Değerlendir:
  • 30 Oy - 3.1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn Burçlarda
Yazar Mesaj
trend Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Satürn Burçlarda
Satürn Terazi Burcunda;Terazi’deki Satürn Güçlü Etkilere sahiptir. Kişinin küçümsediği veya göz ardı ettiği ne varsa yüzleşmek zorunda kalacaktır. Bunlar da zarafet, çekicilik, estetik duygusu, uzlaşma, barış, sanatseverlik ve oyunculuk konularında etkili olacaktır.

Bu konumda kişi bir başkasına bağlanmakta zorluk ve korku yaşanır. Bu zaman diliminde başkalarıyla ortaklığa ve sosyal etkinliğin içinde olmak için kendini zorlar.

Satürn Terazi Burcundaki Engeli; Kişi ilişkilerinde yoksunluk hisseder, Yakınlaşmaktan veya kırılmaktan korktuğu için ilişkilerinde daima temkinli davranış geliştirebiliriz. Aslında yalnız kalmaktan hiç hoşlanmaz ve korku duyabiliriz. Kişi karşısındaki insana güven duymakta zorluk çeker, iletişime ve ilişkiye girmekten kaçınır. Kişi sevildiğine inanması güç olur, aşkta ve sevgide güvence arayışı olur. İlişkilerde duygusal bir bağlılık olmadan birliktelik muhafaza edilmeye gayret edilir. Birçok kişi eşini kontrol etmek ve ona egemen olmak için bir mücadele içinde olurlar.

Satürn Terazi Burcunda Verdiği Mesaj; Kişinin insanlarla ilişkilerinde olgunlaşmak ve ciddi bir tutum sergilemesini ister. Ortaklıklarında bağlılık ve sorumluluklarının ciddiyetine adil davranmasını öğretir. Net ve kesin bir adalet duygusunun gelişmesine yardımcı olur.
12-30-2010 09:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

trend bu paylaşımların kendine mi ait yoksa alıntımı ?

alıntıysa kaynak gösterirmisin lütfen.

12-30-2010 09:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(12-30-2010 09:49 PM)Yıldırım Yazılan:  trend bu paylaşımların kendine mi ait yoksa alıntımı ?

http://www.astromagazin.com.tr/astro-yaz...2-terazide sitesinden alıntı yapmış.
12-30-2010 10:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-30-2010 10:03 PM)Messa Yazılan:  
(12-30-2010 09:49 PM)Yıldırım Yazılan:  trend bu paylaşımların kendine mi ait yoksa alıntımı ?

teşekkür ederim Messa ;)

12-30-2010 10:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-30-2010 10:03 PM)Messa Yazılan:  

peki bunlar daha önce forumumuza eklenmiş olabilirmi arkadaşlar ?

zaten forumda var ise trend'in şimdi eklediklerini silelim.

12-30-2010 10:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-30-2010 11:25 PM)gezegenjupiter Yazılan:  hatta yaydaki satürn için çalışma alanı olarak yabancı bağlantıları olan işleri tavsiye ediyorlardı, yükseköğretim için de uluslararası ilişkiler olabilir diyordu bir sitede..ben de güneşi satürnle yay burcunda kavuşum yapanbiri olarak uluslararası ilişkiler okudum.
putinin de güneşi satürnüyle kavuşum yaparak terazi burcundaymış, tam bu konuma uygun olarak hukuk eğitimi almış şeklinde bir yorum da okumuştum
meslek seçimlerinde de satürn ve jupiterin konumları incelenmeli şeklinde yazılar vardı..sanırsam bu satürnün bulunduğu burç meslekleri de etkileyebiliyor..

Yes gülücük

12-31-2010 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Satürn İkizlerde
Bu son derece teknik gibi görünen iki sözcük aslında günlük yaşantımızda o kadar sıradan ki...

Son bir yılımız bu konuda bizi olgunlaşmaya çağıran deneyimlerle dolu, ancak bu deneyimlerin üstü ekonomik kriz, savaş gibi daha önemli görünen olaylarla örtülü olduğu için, belki de konunun özünü kaçırıp gidiyoruz.

Satürn kimilerine göre ölüm, kimilerine göre şeytan, kimilerine göre eli sopalı bir başöğretmendir. Bazılarımız onu bizim canımıza okuyan sistem, bizi yöneten hükümet, işyerindeki müdürümüz, annemiz, babamız veya bize suçluluk hissetiren sevgilimiz gibi görürüz. Bizi kısıtlayan, bizi bunaltan hep odur. Bu görüşe göre, bu halkalı gezegen halkalarıyla bizi kıpırdayamayacak kadar kısıtlamadan önce, Satürn'den mutlaka kaçmak gerekir.

Bir zamanlar Doğu'da bir ülkenin padişahı Satürn'ün yaklaşmakta olduğunu duymuş, "İyisi mi ben gidip bir yerlere saklanayım. Beni görmeden geçip gitsin" diye düşünmüş ve saklanmış. Satürn gelmiş, geçmiş. Ülkenin sınırlarından çıktığında Padişah saklandığı yerden çıkarak arkasından koşmuş. "Gördün mü, senden nasıl kurtuldum" demiş. Satürn şöyle bir bakmış ve yanıtlamış: "Seni o su aygırlarının arasında çamura bulanmış bir şekilde gördüm. Zaten o kadar kötü durumdaydın ki, ilişmeme gerek yok diye düşündüm."

Satürn'ü böyle dışarıda bir yerlerdeki "sorun kaynağı" gibi gördüğümüz sürece tabii ki hepimiz ondan, yani sorundan, kaçmak isteriz. Ancak bakış açımızı azıcık değiştirip bu sorun kaynağının içimizde olduğunu düşündüğümüzde herşey değişir. Gerçi kaçma eylemi değişmez. Bu sefer de kendimizden kaçmaya çalışırız. Kendimizde kaçmaya çalıştığımız şey yetersizlik duygumuz, bir hedefe odaklanamama ve adım adım ilerleyememe duygumuz, kendimizi gerçekleştirememe duygumuzdur. Satürn neredeyse orada kendimizi başarısız, yetersiz hissederiz ve korkarız. Sonra bu korkuyu saplantılı biçimde bastırmaya çalışırız.

Satürn sağlıklı merakı, iletişimi, bilgi toplamayı ve bu bilgiyi dağıtmayı temsil eden İkizler burcunda bulunduğunda korku nedeniyle önce tüm bunları bastırırız. Sonra bu konularda çok iyi olduğumuzu göstermeye çabalarız. Sonra da tüm çabaların beyhude olduğu gerçeği ile sarsılır, kendimize gelir ve konunun özünü kavramaya başlarız. Bundan sonraki aşama ise aslında bu konuda çok iyi olduğumuzu, ama kendi tarzımızda iyi olduğumuzu, farketme aşamasıdır.

Satürn'ü İkizler'in evinde duran birisi olarak "Satürn İkizler"de duygusunu anlatırken tüm bu aşamaları adım adım açıklamaya çalışacağım. Herşeyden önce bu yaşamda iletişim, bilgi ve mantık konularında deneyimler yaşama arzusuyla dünyaya geldiğinizi düşünün. Yani kendinizi gerçekleştirme alanlarınızdan birisi bu. Çeşitli koşullanmalar (Satürn) nedeniyle bunun çok önemli olduğunu hissediyorsunuz. İçinizde bir ses bu alanda, yani bilgi ve iletişim konusunda iyi olmadığınızı fısıldıyor. Yakın çevrenizdeki kişileri bu açıdan inceliyorsunuz ve her konuda söyleyecek sözü olan, kendini dinleten insanları yüceltiyorsunuz. Sizin de onlar gibi olmanız gerektiğine inanıyorsunuz. Ama ne yazık ki öyle değilsiniz. Daha çook okumanız, bir sürü bilgi toplamanız, herşeyi mantığa uyarlamanız gerekiyor. Hemen bu işe girişiyorsunuz. Yüzlerce kitap, dergi okumaya, bilgi toplamaya çalışıyorsunuz (çalışıyorsunuz, çünkü hepsini okuyamazsınız, ancak göz gezdirirsiniz, Satürn kendinizi dağıtmanıza, o kadar yayılmanıza izin vermez), ama ne yazık ki içinizdeki ses hala yetersiz olduğunuzu söylüyor. Bu kadar yatırım yaptığınız konuda içinizde daha çok korku hissediyorsunuz. Öyle ki okumadığınız bir kitaptan bahsedildiğinde ödünüz patlıyor, çok iyi bildiğinizi düşündüğünüz bir konuda bir başkası daha bilgili çıktığında kendinizi rezil olmuş gibi hissediyorsunuz. (Bu öykünün bir başka versiyonunda mahallede olup biteni bilmediğinizde, her gün telefon başında onun bunun ne yaptığını öğrenmediğinizde de diyebiliriz. Önemli olan bilgili olmak; ister entelektüel bilgi olsun, isterse dedikodu olsun.) Bu durumda açığı kapatmak, bilginizi ispat etmek zorunlu hale geliyor. Üzerinize yerleştirdiğiniz en değerli tabeleya (Satürn), yani "Herşeyi bilir" tabelasına sıkı sıkı sarılıyorsunuz. Sarılacağınız ikinci tabela da, "O kadar bildiğim halde kendimi gösteremiyorum" veya "Kimse beni anlamıyor" tabelasıdır.

Ancak siz bunu abarttıkça İkizler'in sağlıklı merakı, iletişim uzmanlığı, bilgi alış-verişi doyurulmamış oluyor. Çünkü aslında siz ne kadar çok bildiğinizi ve en iyiyi bildiğinizi ispatlamaya çalışırken, gerçekten öğrenmeyi, bir kitabı baştan sonra okumayı, dikkatle dinlemeyi, bir yandan öğretirken bir yandan öğrenmeyi unutuyorsunuz. Ve hemen İkizler'in gölgesi devreye giriyor. İkizler'in alanında ne kadar yeterli olduğunuzu çok konuşarak, hep siz anlatarak göstermeye çalışıyorsunuz. Oradan buradan öğrendiğiniz, kendi yaşantınızda deneyimlemediğiniz bilgileri en nihai doğru gibi aktarmaya başlıyorsunuz. (İkizler'in bir tercüman ve taklitçi olduğunu unutmayın.) Bu arada İkizler'in en iyi olduğu konulardan birisi de "small talk" veya gevezelik olduğu için bu konuda da ne kadar iyi olduğunuzu göstermeniz gerekiyor. O ciddi, ağırbaşlı, bir hedefe odaklanmış olan Satürn'ü her köşede gevezelik ederken düşünebiliyor musunuz? Kendisini en güvensiz hissedeceği alan burası olsa gerek.

Aslında ilgilendiği az sayıda alanda derinlemesine bilgi sahibi olmayı amaçlayan, araştırmaya, analize, organizasyona, planlamaya ve mantıklı, düzenli bir şekilde düşünmeye ve algılamaya yönelik olan Satürn'ün İkizler burcunda yanlış kullanıldığında ne tür bir maskaraya dönebileceğini hayal edebiliyor musunuz? Bir yandan ağırbaşlı, bilgili bir öğretmen, diğer yandan ıvır zıvır konularda çok meraklıymış ve bilgiliymiş gibi konuşan bir çocuk. Bu ikisi arasında bir denge kurmak gerekiyor.

Bu dengeye giden yol bilmekten vazgeçmeyi gerektiriyor. Unutmayın çocuk hep "Bu ne?" diye sorar. Bu nedenle "Herşeyi bilir" tabelasını şu tabelalarla değiştirmek gerekiyor: "Herşeyi bilmek zorunda değilsin." "İlgilendiğin konu her ne ise, onu iyi bilmek için oku, düşün, konuş, öğren ve bunları yaşam deneyimine kat." "Öğrenmek için soru sor, dinle."

Tartışmaların en önemli nedenlerinden birisi doğruyu bildiğini ispat etmekse, diğeri de anlaşılmadığını düşünmektir. Kendini anlatamadığını zannederken peşpeşe cümleler sıralanır. Karşındaki insanın yaklaşımını, bakış açısını dikkate alarak, onun frekansında iletişim kurmaya, onu ikna etmeye çalışırsın. Ve o arena senin arenan olmadığı için daha çok anlaşılamadığın duygusuyla kala kalırsın. Bu da daha fazla konuşmaya neden olur. Bu sefer bir başka perspektiften yaklaşmaya başlarsın. Oysa Satürn o kadar konuşmayı sevmez. Sadece konunun özünü ifade etmek ister. Bu durumda da konunun özünü görebilmek gerekir. Eğer yanlış uygulamalarda Satürn'ü dağıtmazsanız, o bir konunun özünü görme uzmanıdır.

İkizler'in gölge yönlerinden birisi de karşıdakinin ne düşündüğünü, bir sonraki cümlede ne söyleyeceğini, yani leb demeden leblebiyi tahmin etmektir. Bu karmaşa içinde karşıdaki insanı dinlemek es geçilir. Onun ne diyeceğini bilmek duruma egemen olur. Bu noktada İkizler'in olumlu özelliğini, yani sağlıklı merakını devreye sokmak zorunludur. Karşıdaki insanın ne söyleceğini merak etmeye ne dersiniz? Belki sizi şaşırtabilir. O güne kadar hiç duymadığınız, bilmediğiniz bir şey söyleyebilir.

Peki aynı şeyi kendinize uygulamaya ne dersiniz?

Kendi hakkınızda herşeyi bildiğinizi düşünüyorsunuz. Siz şöyle şöyle, şunları bilen, şunları isteyen, şu durumda şunları yapan birisiniz. Size şu yapıldığında, şöyle tepki verirsiniz. Şunu istemezsiniz, bunu istersiniz.

Ne kadar belirli değil mi? Hiç kuşku yok. Hiç merak yok. Oysa İkizler merakı sever. İkizler'i mutlu etmek için kendi hakkınızda bildiğiniz herşeyi unutmaya ve her sabah kendinizi tanımaya yeniden başlamaya ne dersiniz? Belki çok şaşırabilirsiniz. Kendi hakkınızda o güne kadar hiç bilmediğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz. Bunun için önce kendinizi dinlemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Sonra bunu sevdiklerinize uygulamaya başlayabilirsiniz. "Sen zaten hep böyle yaparsın." "Ben şunları söylediğimde sinirlendin, onun için bana şimdi bunları yapıyorsun." "Şimdi ben sana şunu desem, beni yanlış anlarsın." gibi bilmiş cümleleri hayatınızda kaldırabilirsiniz. Tanımak, öğrenmek, anlamak için soru sormaya başlayabilirsiniz. Kendinizi, çevrenizdeki insanları, dünyayı nasıl tek yanlı algıladığınızı görüp bu dar görüşlülükten sıyrılabilirsiniz. Kendinizi anlatmakla uğraşırken çevrenizdekileri nasıl kaçırdığınızı, aslında onları fazla tanımadığınızı fark edebilirsiniz. Bunun ne büyük bir özgürlük olduğunu hayal edebiliyor musunuz?

Ya bunu yapmadığınızda Satürn'ün size neler yapabileceğini hayal ediyor musunuz? Ciddi ve gerçek bir merak duygusu geliştirmediğinizde içinizdeki Satürn belki size küsecek, bezginleşecektir. Belki bizim depresyon dediğimiz şey içimizdeki Satürn'ün küskünleşmesi, aksileşmesidir. "Zaten beni kimse anlamıyor" diye bir köşeye çekilmesidir. Siz içinizdeki Satürn'ü anlamadıkça sizi kim anlayabilir ki.

Bu küskün Satürn'ü içinizde dönüşümü temsil eden Pluto'nun gidip gelip dürttüğünü düşünün. "Hadi Satürn kalk bu durumu değiştirelim" diyor. Satürn öfkeleniyor, sizden umudunu kesmiş, çünkü siz hala onu dinleyeceğinize, dışarıda kendinizi ispat etmekle meşgulsünüz. İçinizdeki bilgiden, asıl inandığınız şeylerden iyice uzaklaşmışsınız. Hala herşeyi iyi bildiğinizi düşünerek yaşıyorsunuz. Hiç kuşku duymuyorsunuz. Hergün hep aynı şey.... Sonunda Satürn dayanamıyor patlıyor. Aslında patlayan sizin kendinizi gerçekleştirme arzunuz, ama siz onu dışarıdan size dayatılan bir sorun gibi görüyorsunuz. Ve sizin kendinizi gerçekleştirme yolunuz kendi hakkınızda bildiğiniz herşeyi unutup, kendinize hayret etmeye başlamanızdan geçiyor. Bu hayret duygusuyla yeni ufuklara doğru açılmanızdan geçiyor.

Hadi gelin hazır Satürn henüz İkizler burcundayken şu bilmekten vazgeçme, kendimizi ve hayatı dinleme ve soru sormaya başlama işlerine başlayalım. İçimizdeki Satürn ve Pluto bizi öldürmeye karar vermiş olamaz öyle değil mi? Peki biz niye onları öldürmeye çalışalım? Onlar da bizim bir parçamız değil mi?

Barış İlhan

Not:eski bir yazı eklendiyse hemen imha edebilirsiniz
03-25-2011 10:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

güzel paylaşım teşekkürler çiçek benim satürn oğlakta ya tam 1.evde gülücük sıkıntıların babası :)ama umrumdada değil, satürn uranüs kavuşumu 1.evde seri matematik işlemleri yaparım ağzı açık izler millet beni gülücük ee hakkını verdim şükür rabbime ;)
03-25-2011 10:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 13

satürn 6. evde akrep burcunda kendi kendini iyileştirme yeteneği verir mi acaba? zihnim arada olduğu gibi bulanıklaşsa da fiziksel anlamda çocukluğumdan beri çok az hastalanırım. çok ağır hastalıklarda 1-2 gün yatıp kalkarım mesela.. o 1-2 gün de böyle kuyuya girmiş gibi rüyanın içinde gibi olurum sanki hastalıktan düşüne düşüne çıkarım..
04-26-2011 07:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Satürn hangi burçtaysa , o potansiyellerle rahat / uyumlu temasımız engelleniyor gibi olur.
O burca ait gelişmeyi ancak biraz daha fazla çabayla sağlayabiliriz.

09-23-2011 11:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn - Kısıtlanma - Ödül Hades 26 50,192 03-30-2020 07:12 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Satürn Evlerde Angel 127 207,619 01-30-2019 01:26 AM
Son Mesaj: justicee
  Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı) Angel 61 90,893 09-02-2018 07:07 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Satürn Gerilemesi Angel 12 24,918 04-17-2018 01:11 AM