Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.76 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mars - Plüto Açıları
Yazar Mesaj
jet
Kayıtsız

RE: Mars - Plüto Açıları
söylerken tuhaf hissediyorum ama bir yandan da açığa çıkartıp ne yaşadığıma tekrar bakıp, düşünmek ve doğru olanı yapmak ihtiyacındayım.
açığa çıkartma ihtiyacının neden baskı uyguladığını biliyorum diyebilirim. zihnimin içindeki cinsel imaları ve aniden gelişen cinsel sapkınlık dürtülerini engellemeye çalışıyorum. şöyle söyleyebilirim; bunları kendime bile göstermeyi uygun görmüyorum ve bu düşüncelerin gelmesiyle, hemen bir başka düşünceyi öne sürerek, giderek azalması veya o an aklımdan çıkması için çaba sarfediyorum. çoğu zaman başka konulara merakımdan da ötürü, yerleşmiş olan bu cinsel paranoyaları görmemezlikten gelebiliyorum fakat engel olabildiğim söylenemez.

Bir süre önce psikolojimi alt üst eden bir cinsel tacize uğradım. yalnız şöyle bir durum var; tacize uğradıktan sonra içimde olduğunu bildiğim bu cinsel dürtüler veya düşüncelerden rahatsızlık duymaya başladım. yani o andan öncesinde de bir hayli sıradışı fanteziler taşıdığımı söyleyebilirim ve doğru veya yanlış olabilecekleri konusunda sorgulama yapma ihtiyacı hissetmezdim. nedeni karakteristik özelliklerimle mi alakalı tam emin değilim ama birşeyleri anlamak için hep olağandışı durumları yaşamak zorunda kalabiliyorum. o tacizden kurtuldum(fiziksel olarak benden güçlü olduğu halde) ama bir dönem bunu aklımdan çıkaramadım, hala da çıkarabilmiş değilim.
sonraları kendimi suçlamaya başladım. bana taciz eden kadar suçum vardı çünkü onun bana yapmaya çalıştığını ben zihnimde diğer insanları kullanarak yapıyordum. ve bunu anlamam için mi o durumun gerçekleştiğini düşüne düşüne cinsel alanda kendime baskı uygulamaya karar verdim. bunu düşünmek ve uygulamak bana çok zor geliyor çünkü hepimiz biliyoruz ki cinsellik bir ihtiyaç ama ben bu ihtiyacı, zihnimde kurguladığım fantezilerden ötürü hak etmiyor olabilirim diye kendimi yargılamaya kalktım. kendimden üst birinin varlığını eski zamanlarda inkar ettiğimi ama ibretlik olaylarda da ona sığındığımı düşünürsek çaresiz bir üst bilince teslim olma olarak sandığım bir mucize beklentisiydi.
her zaman mucize beklemişimdir ama hiçbir zaman gerçekleşmedi.
kendi durumuma üzülmüyorum/üzülemiyorum artık. eskisi gibi o dürtüleri veya fantezileri noktasal bir alana doğru itebiliyorum. zihnimin çalışma yöntemini hiyerarşik bir denetim mekanizmasına dönüştürmeye çalıştığımı söyleyebilirim.
sanırım yükselenimin akrep olması bana avantaj sağlıyor çünkü üst bilincim olayları ve düşünceleri hep ulu veya daha üst bir yaratıcıya götürüyor beni. ve kademeli olarak diğer bilinçlere bunu kabul ettirmeye çalışıyor.
kötü biri değilim. herşey güzel olsun, olumluluk hakim olsun isterdim belki de herkesten çok.
patladığım anları hatırlıyorum, zarar vermek söz konusu olduğu zaman üstüme su dökemezdi kimse ve dökmemeli diye herkes de var olan bu zarar verme dürtüsünü bloke etmeye başladım bir süre. aslında güçlüyüm diyebilirim ama duygularım beni güvensiz olmaya itiyor. ve gücü somut bir şekilde hissedemiyorum. ama ruhsal anlamda açılmayı ve ruhumu arındırmayı istiyorum ki, sahip olmak isteyeceklerimi hak edeyim.
kabul ediyorum, düşünmemem, kurmamam gereken hayaller kurdum üstelik çok vahşice ve sapıkçaydı bazıları ama geri adım attım ve bu yüzden cezaya kaldım. kendimi de cezalandırmaya başladım.
değişmek istiyorum, çünkü bahsettiğim gücün, bencillikle harmanlanıp zarar veren bir potansiyele dönüşmesini istemiyorum. hoş kendimi kontrol edebildiğim sürece ve kışkırtmalara kanmadığım sürece sakin kalabiliyorum. ama hem kışkırtmaya müsait hem de kışkırtılmaya müsait bir doğam var. bazen gözüm dönebiliyor bu yüzden.
evet cinsel taciz travmatik bir etki oluşturdu bünyemde. ama hayat enerjimi daha da yükseltti bu diyebilirim. öyle küçük şeylerden mutlu olmaya başladım ki yüzeysel bir şekilde onları tekrar yaşamak için tekrar tekrar oyun oynamaya başladım, insanları fütursuzca kullanarak.
ama artık oyun oynamıyorum, şimdilik sessizce bir kenarda oturuyorum ve değişmem için geçerli olacak kuralları oluşturmaya çabalıyorum. ama mutluluk için yüzeysel merakım bana engel oluyor çoğu zaman ve kendimi bir türlü bu kuralları oluşturamamış bir halde görüyorum.
daha dün söz dinlememe konusunda yine başıma bir iş açtım ve sonucunda edindiğim duygusal kazanımın tacizden elde ettiğim kazanımdan pek bir farkı yoktu. yine oturdum başıma neden geldiğini sorguladım ve değişmek için kendimce neden bu kadar acı deneyimler yaşamak zorunda olduğumu düşünerek artık kontrollü davranmam gerektiğine bir adım daha yaklaştım diyebilirim. bu yaklaşımı herhangi bir sayıya limitle yaklaşmak olarak düşünebiliriz. hiçbir zaman o sayıya ulaşamaz ama fonksiyonun hangi alanlarda geçersiz veya kural dışı olduğunu zamanla anlamama yol açar sanıyorum.
ve ne yazıkki hep sanıyorum...
teşekkürler
03-05-2011 03:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

jet, evlerimizin konumları da neredeyse aynıymış. 12. evde ve akrepteki mars pluto kavuşumunun ve bunun da ayla yaptığı açılar hakkında başka söyleyeceklerin var mı gülücük

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
03-05-2011 06:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
jet
Kayıtsız

(03-05-2011 06:31 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  jet, evlerimizin konumları da neredeyse aynıymış. 12. evde ve akrepteki mars pluto kavuşumunun ve bunun da ayla yaptığı açılar hakkında başka söyleyeceklerin var mı gülücük

bilmiyorum birçok şey söyleyebilirim kendime izin verirsem. ama izin de veremiyorum. katılıyorum bir tek ben yaşamıyorum ama bazen de düşündüklerim yüzünden zor bir hayatımın olacağı hissine kapılıyorum. hani olur ya birşeyin yanlış olduğunu bile bile aklına gelmesine engel olamazsın. sanki bu tip durumlarla sınanıyorum gibi hissediyorum. yani Allah akıl vermiş ama hoyratça düşün diye vermemiş mi? ama ben düşünce de çok hoyratım, herhangi bir sınırım yok diyebilirim. daha doğrusu tek özgür olduğum yer burası ama artık öyle bir yer de yok. çünkü bir yanımı, oraya hapsetmiş gibiyim, ne zamanki nefes almak için dışarı çıkma girişimine kalkışıyor, o zaman ağzını tıkıyorum ve hiçbirşey değişmiyor, değişmeyecek diyerek başlıyorum zamanımı bloke etmeye.
İstediğim şey bir kariyer değil, toplum tarafından beğenilmek de istemiyorum. Sadece zihnimden silip atmak istiyorum. Atamadığım zaman, dünyayla uyumlu olmak için çabalayamıyorum. Motivasyonum kalmıyor kendimi düşünmekten. Sonra bir başkasının acısı gerçekleşiyor ve onun acısını hissediyorum, bir başkasınkiyle birlikte sorunları daha yoğun düşünmeye başlıyorum. Ama yardım edebildiğimi anladığım anda çok değişik bir ruh haline giriyorum, sanki o düşüncelerin hiçbiri var olmamış gibiler. Tek başıma kaldığım an ise tekrar gün yüzüne çıkmaya başlıyorlar. Anıları tekrar tekrar yaşıyorum her seferinde.
Çok küçükken bile annemle babamın öldükten sonra nasıl hissedeceğimi düşünmeye çalışırdım ve onlar henüz ölmemişken ölümlerine üzülürdüm. Kardeşimin hep bir kaza sonucu öleceğini hissederim ve bunu neden düşündüğümü hiç bilmiyorum. Birgün onunla paylaşmak istedim bu düşüncemi. Uygun bir dille, yanlış anlaşılmayacak şekilde izah ettim. Verdiği cevap aslında ben de öyle dusunuyorum oldu. Rüyamda hızla giden bir arabada can verdiğimi görüyorum dedi.
Sonraki dakikalarda konuşamadım bazı düşüncelerimin gerçek olma ihtimalleri beni dehşete düşürüyor. Daha ölmemiş olsalar bile kendimi yalnız kalmış hissediyorum.
Sonra kendi ölümümü düşünüyorum, acı veriyor ve hep etlerimin çekildiğini hissediyorum. Hep işkence edecekler hissi taşıyorum. Oysa gerçekçi bir şekilde düşünürsek, çok fazla sigara içiyorum ve doğarken astımım vardı, çok küçükken ciğerlerim yanardı ve bu acıyı tekrar yaşayacağımı düşünüyorum, belkide kendime işkence ederek ölebilirim şeklinde gelişen gerçekçi bir ölüm senaryosu düşünüyorum.
Tabi bütün bunları içinizi karartmak için söylemiyorum, sadece bir ana sığmış daha fazlası olan benzer düşüncelerin sürekli tekrar etmesinin bende yarattığı sıkıntıları paylaşmak, önerilerinizi dikkate almak istiyorum.
teşekkürler, saygılar...
03-05-2011 11:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

mars-pluto kavuşum akrep, ay'a kare açı alınca bi doktora görünüp ilaç almak gerekiyo sanırım acaba iç dünyamdaki savaşlar güç kavgası ve duygusal çöküntüler zor hakkatten...
03-06-2011 01:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
jet
Kayıtsız

bunu insanlarla paylaşmamı bir arkadaş söyledi.
içimde, hem homoseksüel olabileceğime hem de heteroseksüel olabileceğime dair paranoyalar taşıyorum.
doğrusu kendime bunu itiraf ederken, aynı anda inkar da ediyorum. ama bir başka düşüncenin de tesiriyle acele hüküm vermemem gerektiğine kanaat getiriyorum. ama paranoyaların önü arkası kesilmiyor.
03-06-2011 02:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(03-06-2011 02:38 AM)jet Yazılan:  bunu insanlarla paylaşmamı bir arkadaş söyledi.
içimde, hem homoseksüel olabileceğime hem de heteroseksüel olabileceğime dair paranoyalar taşıyorum.
doğrusu kendime bunu itiraf ederken, aynı anda inkar da ediyorum. ama bir başka düşüncenin de tesiriyle acele hüküm vermemem gerektiğine kanaat getiriyorum. ama paranoyaların önü arkası kesilmiyor.

anahtar kelime paranoya gülücük

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
03-06-2011 02:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
jet
Kayıtsız

(03-06-2011 02:54 AM)Daily Yazılan:  
(03-06-2011 02:38 AM)jet Yazılan:  bunu insanlarla paylaşmamı bir arkadaş söyledi.

anahtar kelime paranoya gülücük

tam emin değilim ama bir yargı geliştiremiyorum doğru düzgün.
03-06-2011 02:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(03-06-2011 01:24 PM)marskovası Yazılan:  
marskovası Yazılan:Bu güç dayanıklılığı sağlayabileceği gibi zulüm ve şiddetin kaynağı da olabilir.
Psikolojide der ki: "Dayak yiyen çocuk kendi ebeveyn olduğunda o da çocuklarını dövecektir" Ya da tacize uğrayan taciz edecektir vs. Ancak işte "haritayı aşmak" burada devreye giriyor olsa gerek. Çatallı yol, neyi izleyeceğimize kendimiz, Allah'ın insanlara verdiği özgür irade karar veriyor...
kesinlikle verygood her insanın içinde farklı oranlarda da olsa bütün olumlu, olumsuz potansiyeller mevcuttur. iş burada bunları doğru şekillerde kullanmakta.. öğretilerinde amacı bu değil mi?

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
03-06-2011 01:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

öncelikle bu duruma ne yönde bakıyosun sana göre bi hastalık mı ?

insan olduğumuzdan paranoya açımız olsada, ,içimizde bazı dürtüler olsada özgür irademizi bi kenara atamayız gülücük
çok geç olmadan seçim yapman gerek ve o konuda zihnen düşünlerini o yönde değiştirmen gerek ki duyguların da değişsin.ayrıca düşündükçe insan o tarz şeyleri hayatına ister istemez çekiyor...farkettiysen hayalinde canlandırdığın şeyler gerçek dünyada başına taciz şeklinde geri gelmiş... bu durum herkes için geçerli zihnimizdekiler maddeleşir,onları bi şekilde hayatımıza çekeriz... özelliklede korkularımızı çekeriz.

homoseksüellikte bir seçim olabiliyor bazı insanlar için... tatminsizlik başka arayışlara itebiliyor...seninki bunlardan biriyse şayet ve bu durumdan kurtulmak istiyosan,
durumu adı üstünde cinsel sapkınlık olarak düşünüyosan çok geç olmadan doktora bu konuda uzman birine görünmeni tavsiye edebilirim... ciddi bi karar tüm hayatını etkileyecek sonuçta... bide bu durumu tam anlamıyla düzeltmeden üstünü bi şekilde örtüp kenara koymak, mesela bir bayanla evlenip çocuk sahibi olmak da daha kötü sonuçlara, vicdan azaplarına neden olabiliyor...

duygu asena'nın ''paramparça'' isimli bi kitabını okumuştum gerçek hatta homoseksüel bir babayla röportajını kitap haline getirmiş.
kitaptaki karakter bu tür paranoyalarına rağmen evlenmiş ve evlilği sırasında bir çok erkekle ilişkisi olmuş , aşık olmuş, terkedilmiş yıkımlar yaşamış , bir yandan ailesi çocukları için yaşamak zorunda olan, babalık sorumluluğu olan bi adamı anlatıyordu..
03-06-2011 04:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

jet, eğer cevaplamak istersen şöyle bir soru soracağım.
bu yaşadıklarını 2002 senesi ve ondan bir-iki sene öncesi ve sonrasında mı yaşadın yoksa şimdi mi?

doğuştan potansiyelin var bunu biliyorum ama sanki o dediğim dönemleri biraz daha sancılı geçirdiğini düşünüyorum acaba

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
03-06-2011 08:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Mars - Satürn Açıları astrosohbet 51 110,938 03-21-2021 04:08 PM
Son Mesaj: Rosa
  Mars - Neptün Açıları astrosohbet 26 47,836 04-23-2019 03:19 PM
Son Mesaj: Minais
  Mars - Uranüs Açıları astrosohbet 74 100,656 02-27-2017 11:02 AM
Son Mesaj: zeynepelif