Değerlendir:
  • 27 Oy - 2.59 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Satürn Akrep Sınırlarında
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Transit Satürn Akrep Sınırlarında
Transit Satürn 5 Ekim akşamı Akrep burcuna giriş yapacak. İki yıldan daha uzunca bir süredir Terazi burcundaydı ve Terazi burcu arazisini kendine göre disipline etti, yapılandırdı.

Satürn Terazi sürecinde daha ziyade ilişkiler , evlilik, ortaklık konularına odaklandık. Bazılarımız yolunda gitmeyen ilişkilerini sonlandırdı, bazılarımız ilişkiye resmiyet kazandırmak adına evlilik deneyimine adım attı.

Satürn Terazi burcunda iyi ve verimli çalıştığı için Satürn derslerine iyi çalışanların ( sorumluluklarını yerine getirenlerin ) emeklerinin karşılığı olan meyveleri yediğini ve ödüllendirildiğini de gözlemlediğimi söyleyeyim.

İyi bir öğrenci olursanız sizde Satürnün şirinlerini (ödüllerini) görebilirsiniz ;)

Peki şimdi Satürn Akrep burcuna girdiğinde neler bekleyebiliriz ?

Öncelikle söylemeliyim ki BEKLEME modunda olmayınız, transitler dahil pek çok şey bize hayatın akışını ve hareket halinde olduğunu gösteriyorken bizlerin oturup beklemesi eşyanın tabiatına aykırıdır.

Satürn Akrep transitinden korkmak ve karamsar ihtimalleri bekleme modunda olmak yerine, bize düşen sorumlulukları yerine getirmek için hareket halinde olmak daha verimli bir yaklaşım olacaktır.

Satürnün ifadeleriyle Akrep burcunu harmanlayarak devam edeyim.

Satürnün ifadelerinden biri kısıtlamak-engellemek-geciktirmek konularıyla ilişkilidir.
Akrep burcu SU elementi olduğundan genel anlamda bizlerin SU elementinin ifade ettiği konularla kontak kurmamızın önünün kesildiğini hissedebiliriz. Örneğin derin duygularımızla kontak kurmak engellenebilir ve İLİŞKİLERDE DERİNLEŞMEK güçleşebilir.

Akrep burcunun seks konusuyla bağlantısını düşünürsek bu alanda problemlerin olabileceğini yada olası problemlerin çözümü adına adımlar atılacağını söyleyebiliriz. Örneğin cinsellik kaynaklı suçlara karşı kanuni düzenlemeler olabilir.

Akrep burcu gizlilik konusuyla da ilişkilidir ve Satürn Akrep süreci bir takım gizli konuların üstünün örtülmeye çalışıldığı bir dönem olabilir. Gizli olanın açığa çıkması korkusu deneyimlenebilir ( gerek bireysel gerek toplumsal açılardan )

İstihbarat konusunda yapılandırma / düzenleme olabilir.

Satürn Akrep süreci türlü paranoyaları hortlatabilir buna dikkat..
Ölüm korkusunu öne çıkaracak deneyimler görülebilir. Toplumsal açıdan kitlelere korku aşılayacak haberleri medyada gördüğünüz anda üzerinde fazla durmayıp kanal değiştirmenizi önerebilirim ( örneğin geçtiğimiz yıllarda domuz gribi haberleri vb.)

Akrep burcu ve doğal evi olan 8.ev ortak kazançlara ait deneyimlerle ilişkili olabiliyor.
Ortaklık şeklinde yapılan girişimlerde kazancın önünün tıkanması durumları görülebilir.
Böyle durumlarda ortaklığın bitmesi ihtimali olabileceği gibi ortaklığa dair bazı düzeltmeler-yapılandırmaların da faydası olabilir.
Kısaca ortak kazançların disipline edilmesinden söz edebiliriz.

Kredi, miras, vergi gibi konularda düzenlemeler olabilir. Bireysel olarak kredi-miras gibi alacakların gecikmesi ihtimali var.

Satürnün olumlu ifadesi bir şeyleri somutlaştırma hüneri ve başarı potansiyelidir.
Dolayısıyla Akrep burcuna has konularda sorumlulukların yerine getirilmesi o konularda somut başarılara işaret edebilir.
Örneğin pek çok ortaklık kazancın daralması problemini yaşarken bazı ortaklıkların kazanç konusunda başarı sağlaması muhtemel.
Örneğin bazı düşmanlıkların ( dargınlıkların ) düzeltilmesi ihtimalide var.
Kişinin korkularıyla yüzleşeceği bazı deneyimler sonucu o korkuları aşması da mümkün.

Akrep burcunun GÜÇ VE KONTROL dürtüsü Satürn tarafından disipline edildiğinde bireysel açıdan toplum içinde saygınlık kazandıracak gelişmeler görülebilir.
Tabi bu dürtünün gölge yanı ''yeterince güçlü ve kontrol sahibi olamama'' KORKUSUYLA gerek bireysel suç eğilimini gerek devlet ve patron gibi otorite figürlerinin saçmasapan karar ve eylemlerini de tetikleyebilir !

Satürn Akrep süreci en çok Sabit burçları etkileyecek yani Akrepleri, Boğaları, Kovaları ve Aslanları..

Yükseleni , Güneşi yada Venüsü Boğa burcunda olanlar Satürn Akrep sürecini İLİŞKİLER kanalıyla deneyimleyebilir. Karşılarına otorite figüründe olan kişiler çıkabilir ( ilişki kurma durumu olabileceği gibi, bu otorite figürüyle düşmanlıkta deneyimleyebilir ! )

Güneşi Aslan ve Kova burcu olanların kalp rahatsızlıklarına dikkat etmesi önerisini not düşelim. Çünkü Güneş kalple alakalıdır ve Satürn kare açısının bloke edici etkisi kalp ritmini ( özellikle yaşı kemale ermiş kişiler için ) zorlayabilir. Gençlerin aşırı stresten uzak durduğu sürece bu problemi deneyimleyeceğini sanmıyorum , hemen panik yapmayınız

Güneş, Ay, Venüs, Mars kişisel gezegenleri Akrep burcunda olanların önümüzdeki iki buçuk yıllık süreçte zaman zaman (hep değil) hayat enerjisinin düştüğünü, istek beklenti ve arzularının ateşinin kısıldığını ve hatta depresyon eğilimi gösterebileceklerini ilave edelim. Bu işaretleri görmeleri durumunda Akreplere ve hatta Aslan, Kova, Boğa gibi diğer sabit burç sahiplerine ilk başta vurgulamaya çalıştığım NEREDE HAREKET ORADA BEREKET // ÜZÜNTÜNÜN ÇARESİ HAREKETTİR prensiplerini hatırlamalarını öneririm.

Son olarak Yükselen burçlara göre ( yükselenini bilmeyenler , burcuna göre bakabilir ) Satürn Akrep süreci için birşeyler karalayalım

YÜKSELEN AKREP

Transit Satürn 1.evde

* Geçmiş davranış modellerinin sonuçlarını farketmek , kişiliğe dair farkındalığın artması.

* Kişiliğe dair başkalarından geri-beslenme alma ihtiyacı

* Kendini tanıma ve ifade etme ihtiyacı

* Kişisel görünümüne form verme ihtiyacı ( zayıflama , giyim tarzı vb.)

* Kendini geliştirmek için aktif çalışma dönemi

* Fiziksel enerjinin azalması , yorgunluk , depresyon halleri

* Sağlıklı yaşam programlarına katılmak , spor alışkanlığı vb. aktiviteler

* Kim olmak ve nasıl bir izlenim bırakmak istediğinin farkına varmak

YÜKSELEN TERAZİ

Transit Satürn 2.evde

* Üretken olmak için çalışmaya ağırlık verme

* Somut şeyler yaparak , üreterek , girişimde bulunarak para kazanma

* Kişisel kaynaklarını , yeteneklerini , sahip olduklarını değelendirme zamanı

* Çıraklık yapma ve ustalık geliştirme zamanı ( para kazanmak , güvence sağlamak için )

* Finansal ihtiyaçların öncelik kazanması , finansal baskı hissetmek

YÜKSELEN BAŞAK

Transit Satürn 3.evde

* Kendi bilgi birikiminden şüphe duymak ve kendini daha fazlasını öğrenmeye mecbur hissetmek

* Yeni bilgi ve beceriler öğrenmeye konsantre olma

* Fikirleri yazılı ve sözlü ifade etmeye yönelik itilim

* Araştırma ve derin düşünme için uygun zaman

* Görev için seyahat etmek , iş gezileri , iş yerindeki yer değişimleri

* Yakın çevreyle olan iletişimde sınırların belirlenmesi

YÜKSELEN ASLAN

Transit Satürn 4.evde

* Ev hayatınızla ilgili düzen ve sağlamlık oluşturma. ( örneğin evin yada bahçenin yapısıyla ilgili düzenlemeler yada örneğin maddi imkanı olan birinin , kendi evine güvenlik sistemi yerleştirmesi yada ev değiştirmek vs.)

* Aile içinde sorumlulukların artması

* 10.evin ifade ettiği uzun dönemli Kariyer konularına dair sağlam temellerin atılması ( çürük yada korkuya dayalı temeller , satürn 10.evden geçerken Kariyer problemlerine işaret edebilir çünkü TEMEL SAĞLAM DEĞİLDİR )

* Eski aşklarla , eski arkadaşlık benzeri ilişkilerle yüzleşme - karşılaşma - ve bunları yapılandırma zamanı

YÜKSELEN YENGEÇ

Transit Satürn 5.evde

* Kişinin kendisine daha ciddi yaklaşma zamanı

* Hayata karşı canlılık ve enerjinin azalması , keyifsiz bir süreç

* Sevilmek ve takdir edilmek üzere içten içe can atmak ve bazen sevgi-ilgi konusunda talepkâr olmak ve cansıkıcı biri haline gelmek

* Yaratıcılık ve kendimizi ortaya koyma potansiyelimizin engellenebileceği bir süreç. Yaratıcılık için fazladan çaba gösterme zamanı

* Yaşça büyük ve olgun ( Satürnyen ) kişiliklerle iyi vakit geçirmek , onlardan hoşlanmak

* Çocukların ihtiyaçları için sorumluluk alma zamanı , çocuk yapma olasılığı

* Eğlenmeye pek zaman ayıramamak

* Hobilerin profesyonel iş haline gelmesi

YÜKSELEN İKİZLER

Transit Satürn 6.evde

* Çalışma ve sağlık konularına odaklanma

* Daha düzenli ve disiplinli olmaya zorlanma

* Rahatsızlık verici sağlık problemleri

* Çalışmalarda DÜZEN ve VERİMLİLİK artması

* Eleştirel yaklaşımlar , psikosomatik rahatsızlıklar

* Fiziksel ve Kişisel arınma zamanı.. Rahatsızlık veren fiziksel unsulardan ve kişisel yönlerimizden arınmak

YÜKSELEN BOĞA

Transit Satürn 7.evde

* İş ortaklıkları için uygun bir zaman

* İlişkilerin ciddiye alındığı bir dönem.. Her türlü ilişkiyle ilgilenme ve sorumluluk alma zamanı..

* İlişkiye ait kötüye giden şartları farketme zamanı.

* İlişkilerde geri çekilme ve mesafeli yaklaşım zamanı

* İlişkiye dair kararlar almak , ilişkiyi sağlamlaştırmak..

* İlişkiye dair zorlanmalar , engeller

* Bekar birinin evlenmesi olasılığı

YÜKSELEN KOÇ

Transit Satürn 8.evde

* Kişisel dönüşüm , yeniden doğma , krizler..

* Bir tür ızdırap zamanı..

* Ölümle bağlantılı deneyimler , ölüm korkusu vs.

* Finansal güvence , başkalarının kaynaklarını farketme , Krediler , borçlar..

* Cinsellikle alakalı farkındalıklar.. Seksüel problemler , kısıtlanmalar..

* Okült çalışmalar.. ( Astroloji , psikoloji , spritüel konular vs. )

YÜKSELEN BALIK

Transit Satürn 9.evde

* Kişisel gelişim dönemi..

* Yolculuklar , eğitim , konferanslar , kitap vb. yayınlamak gibi konulara odaklanmak

* İnançları araştırma ve belirleme zamanı.

* Hayatın anlamını zor yollardan öğrenme

* Yasal zorluklar

* Eğitim programlarına katılma olasılığı.. Kariyer için hazırlık dönemi

YÜKSELEN KOVA

Transit Satürn 10.evde

* Kariyer ve amaçlarla ilgili ciddi yaklaşımlar

* Hoşa gitmeyen görevler , mesleki zorluklar

* Mesleki ihtiraslarını ve saygınlığını elde etmek için fazladan çalışma zamanı

* Tanınmaya başlamak.. İyi yada Kötü şöhret

* Mesleğini sorgulamak , zorlukların farkına varmak

YÜKSELEN OĞLAK

Transit Satürn 11.evde

* Geleceğe yönelik gerçekçi amaçlar edinme , kişisel amaçlarını gerçekçi biçimde düzenleme

* Mesleğinizle ilgili para kazanma zamanı yada parasal engeller

* Arkadaş çevresinde daralma.. Arkadaş gruplarıyla ilgili zorlukları farketmek.. arkadaşları gerçekçi değerlendirmek..

* Toplumsal sorumluluk alma zamanı

* Teknolojiyle ilgili yapılanma.. Teknolojik engeller..

* Dernek , Kulüp benzeri grup ve organizasyonlara katılma , yönetme vs.

YÜKSELEN YAY

Transit Satürn 12.evde

* Geçiş dönemi.. Sonuçlarla karşılaşma.. Ne ekersen onu biçersin prensibi gereği , ektiğini biçme..

* Somut ihtirasların , statülerin , kalıpların ve o zamana kadar kazanılan-sahip olunan maddi şeylerin önemini yitirmesi.. İlahi bir memnuniyetsizlik hâli..

* Kişinin kendini duygusal bir hapishanede hissetmesi , dış dünyadan geri çekilme , inziva..

* Sağlık problemleri olasılığı..

09-09-2012 05:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

strans. saturn 4 evimden gecerken işten cıkarıldım , cok uzun süre işsiz kaldım :( 1,5 yıl boyunca .
babamla zıtlaşmalar yaşadım , maddi olarak , psikolojik , dipte ,sonda depresyondaydım hep agladım :(
2010 nisandan beri bir düzenim var çok şükür ... gülücük

şimdi saturn akrebe güneşime gececek 5.evin sonunda gececek , natal 6 evim akrep ,natal saturnumde 6 . evde
dogum günümde de güneş tutulması olacak 13 kas. , hayırlısı olur inşallah gülücük
5. ve 6. evle ilgili süprizleri nelerdir? önlemimizi alalım

http://imageshack.us/photo/my-images/585/solar2012.gif/ solar map 2013[/font][font=tahoma]

http://imageshack.us/photo/my-images/687/ayay1907.gif/ natal map
09-10-2012 04:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

Satürn turuna 1. evimde başladığı için tabii bi özgüven eksikliğim ve kontrollü olma dürtüsüne sahibim. 2, 3, 4, 5, 6. ev geçişlerinde bu konularla ilgili bi şey yaşamadım. Ama 7. ev geçişi gerçekten etkiliydi şimdi ise 8. evime girmek üzere bakalım orda ne olacak

=>Haritam<=
09-10-2012 05:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
xclsx Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

Ya ben daha önce sormuştum biliyorum ama anlamadığım bı nokta var onu gene sormalıyım. Simdi benim yükselenim 26 derece terazi yani 1.evimde teraziden cok akrep var. Saturn aslında daha yeni 1.evime girmiş oluyor yani 2009 dan beri 12.evimi. Mı etkiliyordu diyei kafamı karıştırıyor bu durum. Bu doneme bakıyorum aslında cok çalışıp karşılığını göremediğim nedense elimi attığım her seyin kurudugu bı donem 12.eve benziyor diğer yandan ciddi bı kilo kaybida yaşadım o da 1.eve uyuyo. Kafam cok karıştı. Yardımcı olursanız cok sevinirim (çünkü bu konu tutulmalarda dolunaylarda filan da kafamı karıştırıyor yükselenime göre mı yoksa evime göre mı baklam bilemiyor şaşırıyorum)

http://b1201.hizliresim.com/t/4/1krtn.gif
09-11-2012 03:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lajâ Çevrimdışı
.::скорпион::.
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 44

