Değerlendir:
  • 39 Oy - 2.64 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Transitleri..
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: Duyguların Hakimi Ay Transitleri
Bilemiyorum bugünde benim 12. evimde ay ve aslanda...
ama icim sIkINtilarda, daraltilardaa... suan genel olarak bir daraltidayim sanirim 12. evde de tetikleniyor...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-03-2010 08:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: Ay Transitleri...
Bu bilgilerin cok yararli olacagini düsünüyorum, suan yazdirma imkanim yok ama yazmayi düsünüyorum.. uzun sürsede..
Yalniz arkadaslar.. Bu transitlerin natala olan acilarini harita üzerinden okumasi cok zor oluyor ya da nasil hesaplayabiliyoruz... daha önce astrozoomda üzerine gittigimizde cok rahat acilari görebiliyorduk... Yardimci olursaniz sevinirim...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-03-2010 08:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-03-2010 08:26 PM)Mavisahram Yazılan:  Bu transitlerin natala olan acilarini harita üzerinden okumasi cok zor oluyor ya da nasil hesaplayabiliyoruz...

Yanlız mavisahram kardeşimiz transitlerin açılarını sormuş yanlış anlamadıysam. Additional tables ta natal açıların dereceleri yazıyor. Orada transitler yazmaz. DAha doğrusu astro.com da bunu bulamazsın. Ay açılarıda dahil bütün transitlerin hangi zamanda saati saatine görmek için solar fire programını kullanabilirsin.
10-04-2010 12:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Duyguların Hakimi Ay Transitleri
(10-03-2010 08:07 PM)Mavisahram Yazılan:  Bilemiyorum bugünde benim 12. evimde ay ve aslanda...
ama icim sIkINtilarda, daraltilardaa... suan genel olarak bir daraltidayim sanirim 12. evde de tetikleniyor...

Ay transitleri saatlik etkilerdir diye biliyorum ve belkide ancak son duygusal tetikleyici olabilir "oluşlar" bakımından...
BEnce daraltının ana sebebi saturn uzerinden geçen ve aynı zmanda guunesine kare yapan mars "enerji"si...
Sorumlulukların (saturn) konusunda "Hadi bir şeyler yap" (mars) derken ,gereken egosal (gunes) gucude beraberinde sağlayabilir.
Burada egodan kastım ise birşeyler yapabilme iradesidir , yanlış anlamayasın ;)
10-04-2010 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-04-2010 01:08 AM)lajâ Yazılan:  
(10-04-2010 12:47 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(10-03-2010 08:26 PM)Mavisahram Yazılan:  Bu transitlerin natala olan acilarini harita üzerinden okumasi cok zor oluyor ya da nasil hesaplayabiliyoruz...

Yanlız mavisahram kardeşimiz transitlerin açılarını sormuş yanlış anlamadıysam. Additional tables ta natal açıların dereceleri yazıyor. Orada transitler yazmaz. DAha doğrusu astro.com da bunu bulamazsın. Ay açılarıda dahil bütün transitlerin hangi zamanda saati saatine görmek için solar fire programını kullanabilirsin.

astro da da var..transit seceneğini tıkladıktan sonra açı tablosunda transit açıları da çıkıo..

Hmm bunu bilmiyordum , öğrendim teşekkür ederim. çiçek Yanlız tabi burada sadece mevcut şu anki transitleri yazıyor. Dediğim solarfire kullanılırsa o ay ki (yada yıl) bütün transitleri ve ne zaman gerçekleşeceklerini görebiliyoruz , ilgilenenlere... gülücük
10-04-2010 01:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

RE: Ay Transitleri..
Ay transit etkilerinin en fazla hissedildiği zamanlar;yükselen burcunuzdan geçerken ve Mars gezegeninizin bulunduğu ev veya burçtan geçtiği günlerdir.Daha yumuşak ve hoş etkileri ise ; iç burcunuzdan,Ay burcunuzdan ve şans noktanızın bulunduğu burç ve evden geçtiği zamanlardır.Aynı şekilde yeni y trabsitleri daha hoş ve verimli olur.Aksine dolunay trabsitleri ise daha can acıtıcı olabilir.

A'dan Z'ye Astroloji
3-1(3.kitap)
Nuran Tuncel
12-10-2011 09:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

RE: Ay Transitleri
(02-10-2010 01:00 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  AY KARŞıT Mars

Uyumsuzluk enerjisi veren, zıt duygular arasında iki uca çekiş veren ve kısa sürede önemli problemler yaratabilecek bir enerjidir. Kolaylıkla sinirlenme, alınganlık kaprisleri, duygusal heyecanlar vererek işlerin karışmasına, düzgün giden dalgaların aniden ters dönmesine ve büyüyerek kişiyi içine almasına yol açabilir. Diğer anlara karşı tolerans çok azalır ve en küçük şey bile sizi kızdırmaya yeter. Kavga için adeta bahane arar olursunuz.

Ancak bir de şu gerçek var ki, bu etkinin yarattığı negatif enerjiyi bir şekilde atmak ihtiyacı vardır. Bunu sinirlenerek de yapmak mümkün ki -kare açı için de söylediğim gibi- yapmak kolaydır, ama sonradan pişmanlığa yol açar. Daha doğrusu, bu dürtüyü akılcı olarak yenmeğe ve bastırmaya çaIışmaktır. Fizik efor sarf edecek fiiller yapmak, topraklama için çıplak ayakla dolaşmak, duş almak
ya rahatlatıcı yoga v.s çalışmaları bu kısa transitin güçlü etkisini yumuşatmak için denenebilecek bazı yollar olabilir.

Ev içinde veya yaşamınızda sorunlar varsa bunları sakın bu transit döneminde düzeltmeye kalkmayın, kaş yapayım derken göz çıkartabilirsiniz.

6. EVDE TRANSiT

Bu transitte duyguları ortaya koyma eğilimi görülür. İhtiyaçlar, kişinin bakış açısı ne yönde ise, nasıl görülüyorsa doğrudan o şekilde ele alınır. Bu görüş bazen duygusal, bazen mantık çıkışlıdır. Yani, birbirini tutmayan enerjiler verir. Insan kendini baskı altında hisseder. Hissettiklerini rahat bir anlatımia ortaya koyamazsa sinirlilik, asabiyet, ters davranma gibi fiiller otaya çıkar. Özellikle dargın veya kırgın olunan kişilere karşı bu çeşit durumlar yaşanır. Duygular uygun bir şekilde açıklanabillrse negatif baskıdan kurtulmak mümkün olur.

Dikkatler; ev işleri, ev bakımı, temizlik, çalışma ortamına çevrilir. Bu konularda genel organizasyonlar, değişiklikler yapmak, bazı şeyleri yenilemek ihtiyacı doğabilir. Acelecilik artar. istenilenleri çabucak yapma telaşı görülebilir. Kişisel sağlık üzerinde titizlikle durma, ufak rahatsızlıkları sorun yapma eğilimi artar.

Ayın balık burcu transiti benim için oldukça sıkıntılı.Başaktaki transit mars ve nt uranüs/mars a kare etkisiyle kavga edecek yer arıyorum.Her ay, ay balıkta bu krizi yaşarım az ve ya çok .Hemde iş yerinde.Birini kestirdim gözüme bakalım akşama ne olacak :D şaka bir yana Ay-balık duygularda aşırılık veriyor hakkaten.
06-11-2012 02:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kayasran Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

Trasit Ay'ın boşlukta olacağı zamanları horoskoba bakarak belirlemek istiyorum. Acaba ay burç değiştirmeden 2 - 3 orb kala ay boşlukta olarak düşünülebilirmi?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4
06-14-2012 07:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kayasran Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

Diyelim ki boşluktaki ay zamanında bir başlangıç veya yenilik yaptık, ama bunun sonuçlarını ay boşluktan çıkdıktan sonra deneyimledik.

Boşluktaki ay zamanlarının böyle etkileri oluyormu yoksa sadece boşluk ile mi sınırlı?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4
07-15-2012 12:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Bu akşam gökyüzünde Koç burcunda Ay ve Uranüs kavuşum yapıyorlar ve Venüs ile hoş bir üçgen açı yapıyorlar.

İyi + keyifli bir akşam geçirmek için ideal görünüyor (arkadaşlarınızla ya da partnerinizle)

Hatta sürpriz tanışmalar için de gayet uygun.

12-20-2012 07:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İŞE GİRİŞ TRANSİTLERİ pinkylove 1 5,788 09-25-2019 03:41 AM
Son Mesaj: Musti
  Merkür Transitleri.. tiyatral_gitarist 24 70,060 10-12-2018 04:04 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Dava transitleri eminesen 5 7,945 05-18-2018 10:04 AM
Son Mesaj: eminesen
  Venüs Transitleri kayasran 58 152,832 11-07-2017 01:48 AM