Değerlendir:
  • 48 Oy - 2.58 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron ( Chiron ) Evlerde
Yazar Mesaj
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: Şiron ( Chiron ) Evlerde
Nevrotik Yazılan:
Yıldırım Yazılan:12.evdeki Şironun , kişinin kendi iç dünyasını didiklemesi gibi bir özelliğe işaret edebileceğini düşünüyorum.
mesela korkuları üzerine yada takıntıları üzerine kafa yormak gibi yada mesela rüyaları vb. bilinç ötesi konular üzerine detaylar içinde boğulmak gibi..
olumlu anlamda , 12.evdeki Şironun ruhsal bir Şifacı olma potansiyelinden söz edebiliriz.
olumsuz anlamda ise '' resmin bütününü görmekte zorlanmak '' olasıdır.

12.ev şiron sahibi olarak 1. 2. ve 4.cümlene katılıyorum. Ruhsal bir şifacı da oluruz bir gün inşallah.
kÜÇÜK NOT: Bugün ben mutfaktayken ablam beni gözlemlemiş ve kafadan koptuğuma iyice kanaat getirmiş. Farkında değilim, mutfak çöpünün kapağını defalarca yıkamışım, otomatiğe bağlamışım, durumum vahim;(

Benim bir arkadasımında chironu 12.evde ve takıntılıdır,temizlik konusunda özellikle.ELini yıkamak gibi.Sonra sayılara takıntısı vardır.Huzursuz bir yapısı vardır.İçsel eleştiri mekanizması gelişmis ve genelde kendini begenmez artı satürn(5.evde) karsıt.Temizlik yapmayı sevmez tembeldir:D Simetri takıntısı yok, dışardan merhametli vs gözükmez ama çok merhametlidir ve gerçekten ruhsal bir sifacı yetisine sahip.Tıp okumak istiyordu ama sonra ona uygun olmadığını düsündü.Ama sağlıklı yasam konularında vs takıntılı.Yükselen basak ama onun dısında basak etkisi yok.Rüyaları ilginçtir ama gerçeklesen rüyalar değilde farklı rüyalar görür sisler ardında gibi.Yani anlattıda bir kaç kez masallah film gibi:D Öngörüleri tutarlıdır.Bir insan hakkında hissettiklerinin doğruluğu genelde çıkar.Hoslanmadığı birine karsı huysuz davranır.Tuhaf sekilde insanların ruhlarını seziyor.
10-27-2009 03:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Şiron ( Chiron ) Evlerde
şironun bulunduğu evi ile ilgili konularda tıpkı şiron mitindeki gibi;
kendine hayrı dokunamaması ,ancak, başkalarının sıkıntılarını gidermek olabilir.
7.evde ilişkiler
2.evdeyse finansal konular
3.evdeyse iletişim vs.
yani ,bulunduğu evle ilgili sürekli kan kaybetsek de ,başkalarına tavsiyede bulunuyoruz ve onların yaralarını sarıyoruz.
yaralı doktor(şiron) da kendini iyileştirecek ilacı bir türlü bulamamıştı.ancak , başkalarına şifa veren bir çok ilaçı keşfetmişti.
şironla açı yapan gezegen için , tembellik ve gevşeklik gibi kelimeler söz konusu olmaz.
sert açılarda yaralanacak , yumuşak açılarda ise şifa bulacaktır.
şifa bulmasını şöyle düşünelim.
nane limon, hastalandığımızda bizi ayakta tutar.ancak , sürekli içilebilecek hoş bir içecek değildir.hatta içerken yüzümüz bile ekşir.
işte şironla açı yapan gezegen içinde mutsuz yorumu yapabiliriz.ancak dayanıklılık ve çalışkanlık gibi özellikleri olacaktır.
yumuşak açılarda başak burcunun olumlu özellikleri ,sert açılarda başağın gölgeleriyle beslenecektir.
başak burcu hizmet etmek , kusursuzluğa ulaşmak vs. gibi egonun hoşlanmadığı bir çok özellik taşır.tevazu sahibi olması en olumlu özelliklerinden biridir. ancak , bu özellik dahi ego tarafından sevilmez.egomuz lider olmak , takdir edilmek ve takılmadan zahmetsiz bir şekilde ilerlemek ister.bunlar da başak burcuyla zıt kavramlardır.
merkürü ele alırsak başağın kuvvetli olduğu bir gezegendir.ancak , merkür de başakta istediği şekilde hareket edemez.merkür başakta ayranalizcilik, sistemleşmek ve bilgide ustalaşmak ister.
merkür başakta, merkür ikizlerinde olduğu gibi neşeli ve fırlama bir şekilde hareket edemez.;)
özetle, merkür güçsüz değil.ancak , istediği rahatlığa da sahip değil.
kuvvetli olduğu merkür dahi, belli sıkıntılar çekiyors, diğer gezegenler doğal olarak zorlanacaktır.
10-27-2009 04:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
su perisi Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

En çok merak ettiğim konuyla sitemize merhaba demek istiyorum...

Benim şironum 11.evdeymiş fakat bugüne kadar yaz saati uygulaması yapmadığım için hep 10.evde çıkıyordu ve ben iş konusundaki korkularımı burdaki şirona bağlıyordum ama artık o 11.evde ve artık bu durumu neye bağlayacağımı bilemiyorum.

İşe girmek için yanıp tutuşuyorum evde felaket derece sıkılıyorum ama söz konusu görüşmeye gitmek olunca işin rengi değişiyor benim için mutlaka bir bahane bulup vazgeçiyorum.Gerçi bu kaçma meyli balığın en belirgin özelliği. Hayatımı o kadar olumsuz etkiledi ki eve çivilendim diyebilirim.Şaşırdım resmen ne yapacağımı....10.evimde şu an uranüs ve jüpiter transitleri var hatta merkür ve mars da orda ama ben hala işsizim. Bana bir yorum getirmenizi rica ediyorum. :(

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/22/8131.gif
03-22-2011 04:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(03-22-2011 04:07 AM)su perisi Yazılan:  En çok merak ettiğim konuyla sitemize merhaba demek istiyorum...

Benim şironum 11.evdeymiş fakat bugüne kadar yaz saati uygulaması yapmadığım için hep 10.evde çıkıyordu ve ben iş konusundaki korkularımı burdaki şirona bağlıyordum ama artık o 11.evde ve artık bu durumu neye bağlayacağımı bilemiyorum.

İşe girmek için yanıp tutuşuyorum evde felaket derece sıkılıyorum ama söz konusu görüşmeye gitmek olunca işin rengi değişiyor benim için mutlaka bir bahane bulup vazgeçiyorum.Gerçi bu kaçma meyli balığın en belirgin özelliği. Hayatımı o kadar olumsuz etkiledi ki eve çivilendim diyebilirim.Şaşırdım resmen ne yapacağımı....10.evimde şu an uranüs ve jüpiter transitleri var hatta merkür ve mars da orda ama ben hala işsizim. Bana bir yorum getirmenizi rica ediyorum. :(

evet bu kaçışın ve korkunun göstergesi Şiron değil.

Satürn korkularla bağlantılıdır ve senin Merkür-Satürn zıt açın var.
Neptün ve Balık burcu kaçışla bağlantılıdır ve senin Merkür-Satürn ikilisi Neptünle de açı yaparak T-Kare oluşturuyor.

Jüpiter ve Uranüsün 10.evinde olduğu bu dönemde , neptünyen kaçışları ve oyalanmayı bırakıp somut girişimlerde bulunursan olumlu sonuçlar görebilirsin fikrindeyim.

03-22-2011 04:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DenizKızı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Peki şironu 10.evde olan birisi için,yani; o kişi asla en tepeye çıkamayacak ama başkalarına yardım edecek bu mu demek.Asla o kişi o ev özelliğine erişemeyecek gibi bir anlam mı çıkıyor kabaca..

http://imageshack.us/f/151/tubar.jpg/
03-24-2011 12:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

şironum ikizlerde 12.evde.. ilginç rüyalar görürüm arada gerçekleştği de oldu rüyalarımın bi kaç defa... insanların ne düşündüğünü hissetmeye çalışırım , o an ki ruh hallerini merak ederım ve hep anlayama çalışırım...

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
04-09-2011 09:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

(03-24-2011 12:11 PM)DenizKızı Yazılan:  Peki şironu 10.evde olan birisi için,yani; o kişi asla en tepeye çıkamayacak ama başkalarına yardım edecek bu mu demek.Asla o kişi o ev özelliğine erişemeyecek gibi bir anlam mı çıkıyor kabaca..

Bu sorunun cevabini bende cok merak ediyorum... sanirim erisir ama bir türlü yeteri kadar taninmadigi hissiyati uyanabilir.. ve bu durumda insani acitir... olabilir diye düsünüyorum...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
07-23-2011 12:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DenizKızı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

(07-23-2011 12:13 AM)Mavisahram Yazılan:  
(03-24-2011 12:11 PM)DenizKızı Yazılan:  Peki şironu 10.evde olan birisi için,yani; o kişi asla en tepeye çıkamayacak ama başkalarına yardım edecek bu mu demek.Asla o kişi o ev özelliğine erişemeyecek gibi bir anlam mı çıkıyor kabaca..

Bu sorunun cevabini bende cok merak ediyorum... sanirim erisir ama bir türlü yeteri kadar taninmadigi hissiyati uyanabilir.. ve bu durumda insani acitir... olabilir diye düsünüyorum...

Senin de 10.evdeymis siron... büyük ablamda da 10.evde hem de mc ile kavuşumda.. o kariyer yapmak zorunda tıp okuduğu için. bazı ünlüleri araştırdım 10.evde şironu olan picasso var aklımda kalan..başlarda onun resimlerini kimse anlayamıyormus sonradan ünlü olmus sanırım.. hala arastırıyorum ünlüleri.etkilerini görcez yorumun için teşekkürlerçiçek

07-23-2011 12:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

(07-23-2011 12:32 AM)DenizKızı Yazılan:  

Senin de 10.evdeymis siron... büyük ablamda da 10.evde hem de mc ile kavuşumda.. o kariyer yapmak zorunda tıp okuduğu için. bazı ünlüleri araştırdım 10.evde şironu olan picasso var aklımda kalan..başlarda onun resimlerini kimse anlayamıyormus sonradan ünlü olmus sanırım.. hala arastırıyorum ünlüleri.etkilerini görcez yorumun için teşekkürlerçiçek

Bu ara siron 10. evde tip okumayla alakalida bir yazi okudum az önce siron kisminda... hic tip alanim olmamistir ama acaba simdiye kadar yanlis mi yönlendirildim meslek hayatinda diye de düsünüyorum.. bu ara hangi burclarda sironlariniz?

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
07-23-2011 12:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DenizKızı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

(07-23-2011 12:49 AM)Mavisahram Yazılan:  
(07-23-2011 12:32 AM)DenizKızı Yazılan:  

Bu ara siron 10. evde tip okumayla alakalida bir yazi okudum az önce siron kisminda... hic tip alanim olmamistir ama acaba simdiye kadar yanlis mi yönlendirildim meslek hayatinda diye de düsünüyorum.. bu ara hangi burclarda sironlariniz?

Benim aslanda ablamın yengeçte

07-23-2011 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şiron ( Chiron ) Burçlarda bluex 23 61,780 02-09-2019 11:16 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Şiron Hakkında Bilgiler Mavi 81 109,285 11-17-2017 11:06 AM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron ve Başak Burcu ?? astrosohbet 135 178,318 03-25-2017 11:23 PM