Değerlendir:
  • 19 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gücün Karanlık Tarafı : Oğlak
Yazar Mesaj
raisisset Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 2

Gücün Karanlık Tarafı : Oğlak
Oğlak mağara, bodrum, yeraltı tünellerini temsil ettiği için, o ölçüde büyük bir gölgeye sahiptir. Bu gölgeyi biz zaten şeytan veya şeytan korkusuyla karşılaştırıyoruz. Oğlak tüm diğer burçların kolektif korkusuna sahiptir. Depolama burcudur ve sadece besini değil korkularımızı da depolar. Bireyler ve toplum olarak sahip olduğumuz tüm fobiler Oğlak'ın gölgesi olarak görülebilir. Yahudi fobisi (Yahudiler'den korkma) homofobi (homoseksüellik korkusu) toplumda var olan korku örneklerinden sadece bir kaçıdır. Tüm önyargı şekilleri (deri Oğlak'ın yönetimi altındadır) ve ırkçılık Oğlak'ın altına düşer. Oğlak insanları diğer burçlardan daha fazla ırkçı değildir, ama Oğlak dediğimiz en tutucu ve gelenekçi arketip tüm bu korkuların kalıbıdır. Oğlak ayrıca bu korkulardan kurtulmamız için yardımcı enerjidir. Mizah Oğlak tarafından yönetilir. Bir grup insandan ya da bir ırktan gelen korkularımızla başa çıkmanın tek yolu korkularımıza gülebilmektir. Kahkahanın şeytanları uzaklaştırdığı ve kutsal suların aktığı yer olduğu söylenir.Örneğin; Martin Luther King hayatını ve ölümünü, deri renginin gerisindekini görmemiz için adanmış bir Oğlak'tır.

Oğlaklar bir hedefe ulaştıkları zaman durgunlaşır ve rahat bir uyuşukluğa girerler. O noktadan sonra değişim ve yeniliklere güvenemezler. Onlar 'hiç haberin olmaması iyi haberdir' e inanırlar. Var olan durumlara kilitlenip kalabilirler, özellikle de eğer var olan konum onlar için iyi ise. Ayrıca fırsatçı da olabilirler ve hedeflerine ulaşmak için başkalarının üzerine basıp geçebilirler. 'Sonuç amacı haklı çıkarır' sloganına inanma eğilimdedirler. Karamsarlık Oğlak için önemli bir nokta olabilir. Hayata biraz daha fazla güvenmeliler.

----Alıntı yaptım Gahl Sasson'un, Işığın 12 Krallığı adlı kitabından.

[Resim: astro2gw01ceydatoksazhp.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us
08-24-2010 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

RE: Gücün karanlık tarafı : Oğlak
Tam oğlak karekteri. çok güzel anlatmış..alkis
08-24-2010 09:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

oğlak ve mizah?? Pekte uyumlu değil..korkularına insan gülemez, genelde esiri olur..
08-25-2010 01:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
boduc Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 0

beni en çok güldürenler oğlaklar olmuştur. konuşmaları çok ciddiyken birden ne olduğunu anlayamadan kendinizi gülüyor bulursunuz.

[Resim: astro2sa201fatmagandazh.th.gif]
08-26-2010 06:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

O derece ciddiler ki, hayat bu derece ciddiye alınmaya değer mi diye istemsiz bir güdü adamı gülmeye zorlamasın sakın..:D
08-26-2010 07:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

yay, akrep ve yengeçle beslenmiş bir oğlak burcu olarak diyebilirim ki hayatımda dost olduğum arkadaşlarımın üçte biri oğlak, üçte biri diğer burçlar. iş hayatlarında başarılı olsunlar, olmasınlar iş konusu onlar için önemlidir ve diğer değerlerinden biraz daha üstün tutarlar. ama her şeye rağmen oğlakların içlerinin çok sıcak olduğunu düşünüyorum. çünkü işkolik gibi görünseler de pek çok konu konuşulabilir. hani kimseye anlatılamayacak türden. derinlik buluruz oğlaklarda. objektif olurlar, adam kayırmazlar. dedikleri gibi liderlik yetenekleri yok o kadar bence. kendi başına çalışmayı severler. hırsları bazen onları ilerletir bazen kuru hırsları kendilerine zarar verir. ve çok ama çooooook düşünürler. beyinleri hiç boş durmaz, genelde inançlı olurlar. durgun ve sessiz,sakin tiplerdir.bunlara rağmen silik insanlar değillerdir. atlayamayacağım bir şey daha var: onlara güveniriz. olgun olmaları sebebiyle de bize yol gösterirler.olumsuz tarafları yok mu var elbet.takıntıları olabiliyor. bir yandan kendilerine çok güvenirken bir yandan kendilerini dünyanın en yalnızı hissederler.terazi ve koçlara kanı kaynamaz :)onlardan bir zarar görmez hatta onları çok iyi bulur ama uzun muhabbet edecekleri, içlerini sonsuz açabilecekleri burçlar değildir.çünkü elektrik alamazlar onlardan

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
08-26-2010 11:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

terazilerde onları içlerini dökcek derinlikte bulmaz genelde makara

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
08-27-2010 12:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

bende terazi burcuyum çevremde bir sürü oğlak var , hayat onlarla tekdüze ve sıkıcı eğlenmeyi bilmiyorlar, görev için gelmişler dünyaya makara tandığım bir oğlak var allah eşine sabır versin diye dua ediyorum makara tabi haritanın tamamı bütündür ;)

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
08-27-2010 12:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

değişmemiş :))
Astrolojinin A sından anlamıyorken sevmediğim burç oğlaktı ...

Bakıyorum Hala oğlak koptum.w

Mizah ve oğlak, pilav üstü keşgül diyenlerdenim verygood
09-12-2010 11:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
misnur Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Gücün Karanlık Tarafı : Oğlak
Oğlak ve mizah bence pek yabancı unsurlar değil,gülen ve güldüren pek çok oğlak tanırım.Ben seviyorum burcumu,kah ciddiyet abidesi, kah ortamın en matrağı olsakta oğlak olmak güzelgülücük

Umma ki; küsmeyesin gülücük

http://img706.imageshack.us/i/astrow2at0...25311.gif/
09-13-2010 04:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Oğlak Burcunun Hayat Amacı astrosohbet 24 48,352 07-21-2020 02:45 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Oğlak Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 19 27,382 07-23-2017 06:12 PM
Son Mesaj: Merau
  Oğlak Burcu Yüzü Nin.Me.Sar.Ra 5 9,838 05-10-2017 12:33 AM