Değerlendir:
  • 47 Oy - 3.15 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs Akrep Burcunda
Yazar Mesaj
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

RE: Venüs Akrep Burcunda
Marsım akrepte ama akrepleri akrep soksun diyorum. Akrebin biri akrepliğini yaptı çünkü.
07-19-2012 02:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(07-18-2012 09:50 PM)Neptunian Yazılan:  Venüs Akrepte düşüyor.
Milla Jovovich, Sophie Marceau, Nil Karaibrahimgil Venüs-Akrepgillerden olduğuna göre
sanırım cennetten düşüyorlar gülücük

Venüs akrepte düşüyor konusu daha doğrusu planetlerin bir burçta düşmesi olayı bana pek mantıklı gelmiyor. Konumuzla ilgili olduğu için venüs akrebini ele alalım. venüs ilişkileri yaşama tarzı, zevk ve beğenilerimizin içine girdiği form değil midir? Bu durumda hangi burca girerse o biçim oluyor demektir. Burada düşme veya yücelme farkını anlamakta zorlanıyorum. Benim venüs terazide ve 7. evde; çok güçlü bir konumda; ilişkiler konusunda değil ama aşk konularında bir yararını görmedim. Belki satürn karesi ve plutoyla kavuşumu aşk ve sevgi konusunu farklılaştırmış olabilir, diye de düşünüyorum.
Bu arada Yıldırım bey, benim venüsüm terazide ama satürn karesinden dolayı biraz oğlak, pluto kavuşumundan dolayı da biraz akrep mi oluyor?. Hatta jüpiterle üçgen açısından dolayı yay, neptünle sektilinden dolayı balık da oluyor mu? Satürn, pluto, neptün ve jüpiter ağır planetler olduğu için açıya girdikleri planeti kendine benzetir demiştiniz... Hangi açıları dikkate almalıyız bu konuda?...

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
07-19-2012 11:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(07-19-2012 12:05 PM)karmen2 Yazılan:  
(07-19-2012 11:23 AM)zeynep_muteal06 Yazılan:  
(07-18-2012 09:50 PM)Neptunian Yazılan:  Venüs Akrepte düşüyor.
Milla Jovovich, Sophie Marceau, Nil Karaibrahimgil Venüs-Akrepgillerden olduğuna göre
sanırım cennetten düşüyorlar gülücük

Venüs akrepte düşüyor konusu daha doğrusu planetlerin bir burçta düşmesi olayı bana pek mantıklı gelmiyor. Konumuzla ilgili olduğu için venüs akrebini ele alalım. venüs ilişkileri yaşama tarzı, zevk ve beğenilerimizin içine girdiği form değil midir? Bu durumda hangi burca girerse o biçim oluyor demektir. Burada düşme veya yücelme farkını anlamakta zorlanıyorum. Benim venüs terazide ve 7. evde; çok güçlü bir konumda; ilişkiler konusunda değil ama aşk konularında bir yararını görmedim. Belki satürn karesi ve plutoyla kavuşumu aşk ve sevgi konusunu farklılaştırmış olabilir, diye de düşünüyorum.
Bu arada Yıldırım bey, benim venüsüm terazide ama satürn karesinden dolayı biraz oğlak, pluto kavuşumundan dolayı da biraz akrep mi oluyor?. Hatta jüpiterle üçgen açısından dolayı yay, neptünle sektilinden dolayı balık da oluyor mu? Satürn, pluto, neptün ve jüpiter ağır planetler olduğu için açıya girdikleri planeti kendine benzetir demiştiniz... Hangi açıları dikkate almalıyız bu konuda?...

bir planetin bu kadar açısı varsa ilk önce en sert etkili olanlara bakmanızı öneririm yani en sertten kastım kavuşum,karşıt,kare gibi açılar...bunlar sextile,trineye(üçgen) göre etkisi çok daha baskındır.

şimdi bu bilgiyi sorduğunuz soruya uyarlayacak olursam,venüsünüzün en etkili ve en güçlü açısının pluto kavuşumu olduğunu söyleyebilirim (tabi birde orb meselesi var onu dikkate almadan yorum yapıyorum)

venüsün plutoyla kavuşumu sizin venüsünüzü akrebe çevirmez ama tipik bir venüs terazisine göre daha tutkulu daha derin ilişkilerde kendinizi bulabilirsiniz yada böyle ilişkileri tercih edebilirsiniz.bu açıyla ilişkilerinizde bir venüs terazisine göre daha sahiplenici,daha tutucu,şüpheci ve kıskanç davranışlar sergileyebilirsiniz.

yine orbu ihmal edecek olursam;

venüsünüzün 2.önemli açısı satürnle yapmış olduğu kare açısıdır diyebiliriz,
yine terazi venüsünüz,bir oğlak venüsüne dönüşmeyecek ama bu açıyla birlikte ilişkilerde maddi güvenceninde sizin için önemli olduğunu söyleyebilirim,ilişkilerinizde engellenmişlik duygusu yaşamanızda mümkündür yada duygularınızı net bir şekilde ifade etmede zorluklarlada karşı karşıya kalabilirsiniz.sade ve fazla gösterişli olmayan bir ilişki yaşamakta isteyebilirsiniz.

venüsünüzün neptün sextili ve jüpiter üçgen açısına gelecek olursam,yukarda bahsettiğim kare ve kavuşum açılarının etkisi daha fazla olacağından bunları çokda fazla dikkate almamak gerekir,yani siz venüsünüzün daha çok kavuşum ve kare açılarının etkisini hisseder ve yaşarsınınz

burdanda yanlış anlaşılmasın üçgen ve trine hiç etki etmez demiyorum sadece kare ve kavuşumun yanında etkisini fazla gösteremez yada hissettiremez diyorum.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Çok doğru tespitler yapmışsınız gerçekten. venüsümün plutoyla kavuşumu 5, satürnle karesi 7 orb. oluyor. İkisini de aynen yaşıyorum diyebilirim.

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
07-19-2012 12:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sopi Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

Venüsüm akrepte üstelik neptün ile sextile açılı ama hiç platonik aşk yaşamadım. Birine dokunmadan aşık olabilmem imkansız gibi bir şey.
09-29-2012 09:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Messa dateline='[url=tel:1342650662' Yazılan:  1342650662[/url]']
Marsım akrepte ama akrepleri akrep soksun diyorum. Akrebin biri akrepliğini yaptı çünkü.
Mars akrepler gunese nazaran daha saf geliyorlar bana... gülücük ay akreplerde zor sonucta disil-disil enerji venus ona keza ...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
09-29-2012 11:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
callisto Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

benim venüsüm akrep, üstüne pluton kavuşum, üstüne jupiterden de üçgen,bi de 4. evde..daha bi plutonik ve önemli yerde olamazdı yaniii....
ama ne evli birisi oldu hayatımda ne evli birinle bir alakam oldu.. çıktığım erkeği de hiç aldatma ve gizli aşk yaşama isteğim olmadı..

placidus;
http://imageshack.us/f/705/gergergeg.jpg/

whole sings;
http://imageshack.us/f/51/sdfghjkid.jpg/
10-03-2012 11:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

(10-03-2012 11:56 PM)callisto Yazılan:  benim venüsüm akrep, üstüne pluton kavuşum, üstüne jupiterden de üçgen,bi de 4. evde..daha bi plutonik ve önemli yerde olamazdı yaniii....
ama ne evli birisi oldu hayatımda ne evli birinle bir alakam oldu.. çıktığım erkeği de hiç aldatma ve gizli aşk yaşama isteğim olmadı..

bence avatarındaki resim venus akrebe uygundil çýkarma
10-04-2012 05:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

'mor' sever ;)
11-09-2012 11:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

Tokalı kemer kullanırdil çýkarma
Birde kendini gizleme isteğinden olsa gerek kapşonlu elbise giyerler çoğunlukla
11-09-2012 11:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

siyah ta sever. tişört hasta ları verygood
11-10-2012 02:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Dönüş (Venus Return) haritaları. Valde_Amor 6 17,379 02-24-2020 10:51 AM
Son Mesaj: Karmen
  Venüs Karakter Haritası (Venus Persona Chart) BayanKararsız 6 18,365 01-15-2020 12:13 PM
Son Mesaj: Frederico
  Venüs Aslan Burcunda astrosohbet 24 42,629 06-12-2019 09:44 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Venüs Balık Burcunda astrosohbet 5 11,013 02-11-2019 08:21 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Retrograde Venüs yagmurimu 0 3,176 01-18-2019 12:46 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  Doğum haritasında Venüs-Asc uyumu zorlamak 46 65,419 07-21-2018 12:57 AM
Son Mesaj: Merau
  Venüs Kova Burcunda astrosohbet 23 34,668 05-04-2018 06:45 PM
Son Mesaj: Merau
  Venüs İkizler Burcunda astrosohbet 32 45,677 12-08-2017 04:29 PM