Değerlendir:
  • 26 Oy - 2.27 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jüpiter - Satürn Açıları
Yazar Mesaj
Arkadaş
Kayıtsız

RE: Jüpiter - Satürn Açıları
Ahlak kurallarınıda anlatabilir bu açı. Peygamberimizde jüpiter-satürn kavuşumu varmış.
04-27-2012 08:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

saturn yukselenli bir haritada karşıt açıda jupiteri olan bir tanıdığım var. fiziksel olarak çok kuvvetlidir.
Eklem romatizması var ayrıca hastaneye yatacak kadar ileri derecede. Jupiteri 6.evinin sonlarında
04-28-2012 12:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hasan
Kayıtsız

Jüpiterle satürn arasında 10 derecelik bir üçgen açı var.Etkisi nasıl olur?
04-28-2012 07:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
amethyst23 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

(09-09-2011 10:28 AM)aeon Yazılan:  ilginçtir satürn yay , kiron ikizlerdeyken , bir de jupiteri balık olanlara ; kiron veya satürnden en az bir tanesi bile kare yapsa, bu kişilerde yüksek öğretimde bir zorlanma veya gerçekleştirememe oluyor. olabiliyor.

ikizler ( ilköğretim )- yay ( yükseköğretim ), eğitrim öğretim aksı...bir kişinin yüksek öğretimini de anlamak için jupitere ve o kişinin 9.evine bakarız. yukarıda dediğim gezegenlere sahip kişilerin( 86-87 gibi ) de eğitim öğretim hayatında zorluklara rastladım.

Bakınız ben :( Gerçekten de doğru..

Sinastri:

http://imageshack.us/photo/my-images/84/...zmavi.gif/

D. Haritam:

http://imageshack.us/photo/my-images/823...thyst.gif/
02-23-2013 10:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cero Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 6

Satürn jüpiter zıt açısı var haritamda. Saturn oğlak'ta, jüpiter yengeç'te. Jüpiter'in bi' yükselecegi varmış saturn kafa kola almış. (:
5 evimden 11. eve horozlanan satürn 11 ev konularını hayatımdan yok etmiş durumda. Zaten KAD kova'da, galiba çaresarıgül.

rezonans
07-22-2015 01:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

ğer kişi her bir gezegenin diğerini nasıl etkileyebileceğini kavrarsa, kontrol edilmesi kolay bir kombinasyondur. Satürn Jüpiter'le ilişkilendirdiğimiz her şeyi, inancı, anlamı, mutluluğu ve hevesi tanımlayıp, sınırlar, frenler ve bunlara bir korku öğesi ekler. Bu kombinasyonun diğer bir ana konusu ise Jüpiter'in düzen, sorumluluk, disiplin ve tedbir gibi Satürn'e özgü prensipleri genişletmesi, büyütüp arttırması gerçeğidir.

İçselleştirdiğimiz öğretmenimiz, 'gerekiyor' ve 'zorundasın' gibi sözcükleri kullanan ve ona göre hiçbir şeyin asla yeterince iyi olmadığı içsel figürümüz olarak, bizim Satürn imgemiz bu açılarda büyütülür. Bir Freudcu, bunu, genişlemiş bir süperego, farkında olmadan abartılmış bir ahlak anlayışı ve büyük depresyon olarak tanımlayabilir. Nedeni kişinin kendi abartılmış doğru ve yanlış anlayışına uygun yaşayabilme yeteneksizliğidir.

Olumlu yönden, Jüpiter ve Satürn birlikteyken genellikle uzak görüşlülüğün ve en olumlu halde tedbirli iyimserliğin eşlik ettiği büyük bir sebat, sabır ve devam ettirme gücü verir. Kuşkusuz bu nitelikler uyumlu açılarda, çoğunlukla da kavuşum açısında söz konusudur. En kötüsü, gerilimli açıların bir özelliği olan kişinin iyimserlikle karamsarlık arasında gidip gelmesidir. Bir an her şeyin mümkün olduğuna ve büyük başarılara muktedir olduklarına inanırken, az sonra hayatın anlamsız ve kendilerinin değersiz olduklarına, yalnızca en sıradan işler yapmaya muktedir olduklarına inanırlar. Bu kombinasyon, bir an yönetim kuruluna başkanlık etme hayalleri kurarken hemen ardından asistanlık işi için başvurmayı düşünen acemi çaylağın göstergesidir. Ve gerçekte hayat, her iki yönde de gelişebilir. Yine de somut maddi başarıyla ilişkili kombinasyon olduğu söylenebilir.

Özellikle uyumlu açılarda hayatın bu alanının etkin olduğu görülür. Genel olarak uyumlu açıları olan kişiler, bazen de kavuşumlar basiretli olurlar. Sözlüğe göre: BiIgece eleştiren. Sakıngan, dikkatli ve yetenekli. Araçları sonuçlara uyarlamakta becerikli. Gerilimli açıları olanlar haritanın tamamına bağlı olarak bu basiretli konuma ulaşmak için çabalamak zorunda kalabilirler. Çoğu zaman zamanlamayla ilgili problemler vardır. Kişi risk almanın kazanç getireceği zaman aşırı tedbirli olabilir, akılsızlık olabileceği zaman ise düşüncesiz bir inanç hamlesiyle riske girebilir. Bununla beraber, bu gezegenler arasındaki güçlü açılar bir haritadaki toprak elementi eksikliğini telafi etmek için çok şey yapabilir. Dünyevi bir kombinasyon olarak haritadaki toprak özelliklerini de arttıracaktır. Materyalizmin felsefesiyle ilgili oldukları söylenebilen iktisatçıların haritalarında yaygın olan bir görünümdür. Refahı tanımlayan ve bunun için görev ve sorumluluklar üstlenenlerin haritalarında da yaygındır.

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
02-26-2017 10:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Bu kombinasyon Jung'a ait 'senex' (Latincede 'yaşlı adam' anlamına gelir) arketipine çok iyi uymaktadır. Bu kombinasyona sahip olup davranışları kendi kuşaklarına uyum sağlamaktan oldukça uzak çok sayıda genç insan vardır. Örneğin, daima takım elbise ve deri ayakkabılar giyen, kot pantolon veya spor ayakkabı giyerken ya da bu yaş grubundan beklenebileceği gibi saçma sapan veya taşkın biçimde davranırken asla görülmemiş olan 18 yaş ergeninin damgasıdır bu.

Her zaman olduğu gibi, Satürn dokunduğu şeyi şiddetle ister ve kişi bu kombinasyonda, hem kişisel hem de dinî bakımdan hayatta gerçek anlam arayışındadır. Gerilimli açılarda ve bazen de kavuşumda, bu anlamı bulmak başlıca hayat amacıdır. Gerilimli açıları olup içinde yetiştikleri dini inançlardan vazgeçen bir çok kişi vardır. Bu kişiler ya bir çok Satürn transitinin ardından tekrar aynı inançlarına döndüler veya bunların yerine adaletli yapılandırılmış başka bir inanç sistemini koydular. Bu açılara sahip kişiler için, hangi inanç olursa olsun, bunun katı bir yapısı olması gerekir, Açıklıkla tanımlanmış bir dogma, netleştirilmiş kural ve ritüeller. Jüpiter-Satürn tipi için hayatın gerçek anlam ve amacının böylesine anlaşılması zor olmasının nedeni, inancın ve Tanrı'nın anlamının tanımlanabilir olması gerektiğinde ısrar etmesidir. Varoluşun doğası belki asla bir gerçek olarak bilinemeyecek, laboratuarda veya yasalar önünde asla tanımlanamayacaktır. Liz Greene'in Jüpiter-Satürn yazısında söylediği gibi: Samimi inanç sezgisel ve akıldışı bir yolla bilmektir. Her deneyimin bir anlamı ve amacının olduğunu ve bunun, içinde kendine özgü bilgeliği ve amacı barındıran bir model içinde inkişaf edeceğini bilmektir.

Alıntıdır.

02-26-2017 10:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Şüphe, Jüpiter-Satürn kişisi için böylesine zor olduğundan, kendilerini ya fazlaca neşeli bir yüz, coşkululuk ve güvenle takdim ederler veya diğerlerinin söylediği hiçbir şeye asla inanmayarak spektrumun diğer ucunda görünürler. Belki de Jüpiter-Satürn tipinin kendisine söylenenlere inanmaması gerekmektedir. Onun yolculuğu, kesinlikle kendisi için uygun olan inancı bulup çıkarmakla ilgilidir.

Jüpiter-Satürn insanları içinde yetiştikleri inanç sistemini her zaman reddetmezler. Bu, din adamları ve düzenli olarak kiliseye gidenler arasında yeterince yaygın bir kombinasyondur. Bu durumda kişinin mücadelesi, dini kurumun yapısı olmaksızın, onun ritüelleri ve dogması sıyrılıp alındığında, hayatın nasıl olacağına ilişkin korkularıyla ve kuşkularıyla yüzleşmek olacaktır. Buna karşın bu yaşam tarzı samimi bir inanç için bir kılıf teşkil etmez. Satürnyen bir aşırı telafi değildir. Başlangıçta yola çıkış nedeni böyle bir telafi olsa bile yalnızca samimi inancın resmi bir ifadesidir. Bir çok Jüpiter-Satürn kişisi için, kişinin samimi inançla bağlantı kurma yolunun, ritüelleri, dogması ve kaçınılmaz olarak müdavimlerin şüpheleriyle tam bir ortodoks kilisenin rotasını takip etmesidir.
Jüpiter-Satürn kişisi çoğu zaman dünyada etkili ve yönetimsel bir konumda olmayı şiddetle arzular, çok defa da buna ulaşır. Bu kişi çoğu zaman tüm seviyelerde yasalarla ilgilidir ve ona çoğunlukla hukuk mesleğinde, din camiasında ve eğitimde rastlanır.

02-26-2017 10:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Dünyada güvenli bir konuma ve bankada paraya sahip olmak sık rastlanır bir durumdur, fakat Jüpiter-Satürn gerilimli açılarının her zaman ulaşacağı sonuç değildir. Bazen insanlar, hayatlarındaki anlamı kendini inkar ve mahrumiyet vasıtasıyla fark etmeyi seçerler. Bu kişiler haritadaki diğer etkenler tersine bir şey söylemedikçe nadiren kendi isteklerine düşkün olurlar. Tipik olarak, gerilimli açıları olan maddi olarak başarılı bir Jüpiter-Satürn kişisi maddi sağlamlığın tüm debdebesine sahip olacaktır: Hoş bir arabaya, güzel bir eve, kendi başlarına mükemmel akşam yemeği ziyafetlerine. Basit, hatta tutumlu biçimde yaşayacaklardır. Hem maddi hem de ruhsal bakımdan, sefalet korkusu olduğu kadar, bolluğa sahip olma korkusu da olabilir.
Jüpiter-Satürn kişisi genellikle hayatını ve parasını riske atmaktan korkar. Fakat gerilimli açıları olanların ne kadar sık gerçek bir kumarbaz olduklarını bilmek şaşırtıcıdır. Her zaman olduğu gibi gerilimli açılarda, kişi bir şey yapmaktan korktuğu zaman dengeleme konusunda fazla aşırıya kaçabilir. Bu kombinasyon hem hiçbir zaman risk almayan kişiye hem de çoğu kez risk alan kişiye uygundur. Gerilimli açılar uyumlu açılara kıyasla hiç de daha az maddi avantaj üretmez. Fakat ikincisinde, kişi eğer bu avantajı kendisi kazanmamışsa, çoğu zaman kusurlu olduğu yönünde bir tür suçluluk duyar. Bu kişilerde ve dünyevi anlamda başarılı olmayı becerememiş kişilerde çoğu zaman bir kişinin fazla yaşlanmadan önce çok büyük bir şey yapmaya gereksinimi olduğu dürtüsü vardır. At yarışlarına para yatırmak (ve kaybetmek) ya da borsa, özellikle hayatında kişisel bir anlam bulamamış olan kişilerde bu dürtünün oldukça yaygın bir görünümüdür. Belki de maddi başarı kazanarak bunun farkına varmanın acısıyla yüzleşmekten kaçınabileceklerine inanırlar.

Bazen Jüpiter ve Satürn arasındaki gerilimli açılar eğitim alanında işler. Bu açılara, yüksek düzeyde eğitim görmüş kişilerde olduğu kadar gençliklerinde yüksek öğrenim olanağını kaçırmış olup, daha iyi eğitim nitelikleri olarak başkalarında gördükleri özellikler tarafından hep tehdit edildiklerini hisseden insanlarda da rastlanır. Bu gibi durumlarda, Jüpiter-Satürn'ün sertifika ve diploma cinsinden özlemini çektikleri, genellikle gerçek dünyada elde ettiği bilgililik ve beceriklilik nitelikleriyle tazmin edilebilecek olandan daha fazladır. Bununla beraber kişinin hayatın sonraki yıllarında yüksek öğrenime dönüş yapması çoğu zaman faydalı olur. Yalnızca bu yarayı iyileştirip kendine inancı tazelemesi için.
Hayatı boyunca düşüncelerini ve hislerini kaleme almıştı. Ölümünün ardından bunlar kendi isteğine uygun olarak Markings başlığı altında yayınlandı. Olağanüstü ve çok derin bir kitap olan Değerlendirmeler Jüpiter-Satürn yaşam süreciyle ilgili zengin bir çalışmadır. Hammarskjöld'ün İkizler'deki Jüpiter'i, Balık'taki Satürn'e tam bir kare açı yapmaktaydı. Onun şu sözleri kuşkusuz bu açıyı nitelemektedir:

Dinin dili, temel ruhsal deneyimleri ifade eden bir formüller setidir. Bu set, felsefedeki, yani duyularımıza ulaşılabilir olan ve mantığın araçlarıyla analiz edilebilen realitedeki gibi terimlerle yapılabilecek bir açıklama olarak telakki edilmemelidir. Ben bunun ne demek olduğunu geç anladım. En sonunda bu noktaya ulaştığımda, bir zamanlar onlara göre yetiştirildiğim ve aslında aklını hâlâ onların geçerliliğini sorguluyorken hayat yönümü vermiş olan inançlar, bu kez benim tarafımdan doğrulukları nedeniyle ve benim özgür seçimim çerçevesinde kabul edilip benimsendi.

Bu paragraf belki Jüpiter-Satürn'ün amacını ve mücadelesini açıklıyor: Kişinin kendi inançlarına zor, ama kapsamlı bir biçimde, kişisel deneyim vasıtasıyla ulaşması. Hayatın anlamıyla, özellikle kendi hayatının anlamı ve amacıyla ilgili kuşkularıyla ve korkularıyla yüzleşerek, Jüpiter-Satürn kişisi benliğinde ve yaşam süreci içinde gerçek inancı bulabilir.

Alıntıdır..

02-26-2017 10:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Cvp: Jüpiter - Satürn Açıları
(02-23-2013 10:50 AM)amethyst23 Yazılan:  
(09-09-2011 10:28 AM)aeon Yazılan:  ilginçtir satürn yay , kiron ikizlerdeyken , bir de jupiteri balık olanlara ; kiron veya satürnden en az bir tanesi bile kare yapsa, bu kişilerde yüksek öğretimde bir zorlanma veya gerçekleştirememe oluyor. olabiliyor.

ikizler ( ilköğretim )- yay ( yükseköğretim ), eğitrim öğretim aksı...bir kişinin yüksek öğretimini de anlamak için jupitere ve o kişinin 9.evine bakarız. yukarıda dediğim gezegenlere sahip kişilerin( 86-87 gibi ) de eğitim öğretim hayatında zorluklara rastladım.

Bakınız ben :( Gerçekten de doğru..

Yorumun üzerinden çok zaman geçmiş, ilginç... Ben de o jenerasyondanım haritamda Jüpiter-Şiron-Satürn karesi var bahsedilen gezegenlerde... Ama eğitim hayatımda hiçbir zorluk yaşamadım. Hep parlak bir öğrenciydim. Etrafımda kendi jenerasyonumda çok fazla yüksek lisans yapan, master düşünen, 2. üniversite okuyan insan oldu ( ki ben de okudum 2. üniversiteyi ) bence başka tetikleyiciler vardır haritanızda.

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
07-12-2017 01:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Jüpiter Açıları Angel 88 165,572 04-10-2019 01:53 PM
Son Mesaj: merkür_yen
  Jüpiter - Uranüs Açıları astrosohbet 5 21,570 07-26-2018 03:49 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Haritada Jüpiter ve Saturn'ün Kavuşum Yapması salmakis 10 52,372 03-26-2018 08:15 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Jüpiter - Neptün Açıları astrosohbet 7 21,362 03-14-2018 03:39 AM
Son Mesaj: Beyazcık
  Jüpiter - Plüto Açıları astrosohbet 42 65,052 03-04-2018 02:32 PM
Son Mesaj: idrilhawke

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir