Değerlendir:
  • 22 Oy - 3.14 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2013 Şubat ayına astrolojik bakış (Nuran Tuncel)
Yazar Mesaj
Kerim1S Çevrimdışı
Yürüyen Neptün
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 11

2013 Şubat ayına astrolojik bakış (Nuran Tuncel)
2013 ŞUBAT AYINA ASTROLOJİK BAKIŞ
Astrolog Nuran Tuncel
[Resim: c2.png][Resim: nurantuncel.jpg]

Nihayet, Jüpiter rotarının da Ocak ayı sonunda bitmesiyle birlikte, rotarsız, tutulumsuz bir ay geçireceğiz diyecektim !.. ancak Satürn beni uyardı... Anlaşılan yorulmuş ki yerinde saymaya başlamış ve bu ayı inatla, sabırla yerinde durarak geçirecek. 18 Şubattan itibaren de salise salise geri harekete geçecekmiş.

Aslında çok açık etmese de hayırlı bir çabası var. Anladım ki Pluton ile arasındaki güzel güçlü ilişkiyi biraz devam ettirmeye çalışıyor, bozmak istemiyor. Bu jesti yapmasa araları açılacak. İyisi mi, kendi burcunu desteklemeyi bir kaç ay daha korumak istiyor...

Satürn bu ay bazı Akrep ve Oğlak burçlulara düşünme, toparlanma, ben neyim, neredeyim, ne yapıyorum diyerek kendinden haberdar olma kolaylığı verebilecek. Edindikleri tecrübeleri, aldıkları kararları, hali hazırda yaptıkları işleri gözden geçirmeğe başlamalarında fayda vardır. Böylece eksikleri, dikkat etmedikleri, doğru sanarak peşinden koştukları şeylerin farklı yüzünü görerek “zararın neresinden dönülse kardır” sözünden faydalabilirler.

1983 Kasım ayının ikinci yarısında ve Aralık ayının ilk yarısında, 1984 Mayıs, Haziran, Ağustos ve Eylül ayı ortalarına kadar doğmuş kişiler için bu Şubat ayı ve önümüzdeki Mart ayı önemli olacaktır. Zira transit SATÜRN, ilk kez tam bir tur yaparak sizlerin sabit Satürn yıldızınızla kavuşmaktadır.

Özet olarak; Kendinizi sorgulama, test etme, dayanıklılığınızı ölçme, inceleme, değerlendirme ve ayar yapma, doğruyu bulma zamanınızdır. Zor olabilir, uğraştırabilir ancak ne istediğinizi bilerek, objektiflik içinde üzerine gittiğiniz konuları aşabilir, belli bir istikrar, olgunluk ve verimlilik abilirsiniz. Ciddi sorumluluklar yüklenebilecek güçe erişirsiniz. Bazılarınız için yüksek başarı ve kariyerde yeni bir sayfaya başlama anlamına da gelecektir.

Bir dönem başlangıcı da olabilir. Başarmayı düşündüğünüz bir şeye başlamak, uzun vadeli projelere girişmek, iş ve meslek veya ilgilendiğiniz bir alanda ciddi yaklaşımlara göz dikmek gibi.... Bu zamandaki atacağınız adımlarınız gelecek 25 yıllık döneminizi şekillendirebilecektir.... Aklınızda olsun....

1954 Ekim ikinci yarısında ve Kasım ilk yarısında doğanlar için de ikinci bir olgunluk zamanı olabilir. Bu güne kadar Satürn derslerini ne kadar değerlendirdiğinizi anlama ve kendinden daha bir emin farkındalık yakalayabilme şansı bulabilirsiniz. Olgun, anlayışlı, engin biri olarak mı yoksa hala sorunlar içinde debeleyerek mi devam....... Herkes kendi notunu verebilir...

Rotardan bahsetmişken bir haber daha verelim. Ne çabuk aylar geçmiş de, işte yine bir Merkür rotarına daha sıra gelmiş. Balık burcunda güzel güzel ilerlerken, 19 derecede duraklıyor ve sanki arkasına dönüyor...

Telaşa gerek yok aslında zaman var, işlerinizi yoluna koymak, tedbirleri kuşanmak ya da hoş gelsin demek için.... 23 Şubat Cumartesi günü resmi rotar başlangıcı ve Mart ayının ortalarına kadar devam edecek...

Romantik ilişkiler, sanatsal faaliyetler, edebiyat alanı, dini ve mistik konular, ülkeler arası bağlantılar, ticaret alanındaki çalışmalar bu rotardan etkileneceklerdendir. Sezgilerde yanılmalar olabilir, hayal dünyaları kişilere oyun kurabilir, aldatıcı yollar doğru gibi algılanabilir. Gerçek huzuru, mutluluğu, rahatı arayış yolları yanıltıcı olabilir. İçselliğin daha hassas olabileceği zamandır. Gerçeklerden uzaklaşmadan, yeni hayallere kapılmadan, duygularda yok olmadan bir çizgide durabilmekte fayda vardır.

Beni mi haksız çıkarmak niyetindedirler, bilmiyorum ama neredeyse bir hafta düz bir hafta rotarlı mehter gibi hareket eden Ay’ın Kuzey ucu da, meğer bu ayın başında bir düzelmiş ertesi gün tekrar rotara başlayıp ayın tamamını rotarda geçirecekmiş. Ne getirir ne götürür girmeyeceğim sadece alt yazı geçsin istedim.

Rotarsız bir Ay yazalım derken niyetimin tam tersi oldu. Kısmet diyorum artık... Yazıyı uzatıp sıkıntı yaratmadan, bu kısa ayı, bu kısa yazı ile bitirmek istiyorum...

Sevgilerim tüm sevenlere ve herkese.....

Yıldız Haritam
Kozmik tesirlerin beynindeki etkilerini farketmemişsen, kendinin farkında değilsin..

Kozmik ışınların, genetiğin ve biokimyanın tahakkümündeyken, hangi özgür iradeden sözedebiliyorsun?..

[Resim: 30vjq.jpg]
02-03-2013 11:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

RE: 2013 Şubat ayına astrolojik bakış (Nuran Tuncel)
ben hala bu saturnu anlamiyomgülücük)) 5inci evimde saturn dongusu yasiyom.. gülücük beton gibi hissediyom kendimi.. gülücük) bide geri gidecek ehuhehuhe gülücük)) venus saturn kavusumuma saturn haricinde nisanda ins kad ta gelecek..abim galiba nisanlanacak o aralar .. Hayirlisi artikim .. gülücük)

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
02-04-2013 12:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(02-03-2013 11:57 PM)Kerim1S Yazılan:  Satürn bu ay bazı Akrep ve Oğlak burçlulara düşünme, toparlanma, ben neyim, neredeyim, ne yapıyorum diyerek kendinden haberdar olma kolaylığı verebilecek. Edindikleri tecrübeleri, aldıkları kararları, hali hazırda yaptıkları işleri gözden geçirmeğe başlamalarında fayda vardır. Böylece eksikleri, dikkat etmedikleri, doğru sanarak peşinden koştukları şeylerin farklı yüzünü görerek “zararın neresinden dönülse kardır” sözünden faydalanabilirler.

bahsetmişken bir haber daha verelim. Ne çabuk aylar geçmiş de, işte yine bir Merkür rotarına daha sıra gelmiş. Balık burcunda güzel güzel ilerlerken, 19 derecede duraklıyor ve sanki arkasına dönüyor...
Telaşa gerek yok aslında zaman var, işlerinizi yoluna koymak, tedbirleri kuşanmak ya da hoş gelsin demek için.... 23 Şubat Cumartesi günü resmi rotar başlangıcı ve Mart ayının ortalarına kadar devam edecek...
Romantik ilişkiler, sanatsal faaliyetler, edebiyat alanı, dini ve mistik konular, ülkeler arası bağlantılar, ticaret alanındaki çalışmalar bu rotardan etkileneceklerdendir. Sezgilerde yanılmalar olabilir, hayal dünyaları kişilere oyun kurabilir, aldatıcı yollar doğru gibi algılanabilir. Gerçek huzuru, mutluluğu, rahatı arayış yolları yanıltıcı olabilir. İçselliğin daha hassas olabileceği zamandır. Gerçeklerden uzaklaşmadan, yeni hayallere kapılmadan, duygularda yok olmadan bir çizgide durabilmekte fayda vardır.

Güzel ifade edilmiş, aklıma gelen bir iki ilave notu yazayım.

Satürn Retro olurken, Jüpiter ileri harekete başladı.
Yani genel olarak bazı engellerin kenara çekilip, gelişmelerin önünün açılması şeklinde yorumlayabiliriz.

Merkür Balık retrosunda da kayıp şeyler olabilir ya da geçmişte kaybolan bir şeyle alakalı deneyimler.

02-04-2013 12:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tools Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 7

(02-04-2013 12:12 AM)picachu Yazılan:  ben hala bu saturnu anlamiyomgülücük)) 5inci evimde saturn dongusu yasiyom.. gülücük beton gibi hissediyom kendimi.. gülücük) bide geri gidecek ehuhehuhe gülücük)) venus saturn kavusumuma saturn haricinde nisanda ins kad ta gelecek..abim galiba nisanlanacak o aralar .. Hayirlisi artikim .. gülücük)

Transit satürnün iyi açılar veriyor o iyi açıların 90 180 olduğunu düşünseydik işte bunlar hep sıkıntı :D

Haritam
http://hizliresim.com/zENdj7

Solar 2015
http://hizliresim.com/PEjX7O
02-04-2013 03:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kerim1S Çevrimdışı
Yürüyen Neptün
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 11

1860 Yılından beri ilk kez; Balıkta mars neptün kavuşumu
1860 Yılından beri ilk kez.

Mars ve Neptün Balık burcunda kavuşum yapıyor. 5 Şubat'ta Merkür'ün de Balık burcuna geçmesiyle, Balık etkisini fazlasıyla hissetmeye başlayacağız. Balık egonun çözüldüğü, sınırların keskin çizgilerini kaybettiği, koşulsuz sevmenin ve spiritüel dünyanın , manevi yaşamın insanı rahatlattığı bir sürece işaret eder. Zaten Neptün balık burcuna geçtiğinden beri ruhani öğretiler, spiritüel itilimler hepimizde artış gösterdi. Dünya'da dini akımlar tekrar güçlenmeye ve dini ayırımcılık ve aşırı muhafazakarlık artmaya başladı. Mars mücadele, kavga ve eylem gezegenidir. Bu nedenle Balık burcuna geçmesi ile birlikte Poseidon'un öfkesini denizlerde fırtınalar, aşırı sağnak ve su baskınları ile yaşayacağız. Bununla beraber deniz kazalarına da dikkat etmek gerekiyor. Sızıntılar, gaz zehirlenmeleri, uyuşturucu baskınları, anti depresan ilaçların kullanımında artış , tarikat liderlerinin etkinlikleri ve dini sektelerin kavgalarına şahit olacağız. Bu arada 1860 yılında Mars/Neptün Balık kavuşumu esnasında dünyadaki önemli olaylara baktım . Şunları buldum;

1. Hristiyanlar ve Dürziler Suriye'de çatıştı, yüzlerce ölü
2. Ayakkabı yapımcıları grevde ( Balık ayaklar, mars ayakkabı yapımı ve protesto eylemi)
3. Bir çok gemi kazası.
4. Opyum /eroin savaşları
5. Batı antillerde kölelik bitti
6. İlk İngiliz demir döküm savaş gemisi denize açıldı.
Naz Bayatlı

Yıldız Haritam
Kozmik tesirlerin beynindeki etkilerini farketmemişsen, kendinin farkında değilsin..

Kozmik ışınların, genetiğin ve biokimyanın tahakkümündeyken, hangi özgür iradeden sözedebiliyorsun?..

[Resim: 30vjq.jpg]
02-06-2013 01:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  2013 Burç Yorumları zeynepece 19 24,379 02-19-2013 03:56 AM
Son Mesaj: gemini
  Haftaya Astrolojik Bakış nisan15 41 49,590 12-23-2012 07:27 PM
Son Mesaj: zeynepece
  2012 Ekim ayı özellikleri ve soru kutusu (Nuran Tuncel) Kerim1S 0 3,421 10-07-2012 01:24 AM
Son Mesaj: Kerim1S
  Güne Astrolojik Bakış Arkadaş 63 68,673 05-28-2012 09:43 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  20-26 Şubat 2012 Haftası Gökyüzü Gündemi Mahinur 1 5,150 02-26-2012 02:44 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  Şubat Ayı Burç Analizleri Dinoo 11 12,704 02-01-2011 02:46 AM
Son Mesaj: Dinoo

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir