Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.43 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneş Merkezli Yaşamak
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Güneş Merkezli Yaşamak
Hayatlarımızın merkezinde neler var ?

Ailemiz mi , Sevgiliniz mi , Mesleğiniz mi , Arkadaşlarınız mı , Siyasi görüşünüz mü , Tuttuğunuz spor takımı mı , Eğlence mi , İnternet mi vb.. ??

Hayatınızın merkezine aileniz ya da sevgiliniz ya da arkadaşlarınız gibi ''diğer'' insanlardan birini alırsanız , o insan sizi seviyor olsa bile sizin her konuda neyin iyi ve neyin faydalı olduğunu bilemez ve dahası pek çok kere sizin beklentilerinizi karşılayamayabilir çünkü o kişinin de kendine özgü istek ve ihtiyaçları ve alışkanlıkları vardır.
O kişi hayatı kendi penceresinden algılıyordur.
Siz kendi hayatınızın merkezine o kişiyi koyduğunuzda ve o kişi beklentiniz olan şeyden farklı davrandığında hayal kırıklığı yaşarsınız.

Derler ki '' beklentileriniz ne kadar az ise o kadar özgürsünüz ''

Her konuda böylemidir bilemiyorum lakin ilişkiler konusunda böyle olduğunu düşünüyorum. Bir zamanlar hayatımın merkezine ailemi koyduğumda , beni ne kadar sevseler de benim için en iyi olan şeyleri bilemediklerini farkettim. Sonra bir süreliğine hayatımın merkezine sevgiliyi koydum. Umursamaz şekilde çekip gittiğinde hayat pergelimin o sabit ve sağlam durması gereken ayağının kaydığını farkettim. Sonra arkadaşlarımı hayatımın merkezine koymayı düşündüğümde , aslında beni çokta iyi tanımadıklarını farkettim.

Sonra yıllar önce okuduğum S. Covey adlı birinin yazdığı kitaptan İLKE MERKEZLİ YAŞAMAK adlı bölümü hatırladım.

S.Covey diyordu ki '' Hayatımızın merkezine bir takım İlkeler ( Prensipler ) koymalıyız , tüm kararlarımız duygularımıza yada sevdiğimiz insanlara yada yaptığımız işe yada ne kadar paramız olduğuna bağlı olmamalıydı.. Tüm kararlarımız , pergelimizin sabit ayağının altında duran prensiplerimize göre olmalıydı ''

İnançlı biri olarak bir şey öğrendiğimde , bu öğrendiğim şeyin DİN sisteminde ki yerini az da olsa sorgulayan biriyim.

Prensiplere göre yaşamak , inandığım Dine uygun bir model gibi görünüyor hatta ta kendisi.

Benzer şekilde öğendiğim bazı şeylerin Astroloji içindeki yerinide zaman zaman sorgularım. Astrolojide merkez kavramı Güneşle tanım bulur. Doğum haritasının odak noktasında Güneş vardır. Pergelin sabit ayağında Güneş bulunur. Astrolojiye ilk adımını atan birisi Güneşle karşılaşır ve '' ben .... burcuyum '' der.

Öyleyse şunu diyebilir miyiz '' İnsanlar bir gün ilke merkezli yaşamaya karar verirse , bu ilkeleri doğum haritasında ki Güneşe göre belirleyebilir '' ??

Evet bence gayet lezzetli ve mantıklı bir noktaya değinmiş oluruz.

Astrolojik potansiyellerini yada sosyal konumunu ayırt etmeksizin HERKESİN merkezine koyması gereken TEMEL kavramlar da vardır. Örneğin ÖZSAYGI gibi.
Kişi kendine saygı duymalı , kendini iyi-kötü özelikleriyle kabul edebilmeli , kendiyle barışık olmalıdır ki başkalarıyla olan ilişkilerine de saygı kavramını yansıtabilisin.

Özsaygı gibi herkes için merkezi olması gereken temel bir kaç kavramı kenarı koyup daha özele inersek ,

Güneşi Boğa burcunda olan biri , sahip olduklarını merkezine koyabilir , güven konusunu prensip haline getirebilir vb.

Güneşi Jüpiterle üçgen açı yapan biri , erdemli olmayı ilke edinebilir , '' her durumda neşeli olabilirsin '' gibi bir prensip edinebilir.

Güneşi Akrepte olan biri , güçlü olmayı ama güce ulaştığında diğerlerini ezmemeyi ilke edinebilir , ilişkiler konusunda tutku konusunu doğal kabul edip ön planda tutmayı prensip edinebilir ve partner seçimlerinde buna dikkat edebilir.

Güneşi Chiron ile sert açı yapan biri , kendi kalp yarasını ''başkalarına faydalı ol'' prensibiyle tedavi edebilir.

Peki bir kişinin bu karamları prensip haline getirmesi nasıl olacaktır ?

Hayatınızın merkezini oluşturma süreci hızla olacak yüzeysel bir süreç değildir. Bol bol o prensibi sözle ve yazıyla ve de uygulayarak tekrarlamak tekrarlamak tekrarlamak gerekir. O prensip bilinçaltınıza ulaşmalıdır yani AY burcunuz da bunu kabul edip benimsemelidir. Yoksa karar zamanlarında o hep aşina olduğunuz eski alışkanlıklarınıza yani AY'ın karanlık yüzüne yönelme ihtimali olacaktır.

Güneş merkezli prensiplerinize uyumlu yaşamak , hem içsel ateşinizi besleyecek , hem hayatınıza doyum katacak , hem de yansıtacağınız sağlam karakterinizle çevrenize Güneş gibi aydınlık veren ( sevilen , beğenilen ) biri olmanıza işaret eder.

07-28-2011 05:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DenizKızı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Güneş Merkezli Yaşamak
Çok faydalı bir yazıydı gerçekten.çiçek Peki güneşi sadece kavuşum yapanlar açısız gezegen olarak mı kabul ediliyor?Yoksa mesela benim sadece saturnle kavuşum yapmış sadece merkür kavuşumu olanlar merkürü ilke edinebilir diye düşünebilir miyiz

http://imageshack.us/f/151/tubar.jpg/
07-28-2011 09:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

teşekkürler yıldıırm..

Derler ki '' beklentileriniz ne kadar az ise o kadar özgürsünüz ''

ne kadar plan yaparsam o kadar huzurlu oluyorum, aslında yapmak da istemiyorum.. anı yaşamak isitiyorum-son yıllarda başarabiliyorumda bunu- hep bir şeylerin planını proğrmanı yapıp kendimi kasmak istemiyorum ama, plan yaptığım zamnalr bi okadar da mutluyum..

allahhh en az hayallerimin bin katı, şu andan itibaren saniye saniye planlarım vargülücük)) ne gereksiz şeylerle kendimi meşgul ediyorum.. yarına çıkacak mıyım oysagülücük)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
07-29-2011 01:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(07-28-2011 09:28 PM)DenizKızı Yazılan:  Çok faydalı bir yazıydı gerçekten.çiçek Peki güneşi sadece kavuşum yapanlar açısız gezegen olarak mı kabul ediliyor?Yoksa mesela benim sadece saturnle kavuşum yapmış sadece merkür kavuşumu olanlar merkürü ilke edinebilir diye düşünebilir miyiz

Konuyla ilgili Kova burcuna ve Satürne odaklanabilirsin.

Satürnle alakalı bir kaç örnek prensip yazalım

* Akıl yaşta değil baştadır

* Zaman her şeyin ilacıdır

* Her zahmette bir rahmet vardır

* Dünya ; kazananları sever

07-29-2011 04:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
meltemac Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

güneş venüs ve mars ile kavuşum yapmış
neptün ile üçgen
pluton ile karşıt

sabırlı ol
dengeli davran
sezgilerine güven
plutona bireşey bulamadım halbuki en çok o beni etkiliyor ne olabilir acaba

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/17/8483.gif
07-29-2011 04:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(07-29-2011 04:58 AM)meltemac Yazılan:  güneş venüs ve mars ile kavuşum yapmış
neptün ile üçgen
pluton ile karşıt

sabırlı ol
dengeli davran
sezgilerine güven

Plüto prensiplerine bir kaç örnek

* Ölüm bir son değildir. Ölüm ; bu hayatımın değerini farketmem için bana sunulan bir davetiyedir..

* Ya Tam , Ya Hiç !

* Sağlıklı şüphe iyidir.. Herkese güven olmuyor lakin paranoya kötüdür..

* Her şeyimi kaybetsem ve dibe vursam da farketmez , ben güçlüyüm ve küllerimden yeniden doğarım..

07-29-2011 05:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
meltemac Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

(07-29-2011 05:12 AM)Yıldırım Yazılan:  
(07-29-2011 04:58 AM)meltemac Yazılan:  güneş venüs ve mars ile kavuşum yapmış
neptün ile üçgen
pluton ile karşıt

sabırlı ol
dengeli davran
sezgilerine güven

Plüto prensiplerine bir kaç örnek

* Ölüm bir son değildir. Ölüm ; bu hayatımın değerini farketmem için bana sunulan bir davetiyedir..

* Ya Tam , Ya Hiç !

* Sağlıklı şüphe iyidir.. Herkese güven olmuyor lakin paranoya kötüdür..

* Her şeyimi kaybetsem ve dibe vursam da farketmez , ben güçlüyüm ve küllerimden yeniden doğarım..

Her şeyimi kaybetsem ve dibe vursam da farketmez , ben güçlüyüm ve küllerimden yeniden doğarım.verygood
ama dibe vurursam bir şeyler fark etmeli ... en azından bende fark etmeli

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/17/8483.gif
07-29-2011 05:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
arzu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 0

yazı çok güzel yıldırım..eline sağlık..ben balığa ve jüpitere mi odaklanmalıyım..okuma yazma merhamet temaları mı ağırlıklı ben de acaba?

[Resim: astro2gw32arzu333233226.th.gif]
07-30-2011 12:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Güzel , cok güzel bir yazı güneşi ve ayı arasında kare acı olan biri olarak fazlaca zorlanıyorum güneşlime üçgen yapan bir gezegen yok mars ve satürn ile sextile var ve şiron ile kavuşum şirona mı yönelmeliyim ?

Teşekkürler Yıldırım yazı cok güzel..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
07-31-2011 11:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(07-31-2011 11:56 PM)nisan15 Yazılan:  Güzel , cok güzel bir yazı güneşi ve ayı arasında kare acı olan biri olarak fazlaca zorlanıyorum güneşlime üçgen yapan bir gezegen yok mars ve satürn ile sextile var ve şiron ile kavuşum şirona mı yönelmeliyim ?

Teşekkürler Yıldırım yazı cok güzel..

eşiniz başak burcu özellikleri taşıyorsa eğer ( evliydiniz diye hatırlıyorum ? )

koç ve marsa ve de uranüse özgü prensipler edinebilirsiniz.

08-01-2011 01:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  GÜNEŞ Angel 11 31,577 03-01-2019 08:01 AM
Son Mesaj: Feslegen
  (Haritanızda Güneş)En Parlak Işıldadığınız Yeri Bulmak : Güzellik Küresi raisisset 34 47,926 04-03-2018 06:35 PM
Son Mesaj: justicee
  Güneş 1.Evde-Tüm Haritalarda pinknilden 0 4,237 06-30-2017 08:36 PM
Son Mesaj: pinknilden
  Güneş Evlerde : uranus 85 121,012 09-02-2016 03:19 AM
Son Mesaj: Alejandro
  Güneş ve altın arasındaki geleneksel ilişki Derin 0 3,803 12-16-2010 04:54 PM
Son Mesaj: Derin
  Güneş Burçlarda Anahtar Kelimeler Dinoo 3 10,156 11-23-2010 12:38 PM
Son Mesaj: Daily
  Güneş ve Ay astrosohbet 4 20,408 07-30-2010 05:07 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  Güneş Devinimi qulsah 0 3,091 01-01-2009 05:11 AM