Değerlendir:
  • 27 Oy - 2.59 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Satürn Akrep Sınırlarında
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: Transit Satürn Akrep Sınırlarında
(06-14-2012 09:11 AM)Messa Yazılan:  
(06-14-2012 02:57 AM)Mavisahram Yazılan:  
(06-14-2012 01:46 AM)Messa Yazılan:  Akrep 5. evimin burcu ve mars jüpiter burada. Bakalım nasıl etkileneceğim. 4. evimden geçerken satürn malumunuz hayatımı dağıttı geçti gülücük)

Benimde 4. evim akrep, Messa... ve Satürn 4. eve gececek haliyle.. arti natal Satürn de whole singa göre 4. evde... ama ben daha cok placidusda olan 3. evdeki Satürn konularindan etkilendim sanirim kardesleri dagitti gibi...

4. evini ne yönden dagitti acaba.. özel degilse..paylasabilir misin?

Evden ayrıldım şehir değiştirdim. Tamamen yeni bir ev düzeni kurdum artı kendime ev aldım gülücük Yani bulunduğun evden memnun değilsen çık git diyor satürn gülücük

Anliyorum... bulundugum cevreden memnun degilim evet.. dogdugum büyüdügüm yerdeyim ve artik farkli bir cevre diyorum.. kafamda tam neresi diye bir yer yok ama... demekki Satürn 4. eve yaklastigi icinmis... kücüklügünün gectigi yerde büyüdügünü göstermek biraz gicik bir durum...evet..

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
06-14-2012 03:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kerim1S Çevrimdışı
Yürüyen Neptün
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 11

(06-14-2012 10:31 AM)eylülmavi Yazılan:  
(06-14-2012 02:11 AM)Kerim1S Yazılan:  10. evidme plutoma dokunacak bakalım neler olacak şu 3 senelik süreçte..

ben kadroya geçtim..

İnşallah iş konusunda güzel gelişmeler getirir banada gülücük

Yıldız Haritam
Kozmik tesirlerin beynindeki etkilerini farketmemişsen, kendinin farkında değilsin..

Kozmik ışınların, genetiğin ve biokimyanın tahakkümündeyken, hangi özgür iradeden sözedebiliyorsun?..

[Resim: 30vjq.jpg]
06-14-2012 05:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kayasran Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

Ülkemizde AKREP burcu yanlış hatırlamıyorsam.
OY OY OY Vay Tayyipin başına gelecekler gülücük gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4
06-14-2012 07:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Satürn transiti esnasında ona bir şey olabilir gibime geliyor. Satürn transitleri çok sert olabiliyor. Zaten sağlık durumu konusunda kanser vs olma durumu var.
06-14-2012 09:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
body snatcher Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 10

bende böyle bir başlık bekliyordum..

placidus daha 12.ev çizgisine var diyor, whole sign ise satürn 12.evin kapısında ve zil çalıyor diyor...

ben placidus dan taraftarım.. satürnü yükselen yay karşılama.. makara

Tanıdığım terazilere baktığımda, komşunun halinden şu çok meşhur satürn derslerinin esintisini yüzümde hissettim diyebilirim. Aslında bu konuda şu da var sanırım, satürn transiti altında, güneş satürnyen olmasa bile o dönem bir satürnyenlik ya da yükselende satürn havası katıyor bünyeye. Yani Hakan Kırkoğlu'nun "Hiçbir olay izole biçimde, bir anda ortaya çıkmaz. Her zaman bir hazırlık ve yapılanma dönemi vardır. 25 Haziran’dan itibaren Satürn Akrep burcuna henüz girmemiş olsa da, hazırlıklarını ve çevresel şartlarını geliştirmeye başlayacak." şeklinde bahsettiği durumda, teraziler çevresel şartlardan etkilendikleri kadar, çevresel şartların bir unsuru da oldular. Tabi yine aynı şekilde terazinin kendi temasında, yani ilişkiler, biz ve belki adalet diyesim var ama geçmişe optimistic bir bakış yapamıyorum bu konuda. Belki satürnün adaletinden bahsedebiliriz, zira şöyle bir baktığında, onun normlarına uygun olmayan herşeye kılıç salladığı bir gerçek.

Satürn terazide benmerkezci kafaları kopardı ya da duruma göre belki 'ben' demenin gerekli olduğu senaryolar oynattı.

Şimdi, ben ya da senden ziyade sahip olduklarımız ve bunlara olan yaklaşımlarımızı gözden geçiricez. Bu bir değer ya da başka birşey olabilir, akrep aynı zamanda değişimin sabit burcu olduğundan, yöneticisi plutonun 'yeni şartlar' parolasına karşı takındığımız tavır bu transitin önemli öğelerinden biri olucak. Bazılarının, kendini külünden var eden anka kuşu ile özdeştirilen şu meşhur akrep hikayesini yaşaması gerekebilir, bazılarının ise ölümün kaçınılmazlığında sahip olduğu bazı şeylerden vazgeçmesi gerekebilir. Satürn için hep öğretmen olduğundan bahsedilir, 'ölüm' de benzer şekilde olmasa da ciddi bir öğretmendir. Yok yahu, hepimiz gebermeyeceğiz ama bu gerçek bazı senaryolarda kafa kurcalatacaktır.

Cinsel hastalıklarda patlama!!! yok o kadar değil canım. Fakat akreplerin, akrep etkisi yoğun olanların, yükseleni ya da 6.evi akrep olanların üreme organları ve kalp ritmlerine dikkat etmesi doğru bir yaklaşım olur. Fizyolojik açıdan direk risk demek olmasa da bu transit, tıpkı satürn tokatında düşen terazilerin böbrek ağrıları gibi akreplerde yorucu transitte sağlıklarını ihmal etmemeliler.

Bu transitte satürn yalancının mumuna üfleyebilir de. Sırlar günışığına çıkarken, yaşatacağı çalkantıda, gemisinde, deniz tutan kaptanı alaşağı edebilir. Akrep unutmaz, satürn bu bağlamda akrepte çok eski defterleri açabilir, bilinçaltınıza gömülmüş yada kaçtığınız, bodrum katının ücra köşesindeki anılar, olaylar ya da insanlar. Akrep; 1- bakışları 2- derinliği hesabı bu transitte derinleri kurcalayacaktır. İşte burada durduk yere değildir hiçbirşey, olaylarda kimi zaman salt güç istenci ile karşılaşırız, size nereden vuracaklarını iyi bilenler, size vurmasa da plutonyen bir etki uygulayabilir. Akrep pisliktir.!! hele ki yılanı, terazi ve yaydan nasibini almamışı. Masumiyet... doğrusu işi zor.

Her ne kadar yazının başlarında, bu sefer koç / terazi ekseninde ilişki temasının yerini boğa / akrep ekseni alacak desem de, yine ilişkiler konusunda da transit satürnün akrepten geçerken dokunacağı yerler olacaktır. Burada akla ilk cinselliği getirebiliriz, tabiki salt perfonmansta dünya genelinde düşüş olmayacak ama daha derinlerdeki başka unsurların rol oynadığı durumlar gerçekleşecek, 5. ve 11. evlerin yoksunluğundaki 8.ev curcunalarında işler sarpa sarabilir ya da tam tersi...!!

Şimdi biraz da sadece akrepler için bu transite değinmek isterim. Valla şu neptün karesi 2 sene daha devam etseydi halimiz ne olurdu kim bilir. Neyseki artık balık burcundan bize göz kırpan neptün başımızı ağrıtmayacak. Plutonun ise uzunca bir süre sert açısı yok. Uranüs ise benim düşüncem bazı dönemler yararlı olucak.

Transitin son senesinde oluşacak, akrep satürn, balık neptün ve yengeç jüpiter büyük üçgeni özellikle akrebin ilk dekanındakilere çok büyük kıyak yapabilir.

Gel gelelim, satürn kendisi ile beraber ay düğümlerini de boğa / akrep eksenine getirdi. Daha ekim ayında satürn akrebe girer girmez, 14 kasımda güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmalar işlerin iyice kontrol dışına çıkmasına ve daha bismillah demeden taşların yerinden oynamasına neden olacaktır. Özellikle akreplere söyleyeceğim en önemli şey, sezgilerinize güvenin, onları dinleyin ve onlara uyum sağlayın. Yoksa o bahsettiğim taşlardan biri kafanıza düşebilir.

Ek olarak şöyle bir soru, Pluto'nun oğlaktaki seyri, satürn akrep transitinde bir karşılıklı ağırlama oluşturacak, nasıl bir etkisi olur ya da olur mu?

not; başka bir forumdaki yazımı direk yapıştırdım. hakan kırkoğlu nereden çıktı demeyin. makara

http://b1112.hizliresim.com/s/7/ym23.jpg
bütün açılar;
http://a1112.hizliresim.com/s/7/ym21.jpg
06-15-2012 01:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Guzel bir yazı olmuş body snatcher, saturn akrep - pluto oğlak transitleri arasında 60 derecelik açının olacağı dönemlerin VERÎMLÎ olacağını düşünüyorum şimdilik kısaca bunu söyleyim verygood

06-15-2012 10:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

yafs bu 7inci evimdeki pluto beni oldurdu zaten..

simdi 5inci evdeki saturnude cekicem of allahim.. elimden geldigince cok konusmamaya sabirli olmaya calisiyorum.. kak olacam kak :D saturn dongusude 5inci evde off aya yerlesecem gülücük suna-bak

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
06-15-2012 12:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

(06-15-2012 12:18 PM)picachu Yazılan:  kak olacam kak :D saturn dongusude 5inci evde off aya yerlesecem gülücük suna-bak

kak oolmak ne demek picachu acaba gülücük
06-15-2012 12:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(06-14-2012 02:11 AM)Kerim1S Yazılan:  10. evidme plutoma dokunacak bakalım neler olacak şu 3 senelik süreçte..

GÜÇLÜ ETKİLER ALTINDA OLACAKSINIZ MESLEKİ AÇIDAN. KARİYER MÜCADELESİ İVME ALABİLİR. TABİ EĞER ÇALIŞIYORSANIZ. EĞER ÖĞRENCİYSENİZ DE DESTEKLEYİCİ VE SAĞLAM BİR DÖNEME GEÇİYORSUNUZ BENCE. İYİ ÇALIŞIR, MOTİVASYONUNUZ GÜÇLÜ OLUR BU DÖNEMDE. BİR DE BU DÖNEM YAPACAĞINIZ VE BAŞARDIĞINIZ İŞLERLE İLERDEKİ KARİYERİNİZİN TEMELLERİNİ ATABİLİRSİNİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. YANİ SESSİZ VE DERİNDEN GİDECEKSİNİZ.

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
06-15-2012 01:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

Satün hala 1.evimde fakat 2.eve etkisini hissediyorum.Maddiyatımı düzenleme ihtiyacı duyuyorum.Natal Pluto ile kavuşumunu nasıl tecrübe edeceğimi sabırsızlıkla bekliyorumgülücük Ah satürn seni seviyorum...
06-15-2012 01:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Saturn Evlerde salmakis 191 341,759 11-01-2021 09:32 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 33 42,797 12-13-2019 04:53 PM
Son Mesaj: justicee
  Transit Satürn Açıları Simurg 69 141,568 03-11-2019 12:03 AM
Son Mesaj: merkür_yen
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Güneşe Açı Yaparsa astrosohbet 11 21,947 04-06-2018 09:47 AM
Son Mesaj: say24
  Transit Satürn Yay Burcu Geçişi tools 17 25,513 01-10-2018 12:58 AM
Son Mesaj: Kumsal
  Satürn Devinimi & Transitleri nev_bahar 168 257,200 06-19-2016 07:09 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Satürn akrep burcunda. Tuğçe 29 40,510 04-23-2016 09:00 PM
Son Mesaj: ekinoks
  Transit Satürn' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 75 110,942 10-01-2015 09:09 PM
Son Mesaj: Didemm
  Transit Satürnün Ay Düğümlerine Kavuşumu plutomania 22 46,264 04-17-2015 01:30 AM
Son Mesaj: nisan15
  Satürn Yüzünden mi? dubletoprak 9 15,271 01-15-2013 12:52 AM
Son Mesaj: hulya35

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir