Değerlendir:
  • 16 Oy - 2.25 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn Yüzünden mi?
Yazar Mesaj
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Satürn Yüzünden mi?
yükselenim 17 derece başak, satürn uzun zamandır 12. evimdeydi 1. evime geçti.
haydi artık bir an önce geçsin gitsin kurtulayım derken geri gitmeye başladı ve tekrar 12. evimin sınırına kadar gidip mayıstan itibaren yine 1. evimde ilerleyecek
üstelik terazi 9. derecede natal satürnüm var ki bu da 2010 da yaşayacağım tr. satürn natal satürn kavuşumuyla 29 yaş krizim tepe noktasına varacak.
üstüne bir de plüton girdi oğlağa
jüpiter birz iyimserlik veriyordu, jüpiter de terk etti oğlağı
arkadaşlar bunları kendimi anlayabilmek için yazıyorum çünkü
uzun süredir giderek artan bir mutsuzluk ve depresyon içerisindeyim
çocuğumla ve eşimle ilişkim çok kötü
yataktan çıkamıyorum, süreklü uyuyorum veya ağlıyorum
şimdi böyleyse 29 yaşta ne yaparım bilmiyorum.... biliyorum da burada yazmak istemiyorum karamsar

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...&rs=0&ast=
01-07-2009 07:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

RE: çok ama çok mutsuz olmak satürn yüzünden mi
bence sizin saturn dongunuz baslamıs bile.aslında saturnuz cok kotu durumda degil.yani jupiter ile kavusmus.bu kadar üzgün olmanızın ozel bir sebebı varmı??

haritam
01-07-2009 07:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Cvp: çok ama çok mutsuz olmak satürn yüzünden mi
Beatricé Yazılan:Plüto etkisinden. Transit Plüto Güneşinizle kavuşuma giriyor, Güneşiniz 4.evde, 4.ev aile evi, anne ve babanızla da belki ilişkileriniz değişebilir. Kısaca evle ilgili durumlar sizin için zor bir şekilde değişip yeni bir sonuca geçebilir ve bu zaman alabilir. Ama sonuç sizin için daha iyi olacaktır. Satürn transitiyle çakışacak olması zor biraz, eğer durumu kabullenmeyip direnirseniz sizi daha da zorlar, bir şekilde akışına bırakmaya çalışın...

plütonun girdiği burçtaki etkisinin 30 yıl boyunca sürmesi gibi birşey vardı sanki?
eğer öyleyse o kadar dayanabileceğimni zannetmiyorum...
gerçekten çok çok çok bıktım
01-07-2009 10:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

duble toprak haritanda gördüğüm tek şey satürnün yoğun etkisine girdiğin..ama bak sakın umutsuzlanma sana güzel haberlerim var..10 haziran 2009 a kadar biraz daha zorlanacaksın ama ondan sonra hayatın çok daha güzel olacak kardeşim..özellikle eşten gelecek maddi destekler,maddi menfaatler olacak..arkadaş çevren hareketlenecek..oldukça yoğun iletişim dönemin olacak..haziranda ve hazirandan sonra güzel günler gelecek..sabret..

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
01-08-2009 08:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

astroloji bu gibi durumlarda REHBERLİK vazifesi görür , eğer onun rehberliğini doğru değerlendirirseniz..

astrolojik olarak 2 özel konumdan söz edebiliriz sizinle ilgili ki hem arkadaşlar söylemiş hemde bu 2 konumun etkilerinin siz zaten farkındasınız , yazmışsınız..

* Satürn - Uranüs zıtlaşmasını haritanın en önemli noktalarında yaşıyorsunuz. ASC - DSC ekseninde..

Satürn - Uranüs geriliminin kimliğinize ve ilişkilerinize yansıması elbette ''problemlere'' işaret edebilecektir..

yapılması gereken nedir ?

- hayatınızda monoton giden , sizi bunaltan , eskiye ait olan kalıplaşmış ne varsa bunları SORGULAYIP bazılarından kurtulma zamanıdır diyebiliriz kısaca..

- eskiyi silmek ve yeni alternatifler oluşturmak ( yeni bir defter açmak ) için uygun zamanlardan birindeyiz , bu söylediğim hepimiz için geçerli olmakla birlikte ASC-DSC ekseninde daha güçlü etkilenen sizin için daha fazla geçerli gibi görünüyor.

* diğer astrolojik etki , Transt Plütonun hem Merkürünüze hem de Güneşinize dokunuyor olması..
Beatrice'in dediği gibi Plüton transidini bir kaç yıl hissedeceksiniz ve bu birkaç yıl içinde her zaman yoğun olmayacak , zaman zaman artacak zaman zaman azalacak..

Plüto transitlerinde yapılması gereken nedir ?

- gerçeklerle yüzleşmek gerekir.. eşinizi aslında sevmiyor olabilirsiniz , çocuk büyütmek istemiyorsunuzdur , çalışıyor ama işinizden memnun değilsinizdir ya da ev hanımı olarak yaşlanmak yerine çalışmak bişeyler yapmak istiyorsunuzdur vb..

Plüto Transitleri ; Gerçeğin gözünün içine cesurca bakmanız gereken zamanlara işaret eder..

ve Plüto Transitleri ; hayatlarımızda ayıklanması gerekenlerin ayıklanmasını , bir yaramız varsa onu yara bandıyla aspirinle değil , cerrahi bir müdehaleyle tedavi etmemiz gereken zamanlara işaret eder..

ve Plüto Transitleri ; bizi aşan konularda ( toplumsal konular , ruhsal-manevi konular ) bişeyler yapmamızı , kendimizi bir tür vizyona adamamızı işaret eden zamanları ifade eder..

şimdi bu rehberlik bilgilerinin altını yüzlerce örnek vererek doldurabiliriz neler yapabileceğinize dair ancak bunu size bırakıyorum..

astrolojinin rehberinin esas mesajı şu olmalı ; yattığınız yerden kalkın ve HAREKET edin..

çünkü üzüntünün ve depresyonun tek ilacı HAREKETTİR..

belki bir tür psikolojik destek için Harekete geçmeniz ilk adımınız olabilir..

belki sağlıklı düşünmeye çalışmak ve zihninizde BAZI ŞEYLERİ NETLEŞTİRMEK için harekete geçmek çok önemli adımlarınızdan biri olacaktır..

belki de ne yapmak istediğinizi zaten biliyorsunuzdur ve tek yapmanız gereken ayağa kalkıp ( güneş-satürn karesinin vesveselerine DUR ! diyerek ) Harekete geçmek , kendinizi O KONUYA ADAMAKTIR..

son olarak problemi olduğunu düşünen herkese TELKİN öneririm..

probleminiz ne olursa olsun , kendinize HAYATINIZDA HERŞEYİN YOLUNDA OLDUĞUNU VE BÜTÜN GELİŞMELERİN İSTEDİĞİNİZ GİBİ GİTTİĞİNİ hatırlatın gün içinde sık sık..

ilk zamanlar kendi kendinize yalan söylemenin mantıksız olduğunu düşünebilirsiniz ancak ileriki gün ve haftalarda beyniniz , o ''yalana'' inandığı anda , hayatınızda herşeyin yoluna girmesi adına çalışmaya başlayacaktır , siz uyurken bile..

SIR budur...

01-08-2009 11:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Cvp: RE: çok ama çok mutsuz olmak satürn yüzünden mi
Yıldırım Yazılan:astroloji bu gibi durumlarda REHBERLİK vazifesi görür , eğer onun rehberliğini doğru değerlendirirseniz..

astrolojik olarak 2 özel konumdan söz edebiliriz sizinle ilgili ki hem arkadaşlar söylemiş hemde bu 2 konumun etkilerinin siz zaten farkındasınız , yazmışsınız..

* Satürn - Uranüs zıtlaşmasını haritanın en önemli noktalarında yaşıyorsunuz. ASC - DSC ekseninde..

Satürn - Uranüs geriliminin kimliğinize ve ilişkilerinize yansıması elbette ''problemlere'' işaret edebilecektir..

- hayatınızda monoton giden , sizi bunaltan , eskiye ait olan kalıplaşmış ne varsa bunları SORGULAYIP bazılarından kurtulma zamanıdır diyebiliriz kısaca..

- eskiyi silmek ve yeni alternatifler oluşturmak ( yeni bir defter açmak ) için uygun zamanlardan birindeyiz , bu söylediğim hepimiz için geçerli olmakla birlikte ASC-DSC ekseninde daha güçlü etkilenen sizin için daha fazla geçerli gibi görünüyor.

* diğer astrolojik etki , Transt Plütonun hem Merkürünüze hem de Güneşinize dokunuyor olması..
Beatrice'in dediği gibi Plüton transidini bir kaç yıl hissedeceksiniz ve bu birkaç yıl içinde her zaman yoğun olmayacak , zaman zaman artacak zaman zaman azalacak..

- gerçeklerle yüzleşmek gerekir.. eşinizi aslında sevmiyor olabilirsiniz , çocuk büyütmek istemiyorsunuzdur , çalışıyor ama işinizden memnun değilsinizdir ya da ev hanımı olarak yaşlanmak yerine çalışmak bişeyler yapmak istiyorsunuzdur vb..

Plüto Transitleri ; Gerçeğin gözünün içine cesurca bakmanız gereken zamanlara işaret eder..

ve Plüto Transitleri ; hayatlarımızda ayıklanması gerekenlerin ayıklanmasını , bir yaramız varsa onu yara bandıyla aspirinle değil , cerrahi bir müdehaleyle tedavi etmemiz gereken zamanlara işaret eder..

ve Plüto Transitleri ; bizi aşan konularda ( toplumsal konular , ruhsal-manevi konular ) bişeyler yapmamızı , kendimizi bir tür vizyona adamamızı işaret eden zamanları ifade eder..

şimdi bu rehberlik bilgilerinin altını yüzlerce örnek vererek doldurabiliriz neler yapabileceğinize dair ancak bunu size bırakıyorum..

astrolojinin rehberinin esas mesajı şu olmalı ; yattığınız yerden kalkın ve HAREKET edin..

belki sağlıklı düşünmeye çalışmak ve zihninizde BAZI ŞEYLERİ NETLEŞTİRMEK için harekete geçmek çok önemli adımlarınızdan biri olacaktır..

belki de ne yapmak istediğinizi zaten biliyorsunuzdur ve tek yapmanız gereken ayağa kalkıp ( güneş-satürn karesinin vesveselerine DUR ! diyerek ) Harekete geçmek , kendinizi O KONUYA ADAMAKTIR..

probleminiz ne olursa olsun , kendinize HAYATINIZDA HERŞEYİN YOLUNDA OLDUĞUNU VE BÜTÜN GELİŞMELERİN İSTEDİĞİNİZ GİBİ GİTTİĞİNİ hatırlatın gün içinde sık sık..

ilk zamanlar kendi kendinize yalan söylemenin mantıksız olduğunu düşünebilirsiniz ancak ileriki gün ve haftalarda beyniniz , o ''yalana'' inandığı anda , hayatınızda herşeyin yoluna girmesi adına çalışmaya başlayacaktır , siz uyurken bile..

SIR budur...

çok güzel toparlamış ve açıklamışsınız, teşekkür ederim...
hayatımda yıkmam gereken çok şey var, değiştirmem gereken çok şey
bir yola girmem, bir amaç bulmam gerçekten kendimi birşeylere adamam lazım...
çok çok doğru tespitler...
bunların hepsinin azıcık astroloji bilgimle değil sezgisel olarak farkındayım
fakat şu bezginlik, bıkmışlık, yaşamaya halinin olmaması var ya nasıl anlatsam dünya yıkılsa umrumda değil derler ya o cinsten...
evet HAREKETe geçmek çok önemli, bunu da biliyorum, içimden bir ses hadi diyor bana..
ama ben duruyorum, çünkü kendime güvenim ve birşeyleri yapabileceğime başarabileceğime inancım çok az.... insanın hem kendiyle hem en yakınlarıyla ciddi ciddi savaştığı bir dönem bu.... gazi olmuşum gibi çoktan sanki simdi-kızdım
harekete geçmek gerektiğini bilmek ama bunu yapacak gücü ve inancı bulamamak gerçekten çok daha zor... keşke hiçbirşey bilmeseydim.... cehalet mutluluktur....
01-09-2009 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Nefes aldığımız her güzel saniyede üzülmek, ağlamak, acı çekmek, düşünmek, dertlenmek insanı rahatlatır. Bunlar normal tepkilerdir. Ama ters olan, umudunu yitirmek, olmadı, olmayacak, şimdi bitti deyip ipin ucunu bırakmak. Pes etmek, yaşamın güçlüğünü es geçip karşıdaki insanı kendinden güçlü duruma düşürürsek eğer işte bu bizi tepetaklak yapar ve o zaman hayatta karşımızdaki de bizi yener ve tüm insanlık vasıflarımızı elimizden alarak bizi güçsüz yapar. Bunları göze almak, mücadeleden kaçmaktan daha iyi değildir.

Yaşıyorsak kıymet bilelim, seviyorsak sahip çıkalım, seviliyorsak keyfine bakalım. Hayatta her şey gelip geçici, sevgililer, dostlar, arkadaşlar ama sonuna kadar bize yine biz kalıyoruz. Giden gider, gelmek isteyen gelir. Her şey sıfırdan başlar, eskiler unutulmaz ama yeniler heyecan katar. Mutluluk yastığımızın altında her gece bize gülümser. Güzel dilekler tutalım ve gerçekleşmesini isteyelim,kötü olan bütün olumsuzlukları hayatımızdan çıkartalımki mutluluk uzakta olmasın gözkýrpma

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
01-09-2009 03:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

yezda Yazılan:Nefes aldığımız her güzel saniyede üzülmek, ağlamak, acı çekmek, düşünmek, dertlenmek insanı rahatlatır. Bunlar normal tepkilerdir. Ama ters olan, umudunu yitirmek, olmadı, olmayacak, şimdi bitti deyip ipin ucunu bırakmak. Pes etmek, yaşamın güçlüğünü es geçip karşıdaki insanı kendinden güçlü duruma düşürürsek eğer işte bu bizi tepetaklak yapar ve o zaman hayatta karşımızdaki de bizi yener ve tüm insanlık vasıflarımızı elimizden alarak bizi güçsüz yapar. Bunları göze almak, mücadeleden kaçmaktan daha iyi değildir.

Yaşıyorsak kıymet bilelim, seviyorsak sahip çıkalım, seviliyorsak keyfine bakalım. Hayatta her şey gelip geçici, sevgililer, dostlar, arkadaşlar ama sonuna kadar bize yine biz kalıyoruz. Giden gider, gelmek isteyen gelir. Her şey sıfırdan başlar, eskiler unutulmaz ama yeniler heyecan katar. Mutluluk yastığımızın altında her gece bize gülümser. Güzel dilekler tutalım ve gerçekleşmesini isteyelim,kötü olan bütün olumsuzlukları hayatımızdan çıkartalımki mutluluk uzakta olmasın gözkýrpma

Yezda, bu rahatlığına hayranım doğrusu.. Ama herkesin yaşadıklarından etkilenmeleri bir olmuyor. Bu kadar kolay atlatamıyor bazıları. Buna ben de dahilim.
Dubletoprak, al benden de o kadar.. :(
01-15-2009 09:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
idil Çevrimdışı
Üye
**

dubletoprak Yazılan:
Yıldırım Yazılan:astroloji bu gibi durumlarda REHBERLİK vazifesi görür , eğer onun rehberliğini doğru değerlendirirseniz..

SIR budur...

çok güzel toparlamış ve açıklamışsınız, teşekkür ederim...
hayatımda yıkmam gereken çok şey var, değiştirmem gereken çok şey
bir yola girmem, bir amaç bulmam gerçekten kendimi birşeylere adamam lazım...
çok çok doğru tespitler...
bunların hepsinin azıcık astroloji bilgimle değil sezgisel olarak farkındayım
fakat şu bezginlik, bıkmışlık, yaşamaya halinin olmaması var ya nasıl anlatsam dünya yıkılsa umrumda değil derler ya o cinsten...
evet HAREKETe geçmek çok önemli, bunu da biliyorum, içimden bir ses hadi diyor bana..
ama ben duruyorum, çünkü kendime güvenim ve birşeyleri yapabileceğime başarabileceğime inancım çok az.... insanın hem kendiyle hem en yakınlarıyla ciddi ciddi savaştığı bir dönem bu.... gazi olmuşum gibi çoktan sanki simdi-kızdım
harekete geçmek gerektiğini bilmek ama bunu yapacak gücü ve inancı bulamamak gerçekten çok daha zor... keşke hiçbirşey bilmeseydim.... cehalet mutluluktur....

Merhaba dubletoprak, cok uzun suredir bu basliga hicbirsey yazilmamis, umarim hayatinizda iyi yonde bir degisiklik olmustur, daha mutlusunuzdur artik...Anlatmaya calistiginiz seyleri cok iyi anliyorum...Saturn gecisinin en zor zamanlari 1. evle 4. ev arasiymis....Benim de su anda 3. evime yeni gecti, neptunle karesi var...Transit neptunum ve jupiterim 7. evde ayla kare, venus ve marsla da zit acida...Natal marsim saturn haric butun tr buyuk gezegenlerle zorlu acikar yapmakta..Tr uranusum gunes ve merkurle karsit, neptunle kare...neptun bir de tr plutonla kavustu...Ne zaman gececek bu transitlerin etkileri? 4 senedir genel olarak sikintili bir donem gecirmekle birlikte, su anda artik daha fazlasi olamazmis gibi geliyor...Hayatimdan nefret ediyorum bazen, keske birsey olsa da sabah uyanmasam diyorum ve boyle seyler dusundugum icin kiziyorum kendime...Hep kendimi birseyleri yanlis yapmis olmaliyim diye suclamaktan biktim usandim...Esimle tam 1 sene once evlendik, simdi incir cekirdeginden kavga ediyoruz, muthis zitliklar var aramizda, agzimdan yanlis bir kelime cikacak donusu olmayan bir yola giricem diye korkuyorum, ama cok da seviyoruz birbirimizi, 7. evimdeki transitlerin isi midir bunlar? Islerim inatla yolunda gitmiyor, potansiyelime cok guvenmekle beraber, cikan aksiliklerden artik birilieri herhalde benimle dalga geciyor diye dusunuyorum...Artik mantik aramaktan biktim usandim...Fakat moralim bir anda duzelebiliyor da, hareket etmem, birseylere konsantre olmam lazim biliyorum, ama cok yoruldum...Aksiliklerden, korktugum seylerin basima gelmesinden...Benden daha tembel, daha dusuncesiz, daha sorumsuz insanlari basarili ve mutlu gorup kendime bakinca kiskanclik degil ama adaletsizlik duygusuna kapiliyorum...Simdi de cok sevdigim kedimden ayrilmam gerekiyor tasindigimiz icin...Bazen gozumun onune gecmisten flashbackler geliyor, 10 yil oncesinden bir an, cok basit, cok onemsiz...ama oyle gercekci yasiyorum ki o ani, ve ozluyorum cok o zmanlari...cok sik olmaya basladi bu, neptunun oyunu mudur bunlar? Ya ben boyle bir insan degildim kendimi taniyamiyorum artik...Bana umut verecek acilar varmi acaba onumuzdeki gunlerde? 29 yil dongumde de oldukca zor transitlerim olacak sanirim...aðla...

idilin haritasi

Suspicion always haunts the guilty mind.
William Shakespeare
11-21-2009 10:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hulya35 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

RE: Satürn Yüzünden mi?
(01-07-2009 07:11 PM)dubletoprak Yazılan:  yükselenim 17 derece başak, satürn uzun zamandır 12. evimdeydi 1. evime geçti.
haydi artık bir an önce geçsin gitsin kurtulayım derken geri gitmeye başladı ve tekrar 12. evimin sınırına kadar gidip mayıstan itibaren yine 1. evimde ilerleyecek
üstelik terazi 9. derecede natal satürnüm var ki bu da 2010 da yaşayacağım tr. satürn natal satürn kavuşumuyla 29 yaş krizim tepe noktasına varacak.
üstüne bir de plüton girdi oğlağa
jüpiter birz iyimserlik veriyordu, jüpiter de terk etti oğlağı
arkadaşlar bunları kendimi anlayabilmek için yazıyorum çünkü
uzun süredir giderek artan bir mutsuzluk ve depresyon içerisindeyim
çocuğumla ve eşimle ilişkim çok kötü
yataktan çıkamıyorum, süreklü uyuyorum veya ağlıyorum
şimdi böyleyse 29 yaşta ne yaparım bilmiyorum.... biliyorum da burada yazmak istemiyorum karamsar

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...&rs=0&ast=

Bu kadar olur yani aynı şeyleri şuanda ben yaşıyorum. İnşallah herşey yoluna girer. Hayatım kabus gibi... aðla...
01-15-2013 12:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Saturn Evlerde salmakis 191 341,722 11-01-2021 09:32 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 33 42,770 12-13-2019 04:53 PM
Son Mesaj: justicee
  Transit Satürn Açıları Simurg 69 141,527 03-11-2019 12:03 AM
Son Mesaj: merkür_yen
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Güneşe Açı Yaparsa astrosohbet 11 21,945 04-06-2018 09:47 AM
Son Mesaj: say24
  Transit Satürn Yay Burcu Geçişi tools 17 25,513 01-10-2018 12:58 AM
Son Mesaj: Kumsal
  Satürn Devinimi & Transitleri nev_bahar 168 257,133 06-19-2016 07:09 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Satürn akrep burcunda. Tuğçe 29 40,468 04-23-2016 09:00 PM
Son Mesaj: ekinoks
  Transit Satürn' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 75 110,870 10-01-2015 09:09 PM
Son Mesaj: Didemm
  Transit Satürn Akrep Sınırlarında Lajâ 96 115,086 12-27-2012 03:55 PM
Son Mesaj: Mavisahram
  Transit Satürn Terazi Burcunda astrosohbet 92 111,619 02-11-2012 08:17 PM
Son Mesaj: cemdoner

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir