Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.19 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koç Burcu ve Özellikleri
Yazar Mesaj
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 13

RE: Koç Burcu ve Özellikleri
hakikat derken.. biraz ütopik bir gerçeklik. (arayışı-algısı) gerçeğin ne kadar gerçek olduğunu dahi sorgulayan cinsten. bakış açısında çeşitlilik gerektiri. "bu iyidir" önermesi hangi açıdan iyidir? her açıdan iyi midir? koşulları nedir ve değişkenleri de katarsak gerçek göründüğü ya da bildiğimiz gibi midir? kuşkusu taşır. onu biraz ütopik kılan da budur. (bence) hakkaniyet derken.. evet adil olma adil davranma taşır ama tek taraflı değil. konu koç ise, kendi anlayışı içinde..

kendimden bahsetmiyorum. (bunun vurgusunu biraz yapmıştım.) ama sorunuzdaki sıkıntı sanırım flörtün tanımında. koç flörtöz değildir derken hedefe kitlenir demek istedim.. flört temelde karşılıklı oyun iması taşır, daha serinkanlı bir süreçtir ama koç ikinci dakikada ortalığı ateşe verebilir.. flört, tanışma içerir ama koç konuya direkt girer, niyeti ortadadır, niyeti yoksa zaten orada bulunmaz en iyi ihtimalle o gün biraz ilgiye ihtiyacı vardır gülücük
06-28-2011 09:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

evet aşkta direk söylerim hiiiç uzatmam gülücük
06-28-2011 09:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Alıntı:hakikat derken.. biraz ütopik bir gerçeklik. (arayışı-algısı) gerçeğin ne kadar gerçek olduğunu dahi sorgulayan cinsten. bakış açısında çeşitlilik gerektiri. "bu iyidir" önermesi hangi açıdan iyidir? her açıdan iyi midir? koşulları nedir ve değişkenleri de katarsak gerçek göründüğü ya da bildiğimiz gibi midir? kuşkusu taşır. onu biraz ütopik kılan da budur. (bence)

Koçun "hakikat" i sorguladığını ilk defa sizden duyuyorum - ki bu bence sadece sizi bağlayan bir durum (yani en fazla kendinizden bahsediyor olabilirsiniz gülücük ) Zira koçun böyle derin düşünmekten sıkılmaması için farklı etkenler olmalı. Çünkü yüzeysel bir tefekkürle ulaşamayacağı için "orada durup bir bekleme" yapmalı. Bu da "koç"un genel tipine uyan bir şey değil sanırsam...

Alıntı:kendimden bahsetmiyorum. (bunun vurgusunu biraz yapmıştım.) ama sorunuzdaki sıkıntı sanırım flörtün tanımında. koç flörtöz değildir derken hedefe kitlenir demek istedim.. flört temelde karşılıklı oyun iması taşır, daha serinkanlı bir süreçtir ama koç ikinci dakikada ortalığı ateşe verebilir.. flört, tanışma içerir ama koç konuya direkt girer, niyeti ortadadır, niyeti yoksa zaten orada bulunmaz en iyi ihtimalle o gün biraz ilgiye ihtiyacı vardır

Burada bir sıkıntı yok zaten. BEnim sorduğum şey

Alıntı:enerjisini büyük parçaya harcar. bu sebepten flört biraz yavan kalır. zaten onunla pek flört edilmez, oyunu bozar, hakikat varken etrafında dolanmak doğasında yoktur

burada kalın yazılan iki cümle... Büyük parça ne oluyor burada ? Ve ikinci cümleden kasıt nedir ?
06-28-2011 09:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 13

hakikat tanımı itibariyle derin olabilir. oysa ben koçunkinin güdü olarak geliştiğini düşünüyorum. inanmazlık ve şüpheye bağlanabilecek bir durum. kendisine iltifat edildiğinde sevinebilir ama içten içe hiçbir iltifatın kendilerine yeterli gelmediğini hissederler. kıskançlık-rekabet-hırs bu şekilde güdülenmez mi?

peki.. büyük parça, bütünün en büyük parçası. büyük, en çok istenen olduğu için büyük. koçu heyecanlandıran muhtemelen ezemeyeceği büyük her ne ise o büyük.. (abartılı görünüyor ama pratikte hafifliyor.)
diğer kısım.. hehe.. "hakikat varken etrafında dolanmak doğasında yoktur"
yine hedefe kitlenmekle ilgili bir durum. almaya yönelik girişimler. hani o onu istiyorsa zaten o sebepten oradadır, havadan sudan konuşup, ortamı hazırlayıp konuya giriş yapmak stili değildir, gibi.
06-28-2011 10:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Yani koçun genel özelliliği olan keşfetmek amaçlı merakından bahsediyorsunuz yanlış anlamadıysam.
Yani "işin iç yüzü farklı olabilir" mi acaba ? sorusu... Yani sadece işin merak kısmından bahsediyoruz , içine dalma değil... O zaman anlaştık.. gülücük

Alıntı:peki.. büyük parça, bütünün en büyük parçası. büyük, en çok istenen olduğu için büyük. koçu heyecanlandıran muhtemelen ezemeyeceği büyük her ne ise o büyük.. (abartılı görünüyor ama pratikte hafifliyor.)
diğer kısım.. hehe.. "hakikat varken etrafında dolanmak doğasında yoktur"
yine hedefe kitlenmekle ilgili bir durum. almaya yönelik girişimler. hani o onu istiyorsa zaten o sebepten oradadır, havadan sudan konuşup, ortamı hazırlayıp konuya giriş yapmak stili değildir, gibi.

Ben bu büyük parça olayını flört ile ilişkilendirmiştim , yanlış anlamışım. gülücük Yani koç BAŞKA önemli şeylerle ilgilidir ve flört gibi zaman kaybettirici şeylerle uğraşmaz , direkt dalar olaya demek istiyorsunuz. Ok .. gülücük
06-28-2011 11:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 3

ben koç özelikleri gösteriyorum dışardan bakıldığında... güneş 1.evımde asc kavuşum olduğu için... 2.plana atılmaya ilgisizliğe asla gelemem,terazi burçları gibi idare eden verici taraf asla ama asla olmadım olamam da... bencil değilimdir fazla ama kendımı düşündüğüm çok doğru D: koçlarla aram iyidir hep, ay düğümüm koçta zaten :D

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
06-28-2011 11:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(06-28-2011 09:21 PM)albunea Yazılan:  hakikat derken.. biraz ütopik bir gerçeklik. (arayışı-algısı) gerçeğin ne kadar gerçek olduğunu dahi sorgulayan cinsten. bakış açısında çeşitlilik gerektiri. "bu iyidir" önermesi hangi açıdan iyidir? her açıdan iyi midir? koşulları nedir ve değişkenleri de katarsak gerçek göründüğü ya da bildiğimiz gibi midir? kuşkusu taşır. onu biraz ütopik kılan da budur. (bence) hakkaniyet derken.. evet adil olma adil davranma taşır ama tek taraflı değil. konu koç ise, kendi anlayışı içinde..

kendimden bahsetmiyorum. (bunun vurgusunu biraz yapmıştım.) ama sorunuzdaki sıkıntı sanırım flörtün tanımında. koç flörtöz değildir derken hedefe kitlenir demek istedim.. flört temelde karşılıklı oyun iması taşır, daha serinkanlı bir süreçtir ama koç ikinci dakikada ortalığı ateşe verebilir.. flört, tanışma içerir ama koç konuya direkt girer, niyeti ortadadır, niyeti yoksa zaten orada bulunmaz en iyi ihtimalle o gün biraz ilgiye ihtiyacı vardır gülücük

alkis alkis süpersin

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
06-29-2011 04:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
meltemac Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

benim hem burcum hem de yükselenim koç ama koç burcundan çok terazi burcuna benziyorum 7. evdeki terazideki Plüton beni dönüştüre dönüştüre zıt burcum olan teraziye mi dönüştürdü yani
bir arkadaşımın da 7. evde mars var bir oğlak ama acayip kavgacı koç gibi hemen parlıyor ağırbaşlı oğlak yok ortada

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/17/8483.gif
06-30-2011 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

bi yerde koç burcunun bitkilere ve hayvanlara meraklı olduğunu duymuştum bu doğrumu

u_u
07-05-2011 03:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(07-05-2011 03:25 PM)büşra Yazılan:  bi yerde koç burcunun bitkilere ve hayvanlara meraklı olduğunu duymuştum bu doğrumu

ben tam yakıştıramadım ama koç burçlarının boğa burcunda ( özellikle merkür venüs ) gezegenleri kalabiliyor . belki bu sebep neden olabilir.
07-05-2011 03:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Koç Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 15 45,716 05-17-2017 07:33 PM
Son Mesaj: vilma
  Koç Burcu ve Koç Burcu'nun Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 0 3,694 02-06-2015 01:33 AM
Son Mesaj: Yakamoz
  Koç Burcu ve Psikopatoloji Luli 6 9,447 11-19-2010 04:25 PM
Son Mesaj: Yargıç
  Koç Burcu Bebeği SESAME 3 6,163 01-12-2009 01:50 PM
Son Mesaj: qulsah

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir