Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.89 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs Burçlarda - Venüs Evlerde
Yazar Mesaj
emel Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: venüs burçlarda - venüs evlerde
Venüs yayda ise,çok derin ve mükemmel ilişkiyi ister.Her şeyin dört dörtlük olması isteğiyle problem yaşayan ilişki çıkar ortaya.Hatalara tahammülü yoktur ve yanlış yapılan her şey için kıyametleri koparabilecek kadar hassastır.
Venüsün yayda olması yüksek bir sadakati ve yoğun bir aşkı doğurur.İlişkide özgürlüğünün kısıtlanmasını sevmez,sürekli ilgiyi bekler.Karşısındakine bağlıdır,onunla sürekli beraber olmayı,her şeyi onunla yapmayı ister.Sevgilinin ötesinde kendisine arkadaş,dost ve sırdaş olmasını bekler.Özelinde aşkı,dışarıda dostluğu yansıtmayı sever.

YILDIZ HARİTAM
YILDIZ HARİTAsı
07-02-2008 08:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: venüs burçlarda - venüs evlerde
Musti Yazılan:ben de aranıza yeni katıldım... Venüs 5.evde balıkta ne anlam ifade eder?

hoşgeldin Musti ; venüsün açıları varmıdır , haritanın diğer konumları nasıldır bunları bilmeden sadece şu kadarını söyleyim soruna cevap olarak ; oldukça romantik bir aşık olur diyebiliiz 5.ev venüs balığı için.

07-09-2008 03:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: venüs burçlarda - venüs evlerde
curious Yazılan:slm,

benim venüsüm 9.evde ve terazide.
ayrıca 9.evimde gübeş, merkür, ay, satürnde var. Venüsüm ise bunlarla kavuşum yapıyor.

bir evde bu kadar çok gezegenin olması ve kavuşum yapmaları nasıl yorumlanır?

http://www.astro.com/cgi/aclch.cgi?btyp=...g=e;nhor=1

yorum yapanların şimdiden ellerine sağlık

sevgiler

selam curious ; terazi burcunda venüsle kavuşum yapan güneş-ay-merkür gibi gezegenler oldukça hoş bir sinerji üretirler diyebiliriz.
bir kere çekicilik verirler , satürn sert etkisi yoksa..
gamzeli , yaşından küçük gösteren minyon bir tip verebilir.
sanat eğilimi , hitabet yeteneği yani hoşsohbet bir kişilik verir.
olumsuz anlamda kararsızlık sözkonusu olabilir.
3-4 gezegeni kavuşum yapan kişiler belirli özellikleri hayatlarına damgasını vuracaktır , transitlerden de oldukça fazla etkileneceklerdir.
mesela olumlu jüpiter açılarında (mesela jüpiter teraziden geçerken) çok hoş şeyler yaşayabilirsin ve ya sert satürn transitlerinde (mesela satürn teraziden geçerken) oldukça zor deneyimler yaşayabilirsin.

07-13-2008 11:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

venüs ve mars balık burcunda yücelmiş haritamda..ayrıca 10.evde yanyanalar..bilgilendirme amaçlı yazıyorum sadece..venüsün balık burcunda ve 10.evde bulunması kişiye tamamen yalnız başarabileceği alanları sunar..ortaklık gibi durumlar fayda sağlamaz..tek başına daha verimli çalışır..mars balık burcunda yine iyi yerleşimdedir..çünkü balık pasiflik ve çekingenliğini azaltırken mars ın da şiddetini emer..uysallaştırır..egoistlik yada mazoşistlik yumuşar..10.evde olması ise iş konusunda ataklık,girişimcilik ve cesaret sunar..

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
07-15-2008 06:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

phaldor Yazılan:venüs ve mars balık burcunda yücelmiş haritamda..ayrıca 10.evde yanyanalar..bilgilendirme amaçlı yazıyorum sadece..venüsün balık burcunda ve 10.evde bulunması kişiye tamamen yalnız başarabileceği alanları sunar..ortaklık gibi durumlar fayda sağlamaz..tek başına daha verimli çalışır..mars balık burcunda yine iyi yerleşimdedir..çünkü balık pasiflik ve çekingenliğini azaltırken mars ın da şiddetini emer..uysallaştırır..egoistlik yada mazoşistlik yumuşar..10.evde olması ise iş konusunda ataklık,girişimcilik ve cesaret sunar..

Naçizane olarak bende senın yorumlarına birseyler eklemek ısterım.Mars 10.ev de iyi kabul ederim tamam.Balık burcunda iyi degıldır modern sısteme göre bu burc da mars enerjısı aktıf degıldır bılıncaltını gergin hale getırır hele hele sert açıları varsa marsı balık olanların intihar edıp bu dunyanın dertlerınden kurtulma olayı yogunlasır cok fedakar ve güvenı cabuk kırılan kimseler olurlar sert açılar eşlıgınde

Yumusak açılar da ise sezgiler ve hisler güclenir.Mazlumları koruyan bir tavır olusur.Dans,yoga vb beden hareketlerini cok güzel icra eden bir kimse ortaya cıkar.Genel de mars balık pek iyi degıldır fakat iyi kullanılan mars balıgı güçlü bir idealist olur.

Venüs balık ise katılırım dogrudur balık burcunda yücelirler.Hint ile modern arasında fark vardır belkı hınt asatrolojısınde ayrı bır yerı var marsın ama modern gözüyle ben böyle ögrendım bunu belırtırım saygı duyarım fıkrıne herkesın -ok
07-15-2008 06:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

mars ay ile karşıt açı içinde..duygusal anlamda dediğin gibi gel git yaşamam gerekirken hiç te öyle değilim neptunzz gülücük intihar filan..canım çok kıymetlidir..sonra gelelim jüpiter le olan kare açısına..alkol eğilimi verir..ama ne sigara ne içki asla kullanmam..ayrıca saldırgan bir durumda ortaya çıkarki bana dokunmayan yılan bin yaşasın ilkesini severim yani..birde mars ın uranüs karesi var ki sorma gitsin gülücük otoriter bir kişilik sunmamasına rağmen otoriter ve disiplinli biriyimdir..ayrıca macera sporlarına da iter ama risk almayı sevmem sağlamcıyımdır..mars balık ta ise neptuzz;duygusal enerji yüksektir.hatta çok yüksek..aklı ateşlerken belki fiziksel anlamda tembellik verir.(birazcık öyleyim :)balık ta ki mars sanatsal anlamda tetikleyicidir.bu konumasahip kişi izolasyon ve iç gözlem yeteneğine ulaşır.ayrıca astrologların yarısının mars ı balık burcundaymış..bende herkesin fikrine saygı duyarım amma velakin herşey bir noktaya bağlı..sadece mars balıkta iyi değildir demek biraz yüzeysel geliyor kulağıma..tamam bir koç taki yerleşimi ile aynı değildir ama yinede yaptığı açılar önemlidir dediğin gibi..

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
07-15-2008 07:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

phaldor Yazılan:mars ay ile karşıt açı içinde..duygusal anlamda dediğin gibi gel git yaşamam gerekirken hiç te öyle değilim neptunzz gülücük intihar filan..canım çok kıymetlidir..sonra gelelim jüpiter le olan kare açısına..alkol eğilimi verir..ama ne sigara ne içki asla kullanmam..ayrıca saldırgan bir durumda ortaya çıkarki bana dokunmayan yılan bin yaşasın ilkesini severim yani..birde mars ın uranüs karesi var ki sorma gitsin gülücük otoriter bir kişilik sunmamasına rağmen otoriter ve disiplinli biriyimdir..ayrıca macera sporlarına da iter ama risk almayı sevmem sağlamcıyımdır..mars balık ta ise neptuzz;duygusal enerji yüksektir.hatta çok yüksek..aklı ateşlerken belki fiziksel anlamda tembellik verir.(birazcık öyleyim :)balık ta ki mars sanatsal anlamda tetikleyicidir.bu konumasahip kişi izolasyon ve iç gözlem yeteneğine ulaşır.ayrıca astrologların yarısının mars ı balık burcundaymış..bende herkesin fikrine saygı duyarım amma velakin herşey bir noktaya bağlı..sadece mars balıkta iyi değildir demek biraz yüzeysel geliyor kulağıma..tamam bir koç taki yerleşimi ile aynı değildir ama yinede yaptığı açılar önemlidir dediğin gibi..

Sen de tembellık var ay başak ile mars balık zıtlıgından dolayı başak çalısmak ıster,hizmet etmek ıster mars balık ise bosver sana hızmet eden etsın der burda bır enerjı sıkıntısı var yok mu? Bu bır mars balık sorunu fiziksel enerjı düşüşte mars gerekenı yapmıyor.

Mars balıksın düsünceler iyi hoş aktif butun enerjı bu yöne kanalize olmus durumda kabul ederiz tabi hayhay dogru.

Mars balık sanatsal anlamda ben destek vermez demedım zaten olumlu olan mars balık iyidir dedım bedensel sanatları destekler genelde bu yönde aktıflık verır yoga,dans vb hareketleri örnek verdım dimi gülücük

Son olarak mars balık genelde iyi bir durum değil anket yapsak yüzde bılmem kac dedıgım oran cıkar zihni bir yerde sıkıstırıyor bu durum mars gereken enerjıyı aktaramıyor cıkaramıyor zihin ve bılınc farklı olaylara açılıyor normal bır insandan farklı olur mars balık zihni durugörü yetenegı herkes de varmıdır????????

Mars hareket demektır balık ise hareketsızlık bilinc ve duygu his sezgi demektır demek ki arena farklı olacak senın tecrubelerın farklı olur zihinsel düsünsel olur akrep ile koç farklı olur onlar enerjıyı kas ve bedende hısseder uygular ve dogru mars da budur zaten.

boga mars düşer fazla güç harcar ınatlasır illa ister illa olacak der zorlanma olur.

ikizler mars kıvrak zeka verır arastırır ıletır ama cok hızlı acele olan ecele gıder durumu olur

yengec mars balıktan pek farklı degıldır genelde ev aile ve duygusal alem calkantı yasar bır tatmınsızlık ortamı olur kişide

aslan mars cok sever guclu kudretlı bedensel güç saglar otorite yönetım karızma verır.

başak mars bıtmek tukenmek bılmez çalısma gücü verır herseye fayda saglamaya calısır belkı en fazla gücü burda harcar mars burda bütün enerjıyı saglar başak bunu balıktan cok daha iyi kullanır ve harcar doldurur süreklı.

terazi mars düşer ikili ilişkiler ve ortaklıklar baslar ve anıden kopar mars ben bırıncıyım ben tekim der ortaga gerek yok bosver der kişi bundan ötürü genelde cabucak hevesle ortak olur bırını bırakır bırıne gıder seçılmez SEÇer yıne terazinin o mülayım havasına aykırı durum oldugundan mars zararlıdır bu burc da

akrep mars koç burcundan bıle belkı daha guclu etkı saglar hersekılde basarı hersekılde varım der gözü karadır ölmek var dönmek yok der cinsellık,para pul maddi manevı hırs azim bedensel kuvvet guclu destekler saglar göze batar güçlüdür bu konumda

yay mars heveslı gırısken sıcakkanlı dobra maceracı güçlü idealist yolculuk fikir savası ınsanıdır kolay ınanmaz kolay fıkrınden caymaz hatta mumkunse hep kendı dedıgı dogru olarak gecerlıdır ona göre genelde fena degıldır bu konum zihni açar.

oglak mars cok guclu bır konum karıyer ve yönetım cok önem tasır ben yönetecem ben en iyiyim ben stratejıstım der kumandaya taliptir patron ve general olmus cogu ınsanda vardır bu göze batar bır ekoldür yücelir bu burc da

Kova mars toplulukarı ve grupları bır araya getıren lıder yönetıcı vb kımse grupları bır amac etrafında toplar sosyal ve insani evrensel konular önem taşır bu ugurda mucadele verılır devrim ve orjınalıte ınsan ortaya cıkar

mars balık dedık sadece sezgi konusunu zorlar en ıyı ıhtımal bedensel rahatlama, esneme verır hayaller cokca cıkar yani soyut aleme teşvik eder ne düşer ne de zayıflar bu burc da mars; ama pek de hoş bulunmaz demek ıstedıgım budur bana göre heryer paris ve viyana gülücük ben anladım seni emin ol bundan, acıklayabıldıgım kadar acıkladım sürc_i lisan ettımse affola -ok
07-15-2008 07:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sim. Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

mislina Yazılan:benim venüs 10 evde ikizlerde 6 sayfayı okudum bi bilgi yoktu yardımcı olabilirmisiniz ne demektir bu

Mislinacım ilk başta acemice bi yorum olacağını hatırlatıyım Seni cvp.sız bırakmamak adına, bildiğim kadarıyla.. Venüs İkizlerde sana bir şeytan tüyü verecektir. Kıpır kıpır, değişken, konuşkan olan Venüs_İkizler sevgi konularında derine inmekte zorlanır bu da daldan dala atlamana sebep olabilir.
10. evde olması sanat dalında bir kariyer verebilir ki senin MC kavuşumlu. İş ortamında güzellik, uyum, denge ararsın. Mesela gergin bir iş ortamı bazılarında hırs yaratırken seni mutsuz edebilir. Anne kız arasındaki rekabet duygusu da söz konusu olabilir. Anneni çok severken kıskanabilirsin mesela
Uranüs ile zıt açısı seni maceralara itebilir, özgürlük isteğiyle 5. ev konularında zorlayabilir.
Yükselen ile karesi ise insan ilişkilerinde kendini ifadede zorlanabilir, aşırı hassas tavırların olabilir.

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=67&y=14
07-22-2008 07:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aycantokgoz Çevrimdışı
Üye
**

güneş venüs mars balıkta güneş ve venüs 9. mars 10. evde gerçekten dansı çok severim ve beceririm ancak bilinçaltım sürekli düşünce halidne insanlardan menfaatçi olduğu ve kötülük yapacağı şüphesiyler rahat yaşayamıyorum
07-23-2008 10:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Venüs 10 evde , kişi zirveyi sever, işinde duygusal tatmin ve işini sevmesi cok önemlidir...finans konularında işi olabilir...sanat da yapabilir...ama oğlak burcunda zor...
venüs oğlak burcunda ise kişi en maximum sevgiyi, aşkı sever.aşkıyla kendisini zirvede hisseder...
venus 9. evde.
kişi yabancı ülkelere gitmeyi, yabancı kültürlerle ugrasmayı, yabancı lisan ögrenmeyi sever... yabancılarla ask potansiyeli de verir... yengecte ise kişi kendini guvende hissedeceği ulkeleri secer, emniyeti önce gelir, akademik kariyer de yapabilir bir sanat dalında ya da finans konularında univ. okuyabilir, akademisyen de olabilir bu konularda...venus yengecte kişi evini cok sever..
venüs 5. evde :
Eğlenmeyi,güzel gözükmeyi,ışıltılı yerlerde dolaşmayı sever.Yaratıcılıkla, güzelleştirmeyle ilgili,gözüken işleri iyi yapar.İmagemaker,kumarbaz,gösteri sanatları…Venüs ü 5. Evde olan bir sürü sanatçı var. Kovadaysa kesin yaratıcılıgını göstereceği çalışmalar yapar...çocuk yapar mesela bol bol...kendisini özgür hissetmeyi de sever bu evde ve o sekilde mutlu olmayı sever, kovadaysa ...

Ama bu yorumların hepsi yalın ve düz yorumlardır...esas potansiyelleri haritanın bütünü belirtir zaten önemli olan da budur.

sevgiyle kalın...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
07-25-2008 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Dönüş (Venus Return) haritaları. Valde_Amor 6 17,381 02-24-2020 10:51 AM
Son Mesaj: Karmen
  Venüs Karakter Haritası (Venus Persona Chart) BayanKararsız 6 18,374 01-15-2020 12:13 PM
Son Mesaj: Frederico
  Venüs Akrep Burcunda astrosohbet 76 135,172 08-27-2019 11:41 PM
Son Mesaj: Birsel
  Venüs Aslan Burcunda astrosohbet 24 42,638 06-12-2019 09:44 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Venüs Balık Burcunda astrosohbet 5 11,017 02-11-2019 08:21 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Retrograde Venüs yagmurimu 0 3,176 01-18-2019 12:46 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  Doğum haritasında Venüs-Asc uyumu zorlamak 46 65,469 07-21-2018 12:57 AM
Son Mesaj: Merau
  Venüs Kova Burcunda astrosohbet 23 34,680 05-04-2018 06:45 PM