerini degiştirmek zorunda kalabilir....herkesin hayal ettigi bir iş kariyer hedefi vardir, bunu değiştirmesi gerekebilir, hayalini değiştirecek.... zor dur ama farkina varirsan ve bilirsen , o zaman bu yondeki hayalini de degistirebilirsin.... zaten olaylar o sekilde gelişir.... mesela hep ilac sektorunde calismak istemişindir.... onun hayaliyle eczacı olmusundur, ve 15 senedir de calisiyorsundur bu sektorde...va bu transit gelir catar ve dersin ki..."yahu baska sektor yok mu yahu.... ben bi ögretmenlik formasyonu alayım, kimya ögretmenligi yapayım..." dersin mesela....ya da ticaret yapmak istersin....

Neptun - Uranus karesi : yeni jenerasyon ...misyon yapacak,neyin misyonu ? Bulunduğu evin misyonu.
Neptun - Pluton sextili almayan harita çok enderdir.Sextil olmaması çok kısa süredir, 5-6 ay gibi bir süredir.
Pluton - Satürn konj. u da çok özel değildir.O dönemde doğanlar misyon yaratırlar, çünkü değiştirici bir potansiyelle doğmuş oluyorlar.Hangi misyon? Bulunduğu evin misyonu.Kişisel özellik, bulunduğu evdir.

herkese guzel bir gun diliyorum....
sevgiyle kalın....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
10-23-2008 09:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Neptün' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 6 31,328 10-16-2017 08:26 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Neptün Doğ.Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 5 10,201 09-06-2017 12:23 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Transit Neptün Doğ.Haritasında Merküre Açı Yaparsa astrosohbet 3 6,941 02-10-2013 08:26 AM
Son Mesaj: albunea
  Neptün Gerilemesi El Auria 21 31,417 08-16-2012 10:37 AM
Son Mesaj: eylülmavi
  Transit Neptün Açıları ginka 91 144,492 06-13-2012 01:39 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir