Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.95 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn - Kısıtlanma - Ödül
Yazar Mesaj
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Satürn - Kısıtlanma - Ödül
Satürn eski çağda felaket olarak nitelendiriliyormuş . Oysa ki şimdi ders verici olarak nitelendiriliyor. Siz Satürn den korkuyormusunuz ? Satürn ün derslerini iyi değerlendirdiniz mi ve satürn size ne gibi dersler verdi ? gülücük
06-13-2007 02:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

RE: Satürn - Kısıtlanma - Ödül
Bense satürnün, inatla görmek istemedeğimiz şeyleri, gözümüze soktuğuna inanıyorum.Hani bu kadar da olmaz deriz ya!İşte öyle!:)Satürn transitlerinde inatlaşmamanınızı öneriyorum, aksi halde eli sopalı, yaşlı bir öğretmene dönüyor.Her yalnnış cevapta iniyor darbe!gülücük
06-14-2007 11:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

gülücük Doğru cevap verirsek,yaşam karşısında daha dik durduğumuzu düşünüyorum.Ve tabiki, bir sonraki satürn derslerine daha donanımlı giriyoruz.Tıpkı okul gibi, 3.sınıfın derslerini anlamdan 4.sınıfta başarılı olma şansımız yoktur.Satürn deneyimleri de bundan ibaret, başarı bir sonraki başarıyı getiriyor.Satürn duvarlarımızı yıkmamızı sağlıyor, kendimizi ortaya koymamıza yardımcı oluyor.Tabi bu benim düşüncem.Ve ben satürn amcayı çok seviyorum.
06-14-2007 11:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: Satürn - Kısıtlanma - Ödül
satürnün derslerinden biri de yaptığımız bir yanlışın zamanı geldiğinde yümüze bir tokat gibi savurması ve bizi kendimize getirmesi olur..eğer bir seçim yapmak zorunda bırakılırsak veya seçim yapmak istersek bunu bu döngüde hızlı bir kararla gerçekleştirmeliyiz yoksa elimizdeki tüm değerleri de kaybetme durumumuz olur..
satürnün kareleri öfff natal haritada en zor olanlarıdır dersleri ağır olur değişmek veya adam gibi olmak zorunda bırakır bizi veya asla değişmeyip öyle kalırsak derslerden birşey çıkaramayız...kısıtlama sözcüğü klasik astrologlarca zamanın babası dedesi yaşlı amca satürn için kullanılmıştır..satürne neden ihtiyaç var huzur içinde yaşamak için tabiki yani eğer kısıtlamalarımız olmasaydı kendimize veya bir başkalarına konan kısıtlamalar mesela okul kuralları veya ülke sınırlandırmaları yasalar olmasaydı yani burda mecazi anlamda satün olmasaydı bir düzensizlik ve karmaşanın içinde olurduk..aslında 6 yaşalrında ilk satürn döngümüzü yaşarız okula gideriz hatta bazıları okula gitmaktan korkar annesinin eteğine yapışır ve ağlar ilk defa satürnle tanışıklığımız oldukça ağırdır veya bazıları için kolay yok ama sabah erekn kalmak ders çalışmak sınavlar falan hep bu ilkokul yıllarındaki öğretmen satrnün işi ....ikinci döngümüzü 29 yaşında yaşarız o zamn evlilik çağımız gelmiştir evleniriz satürn üzerimize sorumluluklar ve kısıtlamalar yükler ,eşimie sormadan birşey yapamayız satürn amca bize hep kısıtlamalar koymuştur yine bu yaşlarda çocuğumuz da olur al sana satürn...diğer dönüş de 50 yaşındayken olur off ozaman anneanne ve dede olma zamanımız gelmiştir emeklilik iş hayaımız azalır eskiden cıva gibi olan biz biraz yoruluruz çocukları evlendirmek gerekir dünür olmak da ne zor ya ..çocuklar da evlenip gidecek yine bir satürn kısıtlaması...
sonuçta kurallar ve kısıtlamalar aslında he bizim iyiliğimiz içindir iyi ki varsın satrürn ..korkmamak gerek ..kurallara uyup düzgünce yaşamak ve satürnümüzün hakkını vermek gerek ...gülücük)
06-14-2007 05:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

satürn "şöyle kestimeden gidivereyim " demez satürn bunu sevmez.özellikle kaçtığımız,korktuğumuz olaylarla yüzleşmeyi zever.zor,acı,ızdırap doluda olsa öğretisi, olayların üstesinden gelmemizi ister.bunu sağlar.satürn bizi olgunlaştırır,fedakar olmayı,sabırlı olmayı,yılmamayı öğretir.yılmak satürnün sevmediği bir durumdur.satürnün doğasında bu kelimeye yer yoktur.işini yarım bırakırsan bir transitle sana bunu hatırlatacak ve o konuyu tekrar tekrar gündeme getirecektir.bu yüzden satürn bir öğretmen ve bizimde onun öğrettiğini mutlak öğrenmemiz gerekir.ki o bunu yüzümüze yüzümüze vuruacaktır zaten.insana en iyi disiplini veren satürndür,satürnden korkmak yerine bence onu anlayalım.

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
06-14-2007 07:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

BİZİ HİZAYA SOKAN GEZEGEN: SATÜRN
Satürn karmik, yani ektiğini biçmeyi getiren, “büyük öğretmen” diye tanımlanan, disipline eden bir gezegen. Sorumluluk, sabır ve adım adım ilerleyerek bir şeyleri inşa etmeyi ifade ediyor. Bizi zaman zaman sınavlara sokarak bilgi düzeyimizi ölçen, eksik kalan yönlerimiz hakkında uyaran bir enerjisi var. Geleneksel anlamıyla kötücül, kısıtlayan, en büyük zararı verendir. Ancak astrolojinin duayenlerinden Steven Forrest’in işaret ettiği gibi, yağmurlu bir gecede şehirlerarası bir yolda kaybolmuşken karşımıza çıkan, yön bildiren bir tabeladır aslında. Satürn döngüleri şöyle çalışır; ilk kare dediğimiz gerilimli açıyı 7-8 yaşlarında tam da ilkokula başlarken yaşarız. Öğretmenler, ödevler, ilk sorumluluklar devrededir. Aile dışındaki otorite konumundaki insanlar hayatımıza girmeye başlar. 14 -15 yaşlarında yani buluğ çağında vücudumuz şekil almaya başlar. Satürn’ün ilk karşıt açısını yaşarız. Cinsel açıdan gelişmeye başlarken, ruhumuz ve aklımızın henüz çocuk oluşunun yarattığı sıkıntılar ortaya çıkmaya başlar. Bizi kısıtlayan ve bize otorite olan her şeye, herkese öfke duymak, biraz yabancılaşmak bu dönemin en belirgin özelliklerindendir. O güne kadar kendimizi nasıl var ettiğimiz, dünyayı nasıl algıladığımız, ana babalarımız ve öğretmenlerimizle ilişkilerimizi nasıl düzenlediğimiz bu dönemi nasıl geçireceğimize ışık tutar. Satürn’ün ikinci karesi 21-23 yaşlarında yaşanır. İş seçimi, iş yerinde bize otorite olan insanlarla olan iletişimimiz, ayrı bir eve çıkma isteğinin getirdiği ebeveynlerle çatışmalar bu dönemde görülür. Birinci devinim ise 28-30 yaşlarında yaşanan kavuşum açısı ile sona erer. Yani Satürn, doğduğumuz andaki konumuna dönmüştür. Bu süreçte kimliğimizi oluştururken, kendimizden ödün vermeden, diğer insanlarla olan sınırlamaların ve kısıtlamaların farkındalığıyla kendimize bir yön belirlemiş ve hedeflerimize doğru adım adım ilerlemeye başlamışızdır. Artık inşa ettiğimiz hayatın meyvelerini toplama, pratik ve somut bir şekilde sonuçlarını alma zamanıdır.

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
11-07-2007 03:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(01-09-2011 03:31 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  satürn eros kavuşumu için cinsel isteğin kısıtlanması mı diyeceğiz yoksa cinselliğin belli koşullardan dolayı kısıtlanması ya da gecikmesi mi diyeceğiz?

ya da bu konuda istikrar anlamına mı geliyor?
teşekkürler şimdiden gülücük

Ece tr lerde eros tetiklendimi negülücük bunu da ben cevaplayayım, satürn etkisi ile erosun disipline ediliyordur demek, daha doğru bir yaklaşım olacaktır.
01-09-2011 04:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(01-09-2011 04:31 AM)Yonca Yazılan:  
(01-09-2011 03:31 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  satürn eros kavuşumu için cinsel isteğin kısıtlanması mı diyeceğiz yoksa cinselliğin belli koşullardan dolayı kısıtlanması ya da gecikmesi mi diyeceğiz?

Ece tr lerde eros tetiklendimi negülücük bunu da ben cevaplayayım, satürn etkisi ile erosun disipline ediliyordur demek, daha doğru bir yaklaşım olacaktır.
Benim aklıma kurallı cinsellik geldidil çýkarma
Şu kadar zaman şu şartlarda cinsellik.Öyle taşkınlık istemem,süreyi aşmam..kurallarım türkana nalll toplatır soyunnnmammmm dokunmaaammmmkoptum.w
01-09-2011 07:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

(01-09-2011 07:28 AM)melis_bk Yazılan:  

Şu kadar zaman şu şartlarda cinsellik.Öyle taşkınlık istemem,süreyi aşmam..kurallarım türkana nalll toplatır soyunnnmammmm dokunmaaammmmkoptum.w

gülücük) doğum saatimi tam olarak tespit etmeye çalışıyorum da. 3 ile 4 arasında doğmuşum. babam diyor ki 4'ü bir dakika bile geçmez. 4ten önce. annem de diyor ki 4. ben de yorumlara bakarak saati netleştirmeye çalışıyorum. sizce eros yüskelirken doğmuş olabilir miyim gülücük
sırayla soruyorum astroidleri. uygun bir zamanda da amoru soracağım

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
01-09-2011 10:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(01-09-2011 10:20 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(01-09-2011 07:28 AM)melis_bk Yazılan:  

gülücük) doğum saatimi tam olarak tespit etmeye çalışıyorum da. 3 ile 4 arasında doğmuşum. babam diyor ki 4'ü bir dakika bile geçmez. 4ten önce. annem de diyor ki 4. ben de yorumlara bakarak saati netleştirmeye çalışıyorum. sizce eros yüskelirken doğmuş olabilir miyim gülücük
sırayla soruyorum astroidleri. uygun bir zamanda da amoru soracağım
Valla ben de emin olamayanlardanım ama bunun için astroidler ne kadar belirleyici olur bilemem.Benim erosum oğlakta yani satürne bulaşmış ama akrebim venüs akrebim mars aslanım kim takar oğlak erosu:D
Daha belirleyici olabilecek şey bana göre önemli olaylara göre bakılacak transitler,hangi ev konuları ne zaman yoğunlaşıyor gibi.Ustalardan yardım şart gözkýrpma
01-09-2011 11:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn Evlerde Angel 127 207,607 01-30-2019 01:26 AM
Son Mesaj: justicee
  Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı) Angel 61 90,888 09-02-2018 07:07 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Satürn Gerilemesi Angel 12 24,915 04-17-2018 01:11 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Satürn yükselenbaşak 71 94,023 04-17-2018 12:59 AM