Alıntı:Güneşi Akrep ve Kova burcu olanların kalp rahatsızlıklarına dikkat etmesi önerisini not düşelim. Çünkü Güneş kalple alakalıdır ve Satürn kare açısının bloke edici etkisi kalp ritmini ( özellikle yaşı kemale ermiş kişiler için ) zorlayabilir. Gençlerin aşırı stresten uzak durduğu sürece bu problemi deneyimleyeceğini sanmıyorum , hemen panik yapmayınız
[font=Verdana, Arial, sans-serif][/font]

burda Güneşi Akrep olanları da ekleyip Satürn kare açısı demişsin.. lütfen gülücük onu bi ayıralım..

eline sağlık verygood

Bizi başınızdan geçenler değil kafanızdan geçenler ilgilendirir..
. .. . . ... .. .. ...
.. .
. .. . ... .
. . ..
09-11-2012 05:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(09-11-2012 05:49 PM)Lajâ Yazılan:  
Alıntı:Güneşi Akrep ve Kova burcu olanların kalp rahatsızlıklarına dikkat etmesi önerisini not düşelim. Çünkü Güneş kalple alakalıdır ve Satürn kare açısının bloke edici etkisi kalp ritmini ( özellikle yaşı kemale ermiş kişiler için ) zorlayabilir. Gençlerin aşırı stresten uzak durduğu sürece bu problemi deneyimleyeceğini sanmıyorum , hemen panik yapmayınız
[font=Verdana, Arial, sans-serif][/font]

burda Güneşi Akrep olanları da ekleyip Satürn kare açısı demişsin.. lütfen gülücük onu bi ayıralım..

eline sağlık verygood

düzeltip Aslan yapıyorum tamamdır gülücük

09-11-2012 07:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ferzan Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip

Rep Puanı: 3

* Kişisel görünümüne form verme ihtiyacı ( zayıflama , giyim tarzı vb.)

* Sağlıklı yaşam programlarına katılmak , spor alışkanlığı vb. aktiviteler

Transit Satürn'ün 1.evdeki etkilerinden ikisi diyor Neptunian.

Normalde spor konusunda müthiş tembelimdir.Rahatıma çok düşkünümdür.Ama yaklaşık 2 aydır spor yapıyorum,içimdeki azime şaşırıyorum gülücük Bugüne kadar hiç yapmadığım şekilde,yüzümün daha güzel görünmesi için zaman harcıyorum gülücük Satürn'ün 1.evime yavaş yavaş yaklaşmasının etkileri sanırım...
Umarım bu tür hafif etkilerle atlatırım...Çünkü transit Satürn 8.evimden geçerken yaşadığım sıkıntılar,hayatıma damgasını vurdu desem yeridir.
09-13-2012 06:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

YÜKSELEN TERAZİ

Transit Satürn 2.evde

* Üretken olmak için çalışmaya ağırlık verme

* Somut şeyler yaparak , üreterek , girişimde bulunarak para kazanma

* Kişisel kaynaklarını , yeteneklerini , sahip olduklarını değelendirme zamanı

* Çıraklık yapma ve ustalık geliştirme zamanı ( para kazanmak , güvence sağlamak için )

* Finansal ihtiyaçların öncelik kazanması , finansal baskı hissetmek

Öyleki sanayilere gider oldum bir süredir gülücük Otur otur olmuyor.İşim gereği mecburen öğrenmem gereken şeyler var ve ben bunu seviyorum.Çünkü oldukça sanatsal bir alanda çalışıyorum.Kad ı ma gereken ilgiyi gostermem gerektiğini biraz geç anladım
Bu işi yaparsam ciddi paralar kazanabilirim ayrıca
09-18-2012 11:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepece Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Satürn Akrep’te ne anlama geliyor ?

Biliyorsunuz Satürn geçen zamanın, olgunlaşmanın, ölçülü ve kontrollü olmanın gezegenidir. Kronos diğer adıdır. Satürn her şeyi ölçer, sınırlar ve hayallerimiz ne kadar pembe olsa da bizden somut olana, maddi açıdan gerçek olana odaklanmamızı ister. Son iki yıldır, 2010 Temmuz’undan bu yana Satürn Terazi burcunda ilerliyor ve bu süreçte Satürn’ün haritamızda ilerlediği evde daha dengeli, daha diplomatik ve kontrollü olmayı öğrendik. İlişkiler, evlilikler hatta arkadaşlıklar büyük bir sınavdan geçti. Özellikle yükselen burçları Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak olanlar hayatlarının pek çok anında sert ve ciddi kararlar aldılar. Şimdi 5 Ekim’den itibaren Satürn Akrep burcuna geçmeye hazırlanıyor. Ancak etkilerini Haziran sonundan bu yana görmeye başlamış olabiliriz. Satürn Akrep burcunda 2015 yılına kadar kalacak. Bu yeni transit hayatımıza neler getiriyor ve bizden neler talep ediyor ?
Öncelikle Akrep’in Mars yönetiminde sabit burç olduğunu hatırlayalım. Terazi ılımlılık, denge ve diplomasi arayan bir burç iken Akrep zorlayan, baskı getiren, mücadele eden ve güç elde etmek isteyen bir burçtur. Terazi “yarısı sana yarısı bana” derken, Akrep “hepsini ben istiyorum” der ve hayatımızdaki çatışma ve değişim de bizi baskı altına alan bu yeni gelişmeler yüzünden çıkar. Akrep’te her zaman bir kriz ve travma vardır, Akrep ölümün kenarında, yeniden doğuşun da kapısındadır. Bu burçta her zaman bizi güçlendiren savaşlar verir ve kas yaparız. O halde, öncelikle doğum haritanızda Akrep’in yükselen burcunuza göre hangi evde ilerlediğine bakın. Yükselen burcunuzu “bir” ayarak, Akrep’e kadar ilerleyin. Bu temaları önümüzdeki hafta daha detaylı ele alacağız.
Akrep aynı zamanda aynı Terazi’de olduğu gibi içerisinde ortaklıkların, paylaşımların olduğu konuları anlatır. Akrep’te organik, sembiyotik bir ilişki kurma isteği vardır. İçiçe geçme, derinden paylaşmak hatta başkalarının kaynaklarını gizli biçimde ele geçirme isteği dikkat çeker. Tüm bu nedenlerle, önümüzdeki 2,5 yıl boyunca ortaklaşa konularda, özellikle ekonomik anlamda, daha fazla gücü ele geçirme anlamında bir savaşım içerisinde olacağız. Duygusal açıdan konsantre olacağımız, gerekirse eski ile olan bağlarımızı kopararak, kendi gücümüzü yeniden ortaya koyacağımız bir savaşın içerisinden geçeceğiz. Bu mücadelede tutku ile bağlı olduğumuz konularda kendimizi yoktan yeniden inşa edebilir ve her ne kadar korktuklarımızla da karşılaşırken, gücümüzü daha çok hissedebiliriz. Kuşkusuz Akrep’in bulunduğu evdeki konularda dönüşüm, mücadele ve eskileri ayıklama, varolan bağları yenileme, değiştirme zorunluluğu da doğacağız. Paylaşımlarımızın bir bölümü bitecek ya da en azından kendi payımızı, kendi gücümüzü elde etme arzusu ile geri dönüşü olmayan yeni bir yöne doğru ilerleyeceğiz. Satürn aynı zamanda Akrep’in bulunduğu alana daha fazla sorumluluk ve dikkatli olma gereği de getirecektir. Bu alanda duygusal açıdan daha soğukkanlı hatta hesapçı olmak, ciddi davranmak durumunda kalacağız. Çoğu zaman kolay olmayan çözümler herşeyi yeni baştan kurmamıza neden olabilecek. Bu yeni dönemde, kişisel ve ortaklaşa alanda kendi enerjimizi, maddi, manevi kaynaklarımızı ve gücümüzü soğukkanlı biçimde yeniden gözden geçirmek ve bizi krize sokan şeylerin karşısında sağlam durabilmeyi öğrenmek durumundayız.

Hakan Kırkoglu
09-22-2012 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepece Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Elemtere fiş, kem gözlere şiş

Akrep burcu hayatımızda mevsim olarak doğanın ölmeye başladığı, yaprakların düşerek toprağa karıştığı, gecelerin gittikçe daha uzadığı bir zamana denk gelir. 5 Ekim’den itibaren, 2015 yılına kadar Akrep’te kalacak olan Satürn bizi tıpkı doğanın yenilenmesi gibi eskilerden arınacağımız, sonunda güç kazanacağımız bir sürece sokacak. Bu yeniden doğuş sürecini her yükselen farklı farklı alanlarda deneyimleyecekler, bu nedenle Satürn’ün geçişini okumak için önce yükselen burcunuzu, sonra da kendi burcunuza ait kısa açıklamaları okuyabilirsiniz.

Yükselen Koç’lar için
bu dönemde finansal alanda ve iş hayatlarında özellikle ortaklaşa alanda daha fazla sorumluluk alarak kendini geliştirmeye işaret ediyor. Koç doğası gereği sabırsız olduğu için, kendisini böyle başkalarına bağlayan dönemlerde kriz içerisinde hissedebilir. Eşin ya da ortağın getirmiş olduğu sorumluluklar, ortaklaşa bağlar dikkat çekici olacak. Bir yatırıma gitmek, borçlanmak, eşin parasal konularından dolayı kısıtlanmak mümkün. Ayrıca bir şekilde hayatınıza girebilecek ölüm, yeniden doğuş temaları sizi psikolojik açıdan metafizik konulara daha yakın kılabilir. Bu dönemde krizlerle büyüyecek ve güçleneceksiniz.
Kendi burcu Koç olanlar da bu dönemde onlardan istenen sorumlulukları çok açık biçimde göremeyebilirler. Devletle, düzen ve organizasyonel konularla ilgili çelişkiler, sıkışıklıklar yaşayabilirler. Kimi kriz çıkaran durumlar, başkalarının sorumluluklarını almaktan kaynaklanan koşullar yorucu olabilir. Her zamankinden daha detaylı ve ince düşünmek durumundalar.
Koç’lar için ana tema: Ortak sorumluluk yüklenmek yoluyla büyümek ve gelişmek
Yükselen Boğa’lar
bu dönemde kariyerlerinde belirgin bir ilerleme ve çok daha görünür hale gelme durumundalar. Aslında uzun yıllardır süregelen gelişmelerinin meyvelerini almaya başlayacaklar ve önlerinde 2020’ye kadar sürecek olan bir dönemde kariyer hedeflerinde çok daha hızlı adımlar atabilecekler. Ancak bunu hakkıyla yapabilmeleri için karşılarına gelecek kişilerin manipülatif taraflarını görmeleri ve çok daha soğukkanlı kalmak zorundalar. Kuşkusuz bu süreçte özellikle evlilikler eğer artık enerjisini kaybetmişse, oldukça kritik bir dönemden geçecek ve önemli ilişkiler bitecek. Boğa’lar bu süreçte başkaları ile daha fazla stratejik işbirliğine gitmek durumundalar. Tek başlarına hareket etmeleri zor ancak mesleki alanda yepyeni bir ilerleme dönemi var.
Kendi burcu Boğa olanların bu dönemde çok sabırlı olmaları ve özellikle ilişkilerden, ortaklaşa konulardan doğan engeller karşısında beklemede kalmaları gerekiyor. Parasal alanda istedikleri güveni yakalamaları zor. Böyle bir dönemde 2015’e kadar adeta kırmızı ışıkta beklemek durumundalar.
Boğa’lar için ana tema: Sabırlı olma, engellenme, eldeki kaynakları daha iyi kullanma zorunluluğu, başkalarının sorumluluğunu alma durumu
Yükselen İkizler
bu dönemde mesleki donanımları açısından büyük çaba sarfedecekleri, özellikle bir çırak hatta köle gibi çalışabilecekleri koşullardan geçecekler. Ancak bu yüklerden kaçınmamak ve böylece 2015 sonrasında kariyerlerindeki büyük sıçramaya hazırlanmak durumundalar. İş koşulları parlak olmayabilir, bu alanda, çalışma ortamında kısıtlamaların öğreteceği çok şey var. İşte disiplin, organizasyon ve yeni bir düzen kurma dönemindeler. Ağır yükler yüzünden sağlıklarına ve bedenlerine daha fazla özen göstermeli ve stres kaynaklı rahatsızlıkları önceden engellemeye bakmalılar. Eğer vücut zayıf düşüyorsa, gevşeyebilmek büyük önem taşıyor. Sizinle beraber ya da altınızda çalışan kişilerle ilgilenmek ve bu konularda daha dikkatli olmak önem kazanmakta.
Kendi burcu İkizler olanlar bu dönemde düzene girmekte, yeni sorumluluklar almakta bir ölçüde kararsızlık yaşayabilirler. Detaylar ve organizasyonel işler, devlete ait konular, sabır gerektiren işler daha yorucu hale gelebilir.
İkizler için ana tema: Kariyerde ilerleme yönünde yoğun bir mücadele ve çıraklık döneminde olmak, iş yükünü daha iyi yönetmeye çalışmak
Yükselen Yengeç’ler açısından
bu yeni dönemde sevdikleri konularda daha disiplinli ve kontrollü olma imkanı var. Böyle bir dönemde hobilerinizi, tutkuyla bağlı olduğunuz işleri çok daha ciddiye alabilirsiniz. Genel olarak zevklerinizle, sorumluluklarınız arasında daha iyi ve bilinçli bir denge kurmanız bekleniyor. Ancak aşk hayatında ve çocuklarla ilgili konularda fazla ciddi düşünebilir ve keyif aldığınız konuları bile bir yük haline getirebilirsiniz. Bu nedenle aşkta beklemeler, engellenmeler ya da soğumalar söz konusu olabilir. Bunun yerine, enerjinizi daha çok kendi istediğiniz alanda, tutku ile bağlı olduğunuz konularda yoğunlaştırmak yararlı olacak.
Kendi burcu Yengeç olanlar bu dönemde daha istikarlı ve dengeli bir iş hayatı ve sorumluluklar edinebilecekler. Son yıllardaki çabaların ardından yeni sorumluluklardan kaçmayacak, hatta siz bu sorumluluk ve iş yükünü kendiniz benimseyebileceksiniz.
Yengeç’ler için ana tema: Yaratıcı alanda daha gerçekçi, istikrarlı ve disiplinli davranmak, işler ve keyifler arasındaki dengeyi bulmaya çalışmak
Yükselen Aslan’lar açısından
bu dönemde, 2015’yılına kadar güçlü bir yenilenme, yeniden doğuş vurgusu var. Nitekim 2005’in ikinci yarısından bu yana hayatınıza yeni temeller atıyor ve çaba gösteriyordunuz. Şimdi bu dönemde hayatınıza yeni temalar ve özellikle kariyeriniz açısından yeni kapılar açabilmeniz için büyük bir çaba gösterebilirsiniz. Ancak bu dönemde ailenizle, evle, özellikle babanızla ilgili konularda bazı yükler, sıkıntılar ve ailevi işler söz konusu olabilir. Evde daha güçlü olmak ve gücünüzü sağlamlaştırmak zorunda kalabilirsiniz. Ailevi işlerde içerisinde paylaşım olan durumlar yüzünden mücadeleye, kararlı olmaya hazır durmalısınız.
Kendi burcu Aslan olanlar da bu dönemde kişiliklerini, ne yapmak istediklerini daha iyi planlamak ve ellerini kirletmek durumundalar. Pratik olmak, yapıcı davanmak, elinizdeki kaynakları daha iyi değerlendirmek, sorumluluklar karşısında sebat göstermek gerekiyor.
Aslan’lar için ana tema: Yeni bir gelecek yaratabilmek için karanlıktan geçmek, iç dünyanıza yönelmek ve yeni hedefler yaratabilmek
Yükselen Başak’lar için
bu dönemde, 2015’e kadar zihinsel disiplin, eğitim ve düşüncelerde daha dikkatli ve kontrollü olabilmek doğrultusunda önemli stresler söz konusu. Satürn’ün bu geçişi üzerinde çalıştığınız konulara daha dikkatli, disiplinli ve inceleyici yaklaşabileceğinizi anlatıyor. Eğer bir eğitim sürecindeyseniz oldukça yorulabilir ve hırs yapabilirsiniz. Bu alandaki engelleri aşmak için disipline ihtiyacınız olabilir. Aynı zamanda işi gereği sürekli hareket halinde olan, anlaşmalar ve sözleşmeler yapanlar da, örneğin pazarlama işinde olanlar ya da öğretmenler açısından sıkı çalışma, sebat ve mücadele gerekebilir. Yakın çevrenizdekiler sizi deprese edebilirler, kardeşlerle ilgili konular daha ciddi bir gündem yaratabilir.
Kendi burcu Başak olanlar bu dönemde disiplinli olmak konusunda zorlanmayacaklar. Biraz çaba ve gayretle iş hayatında yeteneklerini daha çok geliştirebilecekler.
Başak’lar için ana tema: Eğitimde ve iş hayatında zihinsel açıdan yoğun dönem, öğrenme ve iletişim biçiminizi daha iyi hale getirecek yolları, tecrübeleri edinme dönemi
Yükselen Terazi’ler için
bu dönemde, 2015’e kadar özellikle parasal alanda ilişkileri ve ortaklıkları kullanabilme yönünde daha dikkatli ve mücadeleci olma gereği var. Bu yeni dönemde başkalarının kaynaklarına ihtiyacınız olduğu açık ancak bir yandan da kendi yeteneklerinizi, iş ve para durumunuzu daha istikrarlı hale getirmek için çaba sarfedebilir ve başkalarını bu yönde kullanabilirsiniz. Parasal konularda kendi payınızı ve gücünüzü daha iyi ortaya koymak durumundasınız. Bu nedenle ortaklı işler içindeyseniz, bu ortaklıklar değişip yenilenebilir. Bu süreçte kendi kaynaklarınızı, ekonominizi güçlendirmek durumundasınız.
Kendi burcu Terazi olanlar bu dönemde, son iki yıldır kazandıkları tecrübeleri ve aldıkları sorumlulukları daha iyi bir biçimde ilerletebilecekler. Bu arada başkalarının desteğini de ihmal etmemelisiniz.
Terazi’ler için ana tema: Elinizdeki değerleri ve paranızı daha etkin kullanmak, başkalarına güvenmek konusunda test edilmek ve bir ölçüde kanaatkar olabilmek
Yükselen Akrep’ler
son derece zor geçen iki yılın ardından şimdi yeniden doğmaya hazırlanıyorlar. 2010 Temmuz sonrasında önemli kayıplar, sıkıntılar, huzursuzluklar yaşamış olabilirsiniz. Bu süreçte ilişkiler ve ortaklıklardan fazlasıyla çektiniz. Şimdi neyse ki hayatınızın dümenine yeniden geçiyorsunuz. İlişkilerinizde kişisel sınırlarınızı çok daha iyi çizebileceksiniz. Artık kontrol sizde. Yakın beraberliklerde, ortaklıklarda daha seçici olmak durumundasınız. Bu arada önümüzdeki yıllarda daha önem kazanacak işler açısından yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu dönemde, 2015’e kadar bedeninize ve sağlığınıza daha fazla önem göstermeniz gerekebilir.
Kendi burcu Akrep olanlar bu dönemde yeni sorumluluklar almak ve disipline girmek konusunda çok daha gayretli, istekli ve disiplinli olabilecekler. Kişisel önceliklerinizi sıraya sokacak ve iş hayatında yeni adımlar atabileceksiniz.
Akrep’ler için ana tema: Başlangıçlar, bilinçli sorumluluk almak, kendine odaklanmak
Yükselen Yay’lar
için önümüzdeki 2,5 yıllık dönemde, 2015’e kadar oldukça test eden ve zorunlu olarak kabullenme getiren durumlar, olaylar söz konusu. İlk başta mesleki hayatınız ve kariyeriniz açısından daha riskli ve belirsizlik içeren durumlarla karşılaşabilirsiniz. Daha önce gözü kapalı aldığınız riskler ya da kararlar yüzünden bu dönemde bazı kısıtlamalar ve elde olmayan nedenler yüzünden kayıplar söz konusu olabilir. Benzer şekilde, duygusal hayatınızı, sizi hassas noktalarınızdan yaralayabilecek ve gizlilik içeren konular yüzünden yıpranabilirsiniz. Bu durum ilişkileri ve içerisinde fazlasıyla tutkulu olduğunuz hatta bu yüzden körleşmiş olabileceğiniz konuları içeriyor olabilir. Bu dönemde sabırlı olmak, gizli kapaklı işlerin içinde olmamak ve mümkün olduğu kadar akışta kalabilmek gerekecek.
Kendi burçları Yay olanlar daha çok bir içsel hazırlık ve bekleme durumunda olabilirler. Kariyer ve sorumluluklar açısından bitişler ve tamamlanmalar yaşanırken, geleceğe yönelik yeni hedefler için hazırlık yapılmalı.
Yay’lar için ana tema: Kabullenme, akışta kalma, daha önce alınan riskler yüzünden ders alma
Yükselen Oğlak’lar için
bu yeni dönemde hayat hedeflerini yeniden belirleme yönünde daha büyük bir kararlılık ve sabır söz konusu. Özellikle son iki yıldır yaşanan kısıtlamalar ve mücadelelerden sonra artık hedeflerinizi tamamen değiştirme ve yenileme idrakına ulaştınız. Bu yeni dönemde geleceğinize daha ciddi ve dikkatli biçimde bakmak durumundasınız. Bu yönde yeni arkadaşlıklar, gruplar ve ümitler içindesiniz. İşten gelen kazançlarınızı gözden geçirebilir ve beklentilerinizi daha gerçekçi kılabilirsiniz. Bu bir yükselme dönemi değil ancak ilerisi için düşünmek daha yararlı olacak. Bu arada gruplar içerisinde de daha fazla sorumluluk alabilirsiniz.
Kendi burçları Oğlak olanlar bu dönemde sorumluluk almaktan çekinmeyecek ve daha iradeli ve kontrollü olabilecekler. Doğal sebatkarlığınızı kullanma yönünde daha istikrarlı olabilirsiniz.
Oğlak’lar için ana tema: Kişisel isteklerinizi ve hedeflerinizi yeniden baştan aşağı düşünmek ve elinizdekileri daha iyi kullanmaya çalışmak, gruplar içinde sorumluluklar
Yükselen Saka’lar için
bu dönemde, 2015’e kadar mesleki alanda sıkışan dengeler yüzünden dikkatli davranmak ve gelecek planları harekete geçirmek, yedi yıl sonra nerede olacağınızı yeniden düşünmek ve planlamak çok önemli yükler getirmekte. Bu dönemde, 2005’ten bu yana yaşanan ilerleme dönemi bitmekte. Şimdi artık bunun idraki içinde olmalı ve gelecek planlarınızı da bunun üzerine yapmalısınız. Genel olarak kariyerde bloklar, güç savaşları ve mücadele söz konusu. Paylaşım içeren konularda daha gerçekçi olmak durumundasınız. Özellikle finansal konularla ilgili birisi iseniz, bu dönemde oldukça yorucu şartlar içinde olabilirsiniz. Daha fazla sorumluluk alabilirsiniz ancak bu sorumlulukların sizi çok mutlu etmediğini farketmeye başlayabilirsiniz. Bu nedenle 7 yıl sonra nerede olmak istediğinizi düşünmenizin zamanı geldi.
Kendi burçları Saka olanlar da bu dönemde daha özenli, çalışkan ve mücadeleci davranmak durumundalar. Gösterecekleri sebat ve hedefleri yönündeki çabalar önemli başarılar getirebilir. Test altındalar.
Saka’lar için ana tema: Başarı için test edilme, sizin için doğru olan başarıyı farketme
Yükselen Balık’lar
2015’e kadar bu yeni dönemde, daha önce kazanmış oldukları tecrübeleri çok daha iyi kullanabilme yönünde şanslılar. Eğer daha disiplinli ve kararlı hareket ederlerse, onlara geniş bir bakış açısı sunabilecek kişilerle, yabancılarla, yurtdışına ait konularla ilişkilerinde çok daha başarılı olabilir. Bu yeni dönemde akademik alanda olanlar, içerisinde medyanın ya da uluslarası konuların olduğu konularda çalışanlar çok daha sorumlu bir noktada olabilir. İş hayatınız açısından başkalarının görüşlerini ve inançlarını daha fazla önemsemek durumunda kalabilirsiniz. Yapacağınız işin ve sorumlulukların yabancılarla, yolculuklarla çok daha fazla yönü olabilir. Mesleki alanınızı genişletebilirsiniz ancak bakış açınızı, düşünce ve inançlarınızı test eden durumlarla karşılaşabilirsiniz.
Kendi burcu Balık olanlar bu dönemde çok daha disiplinli, istikrar ve kararlı davranabilecekler. Uzun vadeli çabalarınızın meyvelerini toplayabileceksiniz. İş hayatında daha stabil koşullar var.
Balık’lar için ana tema: Kendinizi entelektüel açıdan geliştirmek için daha sistemli ve istikarlı olmak, yeni insanlarla, yabancılarla ilgili işler, tecrübeler, inançların ve hayat görüşlerinizin test edilmesi.

Hakan Kırkoglu
09-22-2012 01:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Saturn Evlerde salmakis 191 342,259 11-01-2021 09:32 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 33 42,908 12-13-2019 04:53 PM
Son Mesaj: justicee
  Transit Satürn Açıları Simurg 69 142,031 03-11-2019 12:03 AM
Son Mesaj: merkür_yen
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Güneşe Açı Yaparsa astrosohbet 11 21,986 04-06-2018 09:47 AM
Son Mesaj: say24
  Transit Satürn Yay Burcu Geçişi tools 17 25,586 01-10-2018 12:58 AM
Son Mesaj: Kumsal
  Satürn Devinimi & Transitleri nev_bahar 168 258,251 06-19-2016 07:09 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Satürn akrep burcunda. Tuğçe 29 40,712 04-23-2016 09:00 PM
Son Mesaj: ekinoks
  Transit Satürn' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 75 111,393 10-01-2015 09:09 PM
Son Mesaj: Didemm
  Transit Satürnün Ay Düğümlerine Kavuşumu plutomania 22 46,534 04-17-2015 01:30 AM
Son Mesaj: nisan15
  Satürn Yüzünden mi? dubletoprak 9 15,361 01-15-2013 12:52 AM
Son Mesaj: hulya35

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir