Değerlendir:
  • 43 Oy - 3.12 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneş Evlerde :
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Güneş Evlerde :
ben hatırlıyorum tiyatral gülücük

hatta Mutfak bölümünde 150 derecelik açının hastalık ( 6.ev ) ve ölümle ( 8.ev ) bağlantısı varmıdır gibi bir menü açmıştım ama hiç rağbet görmedi =)

11-06-2010 02:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

RE: Cvp: Güneş Evlerde :
(04-26-2007 11:23 AM)salmakis Yazılan:  Güneş Sekizinci Evde [/b]

Sekizinci ev, ortaklaşa kazançlar, miras, eşimizin ya da ortağımızın değer yargıları, cinsel yaşam ve ölüm konularını içerir. Bu konuların birbiriyle ortak noktası, kendimize ait olanı, bir başkasınınki ile bir araya getirerek farklı tek bir vücut haline getirmektir. Buradaki ölüm, “kendinden vazgeçmek” anlamındadır. Dolayısıyla kadersel temalar içerir. Güneş egoyu ve kişisel yaşam enerjisini temsil ettiği için bu evde zayıf düşer. Sekizinci ev, genel olarak zayıf bir evdir.

Güneş sekizinci eve geldiğinde, kendi özünden daha yüce bir tema ile bütünleşir. Güneş’i sekizinci evde olan kişiler kendilerini geliştirmek, kişisel sınırlarını aşmak, kendi bireyselliklerinden uzaklaşmak ve başka insanlarla birlikte değişime uğramak isterler. Bunu çeşitli yollarla ve farklı derecelerde gerçekleştirirler. İlişki içinde olduğu kişilerle değer yargılarının ortak yönlerini keşfetmeye çalışırlar. Başka insanların kişisel değer yargılarını değiştirmeye çalışabilirler. Eşin ya da ortağın parasını yönetiyor ya da finansal işlerle uğraşıyor olabilirler. Her konuda paylaşımlar çok önemlidir. Kendilerini, başkalarıyla bir şeyler paylaştıkları sürece mutlu ve yaşam dolu hissederler. Bu kişiler tek başlarına kaldıklarında kendilerini sınırlandırılmış hissederler ve yaşam enerjileri iyice düşer.

Sekizinci ev mistik konularla da ilgilidir. Mistik konulara eğilip, gizemli olanı keşfettikçe mutlu olurlar.

Astrozenith
çok soru sorduğumu biliyorum kusruma bakmayın
koçtaki bi güneş ne yapar? diyelim güneş koçta ama diğer gezegenlerden açı almamış tipik bi koç
güneş burada bi koç tavrıyla kendinden vaz geçmek isticek ama koç tavrıyla?!
burda "kendinden vaz geçme" konusunda zorlanan bencil bi kişilikmi ortaya çıkacak

u_u
12-26-2010 05:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Sevgili büşra senin güneşin diğer gezegenlerden açı almış, venüs-güneş-satürn kavuşumun var, ayrıca güneşin jüpiterle sextil, plütoyla üçgen açılanmış, çok şanslı bir ışığın var, eğerki açısız bir güneş yerleşimini soruyorsan 8. ev olsun, diğer evler olsun farketmez, güneşin bulunduğu burç hangi element etkileri ile besleniyorsa o elementin ihtiyaçlarını kendi adına kişi sağlamalıdır ki güneşi etkili olsun, güneşi etkili olmayan kişi kimliğinde güvensizlik yaşar, koç burcunda açısız bir güneş, benliğinin bilincinde olmayan bir kişiye işaret edebilir, kimliğinin verilerine sahip çıkıp beslemek zorundadır..verygood
12-26-2010 06:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

güneşim 9.evde olmalı kesinlikle, 8.ev güneşiyle alakam yok.. whole singe göre güneşim 9. evde, bu seferde merkür venüs mars plutom 10. eve kayıyor..
eminim, güneş, mars, merkür pluto, venüsüm 9. evde olmalı..
satürn 7. evde kesinlikle..
neptün 12. evde olmalı.. bugüne kadar hiç bi arkadaşım konuusnda yanılmadım.

deminden beri tüm ev sistemlerni denedim, değişik saat hesaplamaları yaptım; güneşin 9. evde satürnün 7. evde olduğu bi harita çıkaramadım..

sanırım bu gidişle kendime özel bi harita icat edeceğim dil çýkarma

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-27-2010 12:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aisha Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 2

bende de güneş 8. evde.kendim kadar bencil ve cimri birisini henüz tanımadım. çocukken çok cömerttim arkadaşlarıma çikolata gofret alırdım ama büyüdükçe para aşkı kapladı içimi arkadaşlarıma sakız ısmarlamaktan bile acizim

Burası çok yakında güncellenecek...
01-26-2011 04:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(01-26-2011 04:42 PM)Aisha Yazılan:  bende de güneş 8. evde.kendim kadar bencil ve cimri birisini henüz tanımadım. çocukken çok cömerttim arkadaşlarıma çikolata gofret alırdım ama büyüdükçe para aşkı kapladı içimi arkadaşlarıma sakız ısmarlamaktan bile acizim

farkında olup bunu itiraf diyebilmekte bişey...ama cimri insana evrende cimri olur diye düşünüyorum gülücük
01-26-2011 04:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aisha Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 2

evet hayat bana cimri davrandı da

güneş 8. ev o kadar da korkulacak birşey değil aslında.hayatı çok ciddiye alan,şaka kaldıramayan bi insanım ve çevremin çoğu ile espri anlayışımız pek uyuşmuyor. kendini çok önemseyen insanlar şaka kaldırmaz gibime geliyor.hayatı ciddiye almaktanda yavaş yavaş vazgeçiyorum gibi.herşey olduğuna varır ama tedbirli olmakta yinede fayda var.kendinden vazgeçmek derken bundan bahsediyor olabilir :kendini önemsememeyi öğrenme,kendinle dalga geçme

Burası çok yakında güncellenecek...
01-29-2011 05:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(01-29-2011 05:53 PM)Aisha Yazılan:  evet hayat bana cimri davrandı da

güneş 8. ev o kadar da korkulacak birşey değil aslında.hayatı çok ciddiye alan,şaka kaldıramayan bi insanım ve çevremin çoğu ile espri anlayışımız pek uyuşmuyor. kendini çok önemseyen insanlar şaka kaldırmaz gibime geliyor.hayatı ciddiye almaktanda yavaş yavaş vazgeçiyorum gibi.herşey olduğuna varır ama tedbirli olmakta yinede fayda var.kendinden vazgeçmek derken bundan bahsediyor olabilir :kendini önemsememeyi öğrenme,kendinle dalga geçme

Kendini ve atrafını çok öenmsediğinde daha fazla hata yaparsın.Ve bilirsin çoğu psikolojik sorunlar kendini ve etrafı fazla önemsemekten,dolayısıyla özgüven eksikliğinden ve beğenilme kaygısından kaynaklanır...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
02-09-2011 07:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Güneş 7.evimde ve Koç'ta.Ayrıca 7.evimde de sadece Güneş var.Koç'ta olması iyi hoş da,Satürn,Uranüs ve Neptün'le kare açıları var.Dezavantajlarını daha çok yaşıyorum malesef..
02-10-2011 01:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(01-29-2011 05:53 PM)Aisha Yazılan:  evet hayat bana cimri davrandı da

genellikle bir insanın venüsü oğlaksa cimrilik görülebiliyor.
akrepte cebindeki akrep misali parayı kendisine ait bir güç gibi gören bir bir burç
gerçi venüs jupiter karen var bonkörlük verebilir ama bu durum zararına sebep olmuşsa, akrebin yediği kazıkları unutmayan duygusal hafızası seni cimriliğe itebilir ki , oğlak hem de akrep para tutuma konusunda namlıdır gülücük
02-10-2011 01:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  GÜNEŞ Angel 11 31,675 03-01-2019 08:01 AM
Son Mesaj: Feslegen
  (Haritanızda Güneş)En Parlak Işıldadığınız Yeri Bulmak : Güzellik Küresi raisisset 34 48,190 04-03-2018 06:35 PM
Son Mesaj: justicee
  Güneş 1.Evde-Tüm Haritalarda pinknilden 0 4,250 06-30-2017 08:36 PM
Son Mesaj: pinknilden
  Güneş Merkezli Yaşamak astrosohbet 11 21,789 02-05-2015 11:24 PM
Son Mesaj: zorlamak
  Güneş ve altın arasındaki geleneksel ilişki Derin 0 3,813 12-16-2010 04:54 PM
Son Mesaj: Derin
  Güneş Burçlarda Anahtar Kelimeler Dinoo 3 10,169 11-23-2010 12:38 PM
Son Mesaj: Daily
  Güneş ve Ay astrosohbet 4 20,429 07-30-2010 05:07 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  Güneş Devinimi qulsah 0 3,096 01-01-2009 05:11 AM