Değerlendir:
  • 37 Oy - 2.46 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

burçlar ve tattoo ilişkisi
Yazar Mesaj
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

burçlar ve tattoo ilişkisi
şahsen oldum olası dövmeye karşı ilgim olmuştur, daha ortaokula giderken hint kınasıyla yapılan geçici diye tabir edilen dövmelerden yaptırırdım, sonra tekniğini öğrenip kendim yapmaya başladım. bir süre sonra da seneler süren kararsızlığımdan kurtulup desen beğendim ve gerçek dövmelere geçtim. çevremde kimsede yoktu, özenme değildi hiç bir zaman.
ikizler burcu değişikliği seven bir burç olduğundan olsa gerek dövmelere karşı ekstra bir ilgisi oluyor ( angelina jolie, sıla, johnny depp vs.)
yurtdışında çok yaygın, hemen hemen herkesin ufakta olsa bir dövmesi var, ama dövme tutkusu ayrı bir konu.
mesela gülben ergen'de oğlunun adını yazdırmış, bu dövme konusuna örnek bile teşkil edemez.
burçlarla bağlantılı olarak, bunun bir yapılması işlemi var ki hem ciddi anlamda yetenek hem de serinkanlılık gerektirir ve tabi ki sabır.
çünkü altına yapanlar, ağlayanlar, bayılanlar oluyor dövme yaptırırken.
türkiye'de tanıdığım bir kaç dövmecinin güneş burcu : terazi, kova, başak, ikizler, yay
türkiye'de bir çok ilke imza atmış dövmeci fatih serdaroğlu yine bir yay burcu.
ünlü yabancı dövmeci kat von d ise bir balık kadını ve vucüdu dövme dolu ( belirtmek isterim bir çok dövmecinin kendisinde dövme olmuyor, olsa da az oluyor ya da kendini deneme tahtası olarak kullanmak zorunda kaldığından oluyor )

yaptırırken en önemli etkenler :
1- can yanar mı korkusu
2- güzel durur mu endişesi
3 - sıkılır mıyım
4- herkes yaptırıyor bende de olsun kovalaklığı

canı tatlı olan burçlar daha minik ve acıtmayan modelleri tercih ediyor, bu anlamda yengeçleri örnek verebilirim
yaptırmak isteyipte güzelliğini zedeler mi ya da teninin doğallığını bozar mı diye sıcak bakmayan başaklar çok fazla. özellikle başak erkekleri itici bulabiliyor çoğu zaman.
asla karar veremeyenler ise teraziler, hep yaptırmak istediklerini söylerler ama adım atamazlar.

doktorlar konusunda da konuşulduğu gibi dövme yaptırırken biraz vicdanlı ve işini bilen ustalara denk gelmek çok önemli. sabırsız olanlar işi çabuk bitsin diye makine devrini çok hızlıya alıyor ya da baştan savma yapabiliyor. bu anlamda bir koç arkadaşım var dövme yapan, gerçekten yaptığı işler çok başarısız, kişisel olarak severim ama ona yaptırmayı hiç düşünmedim.
kendi burcunun dövmesini yaptırmak ise ayrı bir konu, akrep burcu insanları biraz seviyor sanırım akrep dövmesini yaptırmayı.

( dövme yapanların doğum saatlerini bilmediğim için güneş burcu olarak yazmak zorundayım, yazıyı şuan bizzat kendim yazdım hiç bir yerden almadım.... yine bu konuyla ilgili teknik olarak bilgi almak isteyenler için daha önce yazdığım 2 yazıyı ekliyorum )
http://www.gercekportal.com/2008/12/17/tattoo/

http://www.gercekportal.com/2009/01/24/d...ktalari-2/
02-06-2012 02:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

RE: burçlar ve tattoo ilişkisi
gunes burcum yay ay burcum ikizler....resimleri severim sanati severim ama dovmeyi hic sevmem.. yaptirsaydim belki kinayla ufak bisey olurdu.. dovmeler soyle buyuk olanlar ya da vucudun bi bolumunu kaplayanlar cok itici geliyo.. dogalliktan yanayim her zaman.. :D

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
02-06-2012 03:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
callisto Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

akrep etkili insanların akrep dövmeleri yaptırdıklarını çok gördüm
eğer dövme değilse, hayatlarının bir döneminde akrep figürü olan kolye, küpe vs...mutlaka bir şeyler takıyorlar

placidus;
http://imageshack.us/f/705/gergergeg.jpg/

whole sings;
http://imageshack.us/f/51/sdfghjkid.jpg/
02-06-2012 03:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

"yaptırmak isteyipte güzelliğini zedeler mi ya da teninin doğallığını bozar mı diye sıcak bakmayan başaklar çok fazla. özellikle başak erkekleri itici bulabiliyor çoğu zaman."

Bu sebeple ben dövmeye hiç sempatik bakamıyorum. Doğal olmayan hiç birşeyi sevmiyorum. Bir kere saçımı boyatmıştım kızıl renge o renk gidinceye kadar aynaya bakmaktan nefret eder olmuştum. Bir an önce o renk gitsin asıl halini alsın diye. Dövme yaptırsam gördükçe sinir olurum sanırım. Sanırımı fazladan cidden sinir olurum o çıkana kadar.
02-06-2012 06:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
michiru Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

nedendir bilmem,gerçek dövmelere değil ama kınayla olan dövmeler her zaman ilgimi çekmiş ve istemişimdir,gerçek dövmeleri hiç bir zaman sevemedim,bir de ben değişken bir insan olduğum için ileride bir gün sıkılırım korkusu vardır ama hint kınalarını her zaman için çok sevmiş ve çekici bulmuşumdur
02-06-2012 06:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kelebekk Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

dövmelere karşı büyük ilgim var. sırf açıyordum travel livingi nasıl yapıyorlar diye izliyordumgülücük çok abartmamak kaydıyla estetik durduğunu da düşünürüm
02-06-2012 07:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Dövmeyi severim ama abartılmadığı sürece.Öyle tüm vücudu kaplayanlar bana göre değil.
Acıması,ya da bir süre sonra bıkacağım diye yaptırmayı düşünmüyorum.
-Angelina Jolie'nin ejderha dövmesi favorim.
02-06-2012 09:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

burçlarla ilgili değişik dövmeler

en çok koç ve terazi olanı güzel geldi şahsen. ( 6. satır son fotoğraf )

http://www.turkeyink.com/burc-dovme-modelleri/
02-20-2012 08:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

[Resim: 47nxv.png]

shannon larratt isimli bu kişide göz dövmesi, kornea dövmesi olarakta geçiyor. gözümüzün beyaz kısmını boyuyorlar yine iğneyle. bunu nasıl bir insan yaptırmaya cesaret eder dedim karşıma bu harita çıktı.
daha araştırmadan önce bu insanda akrep etkisi muhakkak olmalı dedim. ayı ve venüsü akrepte, kovada jüpiteri, uranüste terazi burcunda , akrebin yöneticiside bu konumda.
terazi burcu olması sanata düşkünlük vermiş, dövme de bir sanat biçimidir.
ay akrebi olması cesaret, gözü karalık vermiş, venüs akrebi görünüşündeki bu sıradışılığı desteklemiş.
uranüste kendi grubundan bir burcun evinde kişinin güneş burcunda.
gözle ilgili bağlantıyı çözemedim. koç geliyor aklıma, baş - göz . chiron koçta, başla ilgili yaralar ?
kornea boyama aslında bir tedavi çeşidi gözle ilgili, buna dövmeyi katan artisti aradım bulamadım, kör olma riski var sonuçta kişinin.
04-09-2012 04:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

dovme deyince aklima su kertenkeleye benzemek isteyen adam geliyor Eric Sprauge miydi neydi haritasina bakmistim kisisellerine yogun uranus pluton sert acilari vardi zaten hasta ruhlu bence hangi akli basinda insan kertenkeleye benzemek ister ki :-)
04-10-2012 10:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Burçlar, Planetler ve Evler ile İlgili Kısa Notlar Angel 36 53,419 05-06-2018 11:27 PM
Son Mesaj: Libra
  Burçlar ve Rüyalar Libra 9 13,524 09-29-2016 12:41 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Burçlar ve Yabancı Dil uranus 31 43,691 07-01-2016 12:04 PM
Son Mesaj: İçimizdeki gökyüzü
  2013 ve burclar uranus 8 10,981 01-12-2013 01:28 AM
Son Mesaj: zeynepece
  Kıstırılmış Burçlar ( Intercepted Signs ) plutonik 26 34,217 11-13-2012 02:55 AM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Burçlar hakkında komik konular :) Arkadaş 38 48,239 05-01-2012 10:15 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  maskülen ve feminen burçlar smoochy 2 12,300 03-27-2012 01:29 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Burçlar ve Esma-ül Hüsna kariyb 4 8,884 03-21-2012 02:27 PM
  TEST ( Burçlar ) astrosohbet 27 36,600 03-01-2012 04:32 PM
  burçlar ve makamlar michiru 20 28,187 02-16-2012 11:58 AM
Son Mesaj: eylülmavi

Forum'a Git: