Değerlendir:
  • 34 Oy - 2.74 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
ateskızı Yazılan:1.evimdeki transit neptün uranüsüme (10. ve 11.evde) sekstil açı yapıyor.nası yorumlanabilir?

Hayatındaki yenilikleri hayal edebilirsin,,İş konusunda yeni hayallerin,ideallerin olabilir,İdeallerini gerçekleştirmek için yeni fikirlerin olabilir.Arkadaşlarınla sanat,kişisel ve ruhsal gelişim,toplum,mistik konularla iligli fikir alışverişi yapabilirsin,sorunları olan arkadaşlarının sorunlarıyla ilgilenebilirsin,.Kendinle ilgili konularda fazla idealist olduğun için farkında olmadan gerçeklerden uzaklaşabilirsin,dışardan gizemli görünebilirsin,yaratıcılığın artabilir.
09-01-2009 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

RE: NEPTÜN DEVİNİMİ & TRANSİTLERİ
Transit Neptün 9. evimden geçiyor. Hayata bakışımın çözüldüğünü söyleyebilirim. Her çeşit felsefeye ve yaşam görüşüne eskiden olduğumdan daha faza açığım. insanları neredeyse hiç yargılamaz, yargılayamaz oldum. Bu onları tamamen oldukları gibi kabul etmemi sağlamasının yanında kendi inanç ve yargılarımı bilmeme rağmen bunların sınırlarını epeyce bir genişletmeme veya o sınırların belirsizleşmesine sebep oluyor.

ileriki yıllarda Neptün 9. evimdeyken Balık burcuna geçiş yapacak. Kimbilir belki ben de Van Gogh gibi 30'larında resme başlayıp, sınır tanımaz hayır işlerine girişen biri olurum :P
09-05-2009 04:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

yıldırımdan öğrendim bende... 9. evimde geçis yapıyor ve 2 senedir aynen senin dediğin gibi Valde_Amor bir hayat göürüşüm kalmadı...herkesi kabullendim... o kadar genişledi ki merhamet ve görüşlerim egom falan kalmadı...prensiplerim kalmadı...herşeye olabilir gözüyle bakmaya başladım...bakalım hayırlısı bundan sonra nasıl olur görüşlerim bende merak etmeye başladım...

I Always Ready For Battle!!!

http://img266.imageshack.us/i/astrow2gw0...97305.gif/
09-25-2009 03:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
duru Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

ilerlemiş haritamda transit venüs 12evde yengeçte ve şu anda oğlaktaki plutonla zıt açılı.pluto 6 evde oğlakta.venüsde 5 dereceyle yengeç.bekarım bu açılar evlilikte sorun getirir diye biliyorum.acaba bu açılar devam ettiği sürece evlenmesemmi.yükselenim 9dereceyle aslan.ilerlemiş haritamda satürnde 11derece yengeçte.nasıl bir etki olur acaba.
09-27-2009 10:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
duru Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

neptünü düşünüyordum venüsü yazdım şu anda kafam neptün ve venüs transitleriyle oldukça karışık durumda.şu anda marsım29derece aslan ve neptünle zıt açı yapıcak.ve marsım ilerliyecek başağa ikinci eve, 8 evde balığa geçen neptünle zıtlaşacak.eşim olacak kişi acaba düşünmeden harcayan savruk biri olacakda acaba maddi sıkıntımı yaşayacağım.astrolojida bir takım matematiksel şeyleri öğrendim ama yorumlayamıyorum.lütfen bana yardımcı olun.
09-27-2009 11:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

transit neptün güneşime yaklaşmakta ve ben psikolojik olarak mı yapıyorum bunu kendime bilmiyorum,iyiden iyiye inziva moduna geçiyorum,herşey boş,herşey fani,Baki olan Allah ,ne desem boş,var olmak yok olmak,var olan için yok olmak..bilmiyorum bundan sonra börtü böceklerle mutlu olacakmıyım ,mutluluk???..tek bildiğim hiç birşey bilmediğim, yoksa onuda mı bilmiyorum???
11-20-2009 09:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Nar_Rengi Yazılan:tr neptünün etkileri kaç dereceye kadar etkilidir ?

4-5 derece kala etkisini net bir şekilde göstermeye başlar ve 3-4 derece uzaklaştığı zaman etkisi hafiflemeye başlar diyebiliriz.

12-12-2009 06:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

neptün, chiron,jüpiter şu an yükselenimde yükselmekteler ve işin ilginç yanı T.neptün N.neptünüme kare aks hazırlığında ki, ben hala plüto devinimine bile alışmamışken ne hezimettir bu bilemiyorum bana bu durumu analiz edecek kimse varsa şimdiden minnettarım kendisine
12-26-2009 02:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(02-11-2010 02:29 PM)Nar_Rengi Yazılan:  tr neptün ün natal ay a olan 180 derecelik açısı nasıl etkiler verir ?

sevgili nar rengi, ( en sevdigim renk bu arada çok güzel nick seçimi tebrik ederim:D )

bu transit eskisine göre daha fazla anlayış, merhamet, empati yeteneği verebileceği kadar zaman zaman umutsuzluk duygusuyla akan gözyaşları, melankoliye eğilim gibi gölge yanlar da verebilir.
ay ; ev, aile ve kadınları da temsil ettiginden bu konularla ilgili çeşitli belirsizlikler, netleşmemeler, gerçeği algılayamamak ve aldanmalar gibi gölge neptün etkileri olabilir.

bu dönemde yeni bir ev almak, ev taşımak , evde tadilatları için çok uygun bir zaman dilimi olmayabilir.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
02-11-2010 03:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(02-11-2010 03:53 PM)Nar_Rengi Yazılan:  teşekür ederim serena , bende çok seviyorum bu rengi..
nerdeyse bütün kıyafetlerim kırmızı ve tonları gülücük

cvp için de teşekür ederim ay 11.evde tr neptünde 5 ev üzerinden geçmekte birde bu şekilde yorumlarmısın ?

transit neptün 5. evden geçerken sevme ve sevilme ihtiyacı çok artabilir. ilahi aşk, kendini sevgiye adamak, sevginin en geniş anlam ifadesini keşfetmek gibi bir içgüdü verebilir.
5. evin temsil ettigi mutluluk alanlarıyla ilgili çok daha derin bir algı ortaya çıkarak tipik dünyevi mutluluklar kişiye yetmez ve hayatta daha derin anlamlar arayabilir. neptün 5. evde, ''manevi mutluluk'' temasını ön plana çıkartarak kişiyi ; dünyevi mutluluk kaynakları konusunda daha felsefi , daha manevi okyanuslara inmeye zorlayacaktır. doğaya, kuşlara, çiçeğe, böceğe, çocuklara duyulan sevgi eskisine göre çok daha artabilir.
neptün kristalleştirir. tozlaştırır. derinleştirir. neptün dokundugu gezegeni daha derinlere inmeye zorlar. ama bir yandan pembe bir sarhoşluk içinde, kendini kaybetmeye ve aldanmaya da neden olur.

11. evdeki ay 'ı 5. evden sıkıştıran bir neptün kişiyi sosyal alanlarını sorgulama ve sosyal hayatında daha derin anlamlar aramak konusunda güdümleyebilir.
örneğin bu kişi için toplumsal yardımlaşma , muhtaç kimseleri koruyup kollamak, sosyal bilince ulaşmak gibi konular eskisine nazaran çok daha önem kazanabilir.
kişi mutluluğunu bu tip çıkarsız dayanışma ve yardımlaşma gibi aktivitelerden sağlayabilir.

çevreye karşı hassasiyet , koruma iç güdüsü ve merhamet oldukça artabilir.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
02-11-2010 07:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Neptün' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 6 31,353 10-16-2017 08:26 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Neptün Doğ.Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 5 10,205 09-06-2017 12:23 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Transit Neptün Doğ.Haritasında Merküre Açı Yaparsa astrosohbet 3 6,944 02-10-2013 08:26 AM
Son Mesaj: albunea
  Neptün Gerilemesi El Auria 21 31,421 08-16-2012 10:37 AM
Son Mesaj: eylülmavi
  Transit Neptün Açıları ginka 91 144,545 06-13-2012 01:39 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir