Değerlendir:
  • 23 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astrolojide Ev Sistemleri
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: Astrolojide Ev Sistemleri
benim lanetli oğlak stelyumum 9.eve düşüyor ve bana uyuyor.kısıtlama yaşadığım alanlar 8 değil 9.ev konuları.9.evle ilgili hak ettiğim yerlerde olamadım mesela.o güçlü gezegenlerin kullanımını satürn önledi.

iyi bir anadolu lisesi bitirmem rağmen yabancı dilim , tırmalamama rağmen ancak orta sdeviyede.dil öğrenmek benim için hep zor olmuştur.bin türlü aksilik oluyor.lisede de, ilk dönem 1, ikinci dönem ikiyle geçerdim.ite kaka...
yurtdışına bir türlü gidemiyorum.çünkü,her yaz yabancı dil yüzünden yaz okulundayım .
9.ev alanım materyalizme olanak verecek planetler var. .dine kitaba inanmam.hatta inandığım en mistik konuları bile , mümkün olduğunca mistiklik alanından çıkartma gayretim var.ancak ,neptünden ötürü herhalde, egoların çözülmesiyle ilgili kısımlar beni hep derinden etkiler .mesela bir ara hristiyanlığa ciddi takmıştım.isanın hayatı beni inanılmaz etkilemişti.hatta uzak doğu dinlerine de biraz sempatim vardır.
bu stelyum 8.evimde olsa , ortak kaynaklardan yana sıkıntım olması gerekirdi.aksine
aile büyüklerinden tutu bin türlü maddi destek alırım.yerde bile sıklıkla para bulurum.çünük yeni sisteme görer yönetici( 8.ev yöneticisi) venüs jupiterle kavuşumda.
genellikle kafam hep 9.ev konularıyla meşguldür.inanmasam da dini kitapları okumaya çok düşkünümdür.din ,tarih ,değişik kültürleri öğrenmeyi severima .kitap okumak alışkanlığım vardır.çevremdeki insanlar, inananıdan tut ,inanmyanına kadar,benimle dini, tarihi konular konuşmayı severler.
bu sistem göre ,5.evimi de başak olduğundan araştırma ypamak benim için keyifli bir uğraştır.eski sisteme göre aslandı mesela.kavrmasal konularla uğraşmaktan keyf alırım.
yaşlanınıca ben de uranüs gibi orta siklet bir filozof olamyı tasarlıyorum.hehee
01-20-2010 01:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

whole sing ev sistemine göre 9.evdeki jüpiterim 8.evde çıkıyor 3.evimdeki merkürüm de 2.evimde kafam allak bullak oldu şimdisoru
01-20-2010 02:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

hmm, bana da hint astrolojisine göre ev konumlarının whole signs ile aynı olması mantıklı geliyo..

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
01-20-2010 11:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
www Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

hımmo zaman benim de merkürüm 12. evde,satürünüm 8.evde oluyor.12.evdeki merkür bana daha çok uyuyor sanırım

[Resim: astro2gw01fghp616752643.th.gif]
01-20-2010 11:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Aprilios ,

2.ev ile Venüs potansiyellerini bir arada düşündüğümüzde ,

- kendini verdiğin değer , kendini nasıl değerli bulduğun , nelere sahip olduğunda kendini değerli ve güven içinde hissederdin

tanımlarına odaklanabilirsin.

burada İkizler burcu ön plana çıkıyor , bilgiye , eğitime , iletişime , kalemlere gülücük değer vermek.

İkizler burcu vurgusu + Jüpiter 1.ev = Yabancı dil potansiyeli için gayet uygun

Jüpiter-Plüto bağlantısı , BÜYÜK GÜÇ olarak tanımlanabilir..

bu bağlantının senin Marsına ( erkek ) akması + Marsının Başarı evinde ( 10.evde ) olması

aklıma ilk olarak Fatih Terimi getiriyor gülücük

yani Güçlü ve Başarılı kişilerle ilişki kurma potansiyeli

aklıma ilk bu geldi ama bence sen yetinme ve irdelemeye devam et derim.

01-20-2010 07:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

aslında benim birinci evde pek bi değişiklik olmuyor yine stelyum burada.sanırım ayım 3.eve düşüyor ve jüpiterim 4.ev satürnüm 9.ev.aslında babamın doğm tarihi belli olmasada jüpiter onu çok iyi anlatıyor.sevimli,maceraperest bi babam vardır,aramızda çook iyidir.ayrıca geniş bi ailem var akrabalar falan.:D

asıl aklımı kurcalayan ay-satürn-pluto t-karemin 3-9-6 aksında olması.buna bi yorum yapamadım ama şöyle söyleyebilirim benim toplumsal alanda yani 10.ev sunduğum karakterim satürnyen değil ama placidusa göre satürn tepede oluyor.aslında yükselmek ve bir numara olmak önemli benim için ama bence bu ay aslanın etkisi.9.evdeki satürn hmm aslında inançlıyım aeon demiş mesela materyalizme uygun konum diye.ama galiba destekleyici açıları yok o nedenle.Birde herşeyden haberdar olmak benim ruhi açıdan rahat hissetmemi sağlıyordil çýkarma Fakat bu merkür etkiside olabilir bilemiyorum,ikincil olarak 3.evdeki ayın yerleşimi gösterilebilir.

Aslında bana uyuyor sanırım,bencede asıl önemli olan 12.ev gezegenleri birinci eve düşen kimseler için nasıl? Mesela apriliosun 12.ev jüpiteri ascye düşmüş,acaba fiziğinde yay etkisi var mı?Ya da yıldırım abi senin yükselen merkür etkin var mı? gibi...
01-20-2010 07:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: Astrolojide Ev Sistemleri
(01-20-2010 07:29 PM)SeLiN Yazılan:  aslında benim birinci evde pek bi değişiklik olmuyor yine stelyum burada.sanırım ayım 3.eve düşüyor ve jüpiterim 4.ev satürnüm 9.ev.aslında babamın doğm tarihi belli olmasada jüpiter onu çok iyi anlatıyor.sevimli,maceraperest bi babam vardır,aramızda çook iyidir.ayrıca geniş bi ailem var akrabalar falan.:D

asıl aklımı kurcalayan ay-satürn-pluto t-karemin 3-9-6 aksında olması.buna bi yorum yapamadım ama şöyle söyleyebilirim benim toplumsal alanda yani 10.ev sunduğum karakterim satürnyen değil ama placidusa göre satürn tepede oluyor.aslında yükselmek ve bir numara olmak önemli benim için ama bence bu ay aslanın etkisi.9.evdeki satürn hmm aslında inançlıyım aeon demiş mesela materyalizme uygun konum diye.ama galiba destekleyici açıları yok o nedenle.Birde herşeyden haberdar olmak benim ruhi açıdan rahat hissetmemi sağlıyordil çýkarma Fakat bu merkür etkiside olabilir bilemiyorum,ikincil olarak 3.evdeki ayın yerleşimi gösterilebilir.

Aslında bana uyuyor sanırım,bencede asıl önemli olan 12.ev gezegenleri birinci eve düşen kimseler için nasıl? Mesela apriliosun 12.ev jüpiteri ascye düşmüş,acaba fiziğinde yay etkisi var mı?Ya da yıldırım abi senin yükselen merkür etkin var mı? gibi...

şimdi yanlışlık olmasın.9.evde satürn gelenekçilik veirr.ben de uranüs falan da var.neptün var , kovs burcundaki merkürümün pluto karesi de var.destekleen durumlar mevcut.
mesela kova da diye hatırlıyorum.aşırı modernleşme çaban olsa da bunu yapamamak , dil öğrenmekte sıkıntı gibi durumun var mı ?
mesela , össyi geniş düşün yüksek öğretimle ilgili uzun vadeli(satürn) planlar yapmanı öneririm.satürnün görünenle ilgilenme durumu vardır ama biraz diğer konumlarda önemli.
ya da 9.ev yüksek fikirlerle ilgili düşüncelerin çok ciddi gerçekçi temeller üzerine mi kuruludur ?mesela siyasal sistemler , yönetim biçimleri vs.
toplumun ahlak kurallarını önemser nisin ?

ne güzel düşün düşün dur soruları makara
01-20-2010 07:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Cvp: RE: Astrolojide Ev Sistemleri
(01-20-2010 07:41 PM)aeon Yazılan:  
(01-20-2010 07:29 PM)SeLiN Yazılan:  aslında benim birinci evde pek bi değişiklik olmuyor yine stelyum burada.sanırım ayım 3.eve düşüyor ve jüpiterim 4.ev satürnüm 9.ev.aslında babamın doğm tarihi belli olmasada jüpiter onu çok iyi anlatıyor.sevimli,maceraperest bi babam vardır,aramızda çook iyidir.ayrıca geniş bi ailem var akrabalar falan.:D

şimdi yanlışlık olmasın.9.evde satürn gelenekçilik veirr.ben de uranüs falan da var.neptün var mesele vs.
mesela kova da diye hatırlıyorum.aşırı modernleşme çaban olsa da bunu yapamamak , dil öğrenmekte sıkıntı gibi durumun var mı ?
mesela , össyi geniş düşün yüksek öğretimle ilgili uzun vadeli(satürn) planlar yapmanı öneririm.satürnün görünenle ilgilenme durumu vardır ama biraz diğer konumlarda önemli.
ya da 9.ev yüksek fikirlerle ilgili düşüncelerin çok ciddi gerçekçi temeller üzerine mi kuruludur ?mesela siyasal sistemler , yönetim biçimleri vs.
toplumun ahlak kurallarını önemser nisin ?

ne güzel düşün düşün dur soeuları makara

satürnün genel anlamda bi etkisi yok haritamda zaten ama dur bakalım sorulara:D

dil öğrenmekte sıkıntı durumum yok,9.ev konularında sanırım dediğin gibi gösterdiğim maskemin ardında biraz daha ciddi fikirlere vs sahibim.yönetim biçimleri vs pek işim olmaz ama toplumun ahlak kurallarını önemsiyorum.gülücük
ya bide biseyi merak ediyorum mesela 25 derece başakta güneşi olan yükselen terazi biri.whole sign ev sistemine göre günesi 12.evde ama son derecelerinde 1.evdemi sayılır yoksa 12.evdemi.sırf 1.ev için değil 2,3,8 vs.??
01-20-2010 07:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Astrolojide Ev Sistemleri
Benim güneşim 12.evden 1.eve geçiyor -uranüsüm 3.evden 4.eve geçiyor ki uranüsün bu yerleşimi bana tam uyuyor...Jüpiter 10.evden 11'e geçiyor ..Birde oğlakta stelyum oluşuyor galiba ..

Çok kafa karıştırıcı ya bu konu .. ilkte doğru gibi geldi ama 5.ev konularında hep sorun yaşayan bi arkdaşım var onunda 5'ten 4.evine geçiyor satürn bu sisteme göre ki çok iyi bi ailesi var ailesini çok seviyor babası belediye başkanlığı yapmış 80'lerin sonunda falan buda ilginç şimdi paylaşmak istedim bilginiz olsun . pek anlamadım

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
01-20-2010 08:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Whole irdelemesi;
(01-20-2010 07:29 PM)SeLiN Yazılan:  bencede asıl önemli olan 12.ev gezegenleri birinci eve düşen kimseler için nasıl? Mesela apriliosun 12.ev jüpiteri ascye düşmüş,acaba fiziğinde yay etkisi var mı?
Bi'önceki iletide sıralamaya çalıştığım bi'kaç karakteristik özelliği yansıttığım konusunda duyum sahibi sayılırım. Jüpiter birinci ev kombinasyonunun bende yarattığı en büyük handikap, birinci ev toprağını (fiziksel anlamda) genişletme prensibinin çalışırlığı. Tabii, birinci ev toprağının somut boyutunda, genetik de es geçilemez bi'faktör. Mesela benim annem de, babam da öyle selvi boylum al yazmalım dil çýkarma tipografisinde sayılmazlar. Şimdi, bu noktada düşünüyor insan... Jüpiter'in sağlayabileceği selvi boylum al yazmalım booms potansiyeli ne kadar işlevsel kılınabilir? Mesela Astrotheme'den küçük çaplı bi'araştırma yaptığımda; Asc Boğa & Jüpiter birinci ev yerleşimine sahip 1929'lu bi'oyuncu -ismini hatırlayamadım- kadın 1.54'lük... Ayrıca Placidus'da Jüpiter'i birinci ev yerleşimli Kylie Minogue, Meg Ryan... gibi isimlerin Whole sisteminde ikinci ev'e düşen Jüpiter'leri de dikkat çekiciydi.

Kilo meyilliliğini irdeleyecek olursam; 1.63'lük boyuma karşılık, tartıda gördüğüm azami rakam 68 oldu şimdiye dek. Ergenlik eşiğinde yavaş yavaş almaya başlamış olduğum 15 kiloluk fazlalığı, çok şükür ki ergenliğin sonu gözükmeden makara kapı dışarı edebildim.
Bu kombinasyonun en sevilesi yanı; sekizinci ev yöneticisinin birinci eve düşerek, klasik & modern doğal yöneticileriyle dinamik bağlantılar yapıyor olmasıhehee

Yıldırım,

Az buçuk daha irdelemede yol almaya devam ettim. Kısaca paylaşacağım, eklemek ya da çıkarmak istedikleriniz olursa; memnuniyetle bi'sonraki iletiye beklerim ;)

Ay & Venüs & Şiron, İkinci Ev Kümeleşmesi:

İçsel gücün (güvenlik duygusu) duygulara getirilen mantıklı yaklaşımlardan alınması. Öz değerin ve değerli olanın; bilgiyle, estetize (Venüs) edilmiş kelimeler (İkizler) ile ölçülmesi. İletişimsel, sözlü - yazılı sanatsal konuların (Venüs) kişinin potansiyel gelir kaynağında ve sahip olduğu değerler arenasında bulunması, bu konulardaki yetebilirlik, donanım. Anne imgesinin, ailesel konuların ve hatta çocukluğun (Ay) kişideki ‘’değerli olan’’ kompozisyonunda bulunması. Öncelikli tercihlerinde; gerçekle buluşturulmaya çalışılan duyguların ve rasyonalize edilmiş sevgi (Venüs) temasının etki alanı olması. Şiron bu özelliklere; azıcık aşım, dertsiz başım felsefesini getirebilir. Gölgeli olarak; İkizler'in rasyonalizasyon ilkesini mükemmeliyetçilik güdüsüyle çalıştırabilir. Beri yandan; aile, aşk, sevgi değerleri hakkında tavsiyeci (yara bandı olma) bi'yaklaşım tutturabilir...

şeklinde değerlendirdim him ironik ama; geçerliliği yüksek ölçüde doğru gözüküyor benim için...

01-22-2010 02:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrolojide Kuşatma Libra 0 4,071 07-05-2018 10:46 PM
Son Mesaj: Libra
  Astrolojide Evler aeon 2 6,226 06-10-2011 11:39 PM
Son Mesaj: aeon

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir