Değerlendir:
  • 34 Oy - 2.91 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akrep Burcu ve Özellikleri
Yazar Mesaj
Arkadaş
Kayıtsız

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri
Neden Akrep burcu güçlüdür ?
Neden ürkütücü deneyimleri yapabilecek cesarettedir ?

Ölüm ve korku insan doğasındaki en güçlü duygulardır. Bu duygular bize akılamaz işler yaptırabilir.
Örneğin; hiç kimseye kulak asmadan kendi yolumuzda ilerlemek gibi, sınırları zorlamak gibi.
Akrebin tabularının olmadığını söylerler. Tabi dinimizde haddi aşmak günahtır.

İlk cümlede ölümden bahsetmiştik. Öleceğimizi bilmek yapacaklarımız için bize cesaret verir.
Akrep'in düşüncesi şöyle olabilir...
Birgün hepimiz öleceğiz, öyleyse neden şimdi istediklerimizi yapmıyoruz?
Neden şimdi evlenmeyelim? , işten ayrılmayalım , boşanmayalım , aşık olmayalım , alıp başımızı gitmeyelim vs...

Bana kalırsa akrepler ölüm korkusuyla besleniyorlar. Yanılıyormuyum gülücük ???
05-28-2012 03:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-28-2012 03:57 AM)By Ceykp Yazılan:  Neden Akrep burcu güçlüdür ?

Ölüm ve korku insan doğasındaki en güçlü duygulardır. Bu duygular bize akılamaz işler yaptırabilir.
Örneğin; hiç kimseye kulak asmadan kendi yolumuzda ilerlemek gibi, sınırları zorlamak gibi.

İlk cümlede ölümden bahsetmiştik. Öleceğimizi bilmek yapacaklarımız için bize cesaret verir.
Neden şimdi evlenmeyelim? , işten ayrılmayalım , boşanmayalım , aşık olmayalım , alıp başımızı gitmeyelim vs...

Bana kalırsa akrepler ölüm korkusuyla besleniyorlar. Yanılıyormuyum gülücük ???

Yanılıyorsun bence Akrep burcu Yay ve Terazi gibi iki en sevilen burç arasında kalmaktan dolayı fesatlık içinde :D

05-28-2012 05:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

(05-28-2012 10:05 AM)karmen2 Yazılan:  akrepler bu hayatta herşeyin bir karşılığı olduğuna inanır,iyiliğe iyilik,kötülüğe kötülük.yapılanları unutmaması yada unutamaması bu yüzdendir.
akreplere nasıl yaklaşırsanız oda size öyle yaklaşacaktır,kısacası akrepler karşı tarafın aynasıdır.
burdanda anlaşılacağı üzere akrepleri sadece kinci,intikamcı diğerek kestirip atmamak gerekir.
eğer dostluklarını kazanmışsanız,size yardımını esirgemez.derdtlerinizi kendi derdi gibi üstlenir.(tabi yükseleni,ayı oğlak,boğa falansa yada haritasında toprak etkisi baskınsa bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla tepki verir ama neyse.)
kısacası akreplerin nasıl davranacağı veya tepki vereceğini önemli ölçüde karşı taraf belirler.
tabi bu yorumlarım tipik akrepler için geçerliydi yada haritasında su grubu vurgusu olan akrepler için.

ben buna katılmıyorum.sanırım senin bahsettiğin akrepler daha yumuşak açılı olanlar olabilir.benim gördüğüm akrepler genelde kimden nasıl menfaat alabilirim,nasıl faydalanabilirim,kıskançlık çekememezlik sivri dil sürekli iğnelemelerle dolu oluyo maalesef tabi istisnaları vardır.ama genelde sevilmiyolar.iğneli dilleri yüzünden itici oluyolar maalesef.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
05-28-2012 10:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

anlıyorum karmen.benimde var etrafımda akrepler ve en koyu tipik olanı ise maalesef kayınvalidem.bütün özelliklerini taşıyo.güneşi ayı merkürü akrepte ve plutosu oldukça kuvvetli biri.çok zor bi insan.sülalede çok sevilen biri olduğunu söyleyemem maalesef.genelde kendi işine yarayan emirlerini yerine getiren ve onun fikirlerini paylaşanları sever.çok despot.tam akrep.sizde iyi bişi görse kıskançlıktan hemen sokmaya başlıyo.üzülüyorum haline.ama bu halleriyle etrafında kimseyi bırakmadı.ama maalesef bana şu an bişi yapamıyo çünkü bi akrebi en deli eden şey onu kaale almamak ve ondan korkmamak.:D

05-28-2012 11:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

evet akreple yaşaya yaşaya çözümü buldum. 2 tane.ya hiç duymazlıktan gelicen yada duysanda tepki vermiyecen veya kaale almayıp şakaya vuracan.ben bu ikinci şıkkı uyguluyorum.o zaman şakayla karışık istediğini söylesende eli kolu bağlanıyo morarıyo kızarıyo ama maalesef hiç bişi yapamıyo

iyi etkililerinide gördüm ama çok az.akrebin kötü tarafları hep daha baskın maalesef.

05-28-2012 11:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:Neden Akrep burcu güçlüdür ?

Bana kalırsa akrepler ölüm korkusuyla besleniyorlar. Yanılıyormuyum ???

korkuların hepsinin temelinde ölüm korkusu vardır , ölüm korkusu tüm korkuların en temel besin kaynağıdır . ölüm korkusunu aşabilen kişiler cesaretli olur .

peki bir mars burcu olan koçun cesaretiyle akrebin cesareti arasında ne fark var ?

akrep korku denen şeyi iyi bilir , hisseder , sezgilerinin kuvveti ona korku duygusunu ıskalatmaz . işte onun özelliği budur korku ve ölüm kavramlarının ne olduğunu iyi bilir , bunun üzerine giderbilir. zaten akrep burcu korkuların üerine gidebilmekle de ilgilidir .

oysa koç öyle bir duyguyu bilmez. sobaya dokunan çocuk gibidir gülücük

ilerleyen iletilerdeki tespitler güzeldi. evet akrepleri umursamayınca kendi haline bırakınca çok çıldırıyorlar , kova taktikleri akreplere karşı etkili oluyor . gözlemlerim de bu yönde
05-28-2012 07:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Güzel eklenti olmuş , kendi adıma teşekkür ederim verygood

Akrep'in cesareti kesinlikle koçunkinden farklı.. Akrep'in cesaret derinden geliyor.
Noktalama atışı yapma özelliğine sahipler.
Hedefi olabildiğince küçültüyorlar. Sonra tüm güçlerini bu hedefe kusuyorlar.
05-28-2012 08:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

balık burcu aslında daha değişik , balık bir halkanın artık tamamlanmış kısmını anlatıyor . ben karma ve ruhun yolculuğuna inanıyorum . bana göre balık burcu , ( sadece güneşi balık olanlar demiyorum , balık enerjisinden bahsediyorum ) artık bir sonraki boyuta geçmeye hazır bir burç . bu yüzden dünyevi olan şeylerden uzak . balıktaki bütüne karışmak şeklinde de tanımlayabiliriz .

mesela , 12.evinde astrolojide geçmiş hayatları anlattığı söylenir .

akrep burcunda ise transformasyon var . ruhun egosu çok güçlü , kendisini muktedir hissediyor . akrep , insanın ölüm karşı verdiği bilinçli -bilinsiz tepkileri anlatıyor . dönüşüme direnç , herşeyi kontrol etme ,

bu yüzden ben akrebi , dönüşüm olarak görüyorum . birşeyden başka birşeye dönüşüyor . akrepte bilinçlilik vardır ve davranışlar iradidir . sezgileri davranışları çok bilinçlidir .

balık ise , parçayken bütün oluyor , bütünün içinde erime kavramı var . tüm parçaların birleşmesi söz konusu . balıkta bilinçsizlik vardır . sezgiler bilinçsiz olarak akar , balık gerçekten balık gibi varoluşun akışınca sürüklenir .
05-28-2012 10:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(05-28-2012 09:46 PM)effQ Yazılan:  
(05-28-2012 08:51 PM)karmen2 Yazılan:  balık inançlarıyla yaşar,iyiliğe,merhamete inanmışsa kendini iyiliğe adar ama kötülüğe,acımasızlığa inanmışsa bu sefer sadece kendisini değil beraberindeki herkesi bataklığa sürükler,zarar verirken akrep gibi bilinçli bir şekilde zarar vermez,verdiği zararlar hep bilinçsizce olurki bu daha vahim bir durum.
Çok güzel bir izlenim, bunu hiç düşünmemiştim çok mantıklı verygood Balık bataklığa götürür ve göz gözü görmez, kim batmış kim çıkmış kendiyle nop demek ki balığın sözü: Biz hepimiz biriz'e geliriz?
Şöyle bir yorumum vardı uyar mı dediğine yakın mı?

Bir balığı bardan kaldırmaya kalkarsan en fazla 1 kadeh iç onunla, onun yanında olduğunu göstermek için baktın kalkmıyor sen kalk git. Devam edersen sende balık olmuşsundur=yani=kuyudan çıkmak için seslenene ip salla kendin aşağı inme orada kalırsın gibilerden gözkýrpma

aynen balık kolay kanar ve inandığı şeye kandırır milleti gülücük

balığın ipiyle kuyuya inilirdi karmanın sonu olsaydı hehee
05-28-2012 10:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

(05-28-2012 09:31 PM)effQ Yazılan:  
(05-28-2012 11:11 AM)Mimoza Yazılan:  anlıyorum karmen.benimde var etrafımda akrepler ve en koyu tipik olanı ise maalesef kayınvalidem.
Herkese kaynanası akrep gözükür farklı birşey yok yıllardır bilmediğimiz puhaha3

ehehe:D
keşke bu yazdıklarım sadece benim kişisel izlenimlerim olsaydı.kaynanamın eşine,çocuklarına,kardeşlerine ve hatta bütün sülaleye göre bu kişilikte maalesef.ben az bile yazdımsuna-bak

05-29-2012 09:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Akrep Burcu ve Psikopatoloji Lajâ 1 9,795 05-01-2019 01:48 AM
Son Mesaj: cancer123
  Akrep Burcu Erkeği Angel 54 74,136 09-07-2018 01:28 AM
Son Mesaj: justicee
  Akrep'ten Dersler Yargıç 31 41,743 03-27-2018 01:39 AM
Son Mesaj: Ahmeedd