Değerlendir:
  • 29 Oy - 2.41 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ünal Arzu Yurter
Yazar Mesaj
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Ünal Arzu Yurter
Makyaj atölyesi kapattıran telefon

Makyaj sanatçısı Arzu Yurter'i devlet kanalıyla gelen telefon korkuttu
04 Ekim 2009 - 5:00

Bugüne kadar yabancı filmlerde görmüştük. Devlet korumasına alınan mahkeme tanıklarının, estetik ameliyatla ya da ameliyatsız; ama tipleri tümüyle değiştirilerek yeni bir kimlikle yaşaması bizim için en heyecanlı filmlerin konusuydu. Şimdi ise bu konu bir süredir Türkiye’nin gündeminde.

Geçen yıl yürürlüğe giren Avrupa Birliği standartlarındaki Tanık Koruma Kanunu’muz dolayısıyla, bu sahnelerin Ergenekon Davası tanıkları için yaşanacağı konuşuluyor; çünkü kanuna göre Ergenekon Davası’nın 2010’da mahkemeye çıkacak gizli tanıklarının, isterlerse estetik cerrahî yoluyla veya estetik gerektirmeksizin fizyolojik görünümleri değiştirilebilecek.

Onlara yeni bir kimlik düzenlemesi yapılacak ve devletin, ‘mahkemeye çıkarılacak gizli tanıkları geçici estetik yöntemlerle gizlemek için şimdiden hareket geçtiği’ şeklinde bir haber geçtiğimiz günlerde basında yer aldı. Bu bağlamda tanıkları değiştirmek için makyaj sanatçısı Arzu Yurter’le temasa geçildiği yazıldı.

Bu gelişmeleri öğrenmek için hemen Arzu Yurter’i aradık, ertesi gün buluştuk. Ona, “Makyajla bir insanı ne kadar değiştirebilirsiniz ki?” diye sorduk. Yanıtı, “Eve gidince annesi, babası, eşi ve çocuğu bile onu tanımaz” oldu; ama haberler onu rahatsız etmiş, hedef gösterildim” diye yakındı... Üstelik bunları konuşurken müthiş bir hayat hikâyesiyle karşılaştık.

Arzu Yurter’in filmlere konu olacak cinsten hayat hikayesini de sizinle paylaşmak istedik...
Resmi sitesi
http://www.arzuyurter.com

[Resim: eb8cc0b9710088d0a4788076a94cd9c0.jpg]

Haritasını burdan çıkarabiliriz...

22 Temmuz 1971 11.45 Ankara ....

Bu da hayatından kesit

http://www.posta.com.tr/pazarpostasi/Hab...cleID=2361
10-07-2009 11:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: Ünal Arzu Yurter
Haritayı eklememin sebebi ;

Sıradan Make-up değil yapılan kendi sitesine baktığımızda bu yaptığı işin hangi gezegenin ekisi altında yaptığını merak ediyor insan...

Bazen ölümcül güzel bazen ...bir canavar....

Nasıl bir etki sevgili mesleki astroloji uzmanımızdan dinlemek istiyorum.

Çok İlgi çekici gözkýrpma

Haritası;

[Resim: nalarzu.th.gif]
10-07-2009 11:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: Ünal Arzu Yurter
Almirazcığım ben kendimce yorum yapmaya çalıştım ne kadar doğru bilemiyorum hımm

Güneş burcu yengeçte ve yükseleni terazi olduğu için sanata,güzelliğe,estetiğe ilgisi var.Ayrıca hassas,başkalarına güven veren,yaptığı işi ciddiye alan ,önem veren birisidir.
Güneş -venüs kavuşumu;ona işini severek yapmasını ve işinde ustalaşmasını,diplomatik olma ve bazı şeyleri düzeltmeye çalışması,

güneş-jupiter trinesi,sanatsal çalışmaları,hizmet etme,sanatsal açıdan takdir toplama,yüksek idealler,.

Venüs-neptün trinesi; yaratıcılık,estetik,kültürel koşuların iyileşmesine katkıda bulunma,hayallerini yaratıcılığa dönüştürme,sosyal çevresinin yaratıcılığına katkısı olması.

venüs mc ile kavuşumda;Sanatsal yetenek,sanat,estetik yada güzellik alanında kariyer,zevklilik,insanlarla birlikte çalışma,insanların başarısında payı olma,kariyerde başarılı olma,film oyuncularınamakyaj yaparak onları değiştirme yeteneği.

mc yengeçte;Çevresine karı duyarlı,bireysel farklılıklarının farkındalık,iyi planlamacı,doğrudan yada dolaylı başkalarının hayatlarına müdahele,perde sanatları,kadınları ve toplumu ilgilendiren konularda kariyer,çalışkanlık,hayallerinin başarıya götürmesi,pratik olmaya çalışma aynı zamnda da dikkatli olma,insanalara karşı ilgili olma ve koruma isteği,iş çevresindeki insanları, toplumu etkileyebilmesi ona kariyerinde başarı sağlar.
10.evinde güneş,ay ve venüs var,seçtiği meslekte güç,s,meslekte yükselme ve sorumluluklarının artması,sanat,güzellik alnında kariyer yapma yaptığı işden zevk alması ve kendini kanıtlaması.
Ayrıca 10.evinin bir kısmında Aslan burcu var,Seçtiği meslekte yetkili pozisyonda olması,dürüstlüğü,çalışkanlığı ve yaptığı işde profosyonelliğiyle tanınması,sevdiği işi yapması.
10-08-2009 12:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Cvp: Ünal Arzu Yurter
Simurg Yazılan:Güneş burcu yengeçte ve yükseleni terazi olduğu için sanata,güzelliğe,estetiğe ilgisi var.Ayrıca hassas,başkalarına güven veren,yaptığı işi ciddiye alan ,önem veren birisidir.
Güneş -venüs kavuşumu;ona işini severek yapmasını ve işinde ustalaşmasını,diplomatik olma ve bazı şeyleri düzeltmeye çalışması,

güneş-jupiter trinesi,sanatsal çalışmaları,hizmet etme,sanatsal açıdan takdir toplama,yüksek idealler,.

Venüs-neptün trinesi; yaratıcılık,estetik,kültürel koşuların iyileşmesine katkıda bulunma,hayallerini yaratıcılığa dönüştürme,sosyal çevresinin yaratıcılığına katkısı olması.

venüs mc ile kavuşumda;Sanatsal yetenek,sanat,estetik yada güzellik alanında kariyer,zevklilik,insanlarla birlikte çalışma,insanların başarısında payı olma,kariyerde başarılı olma,film oyuncularınamakyaj yaparak onları değiştirme yeteneği.

mc yengeçte;Çevresine karı duyarlı,bireysel farklılıklarının farkındalık,iyi planlamacı,doğrudan yada dolaylı başkalarının hayatlarına müdahele,perde sanatları,kadınları ve toplumu ilgilendiren konularda kariyer,çalışkanlık,hayallerinin başarıya götürmesi,pratik olmaya çalışma aynı zamnda da dikkatli olma,insanalara karşı ilgili olma ve koruma isteği,iş çevresindeki insanları, toplumu etkileyebilmesi ona kariyerinde başarı sağlar.
10.evinde güneş,ay ve venüs var,seçtiği meslekte güç,s,meslekte yükselme ve sorumluluklarının artması,sanat,güzellik alnında kariyer yapma yaptığı işden zevk alması ve kendini kanıtlaması.
Ayrıca 10.evinin bir kısmında Aslan burcu var,Seçtiği meslekte yetkili pozisyonda olması,dürüstlüğü,çalışkanlığı ve yaptığı işde profosyonelliğiyle tanınması,sevdiği işi yapması.

Yaptıklarına inancı beni çekti dersem abartmamış olurum.

Sevdiğin işi yap ,yada yaptığın işe Aşık ol...(Orient deyimle)

Bana bu lafı hatırlattı....

Duruşu ....
10-08-2009 12:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

acemice bende yorum yapıym istedim bakalım neler cıkacak
bence bilinçaltının derinliklerinin derinliklerini cıkartabildiği alan olmus makyaj neptün jupi kavusumu ilk olarak akrepte kırmızı rengi cagrıstırdı kırmızıda makyajı hehe bakmayın acemice yorumlarım günes ve ayın aynı burcta olması 12 evdeki bu agırlıgı dısa yansıtmasını cok kolaylastırmıs bence 12 ev carsamba pazarı mübarek ama sans noktasının burada olması duygularını yüzeye cıkarması gerktiğini söylüyor makyözlükten cok sahne makyajı yapması sanata ve içsel fırtınalara dönüşüm yasadıgı alan12 eve baglıyorum ne güzelki bu dönüsümü manevi olarak her makyajında yasayıp desarj olabiliyorsa artı 5 evdeki kova teması ve zıtlastıgı merkür aslanda güzel bi kombin sanat için :D ikili ilişkilerdeki yaralar basagın 12 olması incelenmeli bence

