Değerlendir:
  • 36 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn Evlerde
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Satürn Evlerde
bulundugu alanda, evde kendinizi rahat hissetmiyorsunuz.
o alanla ilgili bir şeyleri ya da davranışlarınızı formüle etme gereksinimi duyuyorsunuz.
6. evle ilgili sıkıntısını oldum olası yaşıyorum. bir iş yerinde nasıl davranacağımı bilemiyorum. bazen çok ciddiyim çünkü çalışma ortamları ciddi yerler gibi geliyor ve kazandıgım parayı sonuna kadar haketmem gerektigine inanıyorum. bu kendini sıkma ve resmiyet canıma tak ettiginde de tası taragı toplayıp kaçmak istiyorum. profesyonel iş ilişkilerini yönetmekte sıkıntılıyım. bu hep böyle oldu şimdiye kadar.
bazen çok rahat insanlar görünce gerçekten imreniyorum.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-13-2010 07:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Birinci evdeki Satürn gözlemlerime göre ''sosyalleşmek istiyorsan bolca sömüreleceksin'' manasına geliyor.Yalnız kalmayı göze al,ya da kullanılmayı tercih et durumu. Satürnün bulunduğu alanda insanın zorlanması,zorlukları aşmak için emek vermesi prensibi birinci evde bu şekilde işliyor gibi.

Nin.Me.Sar.Ra
09-23-2010 05:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

10. evde
Ciddi ve kati bir sekilde büyütülmüstür. Onun için en önemli sey is hayatidir. Basari ve güç ister ve bunlara ulasmak için bütün özelliklere de sahiptir.mesleğinde ilerlemek,zirve noktaya çıkmak,ünlü ve şeref sahibi olmak esas amaçtır.hem zengin olmanın,hemde şöhretin peşinde koşar.aşırı hırs tersliklere,kötü şöhrete neden olabilir.her şeyi kaybederek yeniden başlamak zorunda kalabilir...atürn burada kendi evindedir ve çok güçlüdür. Kendileri bunu kabul etse de etmese de başka insanların onları nasıl gördüğünü, nasıl bulduğunu çok önemserler. Güçlü, sağlam ve dayanıklı görünmek isterler. Sosyal alanda kabul görmek istediklerinden, meslek seçimlerini, eş seçimlerini, hayattaki her şeyi buna göre belirlerler. Kendileri bu şekilde yaşadıkları için, sosyal değerlere sahip olmayan insanları bu konuda yargılarlar. Onlar kendilerini toplumu ön plana alarak kısıtlarken, böyle davranmayan insanlara kızarlar. İstedikleri statüyü ve saygıyı elde etmek için çok çalışmalıdırlar. Satürn’ün iyi açılarında kariyerde neyin kendilerine başarıyı getireceğini fark edebilir, yavaş ve uygun adımlarla bu alanda ilerleyerek istediklerine sahip olabilirler. Bununla birlikte, Satürn zor açılara sahipse, pek çok engellerle gecikmeler yaşayacaktır. Bazıları kazanmak için başkalarını kullanabilirler. Belirli bir mevkie ulaştıktan sonra, daha fazla genişlemek için kendilerini kısıtlanmış hissetmeye başlayabilirler. Bazıları da güçlerini doğru şekilde kullanamaz, ilerlemek için çok acele ederek sahip olduklarını da yitirebilirler. Bu yerleşime sahip bazı kişiler, kendi sosyal değerlerine ters düşen kurallara uymaz, isyan ederler.10.ev aynı zamanda anneyi temsil eder. Anne burada kural koyucudur. Neyin uygun, kabul edilebilir olduğuna kişi adına annesi karar vermektedir. Bu yerleşime sahip çocuklar, annelerinin isteklerinin toplum tarafından öngörülen kaideler olduğuna inanır, itaat ederler. Anne eleştirici, soğuk, talepkar ve sevgi, şefkat gösteremeyen biri olabilir. Çocuk annesi için ne yaparsa yapsın anne bunu yeterli bulmaz. Bu yerleşime sahip kişi, annesini katı, sert bulabilir, annesine karşı kendisini sorumlu hissedebilir. Çocuk olağan dışı bir şekilde annesine bakıyor durumda olabilir. En iyi durumda anne, sabırlı, disiplinli, iyi kariyer sahibi, örnek alınacak kişi olabilir. Genellikle bilim adamları, yöneticiler, öğretmenler bu konuma sahiptir.

alıntıdır... whole sign saturn 10. ev bana kesinlikle uyuyo.sürekli iş kariyerle ilgili endişeler dürtüler besliyorum. istediğim statüyü elde edebilmem için çok çalışmam gerekicek...
09-23-2010 06:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

benimde satürnüm oğlakta ve haritamda kişisel gezegenim marsımla kavuşumda.

ve pek çok noktayı dispozite ediyor.

bazı kişilerin yan sokağa yürümek kadar kolay gerçekleşen istekleri , benim için dağın zirvesine tırmanmak gibi ; çok fazla çaba harcayınca gerçekleşiyor.

ahllahın da gücüne gitmesin ama , elimde olanları düşündüğümde bu basit şeyler için dahi oldukça tırmalamaşım.

özellikle satürn, sürekli haksızlığa uğramışlık ve cezalandırılma hissini insana aşılıyor.
09-23-2010 07:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(09-23-2010 07:50 AM)aeon Yazılan:  benimde satürnüm oğlakta ve haritamda kişisel gezegenim marsımla kavuşumda.

bazı kişilerin yan sokağa yürümek kadar kolay gerçekleşen istekleri , benim için dağın zirvesine tırmanmak gibi ; çok fazla çaba harcayınca gerçekleşiyor.

ahllahın da gücüne gitmesin ama , elimde olanları düşündüğümde bu basit şeyler için dahi oldukça tırmalamaşım.

özellikle satürn, sürekli haksızlığa uğramışlık ve cezalandırılma hissini insana aşılıyor.

Merak etme biz büyüyünce zengin ve başarılı olacaz gülücük

09-23-2010 04:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(09-23-2010 04:29 PM)Yıldırım Yazılan:  
(09-23-2010 07:50 AM)aeon Yazılan:  benimde satürnüm oğlakta ve haritamda kişisel gezegenim marsımla kavuşumda.

Merak etme biz büyüyünce zengin ve başarılı olacaz gülücük

dünya zamanına göre mi büyüynce , satürn zamanına göre mi büyüyünce .

:D:D
09-23-2010 06:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(09-24-2010 03:11 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  

Satürnün Oğlakta olup Marsla bileşmesi deyince farklı şeyler anlıyorum ben.Senin yaşadıkların bana daha çok ASC'yi ve/veya 1. evdeki gezegenleri etkileyen bir Satürnle ilgili olabilir gibi geldi.

haritam genel olarak , 6,8 ve 12.evlerde konumlu , özellikle 9.ev konularında olmakla birlikte genel bir gecikme halini sürrekli yaşıyorum.

elimde olmayan kayıplara ve krizlere de sıklıkla rastlıyorum.tabi bunun satürnle ilgisi yok.
09-24-2010 01:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(09-24-2010 01:37 PM)mavimercan Yazılan:  Ben de satürn ile bir konuda danışmak isterim, 2.evde boğa daki satürn, 8.ev akrepteki venüs, jüpiter, neptün stelyumuna karşıt paralel.Bu konum sevgi, şefkat, yaşama sevinci konularında sürekli bir soğukluk getirir mi? Eşimin haritasında bu açılar mevcutaðla... Ancak satürn 2.evde olmasına rağmen çok eli çok açık.Hatta savurganlık derecesinde.

Benim satürnüm 9.evde yengeç burcunda. Otorite korkum var.Zor olaylar karşısında çok kırılganım.Birilerine sığınma ihtiyacım çok.Allahtan marsım boğa da ordan kurtarıyorum.Yükselen satürn karem var.Beni çekingen yapıyor bu açı.

evet eşinizin satürnü , venüs-jüpiter-merkür-güneş gezegenleriyle zıt açılar yapıyor.
venüsü sevgi alışverişini ifade ettiğini düşünürsek , satürn-venüs zıt açılarında kişinin ( eşinizin ) sevgisini ifade etmesi zorlanacaktır.
eşiniz belkide çocukluğunda da bu gibi sevgi alışverilerini ailesinde görmemiş olabilir.

Sizin Satürnü , kullanmış olduğum whole sign ev sistemine göre 10.evde değerlendirmeyi tercih ediyorum ki 10.ev otoriteyle daha çok bağlantılıdır.

09-24-2010 01:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

benim 12. evimde saturn var. ruhsal gelişimle alakalı engellerle karşılaşıyorum. halbuki ne kadar da istiyorum benim halimde başkası olsa heralde niravayana :p ulaşmıştı şimdi ama ben daha uçuşa geçemedim aslında bilsem de nasıl olduğunu. gülücük

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
09-24-2010 04:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

ve organize olamama sorunları yaşayan bir sahışım. Ender saraç'ın kitabında organize olamayanlar kayyum zikrini yapsınlar yazıyordu. acaba kayyum esmasının saturn gezegeniyle bir alakası var mdır? sanki ayakları yere sağlam basmakla alakalı kayyum--> kaya-->sabitlik--> sebat--> saturn...

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
09-24-2010 04:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn - Kısıtlanma - Ödül Hades 26 50,192 03-30-2020 07:12 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı) Angel 61 90,893 09-02-2018 07:07 PM
Son Mesaj: Feslegen