Değerlendir:
  • 14 Oy - 3.21 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Arzu Yanardağ
Yazar Mesaj
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Arzu Yanardağ
(05-26-2010 01:02 AM)venüs_ Yazılan:  Arzu Yanardağ ın haritasında, doğum saati doğrumu bilmiyorum ama, açılarla haritayı incelesekte akrepteki uranüs ve aslandaki venüs arasındaki kare açı malesef ki çarpık, sıradışı ilişkilere meyilli bir etki veriyor, ha tabi ki bu açılara sahip herkeste aynı şey söz konusu olamaz, gölge yanlarını kullanmak, şeytani dişiliğine cazip gelmiş olmalı.. Uranü ve Venüs etkileşimi malesef ki aldatmaya yatkın enerjiler veriyor harita sahibine, bu durumu perçinleştiren birde koçtaki Ay ın ikizlerdeki Mars ve yengeçte ki Jüpiter kavuşumuna olan kare açılarda var.. Kıskançlık, sahiplenme gibi fazlaca ben dürtülerini besleyen Ay koçu ve Plüto terazisi arasında ki zıtlaşma onu kendisi ve ilişkileri arasında gelgitlere zorlamış olsa gerek, bu açının kararsızlık verdiği, inatla seyreden kıskançlık belirteci olduğu net..

ay koçuyum, venüs aslanda ve marstaki mars uranüs kavuşumuma kare,
vede ters bakan chiron açılarım var, henüz bir yanlışa imza atmadım, atmayıda düşünmüyorum :D

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
05-26-2010 10:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(05-26-2010 10:15 AM)Nar_Rengi Yazılan:  
(05-26-2010 01:02 AM)venüs_ Yazılan:  Arzu Yanardağ ın haritasında, doğum saati doğrumu bilmiyorum ama, açılarla haritayı incelesekte akrepteki uranüs ve aslandaki venüs arasındaki kare açı malesef ki çarpık, sıradışı ilişkilere meyilli bir etki veriyor, ha tabi ki bu açılara sahip herkeste aynı şey söz konusu olamaz, gölge yanlarını kullanmak, şeytani dişiliğine cazip gelmiş olmalı.. Uranü ve Venüs etkileşimi malesef ki aldatmaya yatkın enerjiler veriyor harita sahibine, bu durumu perçinleştiren birde koçtaki Ay ın ikizlerdeki Mars ve yengeçte ki Jüpiter kavuşumuna olan kare açılarda var.. Kıskançlık, sahiplenme gibi fazlaca ben dürtülerini besleyen Ay koçu ve Plüto terazisi arasında ki zıtlaşma onu kendisi ve ilişkileri arasında gelgitlere zorlamış olsa gerek, bu açının kararsızlık verdiği, inatla seyreden kıskançlık belirteci olduğu net..

vede ters bakan chiron açılarım var, henüz bir yanlışa imza atmadım, atmayıda düşünmüyorum :D

astrolojik etkilerin farklı bilinçler tarafından yorumlanmasına çok güzel bir örnek oldu.
bir astrolojik yerleşimin vereceği her türlü etkinin ne şekilde hayata geçirildigi tamamen kişinin içsel donanımı ve bilinç seviyesiyle alakalıdır.
aynı yerleşimlere sahip milyonlarca insan, hayatlarının dönüm noktalarında aynı kararları vermezler.
astrolojik olarak çok parlak yerleşime sahip biri, bunu değerlendiremeyecek bir rehavete kapılabilirken; bir başkası aynı etkinin sundugu fırsatları bambaşka şekilde değerlendirebilir.
olumsuz görünümleri, bir kişi deneyimler bütünü olarak ele alıp altına, pırlantaya çevirirek hayranlık kazanırken;
bir diğeri aynı etkilerle, yaşamına son verebilir.
eğer ruh, tekamül etmiş, bilinci yüksek bir ruhsa, yerleşimi her ne olursa olsun gölgeleriyle nasıl baş etmesi gerektigini bilecektir.
çünkü kamil insan, tek tiptir. çeşit çeşit olmaz.
kamil insan; '' temiz, iyi niyetli, dürüst '' insandır.
ve hepimizin ulaşmaya çabaladıgı nihai nokta da bu oldugu için, bu mertebeye ulaşmak isteyenler gölge yönlerini eğitme sürecine girerler.
bu noktada; yerleşimlerin öngördügü aldatmalar olmaz, güvensizlikler olmaz, kazıklar olmaz...
hissedilenler de, tanrıya giden yolda yontulma, eğitilme süreçlerine alınır. farkındalık artar.
nar-rengi, benzer yerleşimleri iyi değerlendirmiş. başka bir örnek olan arzu kızımız ise farklı deneyimlere tabi olmuş,))
çünkü tekamül seviyelerimize göre yorumluyoruz aldıgımız astrolojik etkileri.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
05-26-2010 10:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

(05-26-2010 10:32 AM)Serena Yazılan:  
(05-26-2010 10:15 AM)Nar_Rengi Yazılan:  

astrolojik etkilerin farklı bilinçler tarafından yorumlanmasına çok güzel bir örnek oldu.
bir astrolojik yerleşimin vereceği her türlü etkinin ne şekilde hayata geçirildigi tamamen kişinin içsel donanımı ve bilinç seviyesiyle alakalıdır.
aynı yerleşimlere sahip milyonlarca insan, hayatlarının dönüm noktalarında aynı kararları vermezler.
astrolojik olarak çok parlak yerleşime sahip biri, bunu değerlendiremeyecek bir rehavete kapılabilirken; bir başkası aynı etkinin sundugu fırsatları bambaşka şekilde değerlendirebilir.
olumsuz görünümleri, bir kişi deneyimler bütünü olarak ele alıp altına, pırlantaya çevirirek hayranlık kazanırken;
bir diğeri aynı etkilerle, yaşamına son verebilir.
eğer ruh, tekamül etmiş, bilinci yüksek bir ruhsa, yerleşimi her ne olursa olsun gölgeleriyle nasıl baş etmesi gerektigini bilecektir.
çünkü kamil insan, tek tiptir. çeşit çeşit olmaz.
kamil insan; '' temiz, iyi niyetli, dürüst '' insandır.
ve hepimizin ulaşmaya çabaladıgı nihai nokta da bu oldugu için, bu mertebeye ulaşmak isteyenler gölge yönlerini eğitme sürecine girerler.
bu noktada; yerleşimlerin öngördügü aldatmalar olmaz, güvensizlikler olmaz, kazıklar olmaz...
hissedilenler de, tanrıya giden yolda yontulma, eğitilme süreçlerine alınır. farkındalık artar.
nar-rengi, benzer yerleşimleri iyi değerlendirmiş. başka bir örnek olan arzu kızımız ise farklı deneyimlere tabi olmuş,))
çünkü tekamül seviyelerimize göre yorumluyoruz aldıgımız astrolojik etkileri.

yorumun süper serena gülücük tebrik ederim :D

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
05-26-2010 02:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(05-26-2010 02:27 PM)Revenge Yazılan:  yorumun süper serena gülücük tebrik ederim :D

utandýmverygood

05-26-2010 02:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(05-26-2010 02:46 PM)Vena Yazılan:  Ben olumsuzluk ve olumluluğun ya da iyi ve kötünün tek tip, tek açı, tek durum olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Kağıt üzerinde ve hayatta çok farklılıklar var, duruma, ortama, zamana göre iyi ve kötünün değiştiğini görebiliriz, özellikle iyi kavramındaki durumlar kötü sonuçlara yol açabilir, üstelik temiz mesela çok çok değişken bir kavram olabiliyor yerine göre. Önemli olan insanın içinde iyiyi ve kötüyü barındırabildiğini bilmek saf iyilik, doğruluk timsali bir insan olamaz o zaman insan olmaz, kötü bilinen özelliklerin nasıl kullanıldığı, ne amaçla kullanıldığı önemli, o yüzden insanın içindeki kötüyle yüzleşebilmesi onu bilinenin aksine altetmeye çalışmaktansa kabullenip ona göre davranması gerçeklik bana göre.

tamam diyelim ki astroloji sayesinde farkındalığımız arttı, içindeki kötü potansiyelleride gördü, ve de transitlerle bu durum tetiklendi onu alt etmekle , dediğiniz arasındaki fark nedir peki ?

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
05-26-2010 02:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(05-26-2010 02:46 PM)Vena Yazılan:  Ben olumsuzluk ve olumluluğun ya da iyi ve kötünün tek tip, tek açı, tek durum olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Kağıt üzerinde ve hayatta çok farklılıklar var, duruma, ortama, zamana göre iyi ve kötünün değiştiğini görebiliriz, özellikle iyi kavramındaki durumlar kötü sonuçlara yol açabilir, üstelik temiz mesela çok çok değişken bir kavram olabiliyor yerine göre. Önemli olan insanın içinde iyiyi ve kötüyü barındırabildiğini bilmek saf iyilik, doğruluk timsali bir insan olamaz o zaman insan olmaz, kötü bilinen özelliklerin nasıl kullanıldığı, ne amaçla kullanıldığı önemli, o yüzden insanın içindeki kötüyle yüzleşebilmesi onu bilinenin aksine altetmeye çalışmaktansa kabullenip ona göre davranması gerçeklik bana göre.

bence de kötülükler pek çok türlü olabilir. iyilik gibi görünen şeylerden de kötü diye tabir edilen durumlar ortaya çıkabilir.
benim demek istedigim, egolarından arınmak, temiz, dürüst, iyi niyetli insanlar olmaya çabalamakla ilgiliydi...
bu yola girmek isteyen her birey, kendini egolarından arındırma programına alır. gayret sarfetmeye başlar.
tekamül yolunda ivme kaydedemeyenler gölgeleri sıklıkla yaşarlar. ya da gölgeler, tekamülün mihenk taşlarıdır. ama muhakak aşılmalıdır.
örneğin beni koç agresyonu zorlar. satürn karelerim güvensizlik verir. bunlar benim haritamın handikaplarıdır. tekamül seviyesi arttıkça, gölge yönler de eskiye göre hafiflemeye başlar.
en güven telkin etmeyen yerleşimlere sahip bir kimse, uyanışa geçmişse, ve evrensel planı yüksek felsefelere erişmesine olanak tanıyorsa,
o kişi yerleşimlerinin gölge taraflarını yansıtmayacaktır bana göre.
çünkü törpülemek için çaba içinde olacaktır. farkındalığı artacaktır.

05-26-2010 03:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(05-26-2010 04:04 PM)Vena Yazılan:  Alt etmeye çalışmak kabullenmemektir onu kastettim, kabullenmeden de zararın en büyüğü kişinin kendisine kalır.

(05-26-2010 03:14 PM)Serena Yazılan:  bence de kötülükler pek çok türlü olabilir. iyilik gibi görünen şeylerden de kötü diye tabir edilen durumlar ortaya çıkabilir.
benim demek istedigim, egolarından arınmak, temiz, dürüst, iyi niyetli insanlar olmaya çabalamakla ilgiliydi...
bu yola girmek isteyen her birey, kendini egolarından arındırma programına alır. gayret sarfetmeye başlar.
tekamül yolunda ivme kaydedemeyenler gölgeleri sıklıkla yaşarlar. ya da gölgeler, tekamülün mihenk taşlarıdır. ama muhakak aşılmalıdır.
örneğin beni koç agresyonu zorlar. satürn karelerim güvensizlik verir. bunlar benim haritamın handikaplarıdır. tekamül seviyesi arttıkça, gölge yönler de eskiye göre hafiflemeye başlar.
en güven telkin etmeyen yerleşimlere sahip bir kimse, uyanışa geçmişse, ve evrensel planı yüksek felsefelere erişmesine olanak tanıyorsa,
o kişi yerleşimlerinin gölge taraflarını yansıtmayacaktır bana göre.
çünkü törpülemek için çaba içinde olacaktır. farkındalığı artacaktır.

Genel olarak katılıyorum zaten, yalnızca insanın amacı varoluş günahlarının ( insan olmanın dayanılmaz hafifliği :D ) temizlenmesi ve bir ideale dönüşmek dışında da olabilir yani herkes aynı noktaya gelemez onu demek istiyorum. Ruhani konularla ilgilenen herkes nirvanaya ulaşamaz mesela, ulaşmamalıdır da herkes aynı olmamalıdır doğada kötü-iyinin oluşturduğu farklılıklar dengesi var, tabii ki örneğin Hitler'in haritasındaki pek çok potansiyeli görüp bunları güçlü bir kötülük ve bencillik üzerine kullan sen kötü ol demek değil ama senin içinde bu var, bunu bil anla ve bu özelliklerinle iyi biri ol, iyi olmak çok farklı yönlere çıkan bir durum ama başkalarına zarar vermeme önceliğinde, nazik olmayabilirsin gibi, ya da sabırlı, herkes sabırlı olamaz sabırsız potansiyelli birinin sen sabırlı olmasın sabır bir erdemdir demektense sabırsızsın bunun işe yaradığı taraflar da var onlara yönel, yine de karar verirken bir kere daha düşün gibi gibi.

Egoyla ilgili kısma yazacaktım aslında (=, egodan arınmak aslında iyi midir? Ego = benlikse benliğimizi yoksayarsak, o zaman niye var oluruz, kendi adımıza bir şey yapabilir miyiz egosuz, Arzu Yanardağ başlığı için biraz fazla felsefeye kaçıyoruz galiba :D

evet, arzunun başlığını felsefi bir çizgiye taşıdık gerçekten gülücük
olabilir, değişik fikirleriniz var. iyi de, kötüyle birlikte var olur..
kötü diye tabir edilen enerjilerin akıtıldıgı alanları değiştirmek belki de daha verimli sonuçlar verebilir.
mesela çok agresif birinin, dövüş sporlarına yönelmesi gibi... negatifin doğasını çok bozmadan, pozitife yönlendirmek gibi.
teşekkür ederim.. verygood

05-26-2010 04:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(05-26-2010 04:16 PM)Vena Yazılan:  Evet, evet kastettiğim oydu zaten Marsinyenlerden iyi sporcular çıkıyor =))

bende spor enerjisi de yok hehee
hangi zavallıyı bulursak ona artık:D

05-26-2010 04:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Bana ikizler demeyin ikizler erkeği demeyin (haritada venüs , merkür falan da ikizlerdeyse ya da ikizlerdeki venüsün uranüs bağlantısı varsa ) benden uzak dursun genelleme yapmamamız gerekiyor biliyorum ama bunların geneli böyle yahuuu ( Bana inanmayan ekşi sözlüğe ikizler erkeği yazsın :D )...

Benimde marsım ikizlerde venüs - uranüs karem war gözümde dışardadır ama asla icraata dökmem sadece göz çapkınlığı oluyor yani kimseyi aldatmam çok sıkılıyor olsamda bazen, ah şu içimdeki gereksiz insan sevgisi ....

Bu potansiyellerimi kullansaydım şuan o ikizlerin bana kazık atmasına fırsat vermeden ben ona kazık atmış olurdum verygood

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
05-26-2010 08:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

(05-26-2010 09:42 PM)Vena Yazılan:  Aslında hava burçları mantıkları ön planda olduklarından onları 3.sayfa aşk üçgen cinayetlerinde, tutku için evliliğini ya da potansiyel ''iyi'' evliliğini yıkarken görmek daha zor, ikizlerde yaydaki gibi bir merak, deneme isteği, sıkılma olduğundan bağlanması zor oluyor. İşle güçle çok meşgul olanları daha sadık gözkýrpma Asıl sadık görünenlerden korkmak lazım sözlükte de boğa ve yengeç erkeklerinin sadakatinden bahsedilmişti ( antitezler de mevcut tabii ), hele o yengeçler... :D

Hava burçlarının aşktan gözü kör olma ya da kıskançlık durumları olmuyor pek fazla özelliklede erkeklerinin. Bende hava insanıyım:D Ama ikizler vurgusu olan erkekler korkunç derecede bağlanmıyorlar günlük yani herşeyleri..Çok iyi ortam yapabilme kapasiteleri var sadece iyi arkadaş olur kimseye yar olmazlar bencedil çýkarma

Boğa ve yengeçleri okumadım okurum bir ara merak ettim .

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
05-26-2010 10:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ünal Arzu Yurter Schatz 8 9,716 10-09-2009 12:31 AM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir