Değerlendir:
  • 45 Oy - 3.04 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı)
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

RE: Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı)
Satürn stajı yaparken..
  • Yenilgi ve başarısızlıkların sonucu olarak, yaşama kendini kapama gelişir. Zaman içerisinde giderek katılaşan kişilik, olumsuz bir kimlik oluşur. (Kristalizasyon) Bu dönemde bu yaşa kadar satürnü nasıl yaşadığınıza bağlı olarak, sorunun cevabını alırsınız.
  • Satürn zorlamaz; itekleyerek sizdeki kendine has olan doğasını gösterir. Kişinin gerçek doğasına işaret eden bu itekleme görmezden gelinirse o zaman gittikçe sertleşir ve kaçsanızda zorlayarak deneyimi yaşatır. Seve seve ya da.. (mengene sendromu)
  • Düşünceler, inanç ve idealler çaba ile günlük yaşantıya uygulanmazsa değeri yoktur. Bildiklerinizi pratiğe geçirmenizi ister. Bu deneyimden kaçtıkça baskı artar; deneyimledikçe de ölürsünüz gibi hissedersiniz. Ama çaba (satürn) yolu ile lütuf (jüpiter) kanalı açılır.
  • Sevgi ve hafiflil olmadan satürn tek başına katılık ve ölümdür.
  • Satürn kendini kandırmaya, kaçamak yaklaşıma veya akla uydurmaya hiç müsaade etmez. Kendi ruhsal gelişimimizin ve bilincimizin ne kadar yoğun olduğunu sınar.
  • Satürnün meydan okumaları yapıcı karşılanmazsa, acı, aşağılık duygusu, baskı ve sıkılganlık artarak katlanarak çoğalabilir. Gezegenin bulunduğu yaşam alanında, işaret ettiği konularda (anlayabilirseniz) yeni bir yapı ve tavır oluşturmaya yönelik meydan okuma kabullenilirse, o zaman satürnün konumu tam olarak yaşamamızda en derin tatmini deneyimleyeceğimiz yeri ifade eder.
  • Etkin olduğu alanda, kişi sosyal rolleri ve kuralları tamamen reddediyormuş gibi davranabilir. Gerçekte ise, bu alanda başarısız olma korkusuna tepki gösterilmektedir. (Satürn acizliğin farkında, ama acizliğin farkında olmak korku temelli ise gerçek acizlikten bahsedilemeyebilir.)
  • Kesin olan şey, korkularınız varsa, satürnün olumsuz çalıştığında ki en baş problemli ve engelli prensip olarak açığa çıkışı korkudur. (Form değiştiren, nedeni belirli ya da belirsiz korku)
  • Satürnün gösterdiği şeyleri pratiğe dökmek yerine kaçmayı tercih ederseniz, kemikleri balyozla kırıldığı halde yürümeye çalışan bir embesile dönüşebilirsiniz. Uygulama eksikliği kişinin adeta şöyle söylediğini düşündürür: 'Kemiklerim kırık ama, alçıya aldırmasam da kendiliğinden iyileşir'.. Burada kişi embesillikten moronluğa düşme durumundadır. Oysa adım ve çaba embesillikten terfi ettirebilir.
  • Kişinin bu yaşa kadar temel doğasını ne derecede ifade ettiği ya da baskıladığı bu döngüde anlaşılır. Döngü sizi ana kimliğinizi oluşturmak için hasarlı binanızı yıkıp yeniden sağlam bir inşaya çağırıyordur.
  • Problemli alanlara olan yaklaşım geciktirilir veya gerçek ihtiyaç bastırılırsa baskı gevşemez. Kişinin kendini tanıması çok önemlidir. Gerçek ihtiyaç ne? 5N- 1K modu, çizik cd tadında zihinde dönerken, bu cevabı bulan! ve üstüne giden, orağı bi tarafına yemeden, kalsiyuma boğulmuş iskeleti* ile yeni-lenmiş, ama eskisi gibi gözüken yaşamına devam edebilir.. mi?
Stephen Arroyo'dan esintiler ve kişisel deneyimler.. Stephen Arroyo şöyle bir şey önermiş. Ben de döngüye yaklaşan ve yaşamayanlara tavsiye olarak yazmak istedim. Spirütüel, fiziksel ve zihinsel başlıkları olan bir tablo hazırlanır. Bu alanlara dair gerçekçi hedefler belirlenir. Bu hedeflere ulaşabilecek yollar ve çalışmalar alt başlıklar halinde düzenlenir. Uyulur mu başlığa bilinmez, denemeden görülmezgülücük

12-30-2011 11:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(12-30-2011 11:51 PM)Félicé Yazılan:  
Satürn stajı yaparken..
  • Yenilgi ve başarısızlıkların sonucu olarak, yaşama kendini kapama gelişir. Zaman içerisinde giderek katılaşan kişilik, olumsuz bir kimlik oluşur. (Kristalizasyon) Bu dönemde bu yaşa kadar satürnü nasıl yaşadığınıza bağlı olarak, sorunun cevabını alırsınız.
  • Satürn zorlamaz; itekleyerek sizdeki kendine has olan doğasını gösterir. Kişinin gerçek doğasına işaret eden bu itekleme görmezden gelinirse o zaman gittikçe sertleşir ve kaçsanızda zorlayarak deneyimi yaşatır. Seve seve ya da.. (mengene sendromu)
  • Düşünceler, inanç ve idealler çaba ile günlük yaşantıya uygulanmazsa değeri yoktur. Bildiklerinizi pratiğe geçirmenizi ister. Bu deneyimden kaçtıkça baskı artar; deneyimledikçe de ölürsünüz gibi hissedersiniz. Ama çaba (satürn) yolu ile lütuf (jüpiter) kanalı açılır.
  • Sevgi ve hafiflil olmadan satürn tek başına katılık ve ölümdür.
  • Satürn kendini kandırmaya, kaçamak yaklaşıma veya akla uydurmaya hiç müsaade etmez. Kendi ruhsal gelişimimizin ve bilincimizin ne kadar yoğun olduğunu sınar.
  • Satürnün meydan okumaları yapıcı karşılanmazsa, acı, aşağılık duygusu, baskı ve sıkılganlık artarak katlanarak çoğalabilir. Gezegenin bulunduğu yaşam alanında, işaret ettiği konularda (anlayabilirseniz) yeni bir yapı ve tavır oluşturmaya yönelik meydan okuma kabullenilirse, o zaman satürnün konumu tam olarak yaşamamızda en derin tatmini deneyimleyeceğimiz yeri ifade eder.
  • Etkin olduğu alanda, kişi sosyal rolleri ve kuralları tamamen reddediyormuş gibi davranabilir. Gerçekte ise, bu alanda başarısız olma korkusuna tepki gösterilmektedir. (Satürn acizliğin farkında, ama acizliğin farkında olmak korku temelli ise gerçek acizlikten bahsedilemeyebilir.)
  • Kesin olan şey, korkularınız varsa, satürnün olumsuz çalıştığında ki en baş problemli ve engelli prensip olarak açığa çıkışı korkudur. (Form değiştiren, nedeni belirli ya da belirsiz korku)
  • Satürnün gösterdiği şeyleri pratiğe dökmek yerine kaçmayı tercih ederseniz, kemikleri balyozla kırıldığı halde yürümeye çalışan bir embesile dönüşebilirsiniz. Uygulama eksikliği kişinin adeta şöyle söylediğini düşündürür: 'Kemiklerim kırık ama, alçıya aldırmasam da kendiliğinden iyileşir'.. Burada kişi embesillikten moronluğa düşme durumundadır. Oysa adım ve çaba embesillikten terfi ettirebilir.
  • Kişinin bu yaşa kadar temel doğasını ne derecede ifade ettiği ya da baskıladığı bu döngüde anlaşılır. Döngü sizi ana kimliğinizi oluşturmak için hasarlı binanızı yıkıp yeniden sağlam bir inşaya çağırıyordur.
  • Problemli alanlara olan yaklaşım geciktirilir veya gerçek ihtiyaç bastırılırsa baskı gevşemez. Kişinin kendini tanıması çok önemlidir. Gerçek ihtiyaç ne? 5N- 1K modu, çizik cd tadında zihinde dönerken, bu cevabı bulan! ve üstüne giden, orağı bi tarafına yemeden, kalsiyuma boğulmuş iskeleti* ile yeni-lenmiş, ama eskisi gibi gözüken yaşamına devam edebilir.. mi?

Stephen Arroyo'dan esintiler ve kişisel deneyimler.. Stephen Arroyo şöyle bir şey önermiş. Ben de döngüye yaklaşan ve yaşamayanlara tavsiye olarak yazmak istedim. Spirütüel, fiziksel ve zihinsel başlıkları olan bir tablo hazırlanır. Bu alanlara dair gerçekçi hedefler belirlenir. Bu hedeflere ulaşabilecek yollar ve çalışmalar alt başlıklar halinde düzenlenir. Uyulur mu başlığa bilinmez, denemeden görülmezgülücük

çok güzel bi yazı olmuş ama ürktüm tabi gülücük ellerine bilgine sağlık çiçek
12-31-2011 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Korkarak satürne mi hizmet edivericen kız:D
12-31-2011 12:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
malice071 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 25

Sesimi duyabiliyorsan, seninde canın yandığındandır.
Yaramı görebiliyorsan, aynı bıçak açtığındandır.
Bu da geçer diyebiliyorsan, 30'unu aştığındandır.
Oyundan çıkabilirsin, bırakıp gidebilirsin, kaçarak saklanabilirsin.
Lakin..
Biri yerini söyler, hayat bulur sobeler, başladığın yere dönebilirsin.
Burak Aydos 30
İnsan yapısı iki aşamadan oluşur, biri dış dünyası ; bedeni, diğeri ise iç dünyası; ruhu. İçerdeki dünya ne kadar sağlam inşa edilmiş ise gözle görülen yapıda bir o kadar sağlam, gösterişli, güvenli, ve güçlü durur. ]İnsan yaşama merhaba dediği andan itibaren iç yapısını oluşturmakla serüvenine başlar. Dış dünyayı algılamaya çalışır, gereksinimler, sınırlar, idealler, toplum, birey olma, korkular, endişeler, sabır, dayanıklılık, irade, kararlar, eylemler ve eylemlerin oluşumu, düşünce sistemi vb...
İnsan önce, zaman kavramıyla tanışır, zamanın kısıtlaması, sınırlaması, fiziken ve ruhen kattıkları, aldıkları, kaybettirdiği ve getirdikleriyle tanışır. Zaman ile bir yarış başlar, büyüme yarışı, emekleme, yürüme ve iç dünyasına kattıklarıyla dış dünyada yer edinme mücadelesi içinde buluverir kendini ...Ardından zamanın yandaşı olan mekan başlar, yaşamın neresinde olduğunu ve neresinde olması gerektiğini sorgular, mekanda yanında olacakların seçimine başlar, bazen daraltır mekanı bazen de sonuna kadar açar. Dış yapı böylece oluşmaya başlar, temel atılır, artık katlar çıkılacaktır. Temel iskeleti, fiziki yapıyı oluşturmuştur, ve ona ruh katmak ise duygusal tepkimeleri ile mümkün olacaktır. Aldığı etkilere nasıl tepki vermiş ise ona göre şekillenecektir iç mimari. İç dünyada o zamana kadar edindiği birikimlerle bir görüşe sahiptir.
Aldığı kararlar ile kendisini gerçekleştirecektir, düşüncelerini eyleme dönüştüreceği kararlar ile sonu belirleyecektir. İradesi, disiplini, dünyevi sorumlulukları, görmek istediği saygıyı kendisine verecektir...Tüm bunların kaynağı Satürn’dür, güneş ile kendi bilincinde karakterinde, ay ile duygusal iç yapısında, Merkür ile aklını ve zekasını kullanma kabiliyeti, idrak gücünde, Venüs ile ortaklık bilincinde, mars ile mücadele ve yaşam motivesinde, Jüpiter ile ahlaki ve felsefi dünya görüşü ile bir kimlik belirlemiştir artık ve sonun başlangıcı 30’ lu yaşlarda başlamıştır..
30’ lu yaşlara kadar gençliğimizi yaşayacağımız insanı ararken, 30’ dan sonra yaşlılığımızı geçireceğimiz insanı aramaya başlarız. Bu zamana değin, her istediğime sahip olabilirim, her şeyi yapabilirim, ben güçlüyüm, zamana hükmedebilir mekanı kendime göre düzenleyebilirim diyen zihniyet artık yavaş yavaş gerçeklerin hiçte düşündüğü gibi olmadığını kavramaya başlar, bir teslimiyet içine girer, yapabilecekleri ve yapamayacaklarının ayrımına varır, yaşamında gerçekte ne istediğini ve istediği şeyler için o güne değin neler yaptığını, nasıl bir rota çizdiğini, geçmişin tarlasına neleri ektiğini, ve ektiğine nasıl baktığını, kuruttu mu, yeşertti mi, ürün almaya başlayacağı yaşlarda ektiğinin sonuçlarını biçme zamanı geldiğinde neyle karşılaşacağı konusunda derin bir endişe ile kendini izolasyon etmeye başlar, bir geriye çekiliş, bu içe dönüştür...
Satürn evrenin polisidir ve hatayı affetmeyecektir, yanlışa doğru ile cevap verecektir, sen dirensen de boşadır zira o yapıyı sen oluşturdun ve sorumlusu sensin, cezayı da sen üstleneceksindir....Yanlış seçimler, bugün ki durumun izahıdır, evet Kader olgusu vardır, lakin kader yol idi, kader arsa idi, o yol da kullandığımız aracı biz belirlemiştik, o arsaya yapıyı biz inşa etmiştik hep böyle kalacağız zannetmiştik. Jüpiter dönemiyle(24-25) fazlaca iyimser olmuş, Jüpiter’in gelişim kapısından şöyle bir bakıp geri çıkmıştık. Satürn öğretmen idi, ısrarla biz yaramaz öğrencilerine sabrı, sorumluluk almayı, disiplini, doğru adım atmayı öğretmeye çalışmış, kimimiz dersini almış kimimiz kulak kabartıp es geçmiştik...
30 yaşından sonra, başarılı öğrenciler yeni katlar çıkarken , başarısız olan sınıfta kalan öğrenciler sudan çıkmış balık gibi, ne yöne gideceğini şaşırmış bir şekilde yapayalnız ortada kalmıştı. Satürn, yalnızlıktı. Hepimizi derse almıştı, her birimize yaşam koşullarımıza uygun şekilde adilane derslerimizi en ince teferruatına kadar öğretmeye çalışmış, deyim yerinde ise gözümüzün içine sokmuştu. Bizlerin, aslımıza uygun bir şekilde yapılanmamız için, gerekli eğitimi vermiş, bazı seçimler yapma zamanı gelince, bu alınan kararları somut bir şekilde eyleme geçirmemiz için gerekli donanımı sağlamıştı...
Sonuç itibariyle, öğretmen Satürn, yaşadıklarımızla bizleri olgunlaştırır, kararlarımızın mükafatını da ceremesini de 30’ lu yaşlarımızdan sonra almaya başlarız. Geçmez dediğimiz şeyler geçer gider yaşantımızdan, bu da geçer demeyi öğreniriz, sesimizi duyanlara , aynı bıçakla açılmış, benzer yaralarımızın olduğu insanlara, yaşamlara yöneliriz, bir oyun bahçesi zannettiğimiz yaşamın öyle olmadığını artık idrak ederiz, ne oyundan çıkabilir ne de oyuna doğru dürüst iştirak edebiliriz. Kaçmaya çalışsakta, bırakıp gitsekte, hayat bir yerde sobeler ve başladığımız yere dönebiliriz… Ya başarılı öğrenciler
Astrolojistik Elif HeCe (Esmeralda)
12-31-2011 12:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

saturn dongum yaklasiyor.. 5inci evimde olacak .. lakin saturn ve venusum kavusumda.. ne gibi etkiler verir ben bunu nasil atlatmaya calisim? uzucu bi ayrilik yasadim zaten, burdaki dersi acaba ne olucak bana.. ask konusunda sansimda yok .. uzulmek istemiyorum artik..

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
12-31-2011 02:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-30-2011 11:51 PM)Félicé Yazılan:  
Satürn stajı yaparken..

Öneri güzel ve sağlam kaynaktan teşekkür ederim verygood

Yazı güzel ve verimliydi , Satürn stajının teori kısmını öğrenmişsin , otur 100 gülücük

12-31-2011 05:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(12-31-2011 12:31 AM)Félicé Yazılan:  Korkarak satürne mi hizmet edivericen kız:D

haklısın yavrum verygood :D
12-31-2011 12:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

henüz o yaşa gelmedim ama satürnden midir nedir bir bıkkınlık var makara
bu gece rüyamda çok çarpııcı bir şey gördükten sonra koşmuştum ve bir bara gelmiştim. bira istemiştim. ablak ablak etrafıma bakarken yanımdaki masada oturan kadın 800 tl hesap ödeyince şaşırdım epey. o an garson yanımızdaydı ve ona bir fıçı biranın ne kadar olduğunu ssordum. bana 300 tl dedi. elimde de 1000 tl vardı ama kalsın dedim. sonra orada bir arkadaşa rastgeldim falan, çıktık ordan! sonrasında bir sürü saçma sapan şey oldu!

bugün niyetim vardı bir kafede oturup kahvemi içerken kitap okuyayyım diye ama ne bileyim. sıkıldım sanirım... kasvet çöktü makara saçma sapan şeyler olacakmış gibi de geliyor üstelik.

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
12-31-2011 02:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Elmyra Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 1

saturn devresinin kotu geçmesi hangi evde hangi burçta hangi gezegenle kavusum yada gorunum yapmis olmasinami bagli acaba

illa kotu birsey mi olucak o zaman aðla...
biraz karisik bir durum az daha inceliyim konu için tesekkurler canımsın:D

http://f1204.hizliresim.com/w/1/40c05.gif
02-01-2012 03:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(02-01-2012 03:19 PM)Elmyra Yazılan:  saturn devresinin kotu geçmesi hangi evde hangi burçta hangi gezegenle kavusum yada gorunum yapmis olmasinami bagli acaba

illa kotu birsey mi olucak o zaman aðla...
biraz karisik bir durum az daha inceliyim konu için tesekkurler canımsın:D

Satürn ne ekersen onu biçersin prensibiyle alakalıdır.

Daha önünde 10 yıl var Satürn Döngüsüne , bu 10 yılda önüne çıkan sorumluluklarını yerine getirdiğin sürece döngü de sorun olsa bile daha rahat aşarsın.

Ödevini yapan öğrencinin , gıcık öğretmen tarafından sevilmesi gibi düşünebilirsin. Ödevini yapmayanların kafasına cetvel iniyor gülücük

02-01-2012 04:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn - Kısıtlanma - Ödül Hades 26 50,205 03-30-2020 07:12 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Satürn Evlerde Angel 127 207,626 01-30-2019 01:26 AM
Son Mesaj: justicee
  Satürn Gerilemesi Angel 12 24,921 04-17-2018 01:11 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Satürn yükselenbaşak 71 94,035 04-17-2018 12:59 AM