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
10-08-2009 01:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Cvp: RE: Ünal Arzu Yurter
SoL@RÎ$ Yazılan:acemice bende yorum yapıym istedim bakalım neler cıkacak
bence bilinçaltının derinliklerinin derinliklerini cıkartabildiği alan olmus makyaj neptün jupi kavusumu ilk olarak akrepte kırmızı rengi cagrıstırdı kırmızıda makyajı hehe bakmayın acemice yorumlarım günes ve ayın aynı burcta olması 12 evdeki bu agırlıgı dısa yansıtmasını cok kolaylastırmıs bence 12 ev carsamba pazarı mübarek ama sans noktasının burada olması duygularını yüzeye cıkarması gerktiğini söylüyor makyözlükten cok sahne makyajı yapması sanata ve içsel fırtınalara dönüşüm yasadıgı alan12 eve baglıyorum ne güzelki bu dönüsümü manevi olarak her makyajında yasayıp desarj olabiliyorsa artı 5 evdeki kova teması ve zıtlastıgı merkür aslanda güzel bi kombin sanat için :D ikili ilişkilerdeki yaralar basagın 12 olması incelenmeli bence

Ben her türlü yoruma açığım incelemek istiyorum.

Kırmızı ruj 19 yıl önce fatih erkoç klibindede 'oyanatmaya az kaldı' varmışgülücük

Bende evde sürüyorumgülücük

Her neyse ...

Venüs nasıl bir gezegen neler yaptırıyor.

10 evinde dediğin gibi güzelin iç tanımı ne kadar değişiyoröptüm
10-08-2009 01:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Arzu hanımın Yükseleni Terazi,yükselen çizgisi Uranüsle bileşiyor, yükseleninin yöneticisi Venüs Yengeçte Uranüsle kare yapıyor. Arzu hanımın estetik, güzelik anlayışında ve tipinde bir uranüsyenlik olduğunu düşünüyorum.(Özellikle alttaki resimdeki halinde).sıradışı şeyleri ve kişileri sevmesi, yaşamıyla ve yaptıklarıyla farklı olmak istemesi hep bu Uranüs etkisinden kaynaklanıyor olmalı.Sanatsal yönümüzü gösteren Venüsün haritasında Astrolojide sanatı temsil eden diğer gezegen olan Neptünle üçgen yapması da bence yeteneğini açıklıyor.

http://i.posta.com.tr/editor/HD/3/10/200...m10519.jpg

Nin.Me.Sar.Ra
10-08-2009 04:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Arzu hanımın Yükseleni Terazi,yükselen çizgisi Uranüsle bileşiyor, yükseleninin yöneticisi Venüs Yengeçte Uranüsle kare yapıyor. Arzu hanımın estetik, güzelik anlayışında ve tipinde bir uranüsyenlik olduğunu düşünüyorum.(Özellikle alttaki resimdeki halinde).sıradışı şeyleri ve kişileri sevmesi, yaşamıyla ve yaptıklarıyla farklı olmak istemesi hep bu Uranüs etkisinden kaynaklanıyor olmalı.Sanatsal yönümüzü gösteren Venüsün haritasında Astrolojide sanatı temsil eden diğer gezegen olan Neptünle üçgen yapması da bence yeteneğini açıklıyor.

Nin.Me.Sar.Ra Tşk.ler

Horary 'ye görede haritada bir hayli venüs güçlü sanırım.

Venüs açısından iyi bir haritaverygood
10-08-2009 04:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Arzu hanımın Yükseleni Terazi,yükselen çizgisi Uranüsle bileşiyor, yükseleninin yöneticisi Venüs Yengeçte Uranüsle kare yapıyor. Arzu hanımın estetik, güzelik anlayışında ve tipinde bir uranüsyenlik olduğunu düşünüyorum.(Özellikle alttaki resimdeki halinde).sıradışı şeyleri ve kişileri sevmesi, yaşamıyla ve yaptıklarıyla farklı olmak istemesi hep bu Uranüs etkisinden kaynaklanıyor olmalı.Sanatsal yönümüzü gösteren Venüsün haritasında Astrolojide sanatı temsil eden diğer gezegen olan Neptünle üçgen yapması da bence yeteneğini açıklıyor.

hatırladığım kadarıyla ,

Michael Jackson'un da yükselen terazi ve yöneticisi Venüsle Uranüs arasında güçlü bir bağlantı vardı , bu konudaki kişiyle ne kadar alakası var bilemem çünkü bu kişiyi pek tanımıyorum ancak Michael Jackson ile ortak noktalarının estetik-güzellik anlayışlarındaki Uranüs vurgusu olduğunu belirtmek istedim.

10-09-2009 12:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Arzu Yanardağ Serena 27 26,421 05-27-2010 10:56 PM
Son Mesaj: Terazi

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir