Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.39 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gücün Karanlık Tarafı : Akrep
Yazar Mesaj
raisisset Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 2

Gücün Karanlık Tarafı : Akrep
Bazı insanlar Akrep'in karanlık tarafının olmadığını düşünür, çünkü o tamamen karanlıktır. Elbette ki bu onların yansıtmasıdır. Akrep'in başa çıkması gereken konular genellikle içseldir. Onlar çok derin insanlardır., bu yüzden de demir parmaklıklar ardına kilitlenmiş garip bilinçaltıyla birlikte pek çok zindana sahiptir. Pek çoğu, bir dalgıç hastalığı olarak bilinen derin deniz dalgıçlarının yönlerini şaşırma ve neresi suyun yüzeyi, neresi dibi bilememe durumundan muzdariptirler. Suyun daha açık mavi tarafı yüzeye daha yakındır. Su koyulaştıkça daha derine gidiyorsunuz demektir. Ama gerçekten çok derine daldığınızda gün ışığı size ulaşamaz ve etrafınızda sadece koyu bir mavi olur. Dalgıçlar yukarı doğru yüzdüklerini düşünebilirler, ama gerçekte tam terse gidiyor olabilirler. Maalesef pek çok dalgıç bu şekilde ölmektedir. Akrep derin denizleri yönettiğinden aynı hastalığı çekebilirler. Ruhlarının, bilinçaltının öylesine derinine dalarlar ki, güneş ışığını kaybeder ve zengin iç dünyalarında kaybolabilirler. Bu depresyona, hayalden uyanmaya ve kronik acıya neden olabilir. Bu durum paranoyak olmalarına neden olabilir. Herkesin orada onu elde etmek için bulunduğunu düşünürler. Böyle durumlarda onlara bir Beatles şarkısı olan Dear Prudence'ı söylemeyi yararlı bulurum:

'Oyunun dışına çıkmayacak mısın, Güneş yukarıda gökyüzü mavi, çok güzel ve sen de çok güzelsin!'

Her şeyin iyi olduğunu hatırlatılmasına ihtiyaç duyarlar. Akrepler çok sahiplenici ve kıskanç olma konusunda namlıdır. Bir kişiye ya da projeye karşı bir şeyler hissettikleri anda son derece sahiplenici olurlar. Onları bırakmaları zor olur (nihayetinde sabit burçtur).

Üzerinde çalışmaları gereken bir başka şey de sebebi olmaksızın sokma eğilimidir. Birdenbire, hiç uyarı yapmadan sokabilirler. Sizi ısırır ve zehirlerler. Bunun nedeni çok keskin bir akla sahip bir su burcu olmalarıdır; bu yüzden çok psişiktirler. Sizin bam telinizi bilirler. İdrakında olmasalar bile hissederler ve sonra da en uğursuz anda en çok acıtacak yerden sokarak bam telinizi bildiklerini hatırlatırlar. Yogi ve Akrep'in hikayesi bunu size daha iyi anlatacaktır:

Bir yogi İndus Nehri' nin kıyısına oturur ve meditasyon yapar. Bir akrep oradan geçerken suya düşer. Yogi umutsuz yaratığın tehlikede olduğunu hisseder ve onu çıplak eliyle sudan çıkarır. Kurtarıcısına hiç de minnettar olmayan akrep yogiyi sokar. Oradan geçen bir kadın aklı karışmış akrebin sürekli suya düştüğünü ve yoginin de her defasında onu kurtardığını görür. Yogiye gidip akrebi neden her seferinde kurtardığını sorar, ne de olsa akrep ona hiç minnettarlık duymuyordur. Kendisi yücelmiş bir Akrep olan yogi şöyle yanıt verir: 'Akrep sokar çünkü bu onun doğasında vardır, ben onu kurtarırım çünkü zorda olana yardım etmek de benim doğamda var.'

Dolayısıyla gelecek sefer sokuşu hissettiğinizde yogi gibi olun ve onları affedin; nihayetinde bu onların doğasında var.

---- Alıntı yaptım, Gahl Sasson'un Işığın 12 Krallığı adlı kitabından.

[Resim: astro2gw01ceydatoksazhp.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us
08-23-2010 03:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Gücün karanlık tarafı : Akrep
bence akrpten daha tehlikeli olan yengeç ..çok duygusal ve anaç görünen yapılarının altında gizli bir şeytan yatıyor...
08-24-2010 01:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Eniyisi bizmişiz yine çok kötü şeyler beklemiştimdansy
08-24-2010 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

arkadaşımızı sakıncalı yerleri sansürlemediyse , :D akrebi çok masum anlatmışlar .

mesela yaya karşı çok hoşgörsüz davranılmıştı :D
08-24-2010 09:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(08-24-2010 09:14 AM)aeon Yazılan:  arkadaşımızı sakıncalı yerleri sansürlemediyse , :D akrebi çok masum anlatmışlar .

yaylar üstesinden gelir ne de olsa bilgelikleriyle suna-bak
Ne zaman akrep burcundan mevzu olsa kendimi potansiyel sapık,katil,kahin hissediyorum yay bilgeliğine sığınacaktık o da sapık çıktı Allahtan benim herifim astrolojiyle ilgilenmiyorhehee
08-24-2010 09:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(08-24-2010 10:55 AM)Sniper Yazılan:  nedense Akrep'e topil geçilmiş. zaten hep karizmatik bi imaj çizili bu Akeplere. sonunda bile onları affedin demiş yazar. biraz daha gerçekçi olmalıydı, çok ayıplıyorum kendisini hehee

Akrep burcu özelliklerinden şiddetle hoşlanmayan ben de, yazarı esefle kınıyorumhehee Akrepmidir nedir adam?
08-24-2010 11:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(08-24-2010 11:58 AM)Félicé Yazılan:  
(08-24-2010 10:55 AM)Sniper Yazılan:  nedense Akrep'e topil geçilmiş. zaten hep karizmatik bi imaj çizili bu Akeplere. sonunda bile onları affedin demiş yazar. biraz daha gerçekçi olmalıydı, çok ayıplıyorum kendisini hehee

Akrep burcu özelliklerinden şiddetle hoşlanmayan ben de, yazarı esefle kınıyorumhehee Akrepmidir nedir adam?
ya niye chp gibi çamura yatıyorsunuz kızlar harikaysak biz ne yapalımask
08-24-2010 12:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
raisisset Çevrimdışı
Üye
**

(08-24-2010 12:36 AM)sessizgidiş Yazılan:  Akrep burcu.... akrep bakışına mahruz kalmak berbat bişey bakıyo mu bakışlarıyla yiyo mu belli değil.sevmiyorum bu burcu.

(08-24-2010 09:14 AM)aeon Yazılan:  arkadaşımızı sakıncalı yerleri sansürlemediyse , :D akrebi çok masum anlatmışlar .

Yok ya, sansürcülük olmadı bu sefer makara Olsaydı zaten söylerdim vermedim bazı bölümlerini die makara

08-24-2010 06:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
raisisset Çevrimdışı
Üye
**

(08-24-2010 11:58 AM)Félicé Yazılan:  

Gahl bir Koç. Ama ben de anlayamıyorum, insanlar hem onlardan korkuo hem de çok seviyo?!

08-24-2010 06:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Gücün Karanlık Tarafı : Akrep
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...8_oBh8k80A

sai babanın haritası
yoğun su etkisi ,jupiter ve neptün etkisi var.

seçilmiş kişi durumun olduğuynu sanıyor .bana göre bir soytarı .
09-23-2010 08:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Akrep Burcu ve Psikopatoloji Lajâ 1 9,719 05-01-2019 01:48 AM
Son Mesaj: cancer123
  Akrep Burcu Erkeği Angel 54 73,844 09-07-2018 01:28 AM
Son Mesaj: justicee
  Akrep'ten Dersler Yargıç 31 41,563 03-27-2018 01:39 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Bir adamın dilinden Akrep Kadını... katmer 28 35,663 03-26-2017 05:31 AM