Değerlendir:
  • 25 Oy - 3.04 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kıstırılmış Burçlar ( Intercepted Signs )
Yazar Mesaj
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: kıstırılmış burçlar(intercepted signs)
Sevgili Plutonik, , üstünüze alınmayın, ben asla sizin astroloji ögrenme hevesinizi kırmak istemem... sözüm size değildi zaten, bu cesit laflara...kim ortaya attıysa... intercepted signs...bunun tercümesi kıstırılmış olamaz...
Burada anlatılmak istenen bence sudur.
Bir burc ki bir evin sadece icindedir ama o evi kesmiyordur, o zaman o evin konusunu nasıl açıga cıkardıgını kişinin anlamasına yardımcı olur.
Kendimden örnek vereyim...
benim yukselenim balık, ama 1. evin icinde koc oldugu gibi var ve 2. evim 6 derece bogadan baslıyor... O halde ben kendimi dısarıya gösterirken cogunlugu balık olmak üzere, kocun tasvir edildigi gibi de gösterebilirim hatta yaşım ilerlemiş olduğu için progreslerden dolayı boga tarzını da kullanırım. davranışlarımda, kendimi ifade ediş biçimimde, kendimi gösterme şeklinde...

Evlerin konularını zaten bliyorsunuz. Bir evin baslangıc ve sonları arasında kalmış butun bir burc varsa, kişide; o evin özellikleri daha cesitlilik gösterecektir.
Mesela Plutonikin haritasında yukselen terazi ama 1. evinde akrep de oldugu gibi, bir butun olarak var. O zaman sevgili Plutonik kendisini ifade ederken, dışarıya lanse ederken, davranışlarında, tavırlarında, giyim tarzında hem teraziden hem de akrepten özellikler barındıracaktır...
Finans evindeyse her iki burcun özelliklerinde bir madeye sahip olma anlayışına sahiptir... 8. evde br burc tamamiyle bulunuyorsa, hem kestigi burcun hem de o burcun özelliklerini, yani konu nedir, korkular ve partnerinin sahip olduklarıdır 8. ev, o halde her iki burcun özelliklerini icinde barındırarak, o evi gercekleştirir kişi. Atıyprum, 8. evi terazi kesiyorsa ve akrep de bir butun olarak orda yer alıyorsa, o zaman kişide adil olamama, uzlaşamama, dengesiz olma korkuları var iken aynı zamanda akrebin korkuları da vardır, emniyet ve guven korkuları....

ya da 3. evi ele alalım mesela...
diyelim ki 3. evi cok genis ve oglak burcu kesiyor, içinde de kova burcu bir butun halinde var...
kişinin yakın cevre ile ilgili anlayısında oglak burcu hakimken, içine kova burcu özellikleri de girecektir...Kişi yakın cevre arkadaslarıyla , yakın akrabalarıyla oglak özelliginde yani sabırlı, sistemli, bayramlarda olması gerektigi gibi ziyaretlerde bulunan bir sekilde davranırken aynı zamanda onlara kova kararlılığını da her zaman göstercektir. özgur bir sekilde oglak özelliklerini yakın dostlarına, akrabalarına göstermek isteyecektir...
Burclar bir evin icinde o evin konusunda "nasıl" ı tarif ediyor hep. 5. evin konusu "benim mutluluk anlayışım" ben nasıl mutlu olurum...orada gözuken burcu ya da burcları niteliginde mutlu olur... 4. ev, aile, yuva, ev, evlilik, bilincaltı anlayışlarını sembolize ediyor... Nasıl ı burcu tarif eder...
sevgili plutonik, umarım genel soruna yardımcı olabilmişimdir.

Sevgili Arkadaslar, Astrolojik Kitapları yorumlarken cok dikkat etmek lazım. Haritalarda bir sürü değişik alternatifler var iken, milyonlarca secenek varken, 250 - 300 sayfalık kitaplarda bunları kalıplara sokmak bana cok zor gözüküyor... imkansız aslında...
ehh peki nasıl ögrenecegiz... burası da baska bir muammadır... sıfatları az olan, objektif kitaplar bulmak lazım. belki ben oglak oldugum icin bana ters geliyor... sebebleri nicinleri göstermeyen kitaplar bana cazip gelmiyor... bu böyledir diyor, sebebi yazılmamış...o zaman anlamaktan öte sadece biliyorsun... ama karsına geldiginde o bildigin bilgi, anlamadıgın için yetersiz kalıyorsun... arastırmak gerekiyor her seyi...
sevgiyle kalın...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-17-2009 04:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
RE: kıstırılmış burçlar(intercepted signs) - uranus - 08-17-2009 04:26 PM

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Burçlar, Planetler ve Evler ile İlgili Kısa Notlar Angel 36 53,951 05-06-2018 11:27 PM
Son Mesaj: Libra
  Burçlar ve Rüyalar Libra 9 13,650 09-29-2016 12:41 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Burçlar ve Yabancı Dil uranus 31 44,165 07-01-2016 12:04 PM
Son Mesaj: İçimizdeki gökyüzü
  2013 ve burclar uranus 8 11,069 01-12-2013 01:28 AM
Son Mesaj: zeynepece
  Burçlar hakkında komik konular :) Arkadaş 38 48,769 05-01-2012 10:15 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  burçlar ve tattoo ilişkisi smoochy 9 16,185 04-10-2012 10:57 PM
Son Mesaj: Derin
  maskülen ve feminen burçlar smoochy 2 12,361 03-27-2012 01:29 AM