Değerlendir:
  • 20 Oy - 3.45 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BALIK BURCU OLMASAYDI?
Yazar Mesaj
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

RE: BALIK BURCU OLMASAYDI?
Hayatım boyunca cidden dostum dediğim iki insan oldu ikiside balıktı ve ayrıca bir sürüde balık bayanı var arkadaşım kendilerinide çok severim. Ama.. Birincisi aşırı süslüler böyle makyajdı giyimdi çok düşkünler. İkincisi paraya düşkünler parayı seviyorlar sevmiyoruz diyorlar ama ııh öyle değil. Pahalı hediyeler pahalı mekanlar ve pahalı hediyeler bayılıyorlar. Ve hayal aleminde yaşıyorlar. Saf saf herşeye inanan tipler bir çoğu. Ve çok zeki olduklarını düşünüyorlar bunu dilede getiriyorlar ama bence en büyük aptallık zekiyim demektir. Bunu insan söylemez bence gösterir bırakında dışardakiler ne zeki biri bu desinler. İyi dinleyiciler yol göstericide oluyorlar ama söz konusu kendileri olunca çok mantıksız hareket ediyorlar. Hayal aleminde yaşamak pek hoş bir şeyde değil hani. Balıklar ama balık hafızalı deiller gülücük Mesela kendilerine yapılan bir yamuk varsa acayip kinciler. Çıkarcılar. Balıktan kimseye bir zarar gelmez yazmıştı bir arkadaşımız katılıyorum çünkü en büyük zararı kendilerine veriyorlar. Sonuç itibariyle çokta oturaklı karakterleri olmasada balıkları seviyorum..

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-03-2008 04:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Cvp: RE: BALIK BURCU OLMASAYDI?
Beatricé Yazılan:
qulsah Yazılan:Hayatım boyunca cidden dostum dediğim iki insan oldu ikiside balıktı ve ayrıca bir sürüde balık bayanı var arkadaşım kendilerinide çok severim. Ama.. Birincisi aşırı süslüler böyle makyajdı giyimdi çok düşkünler. İkincisi paraya düşkünler parayı seviyorlar sevmiyoruz diyorlar ama ııh öyle değil. Pahalı hediyeler pahalı mekanlar ve pahalı hediyeler bayılıyorlar. Ve hayal aleminde yaşıyorlar. Saf saf herşeye inanan tipler bir çoğu. Ve çok zeki olduklarını düşünüyorlar bunu dilede getiriyorlar ama bence en büyük aptallık zekiyim demektir. Bunu insan söylemez bence gösterir bırakında dışardakiler ne zeki biri bu desinler. İyi dinleyiciler yol göstericide oluyorlar ama söz konusu kendileri olunca çok mantıksız hareket ediyorlar. Hayal aleminde yaşamak pek hoş bir şeyde değil hani. Balıklar ama balık hafızalı deiller gülücük Mesela kendilerine yapılan bir yamuk varsa acayip kinciler. Çıkarcılar. Balıktan kimseye bir zarar gelmez yazmıştı bir arkadaşımız katılıyorum çünkü en büyük zararı kendilerine veriyorlar. Sonuç itibariyle çokta oturaklı karakterleri olmasada balıkları seviyorum..

Balıklar ve yaylar eğlenceli arkadaşlar olurlar. Ama iki balıkla balıkları bence biraz yanlış genellemişsin, yanlış değil tabii ben çok süslü, paraya önem veren ve bunu açıkça dile getiren bununla bağlantılı olarak bir balığa göre çok daha gerçekçi hayalperest ve romantik olmayan balık gördüm ama şu ana kadar tanıdığım onca balıktan yalnızca bir tanesi. Yaylar insanların karakterini okumada çok başarılı değildir genel olarak, yüzeysel bakar, felsefeyle en çok ilişkilendirilen burç ama insan ve ilişkiler olunca derin değildir, derinlik olarak biraz boğar, sıkar kaçıverir, diğer alanlarda bu kadar değil tabii. O yüzden değerlendirmeni biraz yüzeysel buldum. Parayı sevmemek iyi bir şey mi? Değil, para üzerine kurulan bir dünyada yaşıyoruz dolayısıyla bu bir iltifat değildi, ama gerçek bu maddiyata en az önem veren burç genel anlamda balıktır, bu parayı ve ihtişamı seven balık olduğunu da değiştirmiyor ama az oranda.

Bir burcu zekayla ilişkilendirmemek lazım yoksa en zeki biziz diyen kovalara Einstein da balıktı diyen balıklar çıkabiliyor, ne doğru ne yanlış. Ama saftır balıklar, hatta çok iyi tanımayan insanlar açıkça vur ensesine al lokmasını der, bu bir yanılsama. Neptünün balığı yanılsamalarla doludur özellikle dışa karşı. İnsanların niyetini gerçekten kolay anlar neredeyse ilk 5 dakikada ama umursamaz, yüzüne vurmaz. Kibarlığından değil, umursamazlığından. En özellikleri söz konusu olunca astrolojide, en alçakgönüllü burç olduğunu da unutmamak gerekir, ben zekiyim diyen balık arkadaşımın haritasında yoğun yengeç etkisi vardı başka da kendini övene rastlamadım, kendini yerden yere vurur hatta, sadece alçakgönüllülüğünden mi yoksa güvensizliğinden mi?

Ama çıkarcı değil, entrikacı, iş çevirmeyi seven, yalancı belki ama çıkarcı değil. Haritasındaki diğer etkenler bambaşka olsa da, genel balıktan daha dobra, daha merhametsiz, daha gerçekçi olsa da, hayalleri herkesten fazlasıyla vardır ve yalana meyillidir, en tipik Neptün özellikleri olarak. Genelde yaylar kinci olmaz ama çok sevmediğin balıklar hayatına girmiş olsa gerek, ben de genel anlamda balıkları sevmem ama iyi ya da kötü var olan özelliklerini bu değiştirmez gözkýrpma

En çok vakit geçirdiğim ve en iyi dostlarım arkadaşlarım balık dedim gülücük İyi anlaşıyoruz genel olarak kafa dengi ortak paylaşım alanımın en geniş olduğu insanlar. Bir iki dostum dedim balık arkadaşım çok ve verdikleri izlenim bu bende. Sonuçta haritalarının geneline bakarak yorum yapılır tam kişiliği için sanırım ki ben anlamıyorum bu beni aşar ben tanıdığım balıkların tipik özelliklerini belirttim burda yazılanlara dayanarak. Evet süsü püsü gezmeyi çok seviyorlar lüks mekanlarıda eşyalarıda. Para konusuna gelince para sevmemek diye birşey yok sonuçta yaşamak için para şart öyle bakarsak parayı bende severim gülücük Ama tanıdığım paraya en çok önem veren ve para konusunda çıkarcı gördüğüm burç balıktır. Paralı kişileri daha çok seviyorlar. Zeka konusuna gelince bunu balık arkadaşlarda gördüm duydum diye yazdım burda burçla zeka bağlantısı kurmadım. Bu genel görüşüm zekiyim demek aptallıktır. Zeki olduğunu gösterirsin söylemezsin.

Yaylarla ilgili olanlara gelince benim en sevdiklerim yakınlarım balık. Asla kinci değilim affediciyimdir. Bana yapılan en büyük hatayı bile unutup affedebilirim. Yaylar ve karakter okumaya gelince karakter okuma gibi bir özelliğim yok ama gözlemde iyiyimdir. Bir insanla birazcık vakit geçirmek yeterli onu çözümleyebilmek için. Kolay kolayda yanılmam.

Balıklar sizleri sefiyorum gülücük

11-03-2008 05:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
darkvenus
Kayıtsız

Tanıdıgım hiçbir balık paraya önem vermiyor.
En sevdigim arkadaşım balıktır cebindeki son parayı verip harcadıgını ve ortaya bişeyler almak için para kattıgını gördüm ve cebinde eve gitmesi için otobüs parası bile olmadıgını fark ettim.Sadece gözgöze gelmemiz yetti çektim kenara senin dedim yol paran yok.
Söylemeyecekti kesinlikle söylemeyecekti.
Böyle insanlardır balıklar çok severim onları ...
Konuşmaya bile gerek duymadan anlaştıgım yegane insanlardır.
Su-toprak dostluguna ve bağlılığına yürekten inanıyorum...
Ateş ve hava insanlarıyle dialogum hiç iyi değildir.
Zeka mızrak gibidir, saklanamaz.
Diye de sevdigim bir söz vardır söylemek istedim.
Balıklar olmasa, merhametli olmayı unuturduk
Balıklar olmasa,sezgileri önemsemezdik.
Balıklar olmasa, hayallerin ideallerin gerçekleştirilmesinin birinci basamağı oldugunu bilemezdik.
Balıklar olmasa, şiirler öksüz kalırdı.
Balık olmasa Başak olmazdı...
Balık-Başak zıtlığı önemli zıtlıklardan biridir...
Benlik kavramının dorugu ile (başak) biz kavramının son noktası ( balık)
Ben olmadan,biz olunamayacagının örneği...
Başak burcu olarak Balık arkadaşlarımla içsel gerilimli anlarımız da olsa daha iyiye birlikte yol alabiliyoruz.
Balık arkadaşlarımı seviyorum.
11-04-2008 12:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

darkvenus Yazılan:Tanıdıgım hiçbir balık paraya önem vermiyor.
En sevdigim arkadaşım balıktır cebindeki son parayı verip harcadıgını ve ortaya bişeyler almak için para kattıgını gördüm ve cebinde eve gitmesi için otobüs parası bile olmadıgını fark ettim.Sadece gözgöze gelmemiz yetti çektim kenara senin dedim yol paran yok.
Söylemeyecekti kesinlikle söylemeyecekti.
Böyle insanlardır balıklar çok severim onları ...
Konuşmaya bile gerek duymadan anlaştıgım yegane insanlardır.
Su-toprak dostluguna ve bağlılığına yürekten inanıyorum...
Ateş ve hava insanlarıyle dialogum hiç iyi değildir.
Zeka mızrak gibidir, saklanamaz.
Diye de sevdigim bir söz vardır söylemek istedim.
Balıklar olmasa, merhametli olmayı unuturduk
Balıklar olmasa,sezgileri önemsemezdik.
Balıklar olmasa, hayallerin ideallerin gerçekleştirilmesinin birinci basamağı oldugunu bilemezdik.
Balıklar olmasa, şiirler öksüz kalırdı.
Balık olmasa Başak olmazdı...
Balık-Başak zıtlığı önemli zıtlıklardan biridir...
Benlik kavramının dorugu ile (başak) biz kavramının son noktası ( balık)
Ben olmadan,biz olunamayacagının örneği...
Başak burcu olarak Balık arkadaşlarımla içsel gerilimli anlarımız da olsa daha iyiye birlikte yol alabiliyoruz.
Balık arkadaşlarımı seviyorum.
bende seni çookkk seviyorum....gülücük
bir balık ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi Derya cım..-alkış.çokk teşekkürlergözkýrpma
balık_başak vurgusu bencede çok önemli güneş balık,ay başak olarak bu konudaki tespitlerinede sonuna kadar katılıyorum...verygood

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
11-04-2008 01:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Alıntı:Ben arkadaşların dışındakileri kastettim, ama his olarak öyledir diye değil tabii. Tabii harita bir bütün sadece balıklar değil her burç oldukça farklı, haritaları çok benzese bile aile, kültür vs. Ama belirttiğin balık özellikleri bana bildiğim balık özelliklerinden çok uzak çok zıt geldi.

Zekiyim demek farklı bir durum evet, zekiyim diyen kişi aptaldır demektense ( aptal da olabilir ) kendini beğenmiş diyebiliriz çok hoş değil. Para daha doğrusu maddiyat hakkında çok net konuşabilirim, balığım ve para benim için önemli değil, rahatı severim ama babamın parasını harcarken bile kafamı kurcalar, kendim kazanırsam iyi yaşarım benim düşüncem bu. Kazanmayıp da mutlu olsam çok önem vermem, her şeyin kaliteli ama en ucuzunu alırım. Bu genel bir balık özelliğidir sadece bana has değil ama tersi de var, paraya önem vermeyen idealist ve hayalperest oğlaklar olabileceği gibi.

Yani her balık farklı sonuçta senin tanıdıkların öledir benimkiler böyle gülücük Yada bakış açımız farklıdır farklı yorumluyoruzdur. Bunların hepsi olası.. Para konusunda gördüklerime istinaden konuştum yanlış olabilir ama paraya düşkün balıklarda vardır. gülücük Ayrıca zekiyim diyen aptaldır demedim zekiyim demek aptallıktır bence dedim. Ki bence farklı anlamlar içeriyorlar. Yani en azından ben yazarken senin kastettiğin anlamda söylememiştim.

11-04-2008 03:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Arkadaşlar, balıkları çok harika anlatmışsınız..kendimle özdeşleştirdiğim durumlar çok.. Görüş bildirmek isteyen arkadaşlara bi soru sormak istiyorum. Benim burcum akrep, yükselen ve ay brcu balık..şans noktası, kuzey ay düğümü yengeç.. Böyle olunca oldukça sulugülücük bi insanım; yani su elementi ağır basan diyelim. Şimdi, diğer elementleri çok irdelemeden söylüyorum, bu su üçlüsünün karakterleri birbirine oldukça benziyor. Ben kendimi akrep olarak tanımlarım hep, beni en anlatan, en kendim olduğumu hissettiğim burç.. ama hani yaşadıkç insanın değişik özellikleri ortaya çıkıyor ya, bakıyorum, balık ve yengeç de bana oldukça benziyor. ve zaten bu üçü birbirine çok benziyor.
Fikri olan arkadaşlarla paylaşmak isterim.. Teşekkürler
11-04-2008 07:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Yengeç & Akrep & Balık
Yengeç ; her 3 Su burcuda duygusallığı ifade eder ama bence yengeç en duygusal olanıdır..

Akrep ; yengeç ve balıktan daha yoğun ama derinde saklar duygularını ve akrepin diğer ikisinden farkı ZEKASININ ve İRADESİNİN duygularını dengeleyebildiğidir..

Balık ; her 3 su burcuda zengin hayal dünyasına sahiptir ama Balıklar astrolojik sistemin 1 numarasıdır bu konuda..
aynı zamanda adaptasyon yeteneği yine diğer ikisine göre daha fazladır.
Balık diğer ikisine daha romantiktir..
yengeç daha duygusalsa balık nasıl daha romantik oluyor ; çünkü yengeç hayatının ilk yıllarında aldığı yaralarla kendine dış bir kabuk örer , yengeçlerin dışı serttir..
oysa balıklar da yaralar aldığında daha soğuk bir imaj sergileyebilirler ama sağlam bir kabukları yoktur ve balığın en belirgin özelliğide ÇABUK ETKİLENMESİDİR..

Akrep ve Yengeç ; balığa göre daha maddeseldir çünkü her ikiside aynı zamanda toprakta da yaşarlar.. oysa balık tamamen duygusaldır.. gülücük

Akrep ve Yengeç ; daha hırslı ve inatçıdır ve geçmiş olayları çok iyi hatırladığından daha kinci olabilirler.. oysa balık ayrı dünyanın bir canlısı gibidir , daha merhametlidir ve kendisine yapılanları ''kabul edebilecek'' potansiyele sahiptir..

Akrep ilişkide tutkuya yani fiziksel temâsada önem verir , balık ve yengeçler için duygusal tatmin daha ön plandadır..

Akrep ve yengeçler ilişki içinde daha sahiplenicidir , Balıklar daha kaderci..

aynı elemente dair burçlar arasındaki bazı özel farkları ve bezerlikleri bilmek , bence yeni başlayan arkadaşlar için temel hedeflerden biri olmalıdır..

bu yazdığım özellikler o burçlara has HAM ÖZELLİKLERDİR.. yani çevrenizde daha farklı akrep ve yengeç ve balık görürseniz aldanmayın çünkü o çevrenizdeki kişilerin ya ay burçları ya haritalarının başka potansiyelleri farkın sebebidir..

HAM YANİ BURCUN ORİJİNAL ÖZELLİKLERİ başka şeydir , çevrenizde gördüğünüz insanların özellikleri (haritalarında başka etkiler de olacağı için) başka birşeydir..

sevgili Sultan , akrep-yengeç ve balıkların bu HAM ÖZELLİKLERİNİ güzelce irdeleyip kendinde gözlemlemeni öneririm..
istersen seni scorpio vip yapabiliriz sorun değil ok gözkýrpma

11-05-2008 03:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

bende bişiler karalayım.bir balık olarak.
balıkların sezgileri ciddi şekilde kuvvetlidir.ama bunu akrep gibi insanları manipüle etmek için kullanmaz hatta kendisine kötülük geleceğini bilse bile tepkisiz kalabilir.derin insanlardır .genelde tembel olmalarına karşılık kendilerini adama potansiyene sahip oldukları için umulmadık başarılara uluşabilirler.kendimden devam edersem önceden çok kazık yedim ve kendime bir kabuk ördüm.insanları kırmamaya özen gösterirdim artık bu özelliğimide terketmeye çalışıyorum.insan duygularından iyi anlarım ve bana kötülük edenlere karşı onların duygularını küçümseyecek şekilde konuşunca çok kırdığımıda farkettim(ama sonrada n pişman oluyorum)bence balıklar yengeç ve akrepten çok şey öğrenebilir.yengeçten kabuk yapmayı akrepten zehirlemeyi.ne yapalım hayat acımasız :D
11-06-2008 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
red lionsa Çevrimdışı
Üye
**

münzevi sen gene kimseyi kirmamak icin özen göster bu burclarin disinda bir konu ama seni üzen seyin gereksiz fedakarlik oldugunu bende kendi deneyimlerimdne ögrendim karsiliginda yapmam gereken pozitif davranis yararli bencillik gülücük) Ne güzel kelimeler bir balik icin.Yani sözün özü baskalariyla ilgilenmeyi birakip kendinle ilgilenmen gerekiyor. Biz baliklar kendimizin ihtiyaclari varken neden onlari birakip baskalarinin yardimina kosariz bu konuda kendimi cözmüs diilim. Üstelik herkese yaranmak gibide bir derdimiz var yani herkesi mutlu etmek imkansiz biride kalkar bencil der o kadar ugrastigin halde ama bakis acisini görmekte istemeyiz nedense bizim bakis acimiz herzaman en dogrusudur gülücük))

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...t&x=52&y=7
11-06-2008 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

münzevi Yazılan:yükselenim boğa ay burcum aslan.

Hayat öğretiyo demişsin ama bunda yükselenin ve ay burcunun etkisi var bence. Boğa etkisiyle rahatına ben'ine düşkün olacaksındır, aslan etkisiyle de görülmek isteyeceksindir. Bu ihtiyaçların karşılanmayınca, tepkin normal bir balık gibi değil, boğa ve aslan etkili balık gibi davranacaksındır.
Mesela, benim burcum akrep, yükselen ve ay balık. Emin ol ki, eskiden çocukken ve ergenlikte, insanlara daha kabuklu, daha sert, mesafeli davranırdım. Zaman geçtikçe, yaş 26, daha verici, merhametli, kabuksuz davranabilmeyi öğreniyorum. Hayat bize her zaman olumsuz tarafını öğretmiyo, olumluları da bazen.. Belki de hayat öğretiyo dediklerimiz, bizim haritamızdaki özelliklerin ortaya çıkması için başımıza gelen hallerdir. Kainattaki yerimizi daha iyi almak için..mozaiği bozmamak için..
işte bana da balık etkisini öğretiyo çünkü..eskisinden daha verici, daha uyumlu, daha kaderci, daha tembel, daha uykucu, daha düşüncesiz oldum.dil çýkarma
napalım kader...gülücük)
11-06-2008 01:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Balık burcu burnu Nin.Me.Sar.Ra 11 25,735 11-26-2018 10:59 PM
Son Mesaj: say24
  Balık Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 8 13,497 03-15-2017 02:08 AM
Son Mesaj: vilma
  Balık burcu ses rengi Nin.Me.Sar.Ra 7 13,828 05-21-2016 02:17 AM
Son Mesaj: Alejandro