Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.22 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akrep Burcu ve Ölüm
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Akrep Burcu ve Ölüm
Bu konu sadece Akrep burçlarını ilgilendirmiyor.
Herkesin doğum haritasında Akrep burcu etkisi az ya da çok vardır.
Çünkü herkesin doğum haritasındaki evlerden birini Akrep burcu konumlanır ve de yöneticisi olan Plüto yine herkesin doğum haritasında mevcuttur.

Astrolojide Ölüm gibi tabu olarak görülen konular Akrep burcuyla , Plütoyla ve 8.evle özdeşleştirilir.

Daha önce 8.ev ve ölüm üzerine incelemeler yaptığımızı hatırlıyorum.

Bu konu içinde sadece Akrep ve Plütonun Ölüm kavramıyla , Ölüm deneyimleriyle olan bağlantısını inceleyebiliriz.
Yani 8.evi bu konuya dahil etmeyelim istiyorum.
Doğum haritalarımızdaki Akrep burcunu 8.ev miş gibi görelim ( varsayalım ) istiyorum.

12-20-2010 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Akrep Burcu ve Ölüm
* Doğum haritalarımızdaki Akrep burcunu 8.ev miş gibi varsaymak..

Bu varsayımla hareket ettiğimizde bizi neler bekliyor merak ediyorum.

Şimdilik bu varsayıma göre gezegenlerin Akrep burçlarındaki konumlarına göre basit değerlendirmeler yapalım.

Güneş Akrep burcunda = Kalp kriziyle gelebilecek bir ölüm , babanın ölümü ve mirası , patron ya da bir otoritenin ölümü , tanınmış ünlü birinin ölümü.

Ay Akrep burcunda = Annenin ölümü ve mirası , kadınların ölümü.

Merkür Akrep burcunda = Kardeşin ölümü

Venüs Akrep burcunda = Sevgilinin ya da eşin ölümü , acısız ölüm

Mars Akrep burcunda = Şiddetle bağlantılı ölüm

Jüpiter Akrep burcunda = Kolay ölüm , ulaşımla bağlantılı ölüm.

Satürn Akrep burcunda = Zor ölüm , ölümün uzun zamana yayılması , hastalık

Uranüs Akrep burcunda = Beklenmedik şok ölüm

Şiron Akrep burcunda = Hastalıkla gelen ölüm

12-20-2010 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

* Bu konu bir varsayım üzerine açılmıştır.
Etrafta bilindik yığınla kaynak var , kendi adıma astrolojiye zaman zaman değişik bakış açısı getirmeyi faydalı ( en azından ilginç ) buluyorum.

Varsayımdan hareket ettiğimiz için yazılanları sanki gerçekmiş gibi algılamayınız lütfen.

Hani dizilerde not yazar ya ;

izleyecekleriniz tamamen hayal ürünüdür ;)

12-20-2010 01:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Parlaışık
Kayıtsız

Saçma bir konu ; fiziksel ölümü irdelemenin ve tartışmanın kimseye yararı olacağını zannetmiyorum...bilakis zararı olur ve çok da gerekli değil nasıl ve ne şekilde olacağı elbet vakti saati geldiğinde olur ... hele de şimdi zamanımızda bir çok olumsuzluklar var iken yaşam içerisinde ... ruhsal ölüm belki konuşlulabilir ...
İnsanın kendisinin ve sevdiklerinin ne şekilde öleceğini bilmeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum ve Astrolojinin etiğine de yakışmıyor kanaatimce ...
12-20-2010 01:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Parlaışık
Kayıtsız

Varsayım diyerek yine de böyle bir konu açılmaz ... yaşama dair astrolojide neler olabilir diye bir konu daha anlamlı olurdu .....
12-20-2010 01:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

(12-20-2010 01:39 AM)URANJÜP Yazılan:  Varsayım diyerek yine de böyle bir konu açılmaz ... yaşama dair astrolojide neler olabilir diye bir konu daha anlamlı olurdu .....

astroloji bilginiz ne düzeyde uranjüp? sanırım yeni bir üyesiniz (yanılıyor da olabilirim) ve ama bu yazınızla astrolojiye sıfırdan başlamadığınız anlaşılıyor sanki

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
12-20-2010 01:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-20-2010 01:39 AM)URANJÜP Yazılan:  Varsayım diyerek yine de böyle bir konu açılmaz ... yaşama dair astrolojide neler olabilir diye bir konu daha anlamlı olurdu .....

ben açarım ve paylaşımımı yaparım , istemeyen takip etmez.

cümlenin sonuna üçten fazla nokta koyunca daha etkili olduğu düşünülmesi de bana saçma geliyor ama neyse gülücük

12-20-2010 01:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Parlaışık
Kayıtsız

Sayın Jüpiter VİP ; Astroloji bilgim ileri seviyede ... tabi bu nasıl anlatılır bilemem .. siteye yeni üyeyim o ayrı .insanlar astrolojinin hangi alanıyla da ilgileniyor , nelerle ilgileniyor astroloji konusunda o meraktan takip ediyorum bu aralar . yaklaşık 10 yıldır ilgileniyorum oldukça da yakından ...

Yıldırım Bey açın konuyu tabi ki bu sizin tercihiniz buyrun irdeleyin ... kime ne faydası olacaksa ... Ben uzun zaman astrolojide ölüm konusuyla 8. evim haritamın lordu olduğu için ilgilenmiştim ancak çok saçma olduğunu insana bir şey getirmeyeceğini bilakis götüreceğini gördüm ... insanın dediğim gibi yakınlarının ve kendisinin horoskopu da gözönüne gelince ölümün ne şekilde olacağının hiç bir etik yanı yok... uzman astrologlar da aynı şeyi savunuyorlar ... her alanın bir etiği olduğu gibi astrolojinin de olması kadar doğal bir şey yok ...

Bu sebeple ilgi çekici ve yaşama dair astrolojik anlamda faydasız bir konu tabi ki bu da benim görüşüm...
12-20-2010 02:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-20-2010 02:03 AM)URANJÜP Yazılan:  Yıldırım Bey açın konuyu tabi ki bu sizin tercihiniz buyrun irdeleyin ... kime ne faydası olacaksa ... Ben uzun zaman astrolojide ölüm konusuyla 8. evim haritamın lordu olduğu için ilgilenmiştim ancak çok saçma olduğunu insana bir şey getirmeyeceğini bilakis götüreceğini gördüm ... insanın dediğim gibi yakınlarının ve kendisinin horoskopu da gözönüne gelince ölümün ne şekilde olacağının hiç bir etik yanı yok... uzman astrologlar da aynı şeyi savunuyorlar ... her alanın bir etiği olduğu gibi astrolojinin de olması kadar doğal bir şey yok ...

Bu sebeple ilgi çekici ve yaşama dair astrolojik anlamda faydasız bir konu tabi ki bu da benim görüşüm...

Akrep ve Cinsellik üzerine konu açsam bana faydası olurmuydu düşünmeye başladım şimdi gülücük

12-20-2010 02:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Bir kaç kişinin doğum haritasına hızlıca göz attım.

Marilyn Monroe Satürn Akrep. Bildiğimiz kadarıyla ilaç içerek intihar ediyor ama onu ABD derin devletinin öldürmüş olabileceği ( çünkü Başkan kennedy ile ilişkisi vardı ) iddiaları da var. Yani bir tür belirsizlik var. Satürn Akrep ile Belirsizlikler gezegeni Neptün arasında da tam kare açı görüyoruz.

Heath Ledger Batman Kara Şovalye filminin belki Batman'den daha çok sevilen Joker karakterini canlandıran genç aktör 2 sene önce öldü. Doğru hatırlıyorsam onun ölümüde ilaçlarla alakalı. Genç yaşta en popüler zamanında beklenmeyen bir ölüm.
Akrep burcunda Uranüsü var.

Elbette 2 örnek bulduk diye hemen heyecanlanmıyoruz.
Kendi adıma söyleyim , bu gibi varsayımlarda emin olabilmem için 100 den fazla örnek görmek isterim.

12-20-2010 02:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Akrep Burcu ve Psikopatoloji Lajâ 1 9,781 05-01-2019 01:48 AM
Son Mesaj: cancer123
  Akrep Burcu Erkeği Angel 54 74,018 09-07-2018 01:28 AM
Son Mesaj: justicee
  Akrep'ten Dersler Yargıç 31 41,640 03-27-2018 01:39 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Bir adamın dilinden Akrep Kadını... katmer 28 35,714 03-26-2017 05:31 AM