Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Burçlara Göre Dini Tutum
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: Burçlara Göre Dini Tutum
Nevrotik,

Değişen ''siz''lerinize rağmen, hemen hemen hiç değişmediğini düşündüğüm, oldukça pozitif bi'ışık taşıyan çehrenin sahipliğindesiniz.

Tahmin edersiniz ki en çok dikkatimi çeken; sigara ile birliktelik paylaştığınız kare oldu ;) sanki, her nerede olursa olsun ''o uzak'a'' sevdalı, seyyahsal bi'duruş yakaladım...

Kızınıza da şöyle kocamanından makara bi'maşallah diyeyim, sevgiler.

10-24-2009 12:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Burçlara Göre Dini Tutum
neptün ve jupiterin de kendi aralarındaki bir açı, özellikle kişisel gezegenlerle açı yaptığında (tercihen güçlü) bu kişilerde inanca yatkın olabiliyor.

olumlu anlamda inaçlara yatkınlık ,maneviyat ve iman gibi hissederek inanma özelliği olabileceği gibi.
(o inanç doğru bu yanlış diyen biri olmasam da) ona inaçcı hissettiren duygudan dolayı abuk subuk yerlere de yönelebilir.

bu açını gölge özelliği olarak da kendisini mesih veya şehit zannetme,inanç boyutunda ilizyona uğramaktan bahsedilebilir.
jupiter neptünü genişletiyor,neptün de jupiteri hassaslaştırıyor.olumsuz olarak ,inanç boyutunda ilizyonlar ortaya çıkabilir (tabi kişisel gezegenlere de dokunması lazım.)

9.ev de konumlana gezegenlerin ayrıca inançla ilgili olabilecek gezegenlerde olması ,bu evin yapısına daha uygun.yüksek düşünceler,felsefe ve maneviyatı anlatan bu ev de ,merkür düşük kabul edilir.
çünkü yapısı 9.eve uymuyor.merkür genişçe bilgiden bir parça koparıp,hızlıca , kabaca ve maymun iştahlı bir şekilde isteğini giderir.bilginin doğruluğunu aramaz.uzun düşünmez.pek çok parçalar toplar.
jupiter ise bilgide doğruluk arar, önceki bilgileriyle yeni öğrendiğinin ahlaki ve felsefi açıdan uyumlu mu?sentez yapar konuları birbirleriyle tutan yönünü birleştirir.uzun düşünür.
örneğin merkür;objektiftir ve inanca da bu pencereden bakar.
jupiter çok objektif değildir.inanmak dürtüsüyle yola çıkar ve pek çok bilgiyi de inanç temelinin üstüne kurar.

jupiter ve uranüs kendi arasındaki bir açı kişsel gezegenlerle kontak kurdüğunda inançta farklılaşma olasılığı vardır.reformist olabilir.uranüsü kendisine sunulanı beğenmeyebilir.iranlı bir adam da vardı bu açı haritasın ve ismini unuttum.bir ara bulurum belki.çünkü uranüs geleneksele nanik yapan gezegendir ;)

merkür jupiter bağlantısında (10 ev de ise)toplumun önünde inançlarla ilgi konuşma isteği olabilir.çünkü kendisini bu şekilde zirve de hissedecek.
10-24-2009 01:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Cvp: RE: Burçlara Göre Dini Tutum
aeon Yazılan:neptün ve jupiterin de kendi aralarındaki bir açı, özellikle kişisel gezegenlerle açı yaptığında (tercihen güçlü) bu kişilerde inanca yatkın olabiliyor.

olumlu anlamda inaçlara yatkınlık ,maneviyat ve iman gibi hissederek inanma özelliği olabileceği gibi.
(o inanç doğru bu yanlış diyen biri olmasam da) ona inaçcı hissettiren duygudan dolayı abuk subuk yerlere de yönelebilir.

bu açını gölge özelliği olarak da kendisini mesih veya şehit zannetme,inanç boyutunda ilizyona uğramaktan bahsedilebilir.
jupiter neptünü genişletiyor,neptün de jupiteri hassaslaştırıyor.olumsuz olarak ,inanç boyutunda ilizyonlar ortaya çıkabilir (tabi kişisel gezegenlere de dokunması lazım.)

9.ev de konumlana gezegenlerin ayrıca inançla ilgili olabilecek gezegenlerde olması ,bu evin yapısına daha uygun.yüksek düşünceler,felsefe ve maneviyatı anlatan bu ev de ,merkür düşük kabul edilir.
Böylesi ''onikiden'' vuran zengin değerlendirmeler ile sizi yeniden bu platformda görmek benim için bi'keyif; belirtmeliyim...

Jüpiter onikinci ev & Neptün dokuzuncu ev ''toprak'' üçgeni ve Jüpiter'in, onuncu evdeki radikal Mars Kova'sı ile ''takışması'' (kare) sizin astrolojik bakış açınızdan (inanç, yüksek düşünceler, felsefe konuları çerçevesinde) nasıl yorumlandırılabilir ,,,

10-24-2009 02:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

teşekkürler aprilios ,öncelikle beğendiğin için teşekkür ederim.

neptün9.evde olunca ,inanca ait birşeyler hissetme dürtüsü olabilir.bu alanda ilizyonlar vs.ayrıca neptünün bulunduğu alanda fedakarlık yapma isteği olacaktır.2.2=4 kanunu askıya alıncaktır.bu yüzden inaçların , fedakarlık ve egoların silinmesiyle alakalı tarafları ilginizi çekebilir veya sizi oralara doğru yönlendirebilir.
jupiterin konumu da 12.evde ve plutoyla karşıt açıda ve neptün bağlantııs.
jupiter 12.evden dolayı , belli soru ve cevapları içsel olark kendinde aramak olarak aklıma geldi.sen plutonun derinleştiren etkisiyle jupiter büyütecini iç dünyana tutuyorsun.

marsa gelince , bunu yorumlamakta güçlük çekiyorum.nusret babaya danışmalı ;)
10-24-2009 07:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: Burçlara Göre Dini Tutum
Aprilios Yazılan:Nevrotik,

Değişen ''siz''lerinize rağmen, hemen hemen hiç değişmediğini düşündüğüm, oldukça pozitif bi'ışık taşıyan çehrenin sahipliğindesiniz.

Tahmin edersiniz ki en çok dikkatimi çeken; sigara ile birliktelik paylaştığınız kare oldu ;) sanki, her nerede olursa olsun ''o uzak'a'' sevdalı, seyyahsal bi'duruş yakaladım...

Kızınıza da şöyle kocamanından makara bi'maşallah diyeyim, sevgiler.

Sevgili Aprilios, her kelimenden nezaket akıyor.

Bazen insan ruh halini tanımlayacak kelimeleri bulamaz. 'o uzak'a sevdalı, seyyahsal duruş' tabirin, bildiğim ama tanımlayamadığım ruh halimi çok güzel ifade ediyor. Ruhuma tercüman olan kelimelerin için teşekkürler;)
10-24-2009 11:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

aeon Yazılan:teşekkürler aprilios ,öncelikle beğendiğin için teşekkür ederim.

neptün9.evde olunca ,inanca ait birşeyler hissetme dürtüsü olabilir.bu alanda ilizyonlar vs.ayrıca neptünün bulunduğu alanda fedakarlık yapma isteği olacaktır.2.2=4 kanunu askıya alıncaktır.bu yüzden inaçların , fedakarlık ve egoların silinmesiyle alakalı tarafları ilginizi çekebilir veya sizi oralara doğru yönlendirebilir.
jupiterin konumu da 12.evde ve plutoyla karşıt açıda ve neptün bağlantııs.
jupiter 12.evden dolayı , belli soru ve cevapları içsel olark kendinde aramak olarak aklıma geldi.sen plutonun derinleştiren etkisiyle jupiter büyütecini iç dünyana tutuyorsun.

marsa gelince , bunu yorumlamakta güçlük çekiyorum.nusret babaya danışmalı ;)
''plutonun derinleştiren etkisiyle jupiter büyütecini iç dünyana tutuyorsun.''

Evet, en çok bu kısmı sevdim ;) teşekkür ederim.

10-25-2009 11:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Glogg Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Din olgusu küçüklüğümden beri hep korktuğum bi olgu olmuştur. Cennet cehennem kaygısı gibi bir şey de değil bu. Her insan aynı olamaz, bazı insanlara sorgulamak iyi gelir bazılarında ise gerçekten kötü etkiler bırakabilir.

Aile üyelerimin dindar insanlar olmalarının etkisiyle küçük yaştan bana bir takım şeyler anlatılmak istendi ama bünye meselesi sanırım, sorgulamaya çalışırken bunların içinde kayboldum ve çok uzun süre psikolojik tedavi görmek zorunda kaldım. Ailemin söylediği; bana yanlış bir şey yapmadıkları, ablama ve yakın kuzenlerime de aynı şekilde yaklaştıkları ancak hiçbir sorun yaşamadıkları yönünde.

Oğlak burcuyum ben de ama rahatsızlık verdiği için dini inançlarım küçüklüğümden beri kuvvetli değildir hatta şu anda hiç yok bile denilebilir. Eni konu detaylarıyla sorgulayarak kendi içimde net bir sonuca varmış olmak benim için daha sağlıklı olurdu muhtemelen; ama din konusu -ki üzerinde konuşmak bile rahatsız ediyor- hayatımda hep kapalı bi kutu olarak kalıcak sanırım.

Haritamla ilişkilendirmeye çalışınca görebildiğim tek şey 9. evde bulunan satürn oldu ama daha fazla yorum getiremedim, zaten kendi haritama objektif yaklaşabildiğimi de düşünmüyorum pek gülücük

[Resim: rhea1.th.gif]
11-03-2009 03:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Glogg Yazılan:Din olgusu küçüklüğümden beri hep korktuğum bi olgu olmuştur. Cennet cehennem kaygısı gibi bir şey de değil bu. Her insan aynı olamaz, bazı insanlara sorgulamak iyi gelir bazılarında ise gerçekten kötü etkiler bırakabilir.

Aile üyelerimin dindar insanlar olmalarının etkisiyle küçük yaştan bana bir takım şeyler anlatılmak istendi ama bünye meselesi sanırım, sorgulamaya çalışırken bunların içinde kayboldum ve çok uzun süre psikolojik tedavi görmek zorunda kaldım. Ailemin söylediği; bana yanlış bir şey yapmadıkları, ablama ve yakın kuzenlerime de aynı şekilde yaklaştıkları ancak hiçbir sorun yaşamadıkları yönünde.

Oğlak burcuyum ben de ama rahatsızlık verdiği için dini inançlarım küçüklüğümden beri kuvvetli değildir hatta şu anda hiç yok bile denilebilir. Eni konu detaylarıyla sorgulayarak kendi içimde net bir sonuca varmış olmak benim için daha sağlıklı olurdu muhtemelen; ama din konusu -ki üzerinde konuşmak bile rahatsız ediyor- hayatımda hep kapalı bi kutu olarak kalıcak sanırım.

Haritamla ilişkilendirmeye çalışınca görebildiğim tek şey 9. evde bulunan satürn oldu ama daha fazla yorum getiremedim, zaten kendi haritama objektif yaklaşabildiğimi de düşünmüyorum pek gülücük

bende de satürn'ün zıttı sayılabilecek jupiter var 9. evimde ama pek fark yok aramızda =) Eninde sonunda o kutu açılacak. Ya açıldığında farkında olamayacak durumda olacağız, yada açıldığına bin pişman olacağız =)

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
11-03-2009 03:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Melancholic Yazılan:bende de satürn'ün zıttı sayılabilecek jupiter var 9. evimde ama pek fark yok aramızda =) Eninde sonunda o kutu açılacak. Ya açıldığında farkında olamayacak durumda olacağız, yada açıldığına bin pişman olacağız =)

Bendede satürn var ve bende tam tersi dinle alakalı olmayan bir ailede büyüdüm.Oruç nedir?Namaz nedir? bunları hiç bilmiyordum.Ama sonra kendim araştırarak öğrendim ve ben şu anda çok bağlıyım.Biraz satürnyen yaklasıyorum inanclarım konusunda ama bu Allah'a olan güvenimden.Yaratan kavramı bir çok şeyden farklıydı.Kendimi O'nu bulduğumda güvende ve huzurlu hissettim diyebilirim.Ahmet Hulusi de önemli tabi yoksa zor inanırdım en başlarda çok mantıksız geliyordu inanmayı istemedim:( Sanırım elime bir Kur"an geçtiğinde 15 yaşındaydım açıyorum bakıyorum anlamıyorum kendimi kocaman bir boşlukta hissettim:( Ve sonrası kendiliğinden geldi.Nasip diyorum kısaca.Ama sanırım sizden farklı olarak bende bir merak duygusu ve marstan gelen bir anlık cesaretle o kutuyu düşünmeden açtım.Pişman mıyım? Hayır. Tuhaf bir duygu bu, tamamlanmışlık hissi.Üstelik bu dünyasal hiç bir kavramda yok.Anne,baba,sevgili.Hepsi terkeder ama O terketmez.Şah damarınız kadar yakın.

Şunu söyleyebilirim.Yüzyıllar boyu arap kültürü ve din sömürücüleri tarafından kirletilmiş bir din İslam.Kur'an'ı yüzlerce kez okuyarakta müslüman olunmuyor, bizim sorunumuz dünyasal kıstaslarda düşünmemiz.Kur'an ı anlamak için peygamberin geldiği devride anlamalı, o zaman hükümleri mantığa oturtabiliyorsunuz.Ve bence Kur'an yerimizde saymamız için değil gelişmemiz için gelmiştir, evet o bir sınır çizdi ama 1400 sene sonrada burda kalın demedi.Buyrunuz Cumhuriyet bence cumhuriyet kavramının dinle zıt düşen tarafı yok.Hmm evet 1400 sene öncesinde yaşadığını düşünen varsa kendi sorunugülücük Ama bize islam Osmanlı'dan öğretildi en çok ve sorun ne mi? Ne Osmanlı İslam, Ne İslam Osmanlı.Sol çizgiden kaymama rağmen sağa yaklaşamamın en büyük nedeni Osmanlı'dır.

İşte o kutuya yaklaşmanın zorluğunu biliyorum ama açtığınızda bu sefer mevlana gibi bir bilgeyi doğuran cevheri görüyorsunuz.Aslında şu sözü severim biz insanları anlatıyor; Parmak birşeyi işaret ediyorken parmağa bakan ahmaktır! gülücük

Şu anda öyle bir boyuttayımki aslında öyle çok dindarda değilim namaz falan arada kılarım yine ama işte.Allah'ı bulmak parmağa bakmayın arkadaşlar birazcık çevirin başınızı onun ne müslümanlarla nede bizi tiksindiren tanrılarıyla bir bağlantısı yok.O çok sıcak bir duygu.O bizi asla terketmeyecek sevgili. (=
11-03-2009 12:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Miss Merkury Yazılan:Bendede satürn var ve bende tam tersi dinle alakalı olmayan bir ailede büyüdüm.Oruç nedir?Namaz nedir? bunları hiç bilmiyordum.Ama sonra kendim araştırarak öğrendim ve ben şu anda çok bağlıyım.Biraz satürnyen yaklasıyorum inanclarım konusunda ama bu Allah'a olan güvenimden.Yaratan kavramı bir çok şeyden farklıydı.Kendimi O'nu bulduğumda güvende ve huzurlu hissettim diyebilirim.Ahmet Hulusi de önemli tabi yoksa zor inanırdım en başlarda çok mantıksız geliyordu inanmayı istemedim:( Sanırım elime bir Kur"an geçtiğinde 15 yaşındaydım açıyorum bakıyorum anlamıyorum kendimi kocaman bir boşlukta hissettim:( Ve sonrası kendiliğinden geldi.Nasip diyorum kısaca.Ama sanırım sizden farklı olarak bende bir merak duygusu ve marstan gelen bir anlık cesaretle o kutuyu düşünmeden açtım.Pişman mıyım? Hayır. Tuhaf bir duygu bu, tamamlanmışlık hissi.Üstelik bu dünyasal hiç bir kavramda yok.Anne,baba,sevgili.Hepsi terkeder ama O terketmez.Şah damarınız kadar yakın.

Şunu söyleyebilirim.Yüzyıllar boyu arap kültürü ve din sömürücüleri tarafından kirletilmiş bir din İslam.Kur'an'ı yüzlerce kez okuyarakta müslüman olunmuyor, bizim sorunumuz dünyasal kıstaslarda düşünmemiz.Kur'an ı anlamak için peygamberin geldiği devride anlamalı, o zaman hükümleri mantığa oturtabiliyorsunuz.Ve bence Kur'an yerimizde saymamız için değil gelişmemiz için gelmiştir, evet o bir sınır çizdi ama 1400 sene sonrada burda kalın demedi.Buyrunuz Cumhuriyet bence cumhuriyet kavramının dinle zıt düşen tarafı yok.Hmm evet 1400 sene öncesinde yaşadığını düşünen varsa kendi sorunugülücük Ama bize islam Osmanlı'dan öğretildi en çok ve sorun ne mi? Ne Osmanlı İslam, Ne İslam Osmanlı.Sol çizgiden kaymama rağmen sağa yaklaşamamın en büyük nedeni Osmanlı'dır.

İşte o kutuya yaklaşmanın zorluğunu biliyorum ama açtığınızda bu sefer mevlana gibi bir bilgeyi doğuran cevheri görüyorsunuz.Aslında şu sözü severim biz insanları anlatıyor; Parmak birşeyi işaret ediyorken parmağa bakan ahmaktır! gülücük

Şu anda öyle bir boyuttayımki aslında öyle çok dindarda değilim namaz falan arada kılarım yine ama işte.Allah'ı bulmak parmağa bakmayın arkadaşlar birazcık çevirin başınızı onun ne müslümanlarla nede bizi tiksindiren tanrılarıyla bir bağlantısı yok.O çok sıcak bir duygu.O bizi asla terketmeyecek sevgili. (=

katılıyorum , yaklaşımını beğendim verygood

11-03-2009 04:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Burcunuz /Yükleselen Burcunuza Göre Saç Renginiz Alejandro 35 38,716 08-18-2016 02:12 AM
Son Mesaj: Alejandro
  Maya takvimine göre burcunuz kariyb 24 31,702 04-14-2012 07:42 AM
Son Mesaj: Mavisahram
  Dünyanın En Zengin 1000 Kişisinin Burçlara Göre Dağılımı Lajâ 31 37,569 02-19-2012 09:06 PM
Son Mesaj: smoochy
  14 Şubat' Burçlara Göre Hediye Seçimi (: Terazi 5 8,036 02-07-2012 03:43 PM
Son Mesaj: ateskızı
  Burcunuza Göre Sağlikli Beslenme önerileri Angel 5 7,587 11-28-2008 10:03 PM
Son Mesaj: red lionsa
  Burçların Ortak Özelliklere Göre Gruplandırılması kariyb 4 11,436 11-01-2008 10:38 PM
Son Mesaj: morello
  DOĞUM AYINIZA GÖRE RUH HALİNİZ Angel 7 10,081 10-21-2008 02:54 PM
Son Mesaj: acmiyam

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir