Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen İkizler
Yazar Mesaj
nev_bahar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: Yükselen İkizler
Hareket yaşamın ta kendisi! Yükseleni İkizler burcu olan kişinin ilgisi çok hızla değişir ve tek bir konuya saplanıp kalmaktan nefret eder. Bu nedenle sürekli değişik konulara yönelir ve ilgi alanlarını değiştirir. Aynı zamanda birden fazla konuyla ilgilenebilir, birden fazla iş yapabilir ve farklı yerlerde de olabilir. Zihinsel faaliyetleri sürekli hareket halindedir. Devamlı fikir üretirler. Yükselen İkizler, sosyal faaliyetlerde başarılı olurlar.

Kişi, insan ilişkilerinin en fazla olduğu konulara yönelecek olursa daha mutlu olur. Etraflarının sürekli kalabalık olmasını isterler. Çok arkadaş canlısı ve neşelidirler. İkizlerin değişken tabiatı burada da devreye girip, kararsızlık ve sık sık değişen ruh halleri sergileyebilirler. Çevreleri tarafından bu yüzden garipsenirler.

İkizler yükselenliler kendisine son derece güvenir görünürken, içten içe güvensizlik duyabilir, sakin ve huzurlu davranmayı öğrenmeye ihtiyacı vardır. İletişim konusunda özel bir yeteneğinden dolayı gazetecilik, editörlük, hikaye yazarlığı (roman yazmaya sabrı yoktur), reklam ve halkla ilişkiler gibi işlerde çok başarılı olabilirler. Zekasının kıvraklığı görünümüne yansıyacak ve son derece hızlı hareket edeceklerdir. Neredeyse aynı anda birkaç yerde bulunabilirler. Değişikliğe olan tutkusu sayesinde her zaman genç kalacaktır.

Yükseleni İkizler olan birisinin emekli olup şömine başında oturması beklenemez. Birden fazla kişilik sergileyebilir ve çok çeşitli görünümlere bürünebilirler. Haritada olumsuz etkiler varsa kolay yalan söyleyebilir, ayaküstü hikayelerde anlatabilir. Aynı anda iki işinin olma ihtimali kuvvetlidir yada iki sevgilisi. Bir konudan diğerine, bir işten öteki işe, bir sevgiliden diğerine atlar durur. Bu nedenle başı derde de girer. Okumayı çok seven yükseleni İkizler kişisi bir nevi yürüyen ansiklopedi gibi dolaşır. Fiziksel yapılarına gelince: ince yapılı, düzgün fizikli, açık buğday tenli tiplerdir. Elleri ve ayakları ince uzun ve narindir. Yazı yazarken sol ellerini kullanabilirler. Yüzü ince uzun ve kemiklidir.

Yükselen İkizler olan kişiler sürekli huzursuz olurlar. Bir şeylerle meşgul olmak ilgili olmak onların baş özellikleridir. Sürekli merak edip araştırırlar..Bu konuda yorulmak bilmezler..
Kıvrak Bir Zekâ Esprili Konuşma Yeteneği
Zihinsel faaliyetleri sürekli hareket halindedir. Devamlı yeni fikirler üretirler. Yükselen burcu İkizler olanlar, sosyal faaliyetlerde çok başarılıdırlar. İnsan ilişkilerinin yoğun olduğu konulara yönelirlerse daha mutlu olurlar. Etraflarının sürekli kalabalık olmasını isterler. Çok arkadaş canlısı ve neşelidirler. İkizler’in değişken tabiatı burada da devreye girip, kararsızlık ve sık sık değişen ruh halleri sergileyebilir.
İkizler Yükselenliler, kendilerine son derece güvenir görünürken içten içe güvensizlik duyabilirler. Sakin ve huzurlu davranmayı öğrenmeye ihtiyaç duyarlar. İletişim konusundaki özel yeteneklerinden dolayı, gazetecilik, editörlük, hikâye yazarlığı (roman yazmaya sabrı yoktur) yapabilir. Yazı yazarken sol ellerini kullanabilirler. Reklam ve halkla ilişkiler gibi işlerde çok başarılı olabilirler. Zekâlarının kıvraklığı, görünümlerine de yansır, aynı zamanda hızlı hareket ederler. Neredeyse aynı anda birkaç yerde bulunabilirler. Değişikliğe olan tutkuları sayesinde her zaman genç kalabilirler. Onların emekli olup şömine başında oturması beklenemez.
Birden fazla kişilik sergileyebilir ve çok çeşitli görünümlere bürünebilir.

ڪےєνмєк ßαzєη ναzgєçмєуi ßiŁмєктiя..
Bazen...! Unutmak Gerekiyormuş UNUTANI..
нєяşєч вєиdє вαşLαя вєиdє вітєя.
06-12-2008 02:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Merhabalar! Yukselen ikizler burcunu anlatmissiniz da , benim tanidigim yukselen ikizlere pek benzemiyor. Mesela Nafiz ,sizin anlattiginiz ozellikler keske butun ikizlerde olsa dedim. Tabii herkes bir olmaz ama. Merhamet,durustluk v.s gibi pozitif ozelliklerinizi yazmissiniz. Benim tanidigim da burcu da yukseleni de ikizler kok sokturuyor valla. Ben onun gozlerinde her an bir dolap ceviriyormus gibi parlamalar goruyorum ve hic guvenmiyorum.Bazen soyledigi yalanlari bile unuttugu oluyor baska anlatabiliyor olayi baska yerde. Sadece bu kadar negatif degil tabii ama bana hic guven vermiyor.Ay burcu terazi belki o da etkilidir. Bir de asc kare pluto acisi var belki bu etkilidir. Genellememek gerekir tabii ama ikizler deyince benim gozler aciliyor.Korkuyorum onlardan.
07-28-2008 06:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
LUNA Çevrimdışı
Üye
**

RE: Yükselen İkizler
Alınma melike ama bence sen fazla gözünde büyütüyorsun. İkizler burcu tamam yalan söylemeye meyillidir ama inatçı bir tarafları da vardır.Öyle çok ilgiye gelemezler. Biraz yalnız bırakacaksın onları. Çünkü buna ihtiyaçları vardır. Yani demem o ki yalan söylemeyecek bile olsa eğer fazla sıkboğaz edersen onları yalan söylerler. Kendi kardeşimden biliyorum. Kardeşimin öz burcu İkizler üstelik.gülücük

BİRŞEY BİLİYORUM; O DA HİÇBİRŞEY BİLMEDİĞİMDİR.

SOCRATES
08-01-2008 05:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Merhaba Luna ! Yok alinmam da ben de tecrubelerimden birseyler anlatiyorum. Fazlasi var,eksigi yok yani. Sizin kardesiniz oldugu icin doubleikizler cok zarari olmuyordur ama baska iliskileri nasil? Tabii acilari da ogrendik, onemli oldugunu. Benim yazdigim ornekte ki kiside ;pluto hem yukselenine hem de gunesine kare aci yapmis.Bunun da akrep ozellikleri verdigini ogrendim,kiskanclik belki ikizlerden degildir pluto dan geliyordur. Ama ikizlerin biraz bencil,dedikoducu oldugunu biliyorum (biraz degil ya neyse). Ikizler kendine iyi, ama derin arkadaslik,sirdaslik falan asla yapamazsin.Sen de alinma ne olur ben de anlasma yollarini ariyorum ikizlerle. Benim 12.ev ikizler galiba ondan ben ikizler ozelliklerini hic sevmiyorum. Kusura bakmayin ikizler olanlar. Kendimde ki yukselen yengec ozelliklerinin de bir cogunu sevmiyorum. Iyi gunler.
08-01-2008 07:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merikeklik Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

merhabalar..yükselen burcum konusunda teredütlerim var. doğum saatimi yaklaşık olarak biliyorum.yükselen ikizler veya yengeç.ama ikizleri okudukça bazı özelliklerin dışında çoğu bana uyuyor.ikizler gibi hayat dolu bir insan değilim ve espiri ile aram iyi değildir.daha çok soğuk görünüşlüyüm ve yakın çevremin benden çekindiğini hissediyorum.onun dışında pratiğimdir,hızlı hareket ederim,eğer uyaran olmassa çok hızlı yürürüm,hızlı düşünürüm ve kafamda hep bir husursuzluk vardır.çok çabuk öfkelenirim ama kin tutmam .mutlaka bir ilgi alanım vardır.ve o ilgi alanında yoğunlaşırım.o ilgi alanı neyi gerektiriyorsa yapmaya öğrenmeye çalışırım ama bir konuda uzmanlaştığım söylenemez.yakınımda herzaman kitaplar olur.ve iki mesleğe sahibim.30 yaşından sonra meslek değitirdim.adaptasyon yeteneğim çok fazladır.bulunduğum ortama sanki hep orda yaşamışım gibi adapte olurum.dışarıdan çok kendine güvenen,her tuttupunu koparan biri gibi görünürüm. ama yaşadığım karasızlıklar ,içimde kopan fırtınalarla neler yaşadığımı ben bilirim.sürekli bir husuzrsuzluk hali yaşarım.
yükselen ikizlerde kuvvetli bir bedensel koordinasyon ve hızlı hareket yeteneği vardır denilmiş.bu bende fazlasıyla var. öylesine hzılı hareket ederim ki duvardan düşen bir aynayı dirseğimle duvarda yakalarım ve ya düşmekte olan bir şeyi havada tutarım.
genel anlamda ince bir yapım var.boyum uzun değil ama kilom istisnaların dışında hep normal ve altı oldu.minyon tipliyim ve yaşımdan genç gösteriririm..aceleci,telaşlı
ikizlerden çok yengeci anımsatan özelikklerimde evi çok sevmem .evde vakit geçirmeyi,yanlızlığı çok severim.ve hiç bir eşyamı lazım olur diye atamam.eşya biriktiririm ve dostluklar benim için çok öenmlidir ve her zaman çok yakın 1-2 dostum olmuştur ve uzakta olduğum dostlarımla bağlarımı koparmam.ve geçmişi unutamam...ruh halim değişkendir.çabuk bozulur.
ben hangisi oldğuma karar veremiyorum.tabiki sadece yükselen burçu değerlendirmek yanlış.mesela bende yükselen kavuşum saturn var.bu da yükselen özeliklerini kısıtlıyor.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&rs=0&ast=
08-16-2008 11:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

yıldız haritana kabaca göz attım merikeklik. yükselen burcunla ilgili yorumum şöyle olacak ;

yukarıda kendini tarif etmişsin ve haritanda ki vurgularda tarifinle uyumlu görünüyor doğal olarak.
mesela espiri ile aranın iyi olmadığını söylemişsin ; güneş-plüto kavuşumun , satürnünle sert kare açı yapıyor. imkanın varsa innternetten yada kitaplardan satürnün sert açılarını araştırmanı öneririm.

hızlı hareket ettiğini , koordinasyon yeteneğini vb. ikizlere has özelliklerin kaynağı olarak ben farklı düşünüyorum ;

Ay-merkür-uranüs stelyumuna sahipsin sevgili merikeklik. yine özel açı kalıplarından biri olan stelyum konusunu forumumuzdan yada başka kaynaklardan incelemeni öneririm.
bu stelyumdan kilit gezegenin uranüs olduğunu söyliyeyim.
ve özellikle merkür-uranüs kavuşumunu incelemeni tavsiye ederim.

ikizlerin yönetici gezegeni merkürdür..
yengeçin yönetici gezegeni AY'dır..
bence merikeklik ; senin yükselen burcun ikizlerin son derecelerinde olabilir ki 1.evinde oldukça yüksek yengeç etkisi görülecektir.
ve tabii ki ilginç olan şu ki , 1.evinin yöneticileri (Ay ile merkür) kavuşum durumundadır hemde uranüsü de yanına almışlar.

pek bişey anlamadıysan , zamanla daha detaylı açıklamalrda buluncaağım ok.
şimdilik söylediklerimi incelemeni tavsiye ederim.

08-17-2008 12:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: Yükselen İkizler
merikeklik Yazılan:teşekkür ederim yıldırım..söylediklerini hemen dikkate alıyorum.tabi bakmak var ,görmek var.ben sadece bakıyorum.astroloji ile kendimi ve insanları tanımak ve keşfetmek istiyorum..yazılarını ilgi ile takip ediyorum.

hep söylediğimiz birşey var ; esas önemli olan HARİTADIR..

yani belirli özelliklerinizi burcunuza yada yükselen burcunuza bağlarsanız yanılma payınız oluşabiliyor.
bu konuda astrolog adaylarının bildiği en pratik yöntem haritanın güçlü vurgu yapan potansiyellerini tespit etmektir.

mesela merikeklik ; önceki mesajımda da belirttiğim gibi senin vurgu yapan potansiyellerin

- güneş-plüto kavuşumuna sert kare açı yapan satürn

- Ay + merkür + uranüs üçlüsünün bir arada çalışması

- Terazi burcu vurgusu.. ( minyon tipli oluşunun ve yaşını göstermeyişinin sebebi bence yoğun terazi etkisi , örnek Leonardo di caprio , Tarkan )

gerekli sabrı ve azmi gösterirsen sevgili merikeklik , zamanla tüm bu yorumlama becerilerini geliştireceksin. soruların olduğunda çekinmeden sorabilirsin , elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.
güzel paylaşımlar ;)

08-17-2008 01:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: Yükselen İkizler
merikeklik Yazılan:1 aydır forumu okuyarak takipediyorum..astroloji o kadar derin bir konuymuş ki ;[bunu ciddi anlamda ilgilenmeye başlayınca anladım]tek başına çözümlenecek bir alan değil. ben haritama bakıp kendi kendime debelenip duruyorum.nereye bakmam gerektiğini göremiyorum.şimdi sen belirtince en azından bir yol çizmiş olacağım,bunun içinde ayrıca teşekkür ederim.öğrenme konusunda çok sabırlı değilimdir,herşeyi öğrenmek isterim.ama iyi bir öğrenciyimdir.ve yakın takipteyim gülücük

burada öğretme konusunda da oldukça becerikli arkadaşlarımız vardır. sabırsız olduğunu biliyorum çünkü merkür-uranüs kavuşumun var. ama çok çabuk öğrenip hızlı yol alabileceğinide biliyorum. gözkýrpma
yeter ki iste..

08-17-2008 07:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

RE: Yükselen İkizler
Hayata karşı meraklı, hareketli, canlı, genç bir görünümle yaklaşırlar. Kolay anlarlar ve kıvraktırlar. Duygularından çok zekalarını ortaya koyma eğilimindedir. Çok konuşabilirler ve onları durdurmak, bir yere bağlamak imkansız gibidir. Sinirli ve gergin olabilirler. Sürekli hareket halinde olmaları sayesinde asla sıkıcı değillerdir. Konudan konuya atlayabilirler. Onlar için öğrenmek ve kendilerini geliştirmek büyük önem taşır. Sürekli bir öğrenci gibidirler. Ticari zekaları çok gelişmiştir, aniden doğan fırsatlardan hemen yararlanmak isterler. Genel olarak neşeli, konuşkan tiplerdir ancak mizaçları hızla değişebilir. Onlar için yazmak, konuşmak ve sürekli iletişim içinde olmak büyük önem taşır. Meraklarını gidermek zorundadırlar, dedikodu sevebilirler. Hayata entelektüel bir bakışları vardır. Bağlanmayı sevmezler, sürekli değişiklik ararlar. Kimi zaman bu durum onların güven vermeyen bir kişi olarak algılanmalarına neden olabilir.

Burcun bazı ayırt edici fiziksel özellikleri:
Uzun kol ve bacaklar, ince eller, parlak gözler, genç görünüm, çok el kol hareketi.

Yükselen burcu İkizler olan bazı ünlüler:
Bruce Springsteen, Orhan Pamuk, Orson Welles, Gregory Peck, Neil Armstrong.

kaynak : milliyet.

09-09-2008 12:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

İmajı: Ben her şeyi bilirim!

Hayata Yaklaşımı: Bilmediğim şeyler acayip canımı sıkar.

Yükselen İkizler, gelişim için merak ve hayret duygusunun hakim olduğu kişisel stilin geliştrilmesini vurgular. İkizler süreci artık yüzeydedir.

İkizler Yükselen'in insanı sıkıntıya dayanamadığı için etrafındakilerin eğlence kaynağıdır. Devamlı olarak uyarılma ihtiyacı içindedir, çünkü zihni dinlenmesini bilmez. Her zaman hareket halindedir, çevresi insanlarla doludur. Kişiliği muzip, oyunbaz, afacan ve tuzaklarla doludur. Çok çabuk yön değiştirebilir. İkizler burcu iki yönlü bir burçtur. Bu ikilik Yükselende dışardakiler tarafından görülen maskeye değişken, oynak ve gelgeç gönüllülük olarak yansır. İki işi birden yapmakta ve yön değiştirmekte çok ustadır. Bu ikilem aslında hem bağımsız hem de bağımlı olma gereksiniminden kaynaklanır. Bir yandan sevgiye herkesten çok ihtiyaç duyar, diğer yandan birisiyle yaklaştığını hissettiği anda özgürlüğünün tehdit edildiği korkusuna kapılır. Sevgi gereksinimini ifade etmesi zor olabilir. İkizler yükselirken doğan kişi görevinin soylu bir anlamı olduğuna inanırsa parlak zekasını insanlığa ulaşmak üzere harekete geçirir. Karakterinin olumsuz yönü dedikoducu, fitneci, kışkırtıcı özellikler gösterir. İnsanları kullanmak, baştan çıkarmak üzere cezbetmekten mutluluk duyar. Kendisine gerçekten değer verip sevenlerden kaçmak gibi talihsiz bir eğilimi vardır. Çitin öte yanındaki çimler her zaman daha yeşil görünür. Heyecan ve macera peşinde koşarken kimlerin incindiğine pek aldırmaz. Sadece kendi yaşamı, kendi gözlemleri ve gereksinimleriyle ilgilidir. Hep kendi ilgi alanlarından bahseder. Sözcükler ve değişiklikler kendisiyle yüzleşmesini engelleyen bariyerler gibidir. Eğer gerçek doğasını anlayabilirse, Yükselen İkizler'in gelişmesi ve büyümesi yine bu huzursuzluğu ve ikilemi sayesinde olur. İkizler insan olmanın ikilemini temsil eder. İnsan hem ruh hem de vücuttur. Ancak içsel macera başladığında İkizler Yükselen bir bütün olur. Bu süreç ruhsal gereksinimleri, dünyayı deneyimleme gereksinimi kadar önemli olmaya başlayana kadar sürer. Ve sonunda aradığının içsel olarak bütünleşme olduğunun farkına varır. Ruhsal büyüme Yükselen İkizler'in bir daha sıkılma olasılığını ortadan kaldırır.

Yükselen'i İkizler olanlar karşıt burçları Yay'ın özelliklerini inceleyerek çok şey öğrenebilirler.

Bu durumda Yay'ın, hayatın anlamını keşfetmek, dışsal deneyimleri hazmetmek, iç dünyanın ufuklarını genişletmek yoluyla, anlam ve inanç kazanma isteklerini benimseyerek denge sağlayabilirler.

Ayşem Aksoy

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-01-2009 05:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  yükselen ikizler fotoğraflar aeon 11 17,841 08-11-2012 07:15 PM
Son Mesaj: ekinoks
  akrep ve oğlak'ın gölgesinde bir yay, yükselen ikizler.. Zembul 12 17,199 05-06-2011 01:07 AM
Son Mesaj: penelope

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir