Değerlendir:
  • 17 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Diger Burclara Göre Ikizler
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Diger Burclara Göre Ikizler
Koca göre Ikizler; cok bilmis ve kurnaz olsa da kafadar bir arkadastir. Hareketli ve aktif mizacli iki karakter, kolay anlasirlar. Ikizler koctan daha akilci ve ileri görüslü oldugundan faydali ve dengeli bir arkadaslik olacaktir.

Bogaya göre Ikizler, merakli bir kedi, yerinde duramayan bir cocuktur. Boga burcundan biriyle birlikte olan Ikizler, nasil bu durgun kisilikten sIkIlIyorsa, Boga da bu kendisine musallat olan gevezeden bikacaktir. Ancak iki burc komsu oldugu icin bazi özellikleri birleserek uyumlu ve dengeli bir iliski kurabilirler.

Yengec burcu icin ise Ikizler soguk ve elestiricidir. Icten duygular ve sicaklik arayan Yengec, ikizleri güvenilmez biri olarak görür. Bu ikilinin beraberligi, akil ve duygunun uyumsuz dansidir. Ancak bu burclarda birlesen gökcisimlerine sahip kisiler uyumlu bir beraberlikle birbirlerini tamamlarlar.

Aslana göre Ikizler, iyi bir yardimci veya sekreterdir. Asil ve cömert Aslan, Ikizlerin hareketli yasantisina kaynak saglamak karsiliginda beceri ve danismanlik satin alir. bu ikilinin evliligi, bir tarafin padisahligi, digerinin vezirligine dayanir. Bunlar hazir kazanimlari cabucak tüketir, olaganüstü bir popülerlik elde ederler.

Basak ise ikizlerden pek hoslanmaz. Bu her seyi üstün körü ve özensizce yapip gecistiren karakter, bos ukalalik ve bilmislik pesinde görünmektedir. Bu iki burc eger kare yapiyorlarsa siddetli sekilde tartisir ve birbirlerini acimasizca elestirirler. Demagoji ve lafazanlik konusunda birbirlerinden eksik kalmazlar dogrusu. Iki karakterin birbirlerinden ögrenecekleri cok sey oldugu da bir gercektir.

Terazi icin Ikizler, iyi ahbaptir. Sosyal iliski ve arkadaslik acligi duyan bu iki karakter, birbirini miknatis gibi ceker. Ikisinin iliskisi bol sohbet, iltifat ve söz ustaligi ile gecer. Ancak bunlarin evlilik ve is ortakliklari, ücüncü sahislarin dengesine ihtiyac duyar. Cünki bunlar cene calarken isleri yürütecek birisi lazimdir.

Akrep icin Ikizler, baskalarini gercekten anlamaya calismayan, duyarsiz bir gevezedir. Bu iki burcun ortak tarafi cok azdir ve birbirlerini hosgörüp tamamlamalari halinde verimli bir iliski meydana cikar. Cünki hem Akrep hem Ikizler, becerikli ve zekidir. Ikizlerin hiz ve becerisi, Akrebin ihtiras ve derin azmiyle birlesebilirse sira disi bir basari yakalanabilir.

Yaya göre Ikizler, üstünlük ve deger idrakinden mahrum, kurnaz ve bos biridir. Yayin gurur ve inanc dolu dünyasi, ikizlerin görecelige sIkIsmIs süpheci aklindan hoslanmaz. Bu iki burcun günesleri karsitsa iliski cok rahatsiz ve uyumsuzdur. Iki burcta esnek ve uyumlu oldugu icin bu catisma görmezden gelinebilir ama, rahatsizlik derinde hissedilir.

Oglaga göre Ikizler; sorumluluk duygusu zayif, hafifmesrep bir tiptir. Bu iki karakter birbirinden pek hoslanmaz. Ancak birbirlerinden ögrenebilecekleri pek cok sey oldugu gibi, birbirlerini güzel tamamlamalari da mümkündür. Ikizler akilli ve becerikli, Oglak hirsli ve sistemlidir. Beraber iyi calisirlar. Fakat Oglak ikizleri kurallariyla sIkmamalidir.

Kovaya göre Ikizler, dost canlisi iyi bir arkadastir. Iki karakter de dostluga, yeniliklere ve bilgi alisverisine önem verdigi icin sohbetleri tatmin edici ve verimlidir. Ancak bu iki akli bir karis havada dostumuz, sorumluluk isteyen islerde emir veya yardim almalidirlar.

Balik burcu ise ikizleri pek sevmez. Cünki bu burcu soguk ve elestirici bulur. Oysa Balik sicak ve yakin bir duygusal baglilik arar. Bu baglilik arayisi ikizleri bunaltir. Bu iki burcun kare yapmasi halinde iliski keskin bir sonla biter. Degilse mesafeler ayarlanarak sürdürülebilir.

Ikizler burcu kendi burcu ile kolay anlasir. Ancak günesleri birlesirse ikisi de birden konusmak ister, lafi birbirinin agzindan kapar. Ayni burctan kisiler birbirinin kusurlarini yakinen tanidiklari icin birbirlerinden zevk almazlar. Iliskiler birbirini tamamlamaya dayanirsa daha verimli olur.

Kaynak: Islam'da Astroloji ve Burclar. H. Kübra Ergin

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-05-2010 01:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dolunay Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Diger Burclara Göre Ikizler
ikizler burcuna sahip kişilerin, diğer burçlara göre erken evlendiğini düşünmeye başladım.. eğer egitime atılmamıssa 19-20 yasında evlenmişler, ünvye gdenlerde okul süresince yada hemen mezun olur olmaz evlnmisler..kız-erkek diye ayırmıyorm bile. her iki cins içinde geçerli.. tabi bu bnim çevremde böyle olmuş, siz neler düşünüyorsunuz? (buarada açılara falan bakmadım. sadece güneş burçlarına baktım,hepsi genelde ikizler olunca aaaa noluyor dedim. evlenmeyen ikizler kalmış mı ona bakacagım facedensuna-bak )
06-14-2011 11:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

ikizlerle en uyumsuz burçlardan biri akreptir bence.ve akrep soğuk ve içedönük olduğu için ikisinin biraraya gelebileceğini hiç sanmıyorum

u_u
07-05-2011 12:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Bir koç olarak ikizler burclarını cok severim iyi de anlaşırım genelde ama sevgi botyutunda ikizler yıpratabiliyor ben kontrolcü bir yapıya sahip oldugum icin bu huyum ikizleri cileden cıkarabiliyor ama birlikte zaman gecirmek arkadaslık paylasım ortak konu yeni seylere duyulan merak benim önerilerime hemen ayak uydurulması fikrin benden cıkıp ikizlerce genisletilmesi ve pratik bir sekilde hayata konulması aniden karar verilen seyahatler eglenceli paylasımlar cok güzel dedigim gibi tek sorun ikişzleri fazla didiklemiyceksiniz neyse odur oyle kabul edeceksiniz gülücük

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
07-05-2011 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 3

(07-05-2011 12:32 AM)büşra Yazılan:  ikizlerle en uyumsuz burçlardan biri akreptir bence.ve akrep soğuk ve içedönük olduğu için ikisinin biraraya gelebileceğini hiç sanmıyorum

hiç erkek arkdşm olmadı akrep gülücük kankam var ama akrep bayan gülücük ay akrebim ya iyi anlaşıyoruz ama çok kıskanç ve kapalı... gizli işlerını sevmıyorum hiç.. değiştiremedım onu ama baya açtım .. gülücük

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
07-05-2011 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 3

(07-05-2011 02:16 AM)gezegenjupiter Yazılan:  ben çok fazla akpre-ikizler çifti tanıyorum, özellikle dikkatimi çekmiştir, gerek kanka, gerek evli, sevgili çok fazla çift var..ne tutuyo bunları gerçekten anlaması zor..

sanırım 150 derecelik açı tutuyor gülücük benım erkek arkdşmla asclerımız ikizlere akrep mesela ... gülücük koç ve akreplerıde çok görüyorum gülücük

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
07-05-2011 02:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Esim ikizler.. ben padisah o vezir gecinip gidiyoruz mu yoksa o padisah olmak istiyor ben de vezirligi mi kabul etmiyorum belli degil... karman-corman seyler iste ya...

07-05-2011 05:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

150 derecelik açı sanırım ..ne oluyorlar ne ölüyorlar ama vazgecemiyorlar akrep devamlı baskılıyor olmazsa kabuguna cekiliyor hedefine ıkasmak icin plan yapıyor ikizler ise sallamıyor evet diyor ama yapacagındankalmıyor tuhaf bir sekilde ama gidiyor iste anlasamıyorlar desem oyle degil cok iyi anlasıyorlar desem oyle de degil gülücük

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
07-05-2011 01:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Ama cidden Ikizler ve akrep beraberligi günes burclar olmasa da diger kisisellerle de evlilik olarak cok bir arada gördüm cidden...
Örnegin bir cift akrabam... erkegin ayi akrep, kadinin ayi ikizler... Burada duygusalliklari bir araya gelmis... yani günesleri vs.. de uymuyor ama sürekli duygularda bi catisma görüyorum bu ailede..

Sonra günesleri erkek akrep, kadin ikizler bir cift taniyorum... ilginc onlarda bir arada...

Kendimden örnek vereyim marsim akrep, esimin marsi ikizler... allahim zit yani... gercekten akrep hapsetmek istiyor ikizler takmiyor... arada tutan bir icsel giciklik cekim diye düsünüyorum...

Ama neden bir araya geliyorlar cevabi olan varsa dinlemek isterim... benim düsüncem... akrep ile ikizlerin bir araya gelmesi... akrebin fazla derinlesip kendine ve etrafindakilere zarar vermesini ikizlerin yüzeyselligi engelliyor... ikizlerde merakli oldugu icin derinlere bir sey var cözemiyor haliyle meraki gidemedigi icin de böyle sürüp gidioyr....

01-23-2012 03:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hattusas Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Cvp: Diger Burclara Göre Ikizler
Konuyu okuyunca yıllar sonra bir hort yapma gereği duydum. :D

Bir İkizler olarak üstte hep Akrep burçlarından bahsetmişler. Evet doğru benim de her yerim Akrep burcu ve onlara hayranım.

Akrep dışında bir burçla da bu kadar uyumlu olabileceğimi düşünmüyorum. Her ne kadar burç uyumu olarak düşük gözükse de Astrolojide kabul etmediğim tek mevzu olabilir.

Akrep ile İkizler her kim olursa olsun birlikteyken eğlendiği kadar hiçbir burçla eğlenemiyor, birbiriyle dertleştiği kadar kimseyle dertleşemiyor. İkizler, Akrep'i açabilen çok nadir burçlardan birisi bence. Akrep de çok iyi bir dinleyicidir, İkizler'i sonuna kadar dinler. İkisi de birbirini rahatlatır sonuna dek. Kişisel huzurumu bu kadar yükseltebilen başka bir burç yok. Ayrıca İkizler yoğun değil derler ama karşıdaki kişi bir Akrepse ve o kişiyi ya da kişileri gerçekten seviyorsa o kadar yoğunlaşır ki. İkizler'in o uçan halini bir tek Akrep yok edebilir.

Güneş uyumu bir yerden sonra çok önemsiz kalıyor. Biliyorsunuz Sinastri denen bir şey var. Akrep burçlarının genelde gezegenleri Terazi ya da Yay burcuna düşer. Bu yüzden benim haritam da hava ve ateş ağırlıklı olduğu için ileri vadede baya uyumlu oluyor.

Akrep - İkizler için en dikkat çekici noktalardan biri de AY uyumu kesinlikle. Ay uyumluysa alır başını gider. Birbirinize verdiğiniz o desteğin ardı arkası yok.
Akrep burçları yeniden küllerinden doğuşu temsil eden tek burçtur Astrolojide. Bir anka kuşu figürü simgelerler. Bu yüzden sevdiği kişi düştüğü zaman onu ayağa kaldıracak ve çok büyük bir destek verecektir. Bu kadar güzel özelliğinin karşılığında karamsarlık ve ruhsal sıkıntılar ile sınanmaktadır bu hayatta. Bu yüzden bunları yenebileceği pozitif insanları hayatına almalıdır.

Güneş'in 150 derecelik açısı zaten bu iki burcu da fiziksel olarak genelde çeker. Benim gölge burcum da Akrep olduğu için bir yanımda onun özelliklerini istiyorum bu yüzden de çekim artıyor. Çevremde birçok Akrep insanı mevcut ve mutluyum.

Birçok Akrep insanının unutmadığı veya İkizler insanın unutamadığı kişiler bu iki burçtandır. Bu da 150 derecenin verdiği bir özelliktir. Pişmanlık yaratır ve bitmeden kıymete binmez hiçbir şey ya da bitince hep nefret edilir. Benim pişman olduğum oldu bu konuda.

Zaten uğraşsız bir ilişki olamaz bence. Birbirini tamamlayanlar daimi mutluluğu yakalayabilir biraz uğraş ile. Birbirinin aynısı olan kişilikler bir süre sonra sıkar ki Akrep burcuysa mevzu gizem bittiği zaman karşıdaki kişiden de sıkılacaktır. İkizler değişken yapısı ile bu monotonluğu kaldırmayı başarabiliyor.

[Resim: 6IVuY5.png]
04-07-2020 08:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İkizler Burcunun Özellikleri ay_se 55 67,360 09-10-2017 11:30 PM
Son Mesaj: Merau
  İkizler Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 24 29,820 08-18-2017 06:52 PM
Son Mesaj: Merau
  İKİZLER ERKEĞİ yaren 33 47,846 03-25-2015 05:37 PM
Son Mesaj: say24
  İkizler Burcu ve Diğer Burçlarla Uyumu ve Uyumsuzlukları ay_se 1 6,698 02-20-2015 11:57 PM
Son Mesaj: Екетарина
  İkizler Burcu ve İkizler Burcu'nun Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 0 4,215 02-06-2015 01:51 AM
Son Mesaj: Yakamoz
  Gücün Karanlık Tarafı : İkizler raisisset 10 16,179 07-15-2012 12:19 AM
Son Mesaj: gemini
  İkizler Burcunun 10 Temel Özelliği Jackal 0 5,419 05-05-2012 10:58 PM
Son Mesaj: Jackal
  ikizler için hediyeler smoochy 1 4,174 03-14-2012 02:19 AM
Son Mesaj: DEMET
  Edebiyatta İkizler Luli 2 5,781 01-23-2012 04:21 AM
Son Mesaj: smoochy
  İkizler Kadını yaren 15 20,506 08-28-2010 07:16 PM
Son Mesaj: sessizgidiş

Forum'a Git: