Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Burçlara Göre Dini Tutum
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: Burçlara Göre Dini Tutum
Melancholic Yazılan:Bi dakka benim yaklaşımlarım da mı yaşımla orantılı olarak bir süzgeçten geçip beğeni kazanıyor veya kazanmıyor gülücük)

Yaşına göre sende fazlaca aklı büyük birisin. Bu başlıkta da mantıksal yaklaşımlı güzel ifadelerin var. Ama Selin'in yaklaşımıyla benim düşüncelerim paralel.
Sen bu konuda biraz agnostiksin;) Yoksa senin düşüncelerini beğenmez olurmuyum? Forum sayfalarında bangır bangır iltifat yağdırıyorum sanagözkýrpma
Onlara geri cevap pek vermiyorsun ama;)
11-04-2009 12:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
-SH7- Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Burçlara Göre Dini Tutum
tanıdığım bütün aslanlar dini açıdan ya inanç sahibi değiller yada bu konuda kaygıları yüzünden farklı açılardan mantık yürütüyorlar

[Resim: sh7d.th.jpg]
11-21-2009 03:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

1. ev Neptün ve uyumlu 9. ev vurguları etkili olabilir. 1. ev Neptün'de gördüğüm ortak özellik, etki altında kalmaya daha açık oldukları yönünde.

1. ev Neptün'ün hayata bakış açısında bence mutlaka bir Neptün perdesi olacaktır. Hayatta daha derin manalar aramaya yönelik, daha ruhani bir yaklaşımı olacaktır. Manevi konular bir şekilde su yüzüne çıkacaktır.
Neptün yönetimindeki Balık burçlarının da yine din ve felsefe ile bir şekilde ilgili olmayanlarına çok az rastladım.
Zodyağın en sezgisel burcu, mutlaka hayatının bir döneminde neden var oldugunu sorgulayacaktır.

Olayların ve hayatın içyüzünü keşfetmek için yanıp tutuşan Plüto yönetimindeki Akrepler de bu gruba dahil edilebilir.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
11-21-2009 12:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Simurg Yazılan:Serena çok güzel açıklamışsın evet benim de tanıdığım neptünü 1evinde olanlar çabuk etki altında kalıyorlar
9.evde bulunan gezegenlerden ya da o eve olumsuz etki eden bir gezegenden kaynaklanabilir uranus-neptün olumsuz açısı gibi ..

neptün 9.ev gibi kavramlara sahip kişiyi ;birazda neptün aktifse;
kiliseye de camiyede , budist tapınağına da götürsen oradaki ambiyans , teslimiyet duygusu onu acayip sarar etkiler .duygulanabilir.
her inançta az veya çok var olan.tanrı karşısında acziyet hissetmek , egoların çözülmesi gibi konulardan anında etkilenip o duyguyu alır.
mesela , x inancındayken y inancına karşı da hoşgörü besleyebilri.sentezlemeye çalışabilir.
bilhassa hoşgörü ve egolardan arınmak konusunda ağırlığı olan inançlar ilgisini çekebilri.
11-21-2009 03:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Yay, Balık ve Yengeç burçlarındaki Güneş,Ay ve Venüs insanın dindar/inançlı olmasına neden olabiliyor.Ama bu insanlardan özellikle Yay ve Balıklardan düzenli ibadet eden, dini kuralları harfiyen yerine getiren insanlar olmalarını beklemeyin çünkü kişilikleri icabı tembel ve/veya keyfine düşkün insanlar oluyorlar.

Nin.Me.Sar.Ra
11-28-2009 05:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Yay, Balık ve Yengeç burçlarındaki Güneş,Ay ve Venüs insanın dindar/inançlı olmasına neden olabiliyor.Ama bu insanlardan özellikle Yay ve Balıklardan düzenli ibadet eden, dini kuralları harfiyen yerine getiren insanlar olmalarını beklemeyin çünkü kişilikleri icabı tembel ve/veya keyfine düşkün insanlar oluyorlar.

hehee

benim kalbim temiz felsefesi. gülücük)

çok meşhurdur.ibadeten kaçmaya mütkhiş dayanak oluşturur .gülücük)

iletini okuyunca birden aklıma geldi.
11-28-2009 11:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Cvp: Burçlara Göre Dini Tutum
(11-03-2009 12:42 PM)SeLiN Yazılan:  ………………………………………………………………..Hmm evet 1400 sene öncesinde yaşadığını düşünen varsa kendi sorunu Ama bize islam Osmanlı'dan öğretildi en çok ve sorun ne mi? Ne Osmanlı İslam, Ne İslam Osmanlı.Sol çizgiden kaymama rağmen sağa yaklaşamamın en büyük nedeni Osmanlı'dır.

İşte o kutuya yaklaşmanın zorluğunu biliyorum ama açtığınızda bu sefer mevlana gibi bir bilgeyi doğuran cevheri görüyorsunuz.Aslında şu sözü severim biz insanları anlatıyor; Parmak birşeyi işaret ediyorken parmağa bakan ahmaktır!

Şu anda öyle bir boyuttayımki aslında öyle çok dindarda değilim namaz falan arada kılarım yine ama işte.Allah'ı bulmak parmağa bakmayın arkadaşlar birazcık çevirin başınızı onun ne müslümanlarla nede bizi tiksindiren tanrılarıyla bir bağlantısı yok.O çok sıcak bir duygu.O bizi asla terketmeyecek sevgili. (=

Parmak birşeyi işaret ediyorken parmağa bakan ahmaktır!

Çok hoşuma gitti bu laf ve hatta cuk oturdu lugata...gülücük
İmzama koyucam izninle...
02-21-2010 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

elementler = toprak - su - hava - ateş

biz insanoğlu topraktan yaratıldık

kirlendiğimizde su ile yıkanır , temizlenir ve kirlerden arınırız.

ölüm ötesi hayatımızda hava elementi boyutuna geçiş yapacağız.

orada kirlerimizden arınmak için ateş gerekiyor olacak.

06-08-2011 10:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

işte güneşte yanacaz koptum.w cennet vaadiyle köle olmaktansa cehennemde kral olurum gülücük günahsız kimse yoktur tövbede kabul olup olmadığı belli değil gülücük amaaan boşverin yaa
06-08-2011 10:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

(06-08-2011 10:23 PM)vatansever Yazılan:  işte güneşte yanacaz koptum.w cennet vaadiyle köle olmaktansa cehennemde kral olurum gülücük günahsız kimse yoktur tövbede kabul olup olmadığı belli değil gülücük amaaan boşverin yaa

yahu sen de bir öyle bir böyle :D
senin bir tartışmada hz. muhammedin ateşli savunucularından olduğunu, hz. muhammede inanmayan bir arkadaşın sözüne çok sert bir üslupla cevap verdiğini hatırlıyorum gülücük

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
06-08-2011 10:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Burcunuz /Yükleselen Burcunuza Göre Saç Renginiz Alejandro 35 38,708 08-18-2016 02:12 AM
Son Mesaj: Alejandro
  Maya takvimine göre burcunuz kariyb 24 31,702 04-14-2012 07:42 AM
Son Mesaj: Mavisahram
  Dünyanın En Zengin 1000 Kişisinin Burçlara Göre Dağılımı Lajâ 31 37,567 02-19-2012 09:06 PM
Son Mesaj: smoochy
  14 Şubat' Burçlara Göre Hediye Seçimi (: Terazi 5 8,034 02-07-2012 03:43 PM
Son Mesaj: ateskızı
  Burcunuza Göre Sağlikli Beslenme önerileri Angel 5 7,587 11-28-2008 10:03 PM
Son Mesaj: red lionsa
  Burçların Ortak Özelliklere Göre Gruplandırılması kariyb 4 11,436 11-01-2008 10:38 PM
Son Mesaj: morello
  DOĞUM AYINIZA GÖRE RUH HALİNİZ Angel 7 10,080 10-21-2008 02:54 PM
Son Mesaj: acmiyam

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir