Değerlendir:
  • 32 Oy - 3.31 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Progres Ay'ı İrdeliyoruz
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Progres Ay'ı İrdeliyoruz
steven forest ve stephen arroyo gibi astrologlara göre , progres Ay hayatımızda ki önemli olaylara işaret edebiliyor hatta bazen Mars gibi tetikçilik görevini üstlenebiliyor.
müsait oldukça progres Ay'a ait bilgileri paylaşıp , bazı arkadaşlarımızla ilgili yorumlar yapalım istiyorum.

-ok

10-23-2008 02:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Progres Ay'ı İrdeliyoruz
bendede 4 derece ile progres ay başak ta 9. ev sonlarına yaklaşıyor.natal jüp-neptün-mars üçlüsüne 90 derece ike kare açı yapıyor.120 derece ile de progres asc ye(1.derece oğlak) açısı var.üç derece ile progres venüs( kova) e 150 derecelik da mevcut.artı 150 derece ile de koç taki natal şirona açı yapıyor(üç derece ile).
Natal da ay koç 5.evde
normalde duygusal bir olarak son zamanlarda daha katılaştım progres güneş i inceleyelim bölümündede söylemiştim şu anda progres güneşim balıkta olmasına rağmen eskisi kadar duygusal değilim daha doğrusu duygusallığımı göstermiyorum dışarıya karşı ...
önceden çok çabuk ağlarken şimdi daha agresif tavırlar sergiliyorum olaylar karşısında
bunun nedeni progres ay ın jüp-neptün e olan kare açısından kaynaklanıyor olabileceğini zannediyorum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum. progres ay ımı kısaca yorumlaya bilirsen sevinirim yıldırımgülücük teşekkürler
10-23-2008 03:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: Progres Ay'ı İrdeliyoruz
Öncelikle progres Ay ile ilgili bilgiler verelim, Progres Ay ın ne olduğunu anlayalım.

İkincil progresyonlardaki prores Ay özellikle değerli bir araçtır, çünkü nispeten hızlı hareketleri hem natal noktalara hem de açılarının hem de o sırada bulunduğu ev konumunun yorumu için rehber olarak kullanılmasını mümkün kılar. Ayrıca bir doğum haritasında progres Ay ın tam bir döngü süresi (yaklaşık 27-28 yıl) Transit Satürnün döngüsünü (28-30 yıl) bütünleyici niteliktedir.

Progres Ay ın ev konumu, başka şeylerin yanısır yaşamınızın o alanı ve deneyim safhasının farkına varmakta olduğunuzu gödteriri; o tarafa çelildiğinizi hissedersenizve zihniniz hemen o konuya yönelir. Ayrıca Progres Ay ın ev konumu için şunlarıda söyleyebiliriz.

*Yaşamın o alanında geçmişten gelen tepkiler ve bilinçdışı tavırları belirgnleştirir.
*Ay ın o evde olduğu sürenin tamamında deneyiminin o alanına çok fazla ilgi gösterir.
*Progres Ay ev değiştikçe (ve özellikle çeşitli natal planetlete açı yaptıkça) değişen ilgi odakları belirginleşir.

* Ay ev değiştirirken veya natal plaetlere yakın açı yaparken yeni temaslar, buluşmalar veya ilişkiler oluşur.
*Proges Ayın ev konumu hayati enerjilerimizin nereye harcandığını, hangi deneyim ve ilgi alanlarına çekildiğinizi ve yaşamın özellikle hangi alanına karşı duyarlı ve hassas olduğunuzu gösterir.

Devam Edeceğim...

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
10-23-2008 07:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Progres Ay Su ve Toprak evlerindeyken...
*Prgres Ay Hava evlerinden ( 3,7,9 )geçtiğinde; plan yapmayı,yeni fikirleri, yeni ilişkileri, fikir alışverişlerini ve olaylara daha mesafeli bir bakış açısı kazanmayı uyarır.

*Progres Ay ateş evlerinden ( 1,5,9 ) geçtiğinde; güçlü bir harekete geçme dürtüsünü ve yapacağınız, yaratacağınız veya şevk duyacağınız şeylerle bağlantılarınızı uyarır. Dış dünya ile kuvvetli bir ilişki anlamına gelir.

*Progres Ay su evlerinden (4,8,12 )geçtiğinde; muhakemeyi, dış dünyadan kendini çekme ihtiyacını ve içedönük derin öğrenmeyi uyarır. Belirgin spritüel büyüme ve psişik duyarlılığı arttırma dönemi olabilir.

*Toprak evlerinden ( 2,6,10 ) geçtiğinde acil zorunluluklara, iş ve pratik görevlere ve genelde dış dünyaya nasıl uyum sağladığınızla ilgili farkındalığı uyarır. Bazı durumlarda yoğun çabalama yoluyla zorluklara katlanma dönemimi gösterir.

*Dikkat edilmesi gereken noktalardan biride Progres Ay ın toprak veya su evlerine kıyasla, ateş veya hava evlerindeki konumunun günlük yaşamda genellikle daha rahat bir ruh halini ifade etmesidir. Progres Ay ateş veya hava evindeyken yaşamasal enerjiler daha serbestçe ve spontan olarak akarken, bir su veya toprak evinde daha sınırlanıyor veya engelleniyor gibi görünmektedir.

Devam Edeceğim...

MEVLANA
[i]
10-23-2008 08:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Progres Ay ın evlerdeki konumu için küçük bir örnek verirsek; mesela iki buçuk yıldır Progres Ay ı 8. evde olan bir kişi şimdi Ay ın 9. eve girişini deneyimliyor. Bu kişini ruh hali ağır, yoğun, içedönük durumundan iyimser, maceraperest ve hatta eğlenceye açın bir duruma doğru değişecektir.

Progres Ay ın ev konumunun kullanılmasında geçerli olan diğer bir unsur da Ay bir evi terk edip diğerine geçmek üzereyken belirleyici bir olay veya deneyimin gerçekleşmesidir. Bunun Ay ın bir evden diğerine geçişinin her zaman mutlaka önemli ve kesin bir deneyim ile bağlantılı olacağı şelinde de algılanmamalıdır.

Devam Edeceğim...

MEVLANA
[i]
10-23-2008 09:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

*Herhangi bir haritada Ay ilerledikçe oluşan en önemli açılar bilindiği gibi, kavuşum, kare ve karşıt açıdır. Çoğu durumda Ay natal planetlere bu açıları yaptığında, zaman zaman istisnalar olsada, algılanabilir bir gelişme veya deneyim olacaktır. Ancak progres Ay ın kavuşumları önemli ve dikkat çekici olaylar, deneyimler veya uyanışlara her zaman denk gelmiştir; bu nedenle kavuşumun en kuvvetli ve güvenilir açı olduğunu, bunu sırasıyla karşıt açı ve kare açının takip ettiğini düşünebiliriz.

*Ayrıca progres Ay tarafından yapılan herhangi başka tam açıyıda ( hatta 60lık ve 150 derecelik açıyı bile ) dikkate almak faydalıdır, çünkü bu açılar önemli gelişmelerle her zaman çakışmasalar bile bazı durumlarda kararlı hareket ettikleri gözlenebilir.

*Stephen Arroyo kendisiyle ilgili bir örnek vermiş bu konu hakkında aynen aktarıyorum;
Örneğin ben Progres Ay Venüsüme dakikası dakikasına altmışlık yaptığı sırada evlendim. Bu açı o sırada muhtemel bir evliğin yegane göstergesiydi.

Açılarla İlgili Bilgilere Devam Edeceğim.

MEVLANA
[i]
10-23-2008 11:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Progres Ay'ı İrdeliyoruz
nurbanu10 Yazılan:merhaba yıldırım...bana progres ay ımın balık burcunda olduğunu söylemiştin..ben kendimi hiç duygusal hissetmiyorum ..derecesini de söyleyebilir misin acaba..hangi evimde şu an bilmek istiyorum .ne gibi etkileri olur...yorumlarsan sevinirim..

merhaba nurbanu ; şu dönemde transit Uranüs , senin natal venüsüne 90 derecelik sert kare açı yapıyor..
progres Ay balık burcunda olabilir ama şu dönemde İLİŞKİLER konusunda Uranüsün TORNADO RÜZGÂRINI yaşıyor olmalısın. kendini daha özgür ve farklı hissettiğin bir dönemden geçiyorsun diyebiliriz. transit Uranüsün etkisinin şu dönem için , progres Ay balığının etkisinin önüne geçeceğini söyleyebiliriz rahatlıkla.. yani güçlü ve önemli transitler , progres burçlarından daha güçlü bir önceliğe sahiptir bunu bilelim ok

progres Ayına ait diğer yorumları ilerleyen zaman içinde yapacağım ok ;)

10-24-2008 01:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

öncelikle yazmış olduğu bilgiler için Beyhan' çok çok teşekkür ediyorum çiçek

üyelere ait yorumlardan önce , progres Ay'a ait bu tür bilgileri ilave etmeye devam edeceğiz. steven forest'in DEĞİŞEN GÖKYÜZÜ kitabında Progres Ay burçlarda ve evlerde tek tek yazılmış ve bu konu başlığına özetler halinde o bilgileri ilave etmenin faydalı olacağını düşünüyorum.

öncelikle şu bilgiyi aktarayım çünkü internet ortamında progres Ay'ınızı kendiniz bulmanız açısından önemli ;

* http://www.astro.com tıklıyorsunuz + üstte Free Horoscopes tıklıyorsunuz + sağ altta Extended Chart Selection tıklıyorsunuz + en üstteki seçeneklerden kimin yıldız haritasına bakacağınızı seçiyorsunuz (tabii bunun için , astro.com sitesine yıldız haritaları datalarını yüklemeniz gerekiyor bununla ilgili konu başlığımız var bunu geçiyorum) + haritayı (mesela kendi haritanızı) seçtikten sonra bir alt bölmede (METHODS bölmesi) please select the type of chart you want yazan kutucuğa tıklayıp , pek çok seçenek arasından PROGRESED CHART seçeneğini tıklıyoruz + (ev sistemi vb. detayları geçiyorum çünkü ilgili konu başlığımızda var bunlar) enter diyoruz ve progres yıldız haritamız çıkıyor..

burada ki progres Ay burcu ve derecesini ve evini ele alıp değerlendiriyoruz..

** eğer ki progres haritanızla natal haritanızı bir arada görmek istiyorsanız , please select the type of chart you want seçenekleri arasında NATAL AND PROGRESED CHART seçeneğini tıklayınız..

- astrozoom sitesindeki progres Ay konumunun yanlış olabileceğini de ifade edeyim.

10-24-2008 02:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Progres Ay'ı İrdeliyoruz
yatmadan önce kendi progres Ay'ıma şöyle bakayım dedim ve ne gördüğümü buradan paylaşmak istedim ;

astrosohbeti kurduğumuz nisan 2007 döneminde , progres Ay'ım tam olarak natal Ay'ımla kavuşum yapıyormuş arkadaşlar.. yani progres Ay bir tam turunu yaklaşık 28 yılda tamamlıyor ve progres Ay-natal Ay tam kavuşumunun astrosohbeti kurduğumuz tarihle çakışması bana oldukça ilginç geldi. galiba severek yaptığım , duygularıma da hitap eden bir girişim olmuş benim açımdan ;)

ben şunu söyleyim , progres Ay üzerinde , progres güneşe oranla daha çok durmayı düşünüyorum. sizlere bazı özel tarihler sorabilirim (örneğin ; mart 2005'te progres Ay , venüsüne dokunmuş , aşık oldunmu ? vs. gibi) ve cevaplarınız bize ışık tutabilecektir konuyla ilgili.

10-24-2008 02:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Progres Ay Koç Burcunda ve 1. Evde
Progres Ay ın evlerdeki konumu için kısa bilgiler vereceğim. Bu bilgiler Yorumlarda ve daha iyi anlamamızda bize yardımcı olacaktır.

Progres Ay Koç Burcunda; cesareti öğreniyorsunuz. Pasifliğin zamanı değil kendi alanınızı savunun. Ve eğer yapabilirseniz, pensiplerinize sadık kalarak kendi alanınızı genişletin. Bu dönemde enejiniz henüz dışsal gerçeklikle bağlantılı olmayabilir. Aptalca yanlış yere yönelmiş öfke patlamalarına karşı uyanık olmalısınız.

*Savaşa girmeyi reddektikten sora ünvanının elinden alınmasıyla cezalandırılan Muhammad Ali onun tekrar kazanmak için savaşmaya başladı. Sonunda Ay Koç burcundan geçerken kazandı.

Progres Ay 1. Evde; pr. Ay 1. evinizde ilerliyorsa aydınlanan bir bencillik ustası olmanız, hangi yolun doğru olduğunu söyleyen sezgilerinizi hissetmeniz sonra da bu yolu çevrenizdeki inanlarda neden olduğu rahatsılıklara aldırmadan izlemeniz gerekir.

*Ay 1. Evde ilerlerken Walt Disney Mickey Mouse'u başlatmıştı, böylece kendisini yaşamının sonuna kadar taşıyacak deneyim trenini de harekete geçirmiş oldu.
Marie Curie aynı Lunar etki altında ilk Nobel ödülünü kazandı.

Diğer Evler ve Burçlarla Devam Edeceğim...

MEVLANA
[i]
10-24-2008 03:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Progres Harita Hakkında Geniş Bilgi Angel 6 19,827 10-31-2019 09:23 PM
Son Mesaj: Cancer61
  Progres Harita Nedir? Angel 16 33,563 08-31-2019 12:53 AM
Son Mesaj: picachu
  Progres Yorumları astrosohbet 205 214,712 03-03-2018 11:06 PM
Son Mesaj: say24
  Progres Ay ile Transit Satürn Arasındaki Fark plutomania 1 5,669 08-20-2012 03:21 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Türkiye'nin Progres Harita Yorumu salmakis 4 7,409 07-11-2012 02:21 AM
Son Mesaj: deniz kaya
  Progres Güneşi İrdeliyoruz astrosohbet 159 157,906 06-10-2012 11:38 PM
Son Mesaj: Derin
  Progres Haritada Yeniay ve Dolunay Valde_Amor 2 6,057 07-02-2009 04:20 AM
Son Mesaj: gizem kara

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir