Değerlendir:
  • 28 Oy - 2.43 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astroloji'nin Anahtarı-Chiron
Yazar Mesaj
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

Astroloji'nin Anahtarı-Chiron
[Resim: chiron_glyph.png]

Chiron (Kayron)’la ilgili türlü mitolojik hikayeler anlatılmış, yazılmış ve çizilmiş. Hepsinin ortak özelliği Chiron’nun yarı insan ve yarı hayvan (At) olması, tıptan güzel sanatlara, savaşçılıktan dini ritüellere kadar uzanan geniş bir yelpazede bilgi sahibi olması ve bu bilgiyi etrafındakilere aktarması ve bir rivayete göre savaş yüzünden bir rivayete göre de okçuluk eğitimi verirken ayağına ok saplanması, bir dağda yaşaması ve ölümsüz olması. Sonrasında ise, ayağında ki problem yüzünden çektiği acıya daha fazla katlanamaması yüzünden yine bir rivayete göre tanrıların üzülmesi veya bir başka tanrının bir bedel karşılığı acısının dinmesi için onu ölümsüz kılar ve ölür…

Tabii bu işin mitolojik kısmı ve aslında Chiron hakkında bizlere bir çok bilgi vermektedir. Çok yetenekli,bilgili ve bu bilgiyi başkalarına aktarmasının yanı sıra, iş başa düştüğünde kendisine yetememesi, kendi sorununa çözüm bulamaması. Bir nevi “Terzi’nin kendi söküğünü dikememesi” durumu, aciz kalması ve sorunla baş edememesi…

Mitolojinin ardından şimdide gökyüzüne doğru uzanalım ve Chiron’un bulunduğu yer ve yörüngesi hakkında biraz bilgi sahibi olalım. Chiron bir gezegen değil kendisi aslında bir kuyruklu yıldızdır. Astrolojide kullandığımız ensturmanlar sadece gezegenler değil bu gibi önemli kuyruklu yıldızlar, arap noktaları, orta noktalar..vb ensturmanlarıda hem bireysel harita analizlerinde hem de öngörü aracı olarak kullanmaktayızdır. Chiron’a tekrar dönecek olur isek; sabit bir yörünge hızı bulunmamaktadır. Satürn ve Uranüs yörüngeleri arasında yer alan bu kuyruklu yıldız her burcu farklı hızlarda kat etmektedir. 6 Aralık 2005 yılından beri Kova burcunda seyahat etmekte idi, tabi bu seyahati sırasında bir çok defa geri hareketi de olmuştur. 18 Şubat 2019 yılına kadar da Balık burcunda seyahat edecektir. Satürn ve Uranüs yörüngelerinin arasında yer alması, hem karma ve korku üzerinde (Satürn) hem de bağımsızlık ve orjinallik ihtiyacımız olan noktalarla ilgili önemli bilgiler vermektedir.

Astrolojide Chiron; psikolojik olarak zorlandığımız, kendimize yetemediğimiz, yara aldığımız (fiziksel veya psikolojik) fakat bizim üstesinden gelemediğimiz, yaralandığımız konularla ilgili bir başkasına maddi veya manevi yararımızın dokunduğu noktaları işaret eder. Mitoloji’den esinlenecek olur isek; Chironu büyük bir şifacı olarak tasvir ederler ve haritalarımızda Chiron’un olduğu nokta bizim başkalarına iyi geldiğimiz, onlara fayda sağladığımız noktadır.

Kimlik kazanmaya, ispat etmeye çalıştığımız, üzerinde başarı elde etmeye uğraştığımız ve asıl korkularımızın kaynağıdır. Ve neden bu korkuları,endişeleri, yaralanmaları taşıyoruz bunların kökünde neler var gibi sorulara yanıt hemen Chiron’dan gelir. Chiron’nun bir doğum haritasında dikkatli bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir eğer Chiron yara aldığımız noktaları işaret ediyor ise bunun tedavi yöntemi de aslında yine Chiron’dan geçmektedir…

Chiron’un glifi (Sembolü) bir anahtara benzer. Anahtar kapıyı açmaya yarayan önemli bir alet olduğunu düşünecek olur isek; haritamızda Chiron’un olduğu yer bir nevi hayatımızın kilit noktasını işaret eder. Önemli olan anahtarı doğru kapıya yerleştirip doğru yöne çevirmektir.

Chiron yarın akşam 23:00 sularında Kova burcunda ki seyahatine son verip, Balık burcunda devam edecek. Balık burcunda ki etkilerini ve diğer bütün burçlar üzerinde ki etkilerini yarın ki yazımda bulabilirsiniz…

Sevgiler…

http://solarlunarx.blogspot.com/

Haritam

Kusurlarımız ile Mükemmeliz.!
02-08-2011 01:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Astroloji'nin Anahtarı-Chiron
dinoo, 3.ev sonlarında lilithle kavuşan; mc, kad ve uranüse zıt bakan bir şironun etkisi nedir? neyle yaralanmış?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
02-08-2011 06:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 26

Merhaba Dinoo,
Haritamda chiron venus ile kavusumda
(Aya sekstil),bana cok manidar geldi hayatimi dusununce..ayrica dun gece ruyamda tuhaf bir anahtar ile bir kapiyi kilitledim,kilit kapida degil pervazdaydi..(Kapinin normalde kilidini tutanda kapi pervazi aslinda:-)bu ruyayi bu verdigin bilgiye yoruyorum,cunku uyumadan rehberlik istemistim duayla :-) yaramin oldugu konu venus konulariysa cozumde ordan gelicek demek sanirim..yazini bekliyorum.Tesekkurler.

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
02-08-2011 07:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

sinastride şironun karşı tarafın güneşiyle ve liliht i ile kavuşum yapması nedemek.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
02-08-2011 08:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kayasran Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

Transit Chiron benim 8. evime 20 şubattan sonra girecek. Akrep'in evi olan bu alanda bir sağlık sorunumu öğrenme ihtimalim nedir?

Şuan Tr.Chiron Ay'ımla sextile, Jüp. ile Trine, Ura. ile Kare, Mc ile de sextile

açıda.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4
02-08-2011 11:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Yazını heyecanla bekliyoruz Dinçergülücük
02-08-2011 11:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

tr şiron yaydaki stelyumuma kare açı almaya başladı... eyvahlar ola hehee
yazını merakla beklicem dinooverygood
02-09-2011 01:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

Ben yazıyı yazamadım henüz
delirmek üzereyim
hali hazırda aktif olan blogu, sanki b.k varmış gibi .com uzantısına çevirmek için girişimde bulundum ve envayi çeşit sorunla karşılaştım, blogum bile açılmıyor şu an
70 kere mailleştim firma ile
bu kadar uyuz ve sinirli olduğum için yazıyı yazmaya henüz motive olmadım
önce şu sorunu çözmem gerekiyor

http://solarlunarx.blogspot.com/

Haritam

Kusurlarımız ile Mükemmeliz.!
02-11-2011 02:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(02-11-2011 02:31 PM)Dinoo Yazılan:  Ben yazıyı yazamadım henüz
delirmek üzereyim
hali hazırda aktif olan blogu, sanki b.k varmış gibi .com uzantısına çevirmek için girişimde bulundum ve envayi çeşit sorunla karşılaştım, blogum bile açılmıyor şu an
70 kere mailleştim firma ile
bu kadar uyuz ve sinirli olduğum için yazıyı yazmaya henüz motive olmadım
önce şu sorunu çözmem gerekiyor

Dino aynı şey arkadaşımın başina da gelmişti blogunu (kendi)adısoyadı.net tarzı birşey yamak istiyordu.Firma işte olmaz falan dedi arkadaş birsürü ornek gosterdi,kırk tane mail yazdı 1 ay geçti hala cözüm yok, sonunda şikayetimvar.com'a yazmiş.Sanırım orası firmaya mail gonderiyormuş.Ertesi gün çözüldü problem.Altına şikayetimvar.com!a teşekkur ederim demiş bir de gülücük

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/767...amiyorlar!

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
02-11-2011 05:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

ilişkilerde de chironun çok önemli yeri varmış. cinderella'ymış kendileri.
kompozit mi sinastri mi bilmiyorum, ama evlerde olması şu şekilde :

1.evde : fiziksel görüşünüş en çok önem teşkil eder burada. partnerimiz görünüşümüzle ilgili konuşma ihtiyacı hisseder ve bu konuda çok zariftir. Fiziksel cazibenin ağır bastığı ilişki.
2.evde : partnerimiz maddi sıkıntılarla karşılaşır. şiron 2.evdeyken bizim için güvenlik çok önemlidir. eğer ilişkide kendimizi güvende hissetmiyorsak bizi çimdikleyip duracak ve buda krizlere neden olacaktır.
3.evde : şiron için hileli bir ev, ilişkinin temelini gözler önüne koyar, partner akıllı güvensizliklerimize karşı hassas olabilir. şiron aynı zamanda utangaçsak iletişim için bizi yüreklendirir.
4.evde : bu evde en önemli husus güvendir, çünkü bireysel güveni temsil eden bu evde partnerler için birbirlerine güven duymak en çok ihtiyacı duydukları konumdur.
5.evde : eğer ilişkinizde tutku eksikliği varsa onu bulabileceğiniz bir ev değil. bu yüzden partnernizi buna göre seçin.
6.evde : şironla birlikte bu ev eğer destekleyici değilse hastalıklı, rahatsız bir hale gelecektir ama alışkanlıklarınızı, hobilerinize vakit ayırmak için size boş zaman sağlayacaktır.
7.evde : bir partnere çok fazla ihtiyaç duyulur o yüzden, bencil ve karamsar bir eşle evlilik iyi sonuçlara gitmez. Diğer yandan şiron bu evde büyük bir danışmanda olabilir.
8.evde : cinsel hayat ve finans konularında bir sınır ya da zorluk olabilir.
9.evde : şironun rahat ettiği olmasına rağmen yabancı ülkelere yolculuklarla ilgili hayal kırıklıkları getirebilir. partnerin ailesi onların inançları zorluk çıkarabilir. bu konumda olmak istediğimiz kadar özgür olamayız. bu yüzden ilişki sıkıcı, ağır ve bunaltıcı gelir, felaket olabilir.
10. evde : kariyer evinde partnerin hassasiyetinden oluşan bir stres yaratabilir. bu konumda gerekli olan şey birlikte başarıdır.
11. evde : sizi özel hissettirmek için uğraşan bir partneri gösterir. sosyal çevreye, iş arkadaşlarına, aileye bunu göstermek ister.
12.evde : içlerindeki büyük duygusallığı farkedemeyen çift. partner bu konumda, özel isteklere saygı duyup, gönüllü olarak bunları yapar ya da yardım eder.
04-09-2012 02:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şiron ( Chiron ) Burçlarda bluex 23 61,775 02-09-2019 11:16 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Şiron ( Chiron ) Evlerde bluex 29 69,629 02-19-2018 02:34 PM
Son Mesaj: shinigami
  Magi Astrolojisi ve Chiron Venüs 11 27,835 03-09-2011 04:05 PM
Son Mesaj: Félicé

Forum'a Git: