Değerlendir:
  • 49 Oy - 2.37 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

maskülen ve feminen burçlar
Yazar Mesaj
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

maskülen ve feminen burçlar
burçlarla ilgili genel yazılar arasında kalmış bir konu. haritadaki baskın gezegenlerin bulunduğu burçların dişil ya da eril olması kadın üzerinde olsun erkek üzerinde ciddi taraf belirliyor. aynı zamanda pozitif ve negatif olarakta aynı şekilde ayrılıyor.

dişil eril

boğa koç
yengeç ikizler
başak aslan
akrep terazi
oğlak yay
balık kova

örnek vermek gerekirse, bir arkadaşım yengeç erkeği, yükselen başak ay burcuda başak diğer gezegenlerde ağırlıklı yengeçte. gerçekten çok naif, böyle kötü bir şey söyleyince hemen boynunu büküyor. evini,ailesini, çocukları çok seviyor. hep böyle yumuşak bir ses tonuyla konuşuyor.
keza kendimde yükselen-ay burcu-güneş burcu- venüs - jüpiter hepsi maskülen burçlarda konumlanmış, bana hiç kimse örgüyü sevdirememiştir, ama evdeki çimento,sıva işlerini yaparım ( ailemde karadeniz kanı da yok ) yemek yapmaktan - ev işinden nefret ederim. kalebodur döşeyeyim daha iyi. badana - boya - duvar örme hep daha cazip gelmiştir dikiş nakıştan.
sonra annesi ateş vurgusu olan, yine maskülen burç ağırlıklı arkadaşlarımın evinde hep annenin sözünün geçtiğini, evi onların çekip çevirdiğini gördüm.
benim babacımda çok naiftir, ampül değişecek olsa uğraşmaz elektrikçiyi çağırır, evde bir matkap var ama kullandığını hiç görmedik, ellerine bildim bileli manikür yaptırır, tırnakları parmakları çok güzeldir , hiç zorlamaz canını. bazen bu durum kadınlar için çıldırtıcı olabiliyor.hani erkek diyince elinden bir tamirat işi gelsin, korunsun kollansınlar istiyorlar.

mesela bi kız arkadaşım var haritası şöyle http://b1203.hizliresim.com/v/q/3qzg1.png yürüyüşü bile böyle omuzları sallayaraktır, saçları kısaydı küçükken hep futbol oynardı, hala playstation oynar evde hep açar lig tv'yi birasını, araba düşkünü, mangal yakıp rakı masası kurar. makyaj yapmaz, etek giymez. o tarz bi erkeksilik daha başka. yanlış olmasın gülücük
benim yukarıda anlatmak istediğim hormonsal olan değil.
03-22-2012 02:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: maskülen ve feminen burçlar
bana bu, dişi ve erkek burç grupları hiç doğru gelmiyor..

terazi ve ikizler eril diye biliniyor, bi venüüs ve merkürün yönettiği burçlar bana hiçde eril gelmiyor..

ha keza, satürn ve plutonun yönettiği, oğlak ve akrebi de dişi bulamıyorum..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
03-23-2012 12:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: maskülen ve feminen burçlar
Eril ve dişil burçlar bir kişinin doğum haritasında vurgulandığında -genelde- etkilerini gözlemliyorum.

Forumda dişil burç vurgusu olan messa var , eril burç vurgusu olan felice var mesela.

Burçlar sıralamasında bir eril , bir dişil , bir eril , bir dişil olarak gidiyor

Koç hareketi başlatırken , Boğa mevcut olanı sahiplenip koruma odaklı

İkizler hareketli ve sosyal iken , Yengeç evcimen ve iç dünyasıyla temas halinde

Aslan organize edip kendini sahnelerken , Başak işin mutfağıyla ilgileniyor

Terazi sevgisini ifade ederken , Akrep şüphe ediyor ve gizliyor

Yay keşfetme güdüsüyle deneyime yelken açarken , Oğlak bildiği güvenli yolları tercih ediyor

Kova kollektif aklı-mantığı ifade ederken , Balık kollektif hisleri temsil ediyor.

03-27-2012 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Burçlar, Planetler ve Evler ile İlgili Kısa Notlar Angel 36 53,418 05-06-2018 11:27 PM
Son Mesaj: Libra
  Burçlar ve Rüyalar Libra 9 13,521 09-29-2016 12:41 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Burçlar ve Yabancı Dil uranus 31 43,685 07-01-2016 12:04 PM
Son Mesaj: İçimizdeki gökyüzü
  2013 ve burclar uranus 8 10,981 01-12-2013 01:28 AM
Son Mesaj: zeynepece
  Kıstırılmış Burçlar ( Intercepted Signs ) plutonik 26 34,213 11-13-2012 02:55 AM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Burçlar hakkında komik konular :) Arkadaş 38 48,238 05-01-2012 10:15 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  burçlar ve tattoo ilişkisi smoochy 9 16,015 04-10-2012 10:57 PM
Son Mesaj: Derin
  Burçlar ve Esma-ül Hüsna kariyb 4 8,883 03-21-2012 02:27 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  TEST ( Burçlar ) astrosohbet 27 36,596 03-01-2012 04:32 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  burçlar ve makamlar michiru 20 28,182 02-16-2012 11:58 AM
Son Mesaj: eylülmavi

Forum'a Git: