Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.8 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Progres Yorumları
Yazar Mesaj
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Progres Yorumları
(09-17-2010 12:12 PM)Tuğçe Yazılan:  
(09-17-2010 10:56 AM)eylülmavi Yazılan:  natal haritamda retro hiç bir gezegenim yokken, progresde 13 yaşımdan itibaren jüpiter gerilemeye başlamış.. nasıl yorumlayabilirz bunu?

İlerletilmiş haritada Jüpiter

Düzgün hareketten geri harekete geçince

Jüpiter geri harekette 120 gün kaldığı için bu 120 yıl anlamına geldiğinden bir daha düzgün hareketi görmek söz konusu olmayacaktır. Geri harekete dönmüş bir Jüpiter kişinin dış dünyada fırsatlar araması arzusunu büyük oranda törpüleyecektir. Bu konumdaki Jüpiter maddi kazanç ve zenginlik vurgusu yerine kendi içsel, ruhsal bilgi ve olgunluğunu geliştirmek ister. Bu yüzden Jüpiter'in geri harekete döndüğü yıl hayata bakış açısından yeni hedefler ve felsfeler ortaya çıkabilir. Kişi daha fazla ruhsala kayma durumundadır. Sürekli dışarıda başarı ve tanınma arayan birisi için bu kolay kabullenilebilecek bir durum sayılmaz. Kişi dinsel, ruhsal konulara da daha derin ilgiler beslemeye başlayabilir.
Geri hareketten düzgün harekete geçince

Jüpiter'in düzgün harekete dönmesi kişinin kendi birikimini, bilgeliğini ortaya koyması ve artık fırsatlara daha direkt yaklaşmasının kendiliğinden ve doğal biçimde olacağını açıklar. Hayatın onu daha fazla cesaretlendireceğini ve önünü açacağını da ekleyebiliriz. Bu durum onun maddi kazanç ve fırsatları da daha fazla kendine çekmesine yardımcı olacaktır.

teşekürler tuğçe, 9. evimde kalabalık ve jüpiter gerilemeside; birbirlerini destekliyorlar.. jüiter ikizlerde zararlı olurmuş, bu nasıl bi zarar ? bunu anlayamıyorum.. güçsüzlüğü anlayabiliyorum ama nasıl bi zarar verir?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
09-17-2010 12:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

İlerletimler doğum gününüzden itibaren geçen her 1 günü yaşamınızda 1 yıl olarak ölçtüğü için (bu arada geriye doğru ters ilerletimlerden de söz edilebilir ama bu farklı bir detay), doğum haritanızda düzgün harekette olan bazı gezegenler geri harekete geçebilirler ya da geri harekette olan gezegenler de uygun astronomik konumdaysa düzgün harekete dönebilirler.

Örneğin Merkür, normal bir insan hayatı içinde muhtemelen (eğer doğum haritasında geri hareketten düzgüne yeni dönmüşse, bu mümkün olmayabilir) 23 yıl sürecek bir geri hareket yapar. Diğer gezegenlerin geri dönüş süreleri daha uzundur. Güneş ve Ay ise geri hareket yapmazlar. Venüs'ün geri dönüş süresi 42 gün olduğu için bu ilerletilmiş haritada 42 yıla denk gelecektir.

Eğer ilerletilmiş haritanızda geri giden gezegenler varsa, bu durum bilincinizi yönlendiren en dikkat çekici olgulardan birisidir.

İlerletilmiş haritada geri harekete geçen bir gezegen dış dünyaya daha az yansıtılan ama iç dünyada yoğun biçimde yaşanan, daha subjektif, daha yabanıl süreçlere işaret eder. Bir toparlama yapacak olursak, ilerletilmiş haritada geri giden gezegenlerin rahat ve zorlayıcı görüntülerini şöyle özetleyebiliriz:

Rahat: derin, kişisel bilgiye açık tutuk, ruhsala yönelik, kendini düzelten

Zorlayıcı: sınırlanmış, çekingen, cesaretsiz, geri yönelik
09-17-2010 12:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

JÜPİTER İKİZLER BURCUNDA

Konuşkanlık verir. Aklına geleni tartmadan söyler. İnsanların hoşlanacakları gibi konuşmada ve etkilemede becerikli olması pazarlamacılık gibi satış işlerinde başarı verir. İyi niyetlidir, bilerek kimseye zarar vermez. Parlak fikirleri vardır ama uygulamada o kadar başarılı olamaz. Dini, felsefi konulara meraklıdır ama inceliklerine girmek için çaba harcamaz. Yaşadığı anı değerlendirmek, zevk aldığı şeyleri yapmak ister. Gezmeğe bayılır. Eve bağlanıp kalmak onlara hiç uymaz...

yani şöyle ki eylül mavi mars koçta güçlüdür koç savaşçıdır marsın ruhunu tam olarak yansıtır ama mars terazide zararlıdır güçsüzdür çünkü terazi savaşı sevmez,o diplomatiktir dolayısıyla mars terazi enerjisini yansıtamaz aynı şekilde jüpiter yayda güçlüdür öğrenmek ister ama ikizlerde düşer ikizler de öğrenmek ister ama o sıkılgandır aynı anda iki şey yapmak ister yoğunlaşamaz bunu çeşitlendirebiliriz başka burçlarlada
09-17-2010 12:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merkürcan Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

Progre mars'ın natal asc ile kavuşum yapması nasıl yorumlanabilir?
09-17-2010 11:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Merhaba Arkadaşlar
Rica etsem bakarmısın doğru mu hesaplamışım
Progres haritamda
Güneş-başak
Venüs-Başak
Ay-terazi
Mars-terazi
Yükselen Aslan mı?
Son yıllarda herşeyi didiklemem bu başa yüzünden mi ? Çok şükür ki Güneşim Teraziye geçecek o zaman didiklemem geçecek mi?

Bir de 7.evimde Jüpiter var bu haritaya göre bu iyi midir ?

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-08-2010 02:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

progres merkürüm, natal marsımla koç burcunda kavuşmuş. agresif iletişim şeklim, anında sesimi yükseltip kırıcı konuşmalarımın nedeni anlaşıldı utangaç
ben de diyordum ki, yarabbi ben nasıl merkür balığım. sinirlenince ağzıma geleni söylüyorum.
saman alevi gibi bir anda öfkelenip, bağıra çağıra tartışmaya başlıyorum. düşünsel faaliyetlerim de marsla beraber iyice aktive olmuş durumda. zihnim durmuyor.

progres güneş de natal ayla kavuşumda, yükselen yengece geçmiş. bir kaç yıldır lunar hisler içindeyim. anaç, korumacı, şefkatli..

bundan sonra progresler daha yakın merceğim altında olacak..

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
11-08-2010 04:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(11-08-2010 02:43 PM)Kıvılcım Yazılan:  Merhaba Arkadaşlar
Progres haritamda
Güneş-başak
Venüs-Başak
Ay-terazi
Mars-terazi
Yükselen Aslan mı?
Son yıllarda herşeyi didiklemem bu başa yüzünden mi ? Çok şükür ki Güneşim Teraziye geçecek o zaman didiklemem geçecek mi?

kıvılcım,
prog. güneşin 3-4 yıldır zaten terazi burcunda.
venüs 1 yıldır başak burcunda,
asc başak
mars terazi verygood

11-08-2010 04:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(11-08-2010 04:33 PM)Serena Yazılan:  
(11-08-2010 02:43 PM)Kıvılcım Yazılan:  Merhaba Arkadaşlar
Progres haritamda
Güneş-başak
Venüs-Başak
Ay-terazi
Mars-terazi
Yükselen Aslan mı?

kıvılcım,
prog. güneşin 3-4 yıldır zaten terazi burcunda.
venüs 1 yıldır başak burcunda,
asc başak
mars terazi verygood

tamamen yanlış bakmışım o zaman 11.08.1974 istanbul saat 04:30 a göre aldın dime Serena.....Sağol bu arada

Haritam

11-08-2010 05:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

30 yılda 1 burç değişiyor yazıyordu o nedenle ben şu an 36 yım o nedenle şaşaırdım

Haritam

11-08-2010 05:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(11-08-2010 05:28 PM)Kıvılcım Yazılan:  30 yılda 1 burç değişiyor yazıyordu o nedenle ben şu an 36 yım o nedenle şaşaırdım

evet 30 yılda bir burç değiştiriyor. natal venüsünüz 25 derece yengeç. 5 yaşındayken aslan burcuna geçmiş. aslan burcundan itibaren, 30 derece ilerlettigimizde başak burcuna geçmiş oluyor. yaklaşık 1 yıldır başakta..

11-08-2010 05:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Progres Ay'ı İrdeliyoruz astrosohbet 155 200,775 03-07-2023 12:48 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Progres Harita Hakkında Geniş Bilgi Angel 6 19,917 10-31-2019 09:23 PM
Son Mesaj: Cancer61
  Progres Harita Nedir? Angel 16 33,693 08-31-2019 12:53 AM
Son Mesaj: picachu
  Progres Ay ile Transit Satürn Arasındaki Fark plutomania 1 5,694 08-20-2012 03:21 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Türkiye'nin Progres Harita Yorumu salmakis 4 7,458 07-11-2012 02:21 AM
Son Mesaj: deniz kaya
  Progres Güneşi İrdeliyoruz astrosohbet 159 159,114 06-10-2012 11:38 PM
Son Mesaj: Derin
  Progres Haritada Yeniay ve Dolunay Valde_Amor 2 6,072 07-02-2009 04:20 AM
Son Mesaj: gizem kara

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir