Değerlendir:
  • 29 Oy - 3.1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn & Uranüs Zıtlaşması
Yazar Mesaj
malice071 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 25

RE: Satürn & Uranüs Zıtlaşması
http://img687.imageshack.us/i/astro2ast0...bx428.gif/
05-27-2010 05:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
malice071 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

http://img687.imageshack.us/i/astro2ast0...bx428.gif/
http://img687.imageshack.us/f/img687/676...cbx428.gif
05-27-2010 05:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

çok fazla asteroid de eklediginiz için, tam anlayamadım haritayı. çok karışık geldi gözüme.

ama güneşiniz, koç burcunda ve önümüzdeki dönem koçların sıkı bir eğitimden geçeceğini düşünüyorum.
satürn zıtlığı, plüto karesi ve güneşinize yaklaşan uranüsle sizin için gökyüzünün öngördügü ders ; ''değişim ve eğitim'' olabilir.

daha önce farkında olmadıgınız alışkanlıklarınızı, sivri taraflarınızı eğitmek, ayıklamak ve değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. plüto ve uranüs bir araya geldiginde, kişiliğinizde köklü değişimler vaad eder.
satürn de, çeşitli sınırlamalar ve engellemeler çıkararak sabrı, yapılanmayı, ve olgunluğu öğretir.
sivri koç taraflarınızın bir hayli törpülenmesi, değişime uğraması muhtemeldir.

jüpiter koç burcuna geçtiginde, bütün bu sıkışmaya belli bir rahatlama getirecektir.

uranüs ve jüpiter tüm burç sistemine göre 6. evinize gireceği için, mesleki değişimler , hareket, günlük koşturmaların artması ile birlikte jüpiter 6. evde çalışma hayatıyla ilgili her türlü şansı vaad edebilir.
gündelik işler eskisine oranla çok daha kolay akabilir, şanslı çalışma fırsatları yakalanabilir.

ayrıldıgınız kişiyle de tekrar bir araya gelip gelemeyeceğinizi bilemiyorum. sonuçta hepimiz ayrılıklar yaşıyoruz. bunları da hayatın doğal getirileri olarak kabul etmemiz gerektigini düşünüyorum..
o kişiyle bir araya gelip gelemeyeceğinizi de, zaten astroloji söyleyemez.
ancak kişiliğinizin yoğun bir değişim süzgecinden geçebileceğini söyleyebiliriz.verygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
05-27-2010 09:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
malice071 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Öncelikle mesajıma karşılık bulmak beni çok mutlu etti... Haklısın hayat akıp gidiyor.. Belki beklediklerimiz tekrar gelecek , belki gelmeyecek ama ben umut etmek istiyorum her şeye rağmen......
Kişiliğimde değişme olacağını söylemişsin.. Benim gibi kalıplaşmış bir kişi bakalım nasıl bir değişim gösterecek göreceğiz......Umarım bu benim için sancılı bir değişim olmaz..Gerçi zihnimde şimdiye kadar düşünmediğim çok fazla şey beni epeydir meşgul etmekte ama hayırlısı olsunn artıkk..Ve söylediğin gibi umarım şans vaadeden koşullar beni her türlü bulur.....

Yorumların için tekrar teşekkür ederim.......................
05-28-2010 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(05-28-2010 01:19 AM)malice071 Yazılan:  Öncelikle mesajıma karşılık bulmak beni çok mutlu etti... Haklısın hayat akıp gidiyor.. Belki beklediklerimiz tekrar gelecek , belki gelmeyecek ama ben umut etmek istiyorum her şeye rağmen......
Kişiliğimde değişme olacağını söylemişsin.. Benim gibi kalıplaşmış bir kişi bakalım nasıl bir değişim gösterecek göreceğiz......Umarım bu benim için sancılı bir değişim olmaz..Gerçi zihnimde şimdiye kadar düşünmediğim çok fazla şey beni epeydir meşgul etmekte ama hayırlısı olsunn artıkk..Ve söylediğin gibi umarım şans vaadeden koşullar beni her türlü bulur.....

Yorumların için tekrar teşekkür ederim.......................

rica ederimverygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
05-28-2010 01:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

serenacım çok hoş yorumların güneş koçlarını etkileyen transitleri kafamda bi yere yazıyorum -aþk umarım onlar için herşeyin en iyisi olur gülücük
05-28-2010 01:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Bir İpte İki Cambaz
2008 sonundan bu yana bizi meşgul eden, yoran bir astrolojik gösterge olan Satürn-Uranüs karşıtlığı önümüzdeki günlerde gerçekleşecek son açı ile tamamlanacak, biz de derin oh diyeceğiz. Bu iki sert gezegen taviz vermeyen, dikine giden özelliklere sahiptir. Hayatımızın son iki yılına bakınca, ne kadar güçlü değişikliklere maruz kaldığımızı söyleyebiliriz. Bu dayanılması zor, sinirleri sürekli geren ve karmaşa yaratan bir süreçti. Zira karşı karşıya gelen bu iki gezegen nitelikleri açısından da birbirinin tam zıddı özelliklere sahipler. Artık Terazi burcuna ilerleyecek olan Satürn, Başak’tayken detayları, işe ait koşulları ve bizi tutsak alan bir endişeleri, artık bir işkenceye dönüşmüş koşulları ve bizi kasan organizasyonel durumları anlatıyordu.

Satürn 21’inde Başak’tan çıkacak. Balık burcundaki Uranüs ise, 2003’te başlayan bir süreç olarak ilk aşamasında pek çok kişinin hayatına duygusal bağlardan kurtulma, özgürleşme imkanı getirdi. Bu tarihten bu yana hayatımızın pek çok yönünde daha farklı ve bizi daha esnek kılan şeyler yaptğımızı görebiliriz. Kuşkusuz bu değişimin konusu, Uranüs’ün haritamızda hangi evden geçtiği ile ilgili olacaktır. Ancak 2008 Kasım’ından bu yana (ilk açı tam ABD başkanlık seçimleri sırasında gerçekleşmişti) Satürn karşıtlığı altında Uranüs, sanki güzel bir rüyanın kabusa dönüşmesine yol açtı. Yaklaşık bir buçuk yıldır bizi geren, tam olarak karar veremediğimiz konular içindeyiz, içindeydik.

26 Temmuz günü bu iki gezegen, bir ipte iki cambaz, son defa karşı karşıya gelecekler ancak bu karşıtlık Terazi – Koç burçları arasında olacak. Nitekim Uranüs, ani uyanışların ve kişisel özgürleşmelerin gezegeni, 28 Mayıs’ta Koç burcuna adım atmıştı.Şimdi ne olacak? Artan, biriken bu kadar gerginliğin boşalmaya başladığı bir döneme doğru ilerliyoruz. Dananın kuyruğu, öncü patlaması dediğimiz, Temmuz sonu, Ağustos’un ilk günlerinde daha da belirgin olacak. Örneğin üzerinde çok düşünüp taşındığımız, bir türlü karar veremediğimiz ve bizi endişlendiren koşulları ani bir hareketle itebilir, içinde bulunduğumuz sürecin adeta kırılmasına yol açabiliriz. Çünkü Satürn statükoyu, eski ve katı olanı tanımlar. Uranüs ise devrim getiren, hiç düşünmeden, sadece değiştirmek için bile hareket edebilen, modernleşmeyi, özgürleşmeyi anlatan kollektif enerjidir.

Durum böyle olunca, Terazi-Koç arasında gerçekleşen karşıtlık pek çok anlama geliyor. Bunlardan ilki özellikle ikili ilişkiler düzeyinde olacaktır. Süregelen ve artık ölen ilişkilerin cenaze merasimini yapabiliriz. Bu elektrikli dönemde denge ve diplomasi çok zorlanacaktır. Birikmiş olan bu enerjiyi ilişkilerimiz, arkadaşlıklarımız, ortaklıklar ve doğal olarak evlilikler üzerinden yaşıyor olacağız. Nitekim yaklaşık son bir yıldır ilişkiler o kadar hassas bi konu haline geldi ki bu alanda sorumlulukları korumak çok zorlaştı. Uranüs öbür yanda bizi bireysel olarak daha özgür olmaya itiyor, bunun adeta gerekli olduğunu hissetiriyor. Ani bir taşma duygusu içindeyiz, tolerans katsayılarımız tamamen çöktü. Evet yeni bir denge yaratma zamanı geldi de geçiyor. Artık eskiyi geriye getiremeyeceğimiz bir dönemdeyiz. Özgürlüğümüzü yeniden tanımlayacağız ve gerekiyorsa daha yalnız kalacağız ancak yine de bu şekliyle ilişkilerimize yeni sınırlar çekebileceğiz. Böylece aslında, kendi kimliğimizi, ne olduğumuzu daha açık bir şekilde ifade edebiliriz. Eğer ilişkileriniz bu değişime uyum gösterirse devam edecektir, eğer her iki taraf da bunu tolere edemiyorsa, herkes kendi yoluna gidecektir. Bu süreçte ortaklaşa konularda, adalette, hukukta, anlaşmalarda yeni bir tanım yapmak durumundayız.

Hakan Kırkoğlu

07-17-2010 04:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeRDaL Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

hakanın günlük menüsü

kahvaltıda corn flakesli öncü patlaması

öğle fırında patatesli öncü patlaması

akşam meksika usülü mantarlı öncü patlaması

o kadar çok patlamadan sonra gece bi şey yiyemiyor gülücük
07-17-2010 05:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
malice071 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Merhabalar
güneş-pluto karesi ya da pluto -merkür karesi gerçekleştiğinde insanın hayatından çıkan bir kişi, bir durum olursa bu kadersel bir olay mıdır satürn de ters etki yaptıysa...Ayrıca Satürn ters etki yapıyorsa bu tüm hayatını etkileyecek bir durum mudur?Herşey hep bir yerde bitip başa dönmek zorunda mıdır? Yoksa bunlar bir sürece mi dayanmaktadır? Bununla ilgili yorum yapmak isteyen arkadaşlar var mı?.....................
07-17-2010 08:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(07-17-2010 08:50 PM)malice071 Yazılan:  Merhabalar
güneş-pluto karesi ya da pluto -merkür karesi gerçekleştiğinde insanın hayatından çıkan bir kişi, bir durum olursa bu kadersel bir olay mıdır satürn de ters etki yaptıysa...Ayrıca Satürn ters etki yapıyorsa bu tüm hayatını etkileyecek bir durum mudur?Herşey hep bir yerde bitip başa dönmek zorunda mıdır? Yoksa bunlar bir sürece mi dayanmaktadır? Bununla ilgili yorum yapmak isteyen arkadaşlar var mı?.....................

şöyle bir yorum yapabiliriz güneş-kare pluton evresinde hayatından çıkan kişi+satürn etkisiyle beraber sana zorluklar yaşatır koparken ve seni mutlaka değiştirir yani hayatından çıkan kişi seni değiştirmiş kişidir,o da değişmiştir eskisi gibi olmazsın ilave olarakta pluto kare güneş sebebiyle kişilerin arkadaş kalabilme olasılıkları yoktur bi taraf mutlaka kızgındır
07-18-2010 11:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn & Plüto Sürtüşmesi astrosohbet 62 80,829 03-27-2017 07:43 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Satürn-Mars Kavuşumunun Horoskoplarımıza Etkisi plutomania 14 19,609 08-17-2012 11:07 AM
Son Mesaj: gemini
  Satürn 05.12.2012 Terazide trend 0 2,796 12-30-2010 10:17 PM
Son Mesaj: trend
  Uranüs Koç Burcuna Girmeden.. trend 0 2,604 12-30-2010 10:08 PM
Son Mesaj: trend
  Uranüs - Plüto Karesi ( Kollektif Çatışma ) astrosohbet 8 11,466 12-29-2010 04:43 AM
Son Mesaj: ariess
  Uranüs koç burcunda Nâr 2 5,388 06-16-2010 07:37 PM
Son Mesaj: Nâr
  Satürn & Jüpiter Karşıtlığı Luli 1 10,603 05-29-2010 01:46 AM
Son Mesaj: yasemen88

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir