Değerlendir:
  • 29 Oy - 3.1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn & Uranüs Zıtlaşması
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Satürn & Uranüs Zıtlaşması
içinde bulunduğumuz dönemin en önemli astrolojik potansiyelinin Balık burcundaki Uranüs ile Başak burcundaki Satürn arasındaki Zıt açı olduğunu söyleyebiliriz ve tabii Oğlak burcuna geçecek olan Plüto'yu da gözden kaçırmamak lazım önemi konusunda..

önemi nedeniyle ayrı bir konu başlığı açma gereği duydum. bu forum dahil , satürn-uranüs zıtlaşması hakkında pek çok yerde kaynak bilgi bulabilirsiniz.
ben nacizane kendi yorumumu birazcık daha açarak belirtmek istedim.

Uranüs keşfedilene kadar , astrolojide 7 gezegen göz önüne alınırdı. klasik astrolojide son gezegen Satürndü ve güneş sisteminin SINIRLARINI Satürn çiziyordu o zamanlar..

oysa Uranüs keşfedildiğinde SINIRLAR AŞILMIŞTI..

Satürnün duvarları yıkılmıştı..

Dünya tarihine dikkat edin ; Uranüs keşfedilmeden önce ve Uranüs keşfedildikten sonra diye bir ayrım yapabilirsiniz eğer ki Dünya tarihi ve gelişmelerini astrolojik pencereden değerlendiriyorsanız..

Uranüs keşfedildikten sonra Devrimler olmuş , ABD resmen kurulmuş ve hızla yükselmiş , elektrik başta olmak üzere TEKNOLOJİ 1700 YILDA OLMADIĞI KADAR HIZLA GELİŞMİŞ , insan hakları gibi sosyal dünya ile insan arasında Hümanist bir yaklaşım gelişmiştir..
kısaca DEĞİŞİM VE GELİŞMELER HIZLA OLMUŞTUR.. İCAT VE KEŞİFLERİN ÇOĞU URANÜSTEN SONRA OLMUŞTUR DESEK ABARTMIŞ OLMAYIZ..

Satürn ile Uranüs arasındaki zıtlaşmayı daha iyi idrak edebilmek için bu açıklamaları yapma gereği duyuyorum.

Satürn ORTAÇAĞ SINIRLARINI ifade ediyor , Uranüs ise YENİÇAĞIN SINIRLARI AŞAN REFORMLARINI..

burada Satürn ile Uranüs arasında iyi polis kötü polis senaryosu benzetmesi yapmak istemiyorum sadece Satürn ile Uranüs zıtlaşmasının Dünya Tarihine yansıdığına dikkat çekmek istiyorum..

şimdi yaşadığımız dönemde , Satürn ile Uranüs arasında Zıt açı sözkonusu..

neler olabilir , ne tür gelişmeler yaşanabilir özetlemeye çalışalım ;

* BİLİNENLER , SINIRLAR VE KALIPLAR sorgulanmaya başlanabilir.. Devlet yapıları , rejimler , ekonomik kalıplar , aşk ve ilişkilerle ilgili toplumsal kalıplar , sanatsal kalıplar , zihinsel kalıplar , Dini inançlardan kaynaklanan kalıplar vb. hemen herşey bu dönemde SORGULANABİLİR , KİMİLERİ DEĞİŞİME TÂBİİ TUTULABİLİR..

* bireysel haritalarınızda , yaklaşık 18 - 25 derece başak burcu dereceleri hangi EVİNİZE düşüyorsa o eve ait konularda KALIPLARI KIRMA ZAMANI GELMİŞ OLABİLİR..

örneğin başak burcunun 18-25 dereceleri 7.evine düşen bir kişi evliliğini yada varsa ilişkisini , ortaklıklarını SORGULAMAYA BAŞLAYABİLİR , YANLIŞ GİDEN ŞEYLERİN FARKINA VARIP DEĞİŞİM GERÇEKLEŞTİREBİLİR o eve ait konularda..

unutmayın , Satürn mevcut yapılardır.. içinizde monotonlaşmış , kalıplaşmış ''şeylerdir'' ve buraya zıt bakan Transit Uranüs o yapıları gözden geçirmenizin zamanı geldiğine işaret edecektir.. evet yıllardır uğraşarak bir meslekte ilerlemiş ve statü elde etmiş olabilirsiniz.
şimdi MC'ye zıt bakabilecek Transit Uranüs mesleğinizi sorgulamanıza sebep olabilir , statünüzü sorgulamanıza sebep olabilir.

kısaca Satürnün sizde bugüne kadar yaptığı YAPILAR , STATÜLER , KARAKTERİNİZ , İLİŞKİNİZ GİBİ ''ŞEYLERİ'' sorgulama ve belkide değiştirme zamanı gelmiştir demektir Satürn - Uranüs Zıtlaşması..

* Uranüs daha yavaş hareket ettiğinden bir gezegeninize dokunuyorsa 2008 boyunca o gezegen konularında AYAKLARINIZ YERDEN KESİLMİŞ , HIZLANMIŞ VE RİSKLİ ŞEYLER YAPMIŞ YAŞAMIŞ OLABİLİRSİNİZ..
şimdi Satürn devreye girerek , DUVARA TOSLAMANIZA sebep olabilir yada daha güzel ifadeyle ayaklarınızı yere bastırarak GERÇEKLERİ ÖNÜNÜZE serme zamanıdır ve KARAR ZAMANIDIR..

eskiyle yeni arasında KARAR ZAMANIDIR belkide..

Yıldırım

11-10-2008 02:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Satürn & Uranüs Zıtlaşması
2010 yılına ve önümüzdeki 2 yıllık sürece damgasını vuracak önemli potansiyellerinden biri olan Satürn - Uranüs zıtlaşmasını daha derinlemesine irdeleyelim öyleyse.

şimdilik şu kadarını söyleyim Satürn-Uranüs Zıtlaşması , Türkiye Yıldız Haritasının 4. ve 10.evlerinde gerçekleşiyor..

Uranüs 10.eve , Satürn ise 4.eve düşüyor..

Kökler , vatan kavramı , yönetim gibi 4. ve 10.evleri kapsayan SINIRLAR VE KALIPLARIN sorgulanacağı , belkide bazı eski kök ve dayanaklarımızdan vazgeçip yeni yaklaşımlar oluşturabileceğimiz bir döneme işaret ediyor yorumu yapılabilir özetle..

belkide Türkiye'nin Dünya üzerindeki sosyal imajıyla ilgili bazı değişimler sözkonusu olacak olasılığınıda ilave edeyim ve şimdilik müsade isteyim.

devam edecek ;)

11-10-2008 07:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: Satürn & Uranüs Zıtlaşması
Satürn otoriteyi ve geleneği, yaşlı ve kurulu düzeni, statükoyu, hiyerarşiyi ifade eder. Uranüs ise geleneklere karşı çıkan, kurulu düzeni hatalı ve gerici gören, büyük değişimler vaat eden, isyankar, statükoya ve hiyerarşiye karşı çıkan bir enerjiyi ifade eder.

Bilim ve teknik alanında da önemli gelişmeler olacağını ifade edebiliriz.

Yıldırım ve ıhlamur çok güzel ifade etmişsiniz ki, çok iyi bir konu başlığı olmuş -alkışçiçek

Bu zıtlığın Türkiye üzerindeki etkilerini incelemek çok iyi olacak.

Alıntı:bireysel haritalarınızda , yaklaşık 18 - 25 derece başak burcu dereceleri hangi EVİNİZE düşüyorsa o eve ait konularda KALIPLARI KIRMA ZAMANI GELMİŞ OLABİLİR..

örneğin başak burcunun 18-25 dereceleri 7.evine düşen bir kişi evliliğini yada varsa ilişkisini , ortaklıklarını SORGULAMAYA BAŞLAYABİLİR , YANLIŞ GİDEN ŞEYLERİN FARKINA VARIP DEĞİŞİM GERÇEKLEŞTİREBİLİR o eve ait konularda..

Bireysel haritalarımızda da bu konum varsa paylaşabiliriz, daha aydınlatıcı olacağını düşünüyorum.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
11-10-2008 06:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cansin1970 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

Merhaba arkadaşlar;
Satürn - Uranüs zıtlaşması 2010 yılına kadarki bu süreçte beni iyice yoracağa benziyor.Çünkü haritamda satürn ASC 'ye uranüste DSC'ye denk düşmekte.Sevgili Yıldırım'ın da daha önceden belirttiği gibi ikili ilişkilerde zorlu bir dönemeçteyim sanırım...

''TECRÜBE'' hayatta yenilen kazıkların bileşkesidir...
11-10-2008 09:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Beyhan Yazılan:Satürn otoriteyi ve geleneği, yaşlı ve kurulu düzeni, statükoyu, hiyerarşiyi ifade eder. Uranüs ise geleneklere karşı çıkan, kurulu düzeni hatalı ve gerici gören, büyük değişimler vaat eden, isyankar, statükoya ve hiyerarşiye karşı çıkan bir enerjiyi ifade eder.

Bilim ve teknik alanında da önemli gelişmeler olacağını ifade edebiliriz.

Yıldırım ve ıhlamur çok güzel ifade etmişsiniz ki, çok iyi bir konu başlığı olmuş -alkışçiçek

Bu zıtlığın Türkiye üzerindeki etkilerini incelemek çok iyi olacak.

Alıntı:bireysel haritalarınızda , yaklaşık 18 - 25 derece başak burcu dereceleri hangi EVİNİZE düşüyorsa o eve ait konularda KALIPLARI KIRMA ZAMANI GELMİŞ OLABİLİR..

Bireysel haritalarımızda da bu konum varsa paylaşabiliriz, daha aydınlatıcı olacağını düşünüyorum.
saturn 19.26 basakta 5 evde sanırım kalıpları kırma zamanı gelmıs beyhan dogrumu anladım bılmıyorumhımm

YILDIZ HARITAM
11-11-2008 12:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

saturn 19.26 basakta 5 evde sanırım kalıpları kırma zamanı gelmıs beyhan dogrumu anladım bılmıyorumhımm
[/quote]

Evet redrose 5. ev bize neyi ifade eder; yaratıcı düşünceyi,romantik ilişkiyi,sosyal yaşamı, hobileri ifade eder. Bu bağlamda senin 5. eve ait konularda kendini daha bir sorgulaman gerekebilir, belkide bu konularda kendine getirdiğin sınırlamaları artık aşacaksın.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
11-11-2008 01:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Şu anda haritamda satürn 10. evde başakta uranus 4. evde Balıkta umarım güzel şeyler olur diye diliyorum,yorum yapabilecek arkadaşlar varsa sevinirim
11-11-2008 03:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Satürn - Uranüs Zıtlaşmasıyla ilgili , sevgili ihlamurun verdiği bilgilerden de yararlanarak minik bir araştırma yaptım ve minik bir değerlendirmede bulunayım ;)

ihlamurun mesajındaki satürn-uranüs zıtlaşması tarihlerine dikkatinizi çekerim..

1919-1920 yılları arasında gerçekleşen ve 1965 - 1967 yılları arasında gerçekleşen yani 20.yüzyılda sadece 2 Satürn zıtlaşması görünüyor ki etkileri matematiksel olarak 2 yıl kadar sürmüş.

1919-20 yıllarının Kurtuluş Savaşını işaret etmesi ve biz Türklerin eski olanın yerine , Yeninin geçmesini yaşamaya hazırlandığımız bir dönem..

Devletin yapısında tamamen bir yenilik , eski kalıpların (saltanat,hilafet) yıkılması..

1967 ocak ayının 6'sında ise ( şu an yaşadığımız zıtlaşmayı saymazsak ) son kez satürn-uranüs zıtlaşması gerçekleşiyor ve vikipedia'dan öğrendiğim kadarını söylüyorum ; o gün VİETNAM SAVAŞI başlamış.. !

yani 20. yüzyılın her iki satürn-uranüs zıtlaşmasında da bir Savaştan sözedebiliyoruz..

ihlamur'un sözünü ettiği 2010 yılındaki son zıtlaşmanın önemi artmış görünüyor en azından benim gözümde...

11-11-2008 06:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

uranüs güzeldir enerjisi mükemmeldir,insanı uçurur valla hiçbirşey umursamadan düşünmeden yaşatır,benim gezegenim gülücük herşeyim o benim gülücük

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
11-11-2008 11:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: RE: Satürn & Uranüs Zıtlaşması
yezda Yazılan:uranüs güzeldir enerjisi mükemmeldir,insanı uçurur valla hiçbirşey umursamadan düşünmeden yaşatır,benim gezegenim gülücük herşeyim o benim gülücük

Uranüs 1.evimde, beni ezip geçiyor malesef..kendimi hayatım boyunca hiç bu dönemkii kadar farklı hissetmedim. Ama benim açımdan olumsuz bu sanki, sanki depresyondayım. Zaten satürn de 7.evimi elinin sopasıyla sürekli geziyor. Kötü bi dönemdeyim ama bunu atlatabilecek miyim bilemiyorum. Hakkınızı helal edin arkadaşlar, bu uranüse belli olmaz:(
neyse, bigün geçer dimi...pek anlamadım ya sabır ya sabır!!!
11-12-2008 02:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn & Plüto Sürtüşmesi astrosohbet 62 80,270 03-27-2017 07:43 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Satürn-Mars Kavuşumunun Horoskoplarımıza Etkisi plutomania 14 19,421 08-17-2012 11:07 AM
Son Mesaj: gemini
  Satürn 05.12.2012 Terazide trend 0 2,758 12-30-2010 10:17 PM
Son Mesaj: trend
  Uranüs Koç Burcuna Girmeden.. trend 0 2,593 12-30-2010 10:08 PM
Son Mesaj: trend
  Uranüs - Plüto Karesi ( Kollektif Çatışma ) astrosohbet 8 11,415 12-29-2010 04:43 AM
Son Mesaj: ariess
  Uranüs koç burcunda Nâr 2 5,358 06-16-2010 07:37 PM
Son Mesaj: Nâr
  Satürn & Jüpiter Karşıtlığı Luli 1 10,553 05-29-2010 01:46 AM
Son Mesaj: yasemen88

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir